Tandarts Ansingh, Aan de Kiezers i d. 39 Gem. Polders Het is verboden Winterdienst. Buitenland. Marktberichten. Aclvertentiën Advertentiën. Vereenigirag „UMOTS" OPROEPING MTS-BIBLIOTHEBH. in Hotel „de Lindeboom." Kousjes en GSazen, als Geneesheer en Verloskundige P. H.KONING en Job. HEUSER Dzn. Hoeden en Petten. Aanbevelend, J. DEKKER Jz. LASTER. WERKPAARD. Spoorboekje met tarieven 10 Cents. Predikbeurten- Een afgekaSfde KOE Stakende raadsleden. De meerderheid der Heldersche raads leden heeft reeds enkele keeren de behandeling der begrooting onmogelijk gemaakt, door weg te blijven. De edel achtbare heeren zijn ODtsticht, dat de burgemeester met verlof afwezig was. Hij behoorde bij zoo'n belangrijke zaak aanwezig te zijn. Spel van den bliksem. Gedurende het oDweder van Maandag avond werd de woning no. 18 in de Mauritsstraat te Utrecht door den bliksem getroffen. Deze nam zijn weg door den schoor steen, sloeg over het plafond van een boven-achterkamer, veroorzaakte in dat plafond zeven gaten, sloeg vervolgens op een schilderij in die kamer, waardoor een vergulde lijst nagenoeg geheel zwart werd en nam daarna zijn uitweg door den muur vermoedelijk langs een gaspijp naar buiten, zonder brand te veroorzaken. Een gedeelte van het plafond lag in stukken en brokken op den vloer. De luchtdruk in den schoorsteen was zoo groot dat een deksel van een vul kachel in een der kamers met zooveel kracht tegen den marmeren schoorsteen mantel werd geslingerd, dat er van deze een stuk werd afgeslagen, terwijl een massa puin uit den schoorsteen door den kachel in de kamer sloeg. Een dure ambtenaar. Hier te lande is een zevental maanden gedetacheerd geweest een Indisch ambte naar met het doel de regeering bier voor te lichten ter zake van de uitvoering van de wet op de particuliere landerijen in Indië. Omtrent zijn verblijf wordt het vol gende medegedeeld De betrokken ambtenaar behield die zeven maanden zijn Indisch salaris ad 700 gld. 's maands en genoot gedurende dien tijd een toelage van 250 gulden 's maands. Twee maanden was hij buiten dienst voor overtocht heen en weer, gedurende welke tijd zijn salaris door ging. Schat het bedrag der overtocht- kosten en zijn gratificatie, die hij ook nog ontving, te zamen op rond 250Ö gld., dan krijgen we het volgende rekensom metje 7 maal f 700 is f 49002 maal f700 is f 1400; 7 maal f250 is f 1750; totaal dus f49l0 plus f 1400 plus f 1750 plus f2500 is f 10,550 (zegge tienduizend vijfhonderd en vijftig gulden (A. Ct.) Ontduiking van het icedverbod. Naar aan de „N. Ct." ontleend wordt, zullen Zondag 19 November weer courses op „Duindigt" plaats vinden. Een totali- sator zal niet aanwezig zijnin plaats daarvan zullen obligatiën worden uitge geven, waaraan premies verbonden zijn. Omtrent de uitgifte der obligaties kan het „Hbld," nog het volgende melden Ieder paard, dat op de courses uitkomt wordt aangeduid met een letter. Men kan nu vóór de course een obligatie koopen, van deletter, welke men verkiest. Daarom worden de obligaties behalve van een letter, ook nog van een cijfer voor zien. Aan het einde der courses loot dus de obligatie, correspondeerende op het winnende paard, uit, zoodat dan aan de houders van die obligatie als premie wordt uitbetaald de som van het betaalde op de obligaties van de betreffende course, na aftrek der onkosten, enz. Snuggere kiezer. De Geld. vertelt als historisch uit Nijmegen Hij zou gaau stemmen. Dat was echter gauwer gezegd dan gedaan en om het fijne van de zaak te weten te komen, zou hij buurman eens even polsen. Jij ook stemmen vroeg deze. Natuurlijk op Cranenburgh hoor 1 Cranenburgh 't Is toch een gehaspel met die kiezerij, mompelde onze vrind, maar enfin, je mot wat voor de goeie zaak overhebben, al is 't ook een paar uur ver. En de daad bij 't woord voegend, stapte de ijverige kiezer de deur uit om in het Duitsche stadje Cranenburg zijn kiesrecht te gaan uit oefenen. Doch daar wachtte hem natuurlijk een nieuwe teleurstellinger viel daar niks te stemmen. Dan in 's hemelsnaam maar weer naar Nijmegen, waar de welmeenende, maar toch allesbehalve snuggere kiezer nog tijdig genoeg arriveerde, om zijn kiesplicht te vervullen. Ongelukkig schot. Toen Dinsdag het zoontj9 van J. A., uit Marrum (Friesland), zijn buks wilde schoonmaken, bemerkte hij niet, dat zij nog geladen was. Onverwacht ging het schot af en trof de moeder in hot hoofd. Nadat geneeskundige hulp was ont boden, bleek, dat de vrouw levensge vaarlijk was gewond, doch eenige hoop op herstel niet is uitgesloten. Gelijke rechten, gelijke plicht. Een rijke dame te Chicago, die onlangs van haar man gescheiden is, werd door de rechtbank veroordeeld een gedeelte bij te dragen voor het onderhoud van haar echtgenoot, daar de rechters over wogen, dat in een tijd, waarbij de beide seksen volkomen gelijke rechten hadden, het billijk is, dat de vrouw evenveel bijdraagt als de man. Kattenliefde Voor de waarheid van wat ik hier vertel aldus schrijft de Correspondent van de Volkstem te Kimberlei houd ik mij verantwoordelijk Hoewel ik 't recht heb, bekomen namen te noemen zal ik zulks liever niet doen. De goede dame van 'n vriend was in het bezit van 'n mooie kat en daar 't dier 'u nette eu schoone was en tevens een flukse muisvernieler, werd 't op allerlei wijze vertroeteld en geliefkoosd in vervolg van tijd werd de dame moeder, vanaf de geboorte van haar zuigeling had men de kat Diet van de kleine kunnen weghouden. De kat paste de kleine op alsof het haar kind was. Toen naderhand de moeder uit het bed was opgestaan en weer met huishoude lijke dingen bezig was, beeft de arme kat 't tot zijn plicht geacht om het kind te verzorgen en zoodra zij uit het huis ging was het een zeker iets, dat zij wat meebracht voor 't kind. Toen de moeder bp een keer in de kamer kwam, zag zij tot haar verbazing bij haar zuigeling in bed vier muizen, twee ratten en zeven klipsalamanders. Juist toen zij en haar man daar stonden, kwam de kat aan met 'n jonge geelslang van anderhalve voet leDgte. Van toen af heeft men de deur van de kamer moeten dicht houden en toen hoopte zij alles opeen, voor de deur, waar men soms slangen, hagedissen, vogels enz. vond. Men moest een plan maken en gaf de kat aan een vriend, die 19 uur te paard van daar woonde en tegen den avond van den 16ien dag kwam de kat weer aanstappen met 't jonge haas voor haar lieveling Een uitvinders drama. De familie van eeD emballeur te Trep- ton, bij Berlijn, zekere Otto Paul, is door een noodlottige ongeluk in rouw ge dompeld. De oudste zoon van Paul, een jonge man van 17 jaar, heeft het smidsvak gekozen, en hield zich reeds geruimeD tijd bezig met do constructie van een nieuw soort stoommachine. Hij werkte met buitengewone vlijt aan zijn uit vinding en koesterde de hoop, dat hij er patent op zou kunnen krijgen. In de afgeloopen week was zijn werk zoo ver gevorderd, dat hij de model machine in werking wilde brengen. Zijn ouders waren in de wolken over de be kwaamheid van hun zoon en keken met spanning toe bij zijn proefneming, die in de keuken plaats had. Nadat de machine een poos geloopen bad barstte zij plotseling met een ge weldigen slag uiteen. De ketel barstte en sloeg de naast de tafel staande moeder tegen het hoofd. De uitwerking was vreeselijk. Hot hoofd van de arme vrouw werd zoo goed als geheel gesple ten en een oog was geheel vernield. De zoon zelf kreeg brandwonden aan de handen en in het gelaat, terwijl ook de vader gekwetst werd. Door den hevigen luchtdruk werden alle vensters inge drukt. Vrouwenkiesrecht. De Amerikaansche staat Calforniö heeft onlangs als z ;sde der staten van do Unie het Vrouwenkiesrecht aange nomen. Nog geen jaar geleden nam de staat Washington het vrouwenkiesrecht aan, terwijl Kansas hoogstwaarschijnlijk spoedig volgen zal. Een brutaal stukje. Iu het deftige restaurant Boicowski te Warschau, dat dicht bezet was met een elegant publiek, kwamen Maandagavond vijf eu twintig roovers binnen en gelastten de aanwezigen de handen omhoog te steken. Een kellner, die het waagde de roo vers tegemoet te treden, werd neerge schoten. Terwijl nu de holft der boosdoeners de gasten in het oog hield, ontnamen de anderen hun alles wat zij aan geld en voorwerpen van waarde bij zich hadden en daarop verwijderde de bende zich met een rijken buit. Alle nasporingen naar de dieven zijn vruchteloos gebleven. Biirarerüjke Stand der Gemeente Texel. Sondas' 13 November 1911. HERVORMDE GEMEENTE. Donderdag 16 November. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsehc Coarant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Algemeene Verpjadering der leden van de Gevestigd te de Waal W. W, V. d. VEGT, -Arts. en een Stierkalf. Te koop een bejaard, doch goed gaaf JOH. KEIJSER Dz. Voorhanden Boekhandel Parkstraa*. Van 4 tot. en met 10 Nov. 1911. GEBORENCornells, z v. Jacob Witte en Cornelia Jannette Bakker (Waal-en- Burg). Jacob, z. v. Klaas Verkoeveen Maartje Breen (Eierland.) ONDERTROUWD n GETROUWD: ^eeDe- OVERLEDEN Neeltje Boon, oud 78 jr., gek. met Lammert Jongeboer (de Koog.) Burg Vrn, 10 uur ds. Kijoe.2 H. Doop. Waal, 'sAv. 7 uur ds. v. d. Waa. Oudeschild. Vin. 10 uur ds. v. d. Waa. Den Hoorn. Nm. 2 uur ds. Bocke. Oosterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. CocksdorpVm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. hall 10 ds. Dagevos. Nam. half 3 ds. Dage vos. Dankuur voor het gewas des velds, DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend Vm. 10 uur ds. Kuperus. Burg 's Av. half 7 ds. Kuperns. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 15 November. Burg 's Av. 7 uur Ds. Kijne. Oosterend, 's Av. 7 uur ds. van Grasstek. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, 's Avonds 7 unr ds. Dagevoe. Schagen, 9 Nov. Aangevoerd: 170 Geldekoeien f 140 a f 225 98 Vette Koeien f 180 a f310, 40 Kalikoeien f 160,a i 260; 20 Nuchtere Kalveren f 10 af 17. 000 Lammeren f a f —.00 60 Vette Varkens 48 a 54 cent per Kg. 70 Biggen f 8.— a f 13, Boter f 1.60 a f 1.70 per K.G. Kipeieren t 7.50 a f 8.50 per 100. Leiden, 10 Nov. Ter markt aangevoerd: 31 Stieren f 108,— a i 263, 92 Kalf- en Melkkoeien f 179 a 1 338. 825 Varekoeien 114 a f 257 233 Vette Ossen en Koeien f182 af 293 29 Kalveren (vette) f 78 a f 129 24 Kalveren (magere) f 6.a f 12 464 Schapen (vette) f 24,a 1 29.— 325 Schapen (weide) f 18,a f 23,— 269 Magere Varkens f 15,— a f 40, 459 Biggen f' 5.f 11. V Geboren ANDKti, zoon van Dr. C. J. KEIJSER, en G. A. KEiJSER—Lens. Hoorn, 9—111911. op Dinsdag 28 Nov. a.s.'s avonds 7 uur in het Loodsmans wei varen a/d Hoorn op Texel. HET BESTUUR. tor Vergadering in café „Den Burg" te Den Burg op Texel, op Dinsdag 14 Nov., 's middags 12 uur, aan LANDBOUWERS (Paardenfokkers) om to geraken tot op- riehtiug van een Associatie tor aankoop van een Belgischen Hengst. Met do afgifte van boeken wordt op Vrijdag 17 November 1911, 's middags van 12 tot 1 uur, in do „Vergulde Kikkert" te den Burg, weder cou aanvang gemaakt. Zij, die eventueel boeken in hun bezit hebben, worden verzocht die vóór of op genoomden datum terug te bezorgen. De Bibliothecarissen. Hoofdgracht 28 den Held®, is Donderdag'23 November van 11 tot 2 uur te spreken - - - D'rectie óer 2T- V. Aërogeen- gasfabriek bericht aan belangheb benden, dat in 't vervolg mede zijn te bekomen bij den beer J. G. Ph. PISIRT, Apotheek, Weverstraat, den Burg, Texel. J. KEIJSER Augz. Zoo gij evenais wij, flinke mannen in uw bestuur wenscht; kiest dan met ons op 14 NOVEMBER a.s. Vele Kiezers. Door het steeds stijgende debiet geregeld een groote aorteeriDg voorhanden. Verder ruime voorraad in Demi-saisons, Jekkers, Bonkers, Wollen-, Gestikte- en Moltonde kens, alle soorten Wollen Onder goederen. Frokjes, Handschoenen, Boezelaars, Wollen- en Katoenen Heeren- ovorbemden, Strikken, Fronts, enz. enz. alsmede een mooie collectie BONTEN, extra goedkoop. Steenenplaats. cxncTEOlinn Een ieder wordt in zijn eigen belang gewaarschuwd geen verdere lasterpraatjes van mij uit te strooien, in zake den diefstal bij don heer GRIMIJZER. JAN MANTEL. TE KOOP D. ZLIIDEWIND, Zuid-Haffel. te jageD, in jagende houding to loopen, honden te laten loopen of zonder toestem ming Wilstors te vangen op de landerijen bij ondergeteekonden iu gebruik. W. A. Eolman Jakob Roeper Jb. Boersen Jb. Koorn Jb. Kooger P. Dros Thijs Smit J. Mantje Jb. Bas P. Boersen Jn. Vlaming Jn. Boon P. Vlaming D. A. Eelman A. Dalmeijor Thijs Witte. Ju. Eolman Joh. Kuip Job. Roeper KI. D. Eelman Jb. Boogaard C. S. Keijsor Klaas Vlaming C. Maotje A. A. Eelman A. D. Eelman S. Wuia C. Witte KI. Jb. Eelman.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 2