Tandarts Ansingk, „Voerman Henschel", Uitslag van gehouden Moopiip. Marktberichten. Ij Dinsdag 5 Dec. Eiekenfonds Waal. Vergadering UITVOERING GevraagdEEN KNECHT Negen beste Biggen te koop. in Hotel „de Lindeboom." Boelhuis wegens vertrek. C. DE WIJN, KENNISGEVING. Jan Eelman Jbz., Albert Kooiman. HAVER. prima dikke witte Groninger Haver, Dros Co. Predikbeurten- ADVEItTENTIËN. BAL S\9A. ONDERTROUWD Geonc. GETROUWD: voor de Donateurs van U. d. I., De hoedenspel in de raadzaal. De hoedenspeld had de eer in de Enschedésche raadsvergadering ter sprake te komenin een ontwerp van de verordening op de straatpolitie kwam het volgend art. ter sprake „Het is verbodenzich op den weg „bevindende een hoedenspeld te bezigen, „tenzij de punt zoodanig voorzien is, dat „ze onschadelijk is." Nu de tijd der ouderwetsche „keel banden" voorbij is, en het bloementuintje, het vederbundeltje, of de striklintentooi toch in evenwicht moet blijven, worden daartoe hoedenspelden gebezigddie spelden namen in groote toe naar gelang de dameshoeden met reuzenbollen en breede randen, en de speld werd een speer, later een lans gelijk. Hiertegen meenden de vroede mannen in verzet te moeten komen en trad de raad meedoogenloos op. Een der heeren wenscht dat de speld slechts 2 c.M. buiten den hoed zal steken. Een ander meent dat de agenten niet met den duimstok kunpen rondgaan om de J speld te meten, hetgeen aan weder een ander de opmerking ontlokt dat wel met den duimstok wordt rondgegaan om op marktdag de ruimte voor de boeren deerns af passen, die met boter en eieren in hun korf ter markt komen. Nadat nog was medegedeeld dat een geneesheeren, een oogspecialiteit, reeds enkele malen een geval heeft behandeld waarbij de nijdige hoedenspeld bij een ander een wond in het oog heeft ver oorzaakt, werd met groote meerderheid besloten, dat de vernuftig uitgedacht beveiliging voor de hoedenspeld niet niet mag ontbreken. Een waarzegster. Onder Diever (Drente) is onlangs een jongeling spoorloos verdwenen, dat was na de Dievermarkt. De familie, radeloos van smart, ging naar een waarzegster, die de veizekeriDg gaf, dat de verdwenene in Holland op een flinke boerderij werkte, en Da een paar dagen bencht zou zenden. Nu was de familie gerust en bleef wachten op een brief. Doch de atgeloopen week werd hun vertrouwen in de orakelspraak van de waarzegster op droeve wijze beschaamd, daar een schipper het lijk van den ver miste bij Diever uit het kanaal vischte. Het feit van de vermissing is treurig voor de nabestaanden, doch dat men in onzen tijd nog aan den poespas van een waarzegster gelooft, is bijna even be droevend. Ossentong is duur. Voor het kantongerecht te Utrecht werd een voor 80 cent ingekochte en voor f 1,20 verhandelde ondeugdelijke onge keurde ossentong dus wel van de minste kwaliteit iemand aangerekend a f25 zegge vijf-en-twintig gulden naar verkiezing in te ruilen tegen 10 dagen brommen. Droogmaking der Zuiderzee De voortgang der werkzaamheden van 't opmaken van een meer uitgewerkt plan voor een gedeeltelijke afsluiting der Zuiderzee en de indijking en droog making van de Wieringermeer zal zoo veel mogelijk worden bespoedigd om den voor het onderzoek genoemden tijd te bekorten, aldus deelt de Minister van Waterstaat aan de Tweede Kamer mede. Een gevaarlijk dier. Een 3-tal weken geleden, ter gelegen heid der veemarkt te Rijen, sloeg een koe op de vlucht. Het beest behoorde aan den landman C. Poppelaars te Oosterhout. Het dier werd achtervolgd doch niet gevangen en zoo leefd9 het eenige weken in het wild schrik vei- spreidende in de omgeving. MaarnukaD iedereen weder gerust zijn, want de „dolle koe" is geschoten door den olie slager Van Tilburg te Chaam, die daar voor van den eigenaar een goede belooning ODtving. Zonderling. Te Maastricht werd aangehouden zekere W. M., uit Nieuwstadt, iemand, die zoo als we bereids melddeD, een hoogst zonderling leven leidde. Dag en nacht hield hij zijn woning gesloten, en 's nachts ging hij in de buurt dwalen, nadat 'n winkelier hem zijn potje eten had ge bracht. M. schijnt verdwaald te zijn ge raakt tijdens zijn laatste nachtelijke wandeling en werd toen te Maastricht aangebonden. Hij was in het bezit van een groote som gelds. Er zal een onder zoek worn n ingesteld naar zijn geest- V umogens. Tijd. Vermelding op de adreszijde van briefkaarten. De Staatscourant bevat het Kon. besluit, dat in het bianenlandsch verkeer op de adreszijde van briefkaarten eene strook van ten hoogste l'A centimeter gemeten vanaf den bovenrand, over de volle breedte bedrukt mag worden met vermeldingen betreffende den afzender en zijn ambt, beroep of bedrijf. Spoken. Eenige maanden geleden werd in een stadje een nieuw postkantoor geopend. De inwoners waren trotsch op het gebouw, dat aan alle eischen voldeed. Een poosje ging alles goed, tot men de ontdekking deed, dat het er spookte. In een ommezien van tijd was het nieuwtje door het gansche stadje verbreidt. Men gelooft er stellig aan en verzekert, dat 's nachts in het lokaal verblijvende personen een flink pak slag krijgen van een niet te zien individu. Ook is er sprake van een gevonden kist, een onderaardsche gang, enz. enz. Het stadje ligt vlak bij Amsterdam 1 Tijd. De knochmdokter De roem van den Knochendokter, die eiken Woensdag te Gronau zitting houdt, is wel ver doorgedrongentenminste eene Amerikaansche dame, uit den staat Michigan, waarschijnlijk door een Hol- landsch blad ingelicht omtrent de bekwaamheden van dezen man, heeft hem per brief doen weteD, dat ze voor nemens is de reis van Michigan naar Gronau te ondernemen, om zich onder zijne behandeling te stollen. Waarschuwing. In den omtrek van Hoorn zamelen 2 personen, voorgevende Turken te zijn, geld in voor de Christenen in Turkije. Bij den Consul van Turkije is om in lichtingen gevraagd, doch dezen is hiervan niets bekend. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. St. Nicolaas-pakkfctten. De directeur van het postkantoor brengt ter algemeene kennis Bij gelegenheid van het aanstaande Sint Nicolaasfeest wordt de vergunning, om meerdere pakketten aan hetzelfde adres van slechts één adreskaart te doen vergezeld gaan, voor den tijd van 2 tot en met 6 December ingetrokken en zal derhalve bij elk gedurende dit tijdvak ter verzending aangeboden pakket eene adreskaart behooren te worden gevoegd. Voorts wordt ter verzekering van eene goede overkomst van de pakketten, aanbe volen lo zorg te dragen voor eene doelmatige en stevige verpakking van de voorwerpen, in dier voege, dat deze op afdoende wijze tegen breken en beschadigen gevrijwaard zijn; 2o. zoo mogelijk de adressen op de pak ketten te schrijven en, waar opplakking of aanhechting van een adres onvermijdelijk is dit zoodanig vast te hechten, dat voor het verloren gaan daarvan, tijdens het vervoer, geen vrees behoeft te bestaan 3o in de pakketten een tweede los adres te sluiten. Verder wordt de aandacht gevestigd op de gelegenheid tot aangifte van waarde van pakketten, hetgeen voor pakketten met kost baarheden is aan te bevelen en ten gevolge waarvan, bij eventueel verloren geraken gedurende het vervoer met de post, het volle beffrag der aangegeven waarde van het pakket wordt vergoed. Het vermelden van naam en woonplaats van den afzender op de adreskaart is ver plichtend. Op Zondag 3 December worden geen pakketten ter verzending aangenomen. Den Burg, (Texel), 30 Nov. 1011. De (jirecteur voornoemd, RENIER. Rij kspos tspaarbank. Aan het postkantoor Den Burg (Texel) en de, daaronder reesorteerende, hulpkan toren word gedurende de maand Nov. 1911 Ingelegd f 12454.415 Terugbetaald - 20478.58 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven hoekje draagt, het nummer 3657. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 25 Nov. tot en met 1 Dec. 1911. GEBOREN: OVERLEDEN: Ncclfje Bakker, oud 3 maanden, d.v. Cornelia Makker en Dieuwerfjo Pt-por (Oo-torend.) GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 ceintuur. Vrijdag 1 Dec. inde „Vergulde Kikkert." Makelaar J. H. Moojon. Een Huis met Ert in de Weverstraat, groot 45 centiaren. Kooper J. Rijk Sr. voor f 760. Zondag 3 December 1911. HERVORMDE GEMEENTE. Burg's Av. 7 uur ds. Visser, ff aal, Vm. 10 uur ds. van der Waa. Oudeschild. Vm. 10 uur ds. Boeke. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Visser. Oosterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Kerkcollecte. Cocksdorp. Nm. half 3 ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. halt 10 ds. Dagevos. Nam. hall 3 ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, Vm. 10 uur geen dienst. Burg, 's Av. halt zeven geen dienst. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 6 December. Burg 's Av. 7 uur Geen dienst. Den Hoorn, 's Avonds 7 uur ds. Visser. Bijbellezing. Donderdag 7 December. Waal, 's Av. 7 uur ds. v. d. Waa. Cocksdorp, 's Av. 7 uur ds. Boeke. Oosterend, 's Av. 7 uur ds. van Grasstek. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, 's Avonds 7 uur ds. Dagevos. Schagen, 30 Nov. Aangevoerd: 8 Geldekoeien f 160 a 1 220 51 Vette Koeien 1 180 a 1300, 20 Kaltkoeien f 190,a f 270; 30 Nuchtere Kalveren f 11 at 19. 40 Vette Varkens 48 a 56 cent per Kg. 40 Biggen f 8.— a f 14, Boter 1 1.30 a f 1.40 per K.G. Kipeieren f 8.— a 1 9.— per 100. Leiden, 1 Dec. Ter markt aangevoerd: 11 Stieren f 135, a f 254, 91 Kalf- en Melkkoeien f 179 a 1305. 466 Varekoeien 145 a 1 256 229 Vette Ossen ea Koeien 1182 a 1295 36 Kalveren (vette) 1 72 a f 119 20 Kalveren (magere) 1 5.a 1 12 421 Schapen (vette) 1 24,a i 30.— 213 Schapen (weide) f 18,a f 24,— 306 Magere Varkens f 15,— a f 40, 601 Biggen f 5.f 11. CORRESPONDENTIE. In het bericht over den brand, in ons vorig nummer, schijnt iets voor te komen wat aanstoot kan geven. Indien zulks, onwillens, het geval zou zijn, herroepen wij het gewraakte en bieden onze veront schuldiging aan. De Uitgevers. Heden overleed onze geliefde Echt genoot en Vader, JACOB BAKKER, in den ouderdom van ruim 62 jaar. 18 Nov. Uit aller naam, 1911. ALBERT BAKKER. 14 West, 19th Street. Holland Mich. Noord-Araerika. hoopt onze geliefde Moeder, Be huwd-, Groot en Overgroot moeder, JANTJE DIJKER, Wed. W. Kejjzer, haar 90sten geboortedag te her denken. Dit aller naam, Wed. W. L. ScuAtiEN-Keijzer. Oudeechild, Texel. Algemeene Vergadering op lUanndag 4 December a.s. 's avonds half acht ure bij A. P. EELMAN. der IJsclub „Eierland" op Woensdag 6 December, des avonds om 7 uur, in het lokaal van den hoer J. BUIJS. Het Bestuur. op Zaterdag 9 December, 's avonds 8 uur, in do zaal van Hotel „TEXEL", door do Heldersche TooneelvereenigiDg „T. A. V.E.N.Ü." Opgevoerd zal worden Tooneelspel in 5 bedrijven, naar het Duitsch door Gerhart Hauptmam, Personen beneden 16 jaar geen toegang. Plaatsen te bespreken op den dag der uitvoering van 122 uur. Het Bestuur. til A; 5/ V' V .r&fa A H Aan allori die mij j.l. Dinsdag 's morgen tijdens do brand bij J, Leen behulpzaam sijn geweest, betuig ikmtfn oprechten danli. 1' KE1JSER Jz. om met 20 Maart in dienst te treden. L. K. ROEPER, Waalenburg. Bij C. J. GEENSE, Eierland. Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 7 December van 11 tot 2 uur te spreken Deurwaarder te Texel, is voornemens op Donderdag 7 December 1911, des voormiddags lCP/o ure, bij het woonhuis van den heer Lubertus Eelman, onder de Duinkant nabij den Hoorn op Texel, in het openbaar te verkoopen 10 Lamschapen. 4 Enterlingen. 1 klamp beat gewonnen Klaverhooi. 1 klampje Ruigte. 1 klampje Mest. Een partytje Jaapjespenen, 1 Varkens hok, Kribben, Ruiven, Voerbakken, Hek werk, Palen. Voorts: Eenig Huisraad, en hetgeen meer zal worden aangeboden. Betaling 24 Juni 1912. Bij dezen verkoop kan worden ingebracht. Het College van Dagelijksch bestuur van don polder Waal en Burg brengt ter kennis van de stemgerechtigde Ingelanden dat op Baandag, den 11 den December a.s. van des voormiddags tien uur tot een ureD, aan deu Burg in cafe „den Burg" zal worden overgegaan tot de stemming van een Hoofd-Ingeland en een Heemraad voor het bestuur van dien polder, waartoe alsdan aan de kiezers hunne stembriefjes zullen worden uitgereikt. Ingeval van horstemming zal dezelve geschieden op een later te bepalen dag, zullende onmiddellijk na het verstrijken van den tijd voor do inlevering bepaald do stembrieijes worden geopend. Deze stemming behoort te geschieden ter voorziening in de vacature ontstaan door de periodieke aftreding volgens den rooster van den Uoold-Ingeland den heer en van den Heemraad den Heor Texel, don 26 Nov. 1911. Het Collego van Dag. Bestuur vnd, A. C. KEIJSER, Voorzitter. C. J. ROEPER, Secretaris. Maandag cu Dinsdag te Oudeschild in lossing eene lading natura M/6E, kg. u 1 4,55 per 50 kg. netto. Bekende condities.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 2