Uilslag van geliouden Verkoopingen. Predikbeurten. Marktberichten. Advertentiën. Kind verbrand. EeD harde slag trof het gezin van den landbouwer L. te Kerkdrielhet 4-jarig dochtertje zat met de moeder bij het brandende haardvuur. Terwijl de moodor zich een oogeoblik verwijderde, had de kleine het ongeluk van den stoel in het vuur te vallenop het gekerm snelde een buurvrouw toe en haalde het arme kind uit het vuur het was met vreese- lijke brandwonden overdekt. Geneeskundige hulp werd in allerijl ingeroependeze mocht echter niet meer baten na een vreeselijk lijden is het arme wicht bezweken. Be hooge prijzen der voedings middelen. De „Visscherij Ct." zegt Naar aanleiding der vele klachten over de hooge prijzen van levensmiddelen een enkel woord. Wij hebben voldoenden voorraad van een zeer gemakkelijk te verteeren, zeer gezond, zeer smakelijk en goedkoop voedsel onmiddellijk bij huis. Yisch I Een pond Noordzeevisch kost gemid deld 7 a 8 ct.een pond bot kost 12 ct., aal 16 ct., spiering 2 ct. (gerookt 12 ct per pond, alles eiken morgen in voldoende hoeveelheid versch te verkrijgen. Wie krijgen dat kostelijke voedsel?? De eenden in Landsmeer en Volendam. In Berlijn en andere groote steden van Duitschland laat de stedelijke overheid visch aanvoeren en in publieke hallen verkoopen. Waarom hier ook niet Menschen gaan toch voor eenden. Gehuwde onderwijzeressen. De beslissing door den Amsterdamschen gemeenteraad genomen, om geen onge vraagd ontslag te verleenen aan onder wijzeressen, die in het huwelijk treden zal naar men verzekert, het aantal ga- huwde onderwijzeressen aldaar binnen korten tijd belangrijk doen toenemen. Men beweerde, dat niet minder dan 22 paartjes, waarvan het meisje tot nog toe voor don grooten stap was terug gedeinsd, daar zij dan haar positie als onderwijzeres zou moeten verliezen, het voornemen koesteren om zich nu zoo spoedig mogelijk in den echt te begeven. Roe liefde vertoon. Een schipper, die met zijn schuit in de Hoofdvaart, bij Nieuw-Vennep, lag, had ruzie met zijn vrouw en dreigde elk oogenblik met haar handgemeen te worden. Al kijvende en scheldende kwam hij nader doch ook moeder de vrouw liet zich niet onbetuigd. Op eens struikelde de schipper en viel buiten boord te water. Oogenblikkelijk was nu de vrouw er bij om haar man in het donker uit het water te helpen, hetgeen haar ook gelukte. Natuurlijk was de ruzie nu ineens uit en was het botertje tot den bodera. Misbruik maken van iemands goed heid. De heer S., eigenaar van een groot stuk hooiland aan de Schuachtsche Wetering, onder Lekkerkerk, was sinds enkele jaren zoo welwillend, om, zoodra het hooi er afgehaald was, aan een paar daar kortbij wonende daglooners permissie te geven, om een of twee jonge fokgeiten op het land te jagen, welke daar tot half October kosteloos dik en vet konden worden. Maar elk jaar kwamen er, zon der dat de heer 3. het wist, meer geiten en toen 39 Sept. de heer S. eens ging kijken naar zijn hooiland, bemerkte hij een kudde van... 32 stuks, zelfs liepen er onder, waarvan de eigenaar in Berg ambacht woont. Maandag 23 Oct. iu „Hotel Texel". Notaris O. J. O. I). Dikkers. Een Schuur met Boet en Erf, groot 0.07.0S 1I.A. Opgehouden voor f 1600. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 25 October. Burg 's Av. 7 uur Ds. Kijne. Donderdag 26 October. Burg Voorin. 12 uur Huwelijksinzegening. Kondag 29 October 1911. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Vm. 10 uur ds. Kijne. aal Vm. 10 uur ds. v. cl. Waa. H. Avondmaal. Oudescliild. Vm. 10 uur ds. Boeke. Den Hoorn. Nm. 2 uur ds. Kijne. Oosterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Coclcsdorp, Nm. half 3 ds. Boeke. H. Doop. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. half 10 ds. Dagevos. Nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den HoornVm. 10 uur ds. Bussemaker. Purmerend, 24 Oct. Aangevoerd 799 Runderen waaronder: 453 vette koeien 68 k 82 Ct. per KG, qoq Gelde koeien f 140 k 180 Melkkoeien f 180 a 240. 18 stieren. 87 vette kalveren f 0,95 a f 1.10 p. Kg, 254 Nuchtere kalveren f 13a t 25 2379 Schapen f 20 f 30,00 300 Lammeren t 12,a f 16,00 324 vette varkens 1 0,50 a 10,56 per Kg.; 28 magere varkens f 14 a f24, 315 biggen f7 a f 13; kipeieren f 6.25 a f 7.25 per 100; Amsterdam, 23 Oct. Aangevoerd 245 Runderen, le kwal. 78 82 ct. jj® 2e kwal. 72 a 76 ct. M 3e kwal. 64 a 70 ct. g, 155 Melk- en Kalfkoeien f 190 a f 300, 62 Nuchtere Kalveren 1 8,f 15, 552 Vette Varkens 47 a 51 ets. v Geboren JANNETJE ELISABETH, dochter van H. BAKKER en T. BAKKER—de Waard, Eierland, 21 October 1911, Geboren Cutharina Martha' Cornelia, dochter van JOH. J. SC HOT VANGER, en N. SCHOTVANGER-Peper. Hoorn, 23 Oct. 1911. Eenige algemeene kennisgeving. Geboren Aaltje Gcertrnida dochter van K. DIKSTAAL en A. G. DIKSTAALKeizer, Koog op Texel, 25 Oct. 1911. De heer J. P. J. van Gorcom, die in de laatst gehouden zitting van den Gemeenteraad alhier werd benoemd tot geneesheer te de Cocksdorp, heeft naar wij vernemen voor deze benoeming bedankt. Tot voorzitter van het plaatselijk bestuur der N. en Z. H. Reddingmaat schappij alhier, is door het hoofdbestuur benoemd onze burgemeester, de heer E. G. Gaarlandt. Oosterend, 24 October. J. 1. Zaterdag vergaderde alhier het Bestuur van de handelsvereeniging „Wilhelmina" met die leden, welke het alikruiken-visschen zullen uitoefenen. Na verschillende wijzen van handelen te hebben besproken, werd besloten, dat ieder visscher ook de ondermaatsche alikruiken op het terrein kan uitzaaien mits hij zich stipt houdt aan de voor waarden, waarbij de beslissing door de Regeering is verleend. Men zal geen alikruiken op dat terrein mogen opvisschen, alvorens men, in overleg met de visschers, daartoe een datum heeft vastgesteld. Tot wachter op het terrein is aange steld de visscher C. Daalder Pzn. te Oost. De konijnenfokker A. Trap, alhier, heeft op de tentoonstelling te Utrecht verschillende prijzen voor raszuivere konijnen behaald. De biljartwedstrijd, die alhier in het „Wapen van Amsterdam" gehouden wordt kan (zie de advertentie) as. Zaterdag beëindigd worden. Er zijn nu 900 partijen gespeeld, eu de laatste 100 partijen blijven bewaard voor de personen die reeds meekampten. Hiervan zijn er vijf, die ieder 50 puDten hebben. Vlieland. Vergadering van Vlielands Volksbiblio theek „Tot nut engenoegen" op Donderdag 19 October ten huize van den heer C. Cupido. De heer J. Wels, vice-voorz. opent de slechts matig bezochte bijeenkomst, De notulen dei vorige alg. vergadering worden onveranderd goedgekeurd. De administratie van den secr.-penningmeester, wordt door de h.h. G Blom en J. Sieben onderzocht en ïd orde bevonden. De ont vangsten bedroegen f 213,91, de uitgaven f 120,99 en het saldo f92,92. Den heer G. C. Bruyn werd voor zijn nauwkeurig beheer dank gebracht. Op voorstel van den heer Bruyn werd besloten de uitgelote en nog uit te loten aandeelen in de IJsclub-Vlieland te reserveeren, om dit fonds voor speciale doeleinden te besteden. Tot gedelegeerden in het IJsclub-bestuur worden herbenoemd de h.h. J. Molenaar en G. C. Bruyn- Met algemeene stemmen op één na werden herkozen: de heer G. C. Bruijn tot secr.- penningm. en de heer G. Donia tot bibliothecaris. Gekozen met algemeene stem men tot voorzitter de heer G. Schaafsma. De benoemden nemen hunne functiën aan. Na de mededeeling van den bibliothecaris, dat het verschenen vereenigingsjaar aan 77 lezers 3044 boeken zijn verstrekt, waaruit blijkt, dat de bibliotheek van genoeg belang is, om er een fliDk deel van het kassaldo voor te bestemmen, wordt besloten voor onderhoud en uitbreiding f35 toe te staan. Het bestuur wordt vrijheid van handelen gegeven om eenige „lezingavonden" te organiseeren, zoo mogeljjk in de November- vergadering een declamator te doen optreden. De vergadering wordt daarna gesloten. Lucifer achteloos weggeworpen. Voor de rechtbank te Heerenveen stond terecht de 59-jarige koopman H. de V., te Folgeren bij Drachten. Hem werd ten laste gelegd, dat hij, door het achteloos wegwerpen van een nog brandenden lucifer, oorzaak geweest is van den groote heidebrand, die 31 Augustus en volgende dagen te Wijn- jeterp woedde, waardoor gemeen gevaar voor goederen ontstond. Beklaagde, die destijds aan de politie bekend had, kwam daarop voor de recht bank terug. Eisch f 30 of 60 dagen hechtenis. Mislukte list van een gevangene. Met den celwagen werd te Amsterdam een gevangene van het Huis van Bewaring naar het WeesperpoortstatioD, aldaar, vervoerd ora naar Utrecht getransporteerd te worden. Toen de Rijksveldwachters aan het station den wagen openden om den man naar den gereedstaanden trein te breDgen, zagen zij tot hun verbazing dat de arrestant., zich geheel ontkleed hadHij had dit gedaan om wat ver traging in zijn transport te brengen Hij dacht n. 1., dat hem wel weer tijd gegund zou worden, om zich te kleeden en dat, als hij gereed was met zijn toilet de trein iumiddels vertrokken zou zijn. Er zat dan misschien een uurtje wachten op, wat een niet onaangename afwis seling bij een lange gevangenisstraf is. Echter kwam 't anders uit, dan de gevangene gedacht had; Een rijksveldwachter kwam op de ge dachte een grooten zak te halen. Hij deed deze den man over hoofd en lichaam en bracht hem zoo naar den trein, die nog juist bijtijds bereikt werd. De kleeren werden natuurlijk ook meegenomen en onderweg was er ruimschoots tijd om alles weer aan te trekken. Be vleeschprijzen. Zal de regeering het vleesch goed- kooper maken In verband met de maatregelen die, in andere landen ook van regeeringswege tegen de duurte genomen worden, dringt de „Slager Ct." (het officieel orgaan van den Nederl. Slagershond) aan op afschaf fing van den vleeschaccijns. Diep treurig vindt het blad het, dat de Staat, naarmate de vleeschprijzen stijgen en het artikel dus moeielijker voor de breede massa verkrijgbaar is, van die verhoogde vleeschprijzen profiteert ten koste van den consument. Een lastig geval. Wegens „kennelijken staat" was ie ingerekend. Doch aan alle eischen voldeed-ie toch niet. Het drankluchtje en zijn zwaaienden gang waren onmis kenbare bewijzen, dat hij te veel aan Bacchus had geofferd maar ziet wartaal spreken een van de ken- teekeneD, waarop een proces-verbaal wegens dronkenschap kan worden geconcludeerd, dat deed-ie niet. En niet alleen, dat hij geen wartaal te hooren gaf, elke poging om een verstaanbaar geluid uit den arrestant te krijgen, bleef vruchteloos Het geheele hoofdbureau 't is te Utrecht gebeurd kwam er aan te pas. Taalgeleerde inspecteurs deden lofwaar dige pogingen in het Fransch, Duitsch en Engelsch, ja, tot in het Esperanto toe, om den man aan 't spreken te krijgen, doch naarmate „hoogere" ambtenaren zich met de zaak interesseerden, maakte de man een afwijzend wuivend-gebaar. Eindelijk bleek, wat voor vleesch men in de kuip had. Want zelfs nuchter bracht de man slechts een onverstaanbaar „boe boe" ten gehoore. Men had een doofstommen arrestant. 64 Varkens vergiftigd! Bij den tuinder L. Duyvestijti Jr., te Loosduinen, zijn 64 varkens vergiftigd. Of een boos opzet dan wel aan toeval moet gedacht worden, waardoor vergift in het voeder is geraakt, kan nog niet uitgemaakt worden. Voor een paar dagen zijn bij den tuinder J. K., onder gelijke omstandig heden ook varkens gestorven, doch slechts een paar. Een politiehond aan het werk in een groote stad. Donderdag werd ontdekt, dat er tijdens de afwezigheid der bewoners ingebroken was op de bel-étage van perceel overtoom 472. Door het raampje der straatdeur had men zich toegang verschafteenig geld en tafelzilver bleek gestolen te zijn. Ten einde zoo mogelijk eenig spoor van de daders ta vinden, werd de hulp van een politiehond gebezigd, n.l. de Dober- mann-pincher van den inspecteur van politie Pjjper. De dief bleek bij zijn klauterpartij door het raampje van de deur een knoop verloren te hebbeD, waaraan nog een stukje goed zat. Hieraan werd de hond lucht gegeven en daarop liep de viervoetige speurder naar de Kostverlorenkade, waar hij staan bleef. Een tweede poging had hetzelfde nega tieve resultaat. Vermoedelijk is de dader met een bootje naar den overkant gevaren, zoodat de hond zijn spoor bijster werd. Onderwijzers in de groote vacantia onder de wapenen. De gemeenteraad van Enschedé heeft besloten iD de verordening, regelende de onderwijzersjaarwedden, de clausule op te nemen, dat, wil een dienstplichtige onderwijzer aanspraak maken op behoud van salaris bij oproeping onder de wapenen gedurende de herhalingsoefeningen, hij zijn medewerking dient te verleenen door te verzoeken om in de groote vacantie zijn militaire plichten to mogen vervuilen wijl dit in het belang van het onderwjjs wordt geacht. Hoe zal men dat aanleggen Te Schoonhoven bestaan plannen om door hot houden van een vergadering te komen tot een algomeone samenwerking teneinde het steeds duurder worden van melk, vleesch enz. tegen te gaan. Bal ziet er kwaad uit. Heden werd ons hart diep getroffen; Da een lang, doch zeer geduldig lijden overleed onze innig geliefde dochter en zustor, GEERTUUIDA, in don ouderdom van 20 jaar en 6 maanden. K. DOB, Eohtgenoote en Kinderen. Waal on Burg, Texel, 22 Oct. 1911. Tot onze innige droefheid overleed ons geliefd eenigat kindje JANNETJE MARIA, in den aanvalligen leeftijd van 18 maanden. Meeden (Groningen), P. VOS, M. VOSVeeniiof. Het mond- en klauwzeer breidt zich te Nieuwe Tonga opnieuw uit, bijna dagelijks komen er nieuwe gevallen bij. Men schrijft dit toe aan bet invoeren van biggenzelfs kornen or gevallon bij de mestvarkens voor. Tot navolging. Te Loenen op do Veluwe worden de bermen van den grintweg, die leidt naar de Woeste Hoeve, 1.25 M. omgewerkt, met do bedoeling daarin 149U Aineri- kaansche eiken te planten, zoodat met tertijd deze thans zoo zonnige weg een prachtige laan kan worden. Dankbetuiging, Ondergcteekenden hetuigon hartelijk dunk aan Zuster de Jono voor haar spoedig on liefderijk optreden na het onge val ons dochtortjo op Maandag 16 October overkomen en do daarna bowezen liefde diensten. S. WESTRA. A. WESTRA—Abbenes. Den Hoorn, Toxol.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 2