N* 2497. bondag 3 September 1911, 24ste Jaargang Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland, FEUILLETON. DE DOLLAIPRSNSES. (Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond Abonnementsprijs per 3 maanden. Voor! den Burg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere l.ndcn met verhooging der porto's. RANT. Advertentiën vóór 9 uur op den dag der uitgave Prijs der Advertentiën. Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 3 Ct. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. ABONNEMENTEN en ADVE RAADSVERGADERING. De Burgemeester der Gemeente Texel; Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan, ter kennis van de ingezetenen, dat eene ver gadering van den Gemeenteraad is belegd op Dinsdag den 5 September 1911 des voormiddags te ÏO1/; ure in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Ge meente. Texel, den 1 Sept. 1911. De Burgemeester van Texel, GAARLANDT. Onderwerpen ter behandeling 1. Installatie etc. nieuw inkomende leden. 2. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 3. Loting ingeuolge art. 30 bis 2è lid der gemeentewet. 4. Benoeming Wethouders, wegens perio dieke aftreding uan den Heer H. OVer. 5. Adres C. Kooiman om subsidie uoor den Wagendienst Oosterend-Oudeschild. 6. Adres afd. „Texel" uan N.O.G. om her ziening uan de jaarweddenregeling uan het onderwijzend personeel. Mond- en Klauwzeer. De Burgemeester der gemeente Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, waarbij verboden werd het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens o.a. naar de gemeente Texel, met ingang van 1 September 1911 is ingetrokken. Texel, den 1 September 1911. De Burgem. voorn. GAARLANDT. INVORDERING 'S RIJKS DIRECTE DELASTIXGEX. De Burgemeester der Gemeente Texel maakt bekend, dat de kohieren nos. 4, 5 en 6, der Personeele belasting over het dienstjaar 1911, invorderbaar ver klaard op den 28 Augustus 1911, aan den Ontvanger ter invordering is ter band gesteld en ieder daarop voorko- 38.) Het was de briet, dien Daisy dien mor gen van Quorn ontvangen had. Toon Conder hem gelezen had, begon hij den toestand beter te begrijpoD. liet scheen hem toe, dat alles nog in orde kon komen. Een plotselinge blijdschap overweldigde hem. Als het eens werkelijk zou uitkwam, als hij hoopte, dan beduidde dit voor hem hot huweljjk met do gravin on het geluk. Hij had wel kunnen jubelen van blijdschap. Vraag eens, of de gravin zoo vriendelijk wil zijn hier te komen, zei hij, zich tot sir James wendend. Zeg baar, dat er iets gewichtigs te bespreken is. Vlug man, vlug! voegde bij er ongeduldig bij. Olga kwam haastig bij hem. Ze zag aanzijn gezicht dat er iets bijzonders gebeurd was. Conder kwam haar opgewonden tegemoet. Chowska, riop bij, ik bon do gelukkigste man, die or bestaat. Nu vertelde hij haar wat er gobcurd was. Olga luist rdo zwij gend. We gaan ze achtorna, besloot hij. hm dan, Chowska, zijn alle bezwaren opgeluat hoop ik. Hij trok baar teeder naar zich toe, zien in stilte er over verwonderend, dat ze i ie antwoordde. Maar Olga voordo op ;;at oogenblik een hovigon, innerlijken stiij 1. De blijdschap, die uit ziju stem sprak, T E N T I N worden aangenomen bij mende belastingschuldige verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Texel, den 31 Aug. 1911. De Burgemeester, GAARLANDT. Bouwpolitie. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen in herinnering, dat bet volgens art. 2 der Bouw- en woningver ordening voor deze gemeente, zonder schriftelijke vergunning van bet gemeen tebestuur, verboden is: a. eenig bouwwerk op te richten, geheel of voor een gedeelte te vernieu wen, uit te breiden of te veranderen b. eenig bouwwerk te sloopen. Overtreding van deze bepaling ivordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoog ste f 300. De aandacht wordt er op gevestigd, dat op do naleving van bovenstaande bepaling streng zal worden toegezien en bij overtrediug proces-verbaal zal worden opgemaakt. Belanghebbenden worden voorts uit- genoodigd hunne bouwaanvraien tijdig in te dienen. Texel, 1 September 1911. Burgem. en Wetb. voorn. GAARLANDT. RU1BING, Secretaris. TEXEL, 2 Sept. 1911. Met ingang van 1 November a. s. wordt de heer G. Doeksen, ambtenaar bij de Rijks directe belastingen alhier, in gelijke betrekking overgeplaatst naar Maassluis. Koninginne jaardag. De verjaardag van Neerlands Koningin op 31 Augustus j 1. bracht hier niet zoo buitengewone feestviering teweeg. Toch ging deze dag niet onopgemerkt voorbij. Van publieke en enkele particuliere gebouwen wapperde de driekleur ter eere van dit jaarfeest, terwijl vele personen zich met Oranje hadden getooid. vond weerklank in haar hart. Ze had slechts haar band uit te steken om bet galuk te grijpen, dat haar geboden werd. Maar ze hield te veel van dien man om niet eerst baar geweten te ontlasten van het geheim, dat haar zoo zwaar drukte. Dit geheim leek haar een spook, dat tel kens weer terug zou komen en zich stellen zou tusschen haar on het groote geluk, dat anders haar deel zou zijn. Met een wanhopig besluit wendde ze zich tot Conder. Harry, zei ze, ik heb je iets te vertellen. Conder lachte om baar ernst. Best, vrouwtje, zei hij, begin maar. Ik ben niet degene, voor wie je me houdt, Harry, zei ze. Ik heb je lielde ge wonnen onder valsche voorwendsels. Conder keek haar met klimmende ver wondering aan. Wat bedoel je, CbewskaP vroeg bij met onvaste stem. Ik bedoel, zei Olga, dat ik in 't geheel geen graviu bon. Ik ben rnaar oen meisje van goiinge afkomst, en ben leeuwentem- ster van beroep gewocst. Versta je me, Harry, leeuwentemster Een leeuweutomster? herhaalde Conder werktuigelijk. Olga knikte en wendde zich van hom af. Haar armzalige geheim was onthuld en ze wachtte af, wat die onthulling haar kosten zou. Eensklaps ging cr oen gedukkigo glim lach over Condor's gelaat. Ilij ging n aar Olga toe en nam haar liefdevol in zijn aim on. Welnu, Cucwsko, zei hij looder, ik wil üitg. Firma LANGE VELD DE Hotel „Schoonoord" bield dien dag een Ringrijderij, waaraan Daar wij vernamen een 14-tal paran deelnamen. De le prijs werd behaald door de jongelieden Karei en Cath. Bruijn de tweede prijs door de jongelieden C. Witte en M. Veeger van den Hoorn. Als gewoon lakte deze feestelijkheid vele kijkers. Aan den avond van den dag gaf bet Texelsch fanfarecorps eene muziekuit voering op bet marktplein, waarnaar velen kwamen hooren. Van 8 tot 10 uur mocht men genieten naar hetgeen door het corps ten gehoore werd gebracht. Trokken daarna velen huiswaarts, het jonge volk wijdde nog eenige uurtjes aan den dans in Hotel „Schoonoord". Waal 1 September. Naar men ons met zekerheid meldt, zal zich op ons dorp weldra weer een geneesheer vestigen. De beer W. W, van der Vegt, oud-of'ficier van Gezondheid (Marine) thans arts te Amsterdam, be trekt met 1 Nov. a.s. de pastorie der Doopsgez. Gemeente, vroeger bewoond door zijn broeder den heer H. H. van der Vegt, thans rustend geneesheer op de villa „Pomona". Den Hoorn 31 Aug. Door den beer Lap Dz. is niet tegenstaande de oogst door bet droge weder nogal heeft geleden in de P. H. Polder ruim 100 mud haver per hectare geteeld. Wat kunstmest en goede be werking vermag, blijkt wel uit dit hooge cijfer, dat in de P. H. Polder nog niet is voorgekomen. Begunstigd door fraai weer hield heden ons dorp feest. Allereerst was er voor de kinderen der school eene tombola zonder nieten, zoodat de kinderen allen zeer ver heugd met een prijsje naar buis gingen. Daarna begon bet eigenlijke feest hetwelk omstreeks tien uur door den voorzitter der feestcommissie, den heer Huijser, met eene toespraak werd geopend. Eerst stond op het programma optocht met muziek door het dorp, waarna de ring rijderij met paard en kar begon. Ons anders zoo stille dorpje was een en al leven na afloop der ringrijderij waren de prijzen behaald door: le prijs Mej. Catha- rina Witte eu den heer Jb. Witte 2e prijs, mej. Marretje Smit en den beer M. Koorn; wedden, dat je ia elü geval verbazend goed voor de leeuwen bent geweest. Toen kuste hij haar innig. HOOFDSTUK XIX. Daisy geeft zicli over. Het einde var de reis naderde. Hoe dichter ze bij haar bestemming kwam, hoe zenuwachtiger Alice werd. Ettelijke malen sedert baar vertrek uit New-York had Alice berouw gehad over haar haastige bealuit, doch ze durfde dit niet aan Daisy te toonen. Hot idee, dat ze op het puut stond Freddy weer te zien, wekte verschil lende gevoelens bij haar op. Zou hij blij zijn haar te zien? Zou hij haar vergeten zijn en zijn liefde reeds aan een andere vrouw geschonken hebben Deze vragen en nog zoovele andere bestormden haar en maakten haar hoe langer hoe moedeloozer. Daisy echter was kalm ea opgewekt, 't Was eigenaardig te zien, hoe zij, die anders iu alles den raad van Alice uoodig had, nn plotseling de leiding op zich had genomen. Ze had, buiten Alice om, aan Quorn ge telegrafeerd, en toen ze dus aankwamen, aan hot kleine tuaschenstatiou zag ze hem op het perron. Alice zag hem ook onmiddel lijk en diensde terug met een liehte kreet van angst. 't Is in orde, zei Daisy;'t is alleen maar John. Mijuhcer Eairlat is hier niet. Wil jij even hier hijjv i, dan ga ik naar hei- toe om even met hem te spreken. Quorn kwam haaslig naar haar toe scheen hem nog li>-IIijker dan ooit tcvon Daisy stak hem heel zakelijk de hanü toe. O O IJ, Parkstraat, Burg op Tex el. 3e prijs, mej. Alberdina Witte en den beer Jan Bakker. Daarna was het pauze en kon ieder uitrusten voor de feesten van 's mid dags. Om half twee begon men met vaatjes- kruien voor jongens, waarbij de prijzen werden behaald door Simon Troost, le prijs, Jacob Kiljan, 2e piijsMeindert Smit, 3e prijs en Jan Kalis, 4e prijs. Na afloop daarvan trok men naar het land, welwillend door den heer Veeger afgestaan, alwaar de verdere vermakelijk heden zouden plaats hebben, waarvan eerst op het programma stond touwkruipen. Tijdens die vermakelijkheid arriveerde bier onze Edelachtbare heer Burgemeester en familie, die tot de aanwezigen eene keurige rede hield, waarop met een driewerf hoera werd geantwoord. In dien tijd was men met touwkruipen een heel stuk gevorderd en werden de prijzen behaald doorle pr. Simon de Jager2e prijs, Jacob Lap3e prijs, Jacob Duinker en 4e prijs, Gerrit Jonker. Toen was het laatste spelletje, sprietloopen voor meisjes, aan de beurt, waarvoor de gelukkige warenle prijs, Cornelia Jonker; 2e prijs, Marretje Heerding; 3e prijs, Adriana du Porto 4e prijs, Guurtje Smit; 5e prijs, Marretje Duinker; 6e prijs, Annaatje Witte. Om zeven uur had in het Loodsmans welvaren de uitdeeling plaats door den heer Huijser, die bij bet overhandigen tot elk der winners eene gepaste toespraak bield. Later DameD nog velen deel aan het gezellige bal. Het dorp den Hoorn heeft evenals vorige jaren op waardige wijze feest gevierd wat zonder eenige stoornis weer afge- loopen is. Vlieland. Koninginnedag heeft hier heden een zeer stil verloop. De schooljeugd heeft vacantie gekregen en vele particuliere woningen volgden bet voorbeeld der rijksgebouwen door zich met de driekleur te tooien. Hierin bestaat vrijwel de gebeele feestviering. Nogal een veenbrand. Ook in het Meppelerveen, onder Zwee- loo, is een hevige brand in het veen uitgebroken. Reeds zijn verscheidene hectaren afgebrand. De ingezetenen van Zweeloo, Aalden en Meppel zijn des Dachts uitgerukt om bet vuur te beteugelen, doch het is een bopelooze strijd tegen de onafzienbare vuurzee. Hoe gaat het, John vroeg ze kalm. Is er soms een hotel in deze wereldstad Eén, zei Quorn, den naam er van noe mend. Ik wilde er Alice heenbrengen, dan kan ze een poosje rusten. Dan zal ik terug komen om eens met jou te praten, 't Is beter, dat je nu nog niet naar haar toe gaat. Ze is totaal uitgeput. Heel goed, zei Quorn gehoorzaam. Daisy's onafhankelijke manier van optreden ver maakte hem buitengewoon. Hij wachtte tot de beide meisjes weg gegaan waren en volgde ze toen langzaam naar het hotel. Daisy liet hem niet lang wachten. Kunnen we ergens rustig praten? vroeg ze. Ja, zei Quorn, in den tuin. Ga maar mee. Toen ze een rustig plekje gevonden hadden, wendde Daisy zich op haar oude besliste manier tot hem. En du John, zei ze, heb ik je iets te zeggen. "Wat bedoelde je eigenlijk, toen je me schreef, dat je naar Europa ging? 't Is de waarheid, lachte Quorn. Freddy en ik vertrekken over een paar dagen. Zoo werkelijk? vroeg Daisy. En wat moet er van mij worden? ik zou dat graag eens van je hooren? Of ben je soms ver geten, dai. we getrouwd zijn? Neen, zei Quorn. Dat niet. Maar even min de voorwaarden. Bestonden die niet, dan zou ik voorgesteld hebben Ja? vroeg Daisy, toen bij zweeg. Dat wa op onze huwelijksreis naar Eu- ropi ?oudeo gaan, eindigde Quorn. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 1