DAALDERS t A^NT.. Sang ui nose, zuiver plantaardig tonicum. VULPEN HO TIDE MS, J KOFFIE is duurder geworden doch kost nog steeds fl.50 per bus van 1 KILO (2 pond.) Kleinere bussen naar verhouding. „HET ANKER" Wanneer gi| Uwen leverancier een bus Daalders Cacao opgeeft, zet er dan vooral den naam Sickesz bij, gij zijt dan zeker, dat gij de beste cacao en bovendien gratis een doos fijne dessert chocolade (waarde 50 ets.) ontvangt bestek en teekeningen zeer geschikt voor cadeau. Verkrijgbaar in Boekhandel Parkstraat. M. Minnes te Wieringen J. J. SCHOEFFELENBERGER. FEUILLETON. DE ANSICHTKAART. 5ct1€€PS/lSSUR/lNTI6N €M SCM€CPSHYP0TM€RCN .Amsterdam, Kloveniersburgwal 90. TELEPH. INT. 10588. Maatschappelijk kapitaal, Een millioen gulden. Q-. Bergman en J. van Lummel. ®L f. STOEL A ZOON éi&MAAB CACAO Een GOEDE VERZEKERING IS'ifS' WAAKBORG VOOtV ELtVEW^SCHIPP'ER (Casco em bedrijfsverzekesing) PLAMNEM Err ÓFFER.TEN KOSTELOOS Alvorens U elders Uw in- en uitwonend personeel verzekert, vraagt dan eerst de premie aan bij de IMIaatschappij van Verzekerino* Directeuren Bijkantoren te Rotterdam. Boezemsingel 146b. Tel. 204. Utrecht, Mariaplaats 17. Tel. 2021. Leeuwarden. Zuidvliet 118. Tel. 697. Nijmegen, Oude Stadsgracht 61. Tel. 669. Bij den meesten waarborg de laagste premie en de meest cou lante verzekerings voorwaarden. Agent voor TexelG. COEVERT. Den Burg. Geen Inschrijvings- en geen Overscbrijvingskosten Overname van de risico v/h Arbeidscontract. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het maken van en het in beheer nemen van bouwwerken. Spoedige afwerkingen billijkeconditie's. Gedipl. Bouwkundige. Loodsgracht 10, Helder. Novelle uit het Duitsch van Marie Bernhard. 8.) Kom "Werkmeester, de heele whisttafel verlangt naar je. Je hebt lang genoeg je allerliefste nicht bewonderd, ze ziet er vandaag weer uit om te stelen, die Bientje! Anderen schijnen dat overigens ook te yinden. Daarmee knikte de joviale heer den jongen Steinbanser komisch en betee- kenisvol toe en trok den half wederstre- venden heer des huizes met zich voort. Een sympathiek menscb, die baron van HedemanD, zeide do jonge kunstenaar in- tusschen tot zijn dame. Ik kan mjjn lot niet genoeg prijzen, dat my juist aan dezen malcenaa gekoppeld heelt. Hoe is u eigenlijk aan hem gekomen? vroeg Sabine en zij mocht dit vragen, want haar partner had haar reeds onnoem- lyk veel van zijn leven, zijn geboorteplaats zijn stadiën, zijn ouders en lamilie verteld, geheel als vanzelf sprekend, alsof het zoo had moeten zijn. Zy kon zoo alleraardigst vragen, zoo allerliefst toehooren, hij zou haar wel altyd hebben willen vertellen. Och, heel eenvondig. Ziet u, ik ver langde vurig een paar groote wanden te mogen beschilderen, niet kleine schilde rijtjes maken en tafeltjes schilderen, neen, iets grootsch, iets historisch moest het zijd waar men met bet breede penseel over een flinke ruimte kan strijken en zijn fan tasie kan uitvieren, begrijpt u? Bij zoo iets kan het dan blijken of iemand wat in de kunst beteekent, het is een soort [artis tieke geloofsbelijdenis. is beslist het beste middel in alle gevallen van zwakte en algemeene verslappingptoestanden. De zwakste gestellen verdragen de Sacguinose. Lijders aan bloedarmoede die geen staalpillen kannen nemen, ondervinden heel spoedig de gunstige werking der Sanguinose, Hoofdpijn, gebrek aan eetlust, algemeene verslappingstoestanden, slapeloosheid, oververmoeienis kortom alle verschynselen en gevolgen van bloedarmoede en zenuwzwakte, worden afdoende overwonnen door de Sanguinose. Wat getoigen de gebruikers? Mijne dochter is buitengemeen opgeknapt door het gebruik uwer Sanguinose. Zij voelde zich gedurig moe en lusteloos, maar na een trouw gebruik der Sanguinose is dit geheel overwonnen. Amsterdam, Louriergr. 97. G. KOK Wat verklaren de geneesheeren De resultaten die ik verkregen heb met uwe Sanguinose waren uitmuntend, zoodat ik niet aarzelen zal om dit voortreffelijke middel aan alle zwakken en herstellenden voor te schrijven. Brussel, 90 Rue Joseph Claes. Dr. AUG. ALEXANDRE. Ik heb zeer goede resultaten gehad met uwe Sanguinose. Uw preparaat had eene merkwaardige eetlust opwekkende kracht; de patiënten die aan bloedarmoede leden en de Sanguinose gebruikten, voelden dat het hun goed deed. Cardiff, Engeland. Dr. JAMES M. SULLIVAN. Bij alle Apothekers en voorname drogisten. "Wacht U voor namaak! Ik kan uwe heerlijke Sangninose ten zeerste aanbevelen als een middel dat de zenuwen bizonder versterkt. Rotterdam. W. DE JONGE. f 1.50 de 11. per 6 fl. f 8.12 fl. f 15. Den Haag, VAN DAM Co. Te Oosterend bij P. Dros Gz. Oudeschild Joh. P Dros, den Burg T. Bnijs en I. Moerbeek. En nu heeft mijn laatste leermeester, die in München, waarvan ik u [reeds ver telde een geweldige kerel de opdracht gekregen hier bij dezen baron van Hede- mann een hal te beschilderen, drie groote wandvlakten, personen uit de renaissanne eeo orgie of zooiets en wat doet de mag nifieke kerel Wat doet hij, geloolt u Hij slaat voor zichzelf bom het aan bad af en draagt eenvoudig mij voor, mij, van wien nog geen levende ziel iets weet, die nog geen naam heeft, geen beroemd heid, niets. Van vreugde heb ik geen enkelen nacht meer kunnen slapen, fals een koorts bad het me te pakken, totdat ik daar in de hal zou staan en schilderen schilderen. Maar ziet n, juffrouw Werkmeester, met zijn omhoog streven groeit ook de menscb. La visite, opletten De artist nam zijn dame bij de hand en geleidde haar plechtstatig hierheen, daar heen. Dwaze dingen toch, die quadrille, dachten beiden. Wat is 't toch prettiger te praten. Dus wordt het goed vroeg Sabine, toen zij weer naast elkander stonden, en haar fraaie oogen zagen hierbij den kunstenaar zoo bewonderend aan. dat het hem als een heete golf overstroomde. Ja, het wordt goed 1 zei hij met een diep opademen. Tot op het eene onvol tooide gedeelte, dat ieder scheppend mensch kent, en dat er zijn moet, omdat hij de schrede, do worsteling om volmaking in zich omvat, tot op dat eene gedeelte ben ik tevreden. Eu goddank, baron van Hedemann heeft er ook geen spijt van, juist ia mij zijn Kamer-Rafael gevonden te hebben. Wat heelt hij gevonden Sabino hield plotseling stil. Ze boog een weinig voor over en zag haar danser in spanning aan. Zijn Kamer-Ratael, Zoo noemt hij mij altijd en ik vind het grappig. Rent u die uitdrukking niet O! Zij maakte een lichtafwerende gesle met do hand. Ik zou alleen eens willen weten: onderteekent u zich somtijds aldus? Als Kamer-Rafael bedoelt u Dat hangt er van af aan mijn moeder, aan mijne zuster. Anders aan niemand Hij schudde langzaam het hoofd. Ik herinner 't me tenminste niet. Doet het iets ter zake. IR moet nog moer vragenheet u Gebhard met uw voornaam Ik? Gebhard Ja natuurlijk. Maar wie heeft u dat gezegd In plaats van te antwoorden lachte Sa bino Werkmeester. Hot was een vroolijke heldere lach en ze zag er daarbij zoo [be koorlijk uit, dat Gebhard haar als botoo- verend in 't gelaat staarde en mot al zijn spontane levendigheid uitriep: Weot u, u moet ook op het renaissance schilderij. Noen, zegt u geen woord, u moet. Uw kopje, te voorschijn komend uit die schil derachtige dracht, zoo'n breede, omgeslagen met goudgestikte kanten kraag, donker rood fluweel, het haar los Dat staat mijn oom nooit toe. Och wat, oom Als 'l om do goddelijko kunst gaat, om mijt) kunet, mijnentwille, dan wordt aan geen ooms permissie ge vraagd. Maar ik zou toch wel eenB willen weten waarom u daareven zoo gelachen hebt. Mouliné dea dames I Een vrij lange onderbroking. Sabino en baar danser waren zeor onoplettend. Nu? En? Weer lachte ze. Schrijft u schrijft u dikwijls an sichtkaarten Nooit, antwoordde hij. Daaraan heb ik een vroesehjke hekel. Zij zjjn oen wan gedrocht der kunst, een knoeierij, een modedwaashoid, En toch schrijft u er. Ik? U. Wanneer? Aan wien? Aan mij. En wanneer? Nu, het kan vijf, zes dagen geleden zijn. Hij zag haar aaD, er Diets van begrij pend. Dat is mij een totaal raadsel. Ik heb u eerst heden leoron kennen, hoe zou Plotseling hield hij op. Het flikkerde in zijn oogen, met de vlakke hand sloeg hij zich voor het voorhoofd. De Wildbrander molen Do kaart op het koffietafeltjeEn is u dat? Dat ben ik 1 Hij greep de band van het meisje en drukte die hartstochtelijk. Wat heb ik dan geschreven, domme kerel Wacht eens iets van „Ook mijn beste groeten en en kussoD, nietwaar? Allemachtig, als ik dat nu tot daad kon maken. Grande chdinp k droite. Sabine werkmeester wist niet, of zo het prettig of vervelend vond, dat haar ge sprok met den schilder juist bij een zoo netolig punt afgebroken word. Ze ging mechanisch naar rechts, dan naar links, ze roikte mechanisch hom baar handen en dacht, dat zo op den onbeschaam do eigenlijk boos moest wezen. Wordt vervolgd.) Groote voor raad Lage prijzen. 1

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 4