Gure tijden Winterdienst. &l**3ïicolaasfeesi Ds Twee Vereenigden. Ilkmaarsche Stoomsteenhouwerij. bestek en teebeningen Lijnkoeken, Grondnoten- koeken en Sojakoeken. J. J. SCHOEFFELENBERGER. Spoorboekje met tarieven 10 Cents. FEUILLETON, De dochter van den Stationschef. D0ELHAÏI6E CADEAUX. MOOIE VULPENHOUDER, KANT00RBEN00DIGDHEDEN, Wij herinneren er aan Boekhandel Parkstraat. Firma IANGEVELD DE ROOIJ. J. G. van der Meij, Een groote kenze Regulateurs, M. WIERINGA K. J. van der WOUDE, _l I Begunstigst eigen neringdoenden. eiwit 32 pet-, vet 12Vi pet., vocht 12 pet, voldoende zui verheid. G-. v. d. Kooi Jacz. nieuwste modellen, le qualiteit werken. Onderl. Maats, tot Verzekering van Paarden en Stieren. Gevestigd te UTRECHT. Deze Maats, verzekert Dekhengsten, Harddravers. Luxe-, Lnndbouvr- en Bedrijfs- paarden en Stieren tegen alle ziekten en ongelukken die den dood tengevolge hebben of waarbij afmaking noodzakelijk is, Verzekering tegen brand inbegepeD, zonder verhooging van premie. Billijke tarieven. Gunstige voorwaarden. Vlugge schaderegeling. Vertegenwoordiger Het Noorden Texel. komen weer, dus een overjas bomt thans van pas, welke men het geschiktst kan bekomen aan onderstaand adres, uitsluitend eigen fabrikaat, beslist de nieuwste stoffen zooals Gummi voor Regenjassen en water dichte stoffen, alsook Duffel en Zeeduffel, geschikt voor Rijjassen en Roergangers. Dus stalen en prijzen gevraagd in uw eigen belang bij LEXGHAUS, te Oosterend. Helder, Keizerstraat 62. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het maken van en het in beheer nemen van bouwwerken. Spoedige afwerkingen billijke conditio's. Gedipl. Bouwkundige. Loodsgracht 10, Helder. De Uitgeuers uan deze Courant belasten zirli gaarne met de plaatsing uan aduertentiën in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschriften Voorhanden Boekhandel Parkstraat. 4.) Terwijl Dick met haar sprak, zag Madge het hoofd en de schouders van een man te voorschijn komen van achter een muur als om te luisteren en zich daarna weer terug te trekken de man dacht zeker, dat het donker genoeg was, om niet te kunnen worden gezieD, maar Madge voelde, als bij instinct, dat hoofd en schouders aan niemand anders toebehoorden daD aan den heer Kuip. Ik zal binnen een paar minuten klaar zijn, riep zij Dick toe met een stem zoo hard en schril, dat zij die ternauwernood voor de hare herkende. Zij sloot het venster en schoof het blind er weer voor en stond voor een oogenblik met beide handen tegen hare oogen ge drukt na te denken, daarna nam zij haar kaars op en bracht die in haar vaders slaapkamer, waarvan bet raam, aan de voorzijde van het gebouw, een tegenover gestelde kant uitzag en dus over den spoor; lijn, maar inplaats van zich gereed te maken schoof zij ia haar eigen nu donkere kamer teruggekomen het blind aan eene zijde eenduim breed open en zag uit. Het was zooala zij vermoed had, zij waren met hun beiden en op het oogenblik, dat zij uit keek waren zij met elkander in gesprek aan de zijde van het schuurtje, maar ook slechts even, waarna Dick zijn kameraad wegduwde uit het gezicht en zijn vorige plaats weder innam, dichter bij het station om op Madge te wachteD. Nu de Sint-Nicolaastijd nadert, vestigen wij de aandacht van onze begunstigers op onze voorraad WINKELGOEDEREN, waarvan velen zich leenen tot De sorteering BOEKEN IN PRACHTBAND, zoowel voor Jongens als Meisjes, is uitermate grootmen raadplege onze meermalen verstrekte lijst van boekwerken. Men zie ook onze Y renteboeken, groote voorraad, lagen prijs. Tevens uitstekend voor cadeau ge schikt is een welke wij leveren in verschillende prijzen en met garantiewij hebben groote voorraad voorhanden. een sierraad voor de schrijftafel en hoogst doelmatig, vindt men bij ons in groote verscheidenheid. dat BOEKEN en PAKKETTEN in de Couranten aangeboden, door ons zonder pr ijsver hoog ing worden geleverd. Madge werd geslingerd door twijfel en vrees. Waarom was Dick niet alleen en wie was die andere man, die zich verborgen hield achter het schuurtje, ofschoon Dick van hem wist Indien Dick's verhaal waar was, waarom dan dat gefluister Terwijl zij alzoo bij zicbzelve stond te overleggen, viel haar de gedachte iD, dat haar vader misschien stervende was en naar haar verlangde, onderwijl zij zich ophield door vrees, of zij wist niet wat dan ook maar waarom dan ook die ge heimzinnigheid zij wist niet wat zy doen moest het arme meisje. Zijt ge haast klaar vroeg Dick, driftig tikkende op de deur beneden, die hij pro beerde te openen, maar hij was gesloten. Madge waakte op uit haar gepeins, opende haar slaapkamerraam en zag voor de tweede maal naar buiten. Haast u wat, riep Dick, op het oogen blik toen zij haar hoofd buiten het venster stak. Wat treuzelt ge tocb. Antwoordt mij alleen op een vraag, zeide Madge Zijt ge alleen van het dorp gekomen, of is hier iemand buiten u? Ge weet Dick, dut ik gauw bang ben daarbij is het zeer laaten en Alleen 1 Geheel alleen, beste Madge. Ik vloog van het dorp bier naar toe en heb geen levende ziel gezien, buiten u, mijn zoete meisje, sinds ik „het bonte paard" verliet. Dick Carradus, ge doet niets dan liegen! antwoordde Madge, ofschoon ik niet begrijp waarom. Ik gelooi er niets Van, dat mijn vader ziek geworden is en ik weet vast, dat ge niet alleen zijt. Alvorens Dick kon untwoorden, toonde de tweede man, vooruitspringende, zich aan Madge's verschrikte oogen als Kuip niemand anders dan Kuip ze had het van het begin af wel geweten, dat het niemand anders was dan bij, Komaan, schei uit met dat gebabbel, riep Kuip op ruwen toon. Als ge naar mij geluisterd had dit tegen Dick zoudeD we reeds lang gehad hebben waar wij voor gekomen zijn maar ge woudt op uw eigen idiote manier te werk gaan en wat schieten we daar nu mee op Luister naar my, juffrouw, tegen Madge uw vader komt vooreerst niet thuis, bij is ergens vanwaar hij vooreerst niet weg kan. Daar is geen sterveling binnen een mijl in 't ronde, behalve wij beide jongens die zich niet zullen laten terughouden door een meisje, dat al bang is als zo een muis ziet. "We hebben niets tegen u en zullen u geen kwaad doen. We zijn alleen ge komen om het geld dat we weten, dat er in huis is niet van uw vader, maar van de spoorweg-directie. Ge kunt het ons wel uit het raam toewerpen, als ge wilt, we weten op een prik hoovcel er is; we zullen er stil mee weggaan en gij zult er geen cent armer om zijn, alleen de spoorwegmaatschappij en die kan het wel Jijden. Maar probeer niet ons tegenstand te bieden, of eenigen streek uit te halen, want dan zullen we niet alleen het geld hebbon, maar uw leven op deD koop toe. Wat zegt gij er van kameraad? Dick prevelde eenige onverstaanbare woorden tot antwoord, gezeten op een hoop dwarsliggers, die dicht bij lagen. Do gedachte, dat iemand het do moeito waard zou achten, om in het station to komen stolen, was nooit in het hoofd van Madge opgekomen, maar Kulps woorden Door 't Rijkslandbouwproefstation te Hoorn werd ine do uitslag gezonden van de onder openbare controle getrokken mon sters lijnkoeken van de fabrikaten Voor een ieder is de brief van het proef station bij mij te lezen tot bewijs. De Cocksdorp. P.S. Steeds voorradig in het pakhuis, Het bestuur van het Witte Krnis bericht dat het met leedwezen ziet hoe onver schillig er wordt gehandeld met de afslui tingspoorten aan het terrein dat die poorten worden uitgelicht, zonder ze weer te plaatsen en beschadigd dat de weg, eigendom van het Witte Kruis, wordt stukgereden met zware vrach ten en dat de bandzoden vernield worden. Met nadruk verzoekt het bestuur alles wat tot het Witte Kruis behoort, zooveel mogelijk te ontzien en te keipen be schermen. A. WAGEMAKER, Voorzitter. L. J. KIKKERT, Secretaris. ONTVANGEN Gouden-, Zilveren- en Nikkelen Horloges, solide kasteD, prima werken. Staande klokjes en Wek kers met slag, wekker of muziek. Alle uurwerken verkoop ik met 2 jaren schriftelijke garantie. Gouden en Zilveren werken, als Dames en Heerenkettingen, Broches Ringen, Vingerhoeden, enz. Oud Goud en Zilver koop en ruil ik tegen de hoogste waarde. Horlogemaker. Goudsmid. Warmoesstraat. Groote W. r. STOll 4 ZOON 41SM4AB prijzen. voor- herinnerden er haar aan, dat dien nacht een grooter bedrag aan geld in huis was dan ooit te voren. Dick kon natuurlijk door zijne veelvuldige bezoeken weten, dat haar vader gewoon was de kas in zijn slaapkamer te bewaren, uit voorzorg met het oog op dieveD. Dit alles vloog haar door het hoofd, terwijl Kuip met haar sprak. Toen hij ophield gaf zij een luiden snik, wanhopig door do gedachte aan het verraad van Dick en het scheen of haar het hart ging ontzinken. Maar zij werd geroepen tot onmiddellijk handeion, later zou zij nog tijd genoeg hebben, om over de laagheid van haar minnaar na te denken. Wat moest zij doen P Indien haar vader niet ziek was gelyk men haar eerst bad verzekerd, waarom kwam hij dan niet thuis Hij was in welken staat dan ook, nooit zoo lang weggebleven. Was hot niet mogelijk waarschijnlijk zelfs dat zij hem eerst vermoord hadden, om de handen vrij te hebben en daarna naar het station gegaan waren, om hun slag te slaan en misschien ook haar te vermoorden. Kuip stoorde haar met ruwe stom in haar overdenking. Nu juffrouw. Wat denkt u te doen Denkt ge soms, dat wij hier den gehoelen nacht bij)ven staan wachten P O, Dick, om Godswillo, zeg mij wat er met mijn vader is gobourd? vroeg zij, nog altijd door het open venster en onzicht baar voor Kuip. Dick stond op en schoen haar te willen antwoordon, maar Kuip woerhield hem. Uw vader is in een toestand, die hem belet ons te storen, zooals ik u reeds zei. En nu, wilt go't geld geven of niet? Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 4