Tandarts Ansingh, W aarschuwing". Vulpen-Inkt. Brandverzekering maatschappij uitenlan <L Marktberichten. Advertentiën Advetitentiën, Hengsten Associatie „Eierland". „SCHOONOORD'. Hollandscbe Humorist DHONT, Ma af loep VRIJ BAï,. in Hotel „de Lindeboom." Verkiezing 11 Dec. Jacob Witte, Jan Helman Jbz. Houtverkooping. deurwaarder S.BE WIJN, Be restant HOUTWAREN, KENNISGEVING. Jan Eelman Jbz., Albert Kooiman. onbegaanbaar voor voertuigen. van Rundvee en Paarden Gevestigd te Nieuwe Niedorp. Predikbeurten Vereeniging voor Bijenteelt. De vergadering van de „afd. Texel Vereeniging voor Bijenteelt," gisteren avond in „Café Burg" gehouden, mocht niet bogen op druk bezoek. We waren slechts met z'n tienen het eenig punt der agenda, benoeming van een afge vaardigde voor de alg. verg. was spoedig afgehandeld door benoeming van den heer W. F. Schu maker daartoe, die zich deze opdracht list welgevallen. Verder was er niet aan de orde, doch de onderlinge gedachtenwisseling daarna over de ervaring in het bedrijf of eenig nevenbedrijf, kon voor de daarbij betrok kenen zeker leerzaam zijn en mag pleiten voor het nut van dergelijke bijeen komsten, ook bij een magere agenda. De afsluiting en drooglegging van de Zuiderzee. We ontvingen van de Zuiderzee-ver- eeniging het rapport van de commissie, door haar uitgenoodigd om verslag uit te brengen over de vraag, in welke mate gewapend beton, in uitgebreiden zin van toepassing kan zijn bij den afsluitdijk, de meerdijken, de kunst werken, enz. ter bezuiniging bij de uit voering, onder behoud van gelijke deugdelijkheid in aanleg en onderhoud. Het rapport bevat in de eerste plaats een overzicht van de proefnemingen en ervaringen met gewapend beton, met het oog op de kosten van aanleg en vooral wat betreft de instandhouding of duurzaamheid. In de tweede plaats een overzicht van de werken in gewapend beton hier te lande aan zee uitgevoerd. In de derde plaats de toepassing van gewapend beton bij de bovengenoemde werken van afsluitaijk, enz. Ten aanzien van de toepassing van gewapend beton op de verschilende werken voor de afsluiting en de in polderingen der Zuiderzee is de commissie niet tot het besluit kunnen komen, dat daarmee de bestaande ramingen in totaal een beteekenende vermindering kunnen ondergaan. Yoor een belangrijk onderdeel n.l. den bouw der uitwateringssluizen op of bij Wieringen meent de groote meer derheid in de commissie dat zulks wèl het geval zal zijn. Maar al zouden de kosten boven de bestaande raming komen, het belangrijke voordeel is de besparing in tijd. In dat opzicht mag de uitspraak van de meerderheid der commissie geacht worden van groote beteekenis te zijn voor de zaak door de Zuiderzee-veree- niging voorgestaan, Bevroren vleesch uit Argentinië! In verband met de stappen, die worden gedaan door verschillende personen, voor den invoer van bevroren vleesch uit Argentinië in Nederland, deelt men vanwege het consulaat van Argentinië te Rotterdam bet volgende mede Het bevroren en verkoeld Argentijnsch vleesch bevindt zich, wat gezondheid en voeding betreft, in den meest gunstigen toestand. De inspectie op sanitair ge bied is in Argentinië uitstekend en staat tevens onder strenge contröle. Het vee wordt een voor een door een van regeeriDgswege aangestelden veearts onderzocht, verder geschiedt de bereiding in de inrichting geheel overeenkomstig de wetten der saniteit. Een bewijs van de goede eigenschappen var) bet Argentijnsch vleesch is wel het volgende, dat de Engelsche markt, die alom be kend is, zoowel voor den smaak en de qualiteit van vleesch, als voor de strenge maatregelen, die door de inspectie in Groot-Bretagne worden genomen, het grootste gedeelte van het bevroren vleesch koopt, dat door Argentinië wordt uitgevoerd. In Nederland zou men het Argentijnsch vleesch kunnen koopen voor de helft van den prijs van het Hollandscbe vleesch. Van de baas afblijven. Er was Dinsdagmiddag een relletje op de Vischmarkt te Groningen. Een echt paar, dat het misschien niet eens kon worden over de St. Nicolaasviering, maakte een scène op de „glennige riepe". De inspecteur der recherche, die er toe vallig langs kwam, gelastte hén door te loopen. Het kijvende echtpaar weigerde. De inspecteur nam daaiopden man beet om hem tot doorloopen te dwingen maar hij werd toen door de vrouw, die dat niet zien kon, van achteren aangevallen en bij de keel gegrepen. 't Einde was, dat man en vrouw naar 't bureau gebracht werden, waar proces verbaal volgde. Een griezelige vondst. Dinsdag omstreeks twaalf uren, werd bij. een klopjacht op het jachtgoed van den heer Men ten, te Heihof (Limburg), in de nabijheid van den Heksenberg, in een deunenbosch door een der drijvers, het in verregaanden staat van ontbinding verkeerende lijk gevonden van een on bekende. Het lijk, of beter bet geraamte lag op den rug, met uitgespreide armen, het hoofd ontbrak. Jas en vest waren nog gedeeltelijk aanwezig, beide waren losgeknoopt; Aan de voeten bevond zich nog een gedeelte van zwarte sokkonen fietsschoenen. Twee brigadiers en een rijksveldwachter, die mede ter jacht waren onderzochten de griezelige vondst. Van indentiteitsbewijzen was niets te vinden. Daar het bootd in den omtrek nergens te vinden was, is misdaad niet uitge sloten. Zij kan echter door de bijna geheele ontbinding niet meer worden geconstateerd. Ongeveer een jaar geleden is te Heerlen een zekere L. spoorloos verdwenen en men 'vermoedt, dat hier de overblijfselen van den vermiste zijn gevonden. De politie doet ijverig onder zoek. Om van te rillen. Als men madame Thébes, de beroemde Fransche waarzegster, mag gelooven, dan ziet het jaar 1912 er vooreen groot deel der menschheid alles behalve rooskleurig uit. Het goede mensch voorspeld ons allerhande bloedige, verschrikkelijke zonderlinge zaken, en dan is volgens, haar vaste overtuiging, 1912 nog slechts de inleiding tot nog veel meer narigheid in 1913. Maar daarna wordt alles dan ook zoo goed als het maar wezen kan. Een medewerker van de „Matin" is madame De Thébes eens over de toekomst gaan uithooren. Nadat de waarzegster, in wie mannen als Dumas en Sardou een onwankelbaar vertrouwen stelden, even had gereleveerd, dat van haar in 1910 gedane voorstellingen in 1911 zooveel was uitgekomen, noemde zij als bijzondere kenteekenen van 1912 onder meer opellendig weer, vuur, bloed, verraad, aanslagen, epidemieën, over stroomingen, een aardbeving te Parijn, en een internationale oorlog. Die oorlog zal niet alleen geheel Europa, maar ook Azië treffen. Het hoogtepunt van die ramp valt samen met het oogenblik, waarop in Frankrijk de aarde zal beven en de Franschen zullen aan het eind hunner rampen zijn en een blijdere toekomst tegemoet gaan als de melk gaat ontbreken. Het verband iö alleen duidelijk voor waarzegsters. De invloed van d: 'aan op de haringvangst. Het zee-onderzoek aan de 7. edsche kust heeft merkwaardige uitkomsten opgeleverd. In de Academie van Weten schappen te Stockholm deelde prof. Otto Peterson daarover mede dat ïq het Skagerrak en Kattegat een onderzeesche eb- en vloedwisseling is waargenomen. Op een diepte van omstreeks 20 meter bevindt zich een 2 tot 3 M. dikke zoutige onderwaterlaag, die dagelijks tweemaal op en neer gaat. Deze golf, die uit den Oceaan komt, staat in verband met den loop der maan. Uit bestudeering van de beweging der maan in de laatste 300 jaren is gebleken, dat in da jaren, waarin de werking van de maan op het water het grootst was, ook de hoeveelheid der haringen, die bij het begin der haring vangst werden aangetroffen, hot grootst was. Daaruit wordt opgemaakt, dat het ver schijnen van haringscholen in betrekking staat tot bedoeld hemellichaam en dat het mogelijk 2al zijn het voorkomen van haring zwermen in Skagerrak en Katte gat vooruit te berekenen. Een tijdelijke verhooging van het zout gehalte der zee is, wanneer wij ons niet vergissen, ook aan de Nederlandsshe kust herhaaldelijk waar te nemen. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Zondag 10 December 1911. Donderdag 14 December. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelschc Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. VERGADERING- Dinsdag 12 December Entree 25 cent per persoon. publiek verkoopen Eerste Onderlinge „CÉRES," Verzekert tegen Brand- en Bliksemschade, De volle waarde vuil liet Veo wordt vergoed Veehouders doet uw voordeel, en sluit u aan bij de Ceres. Te spreken Hotel Oranjeboom, van 11-1 uur, 11 December 1911. Voorhanden Bockhandel Parkstraat. Vdn 2 tot en met 8 Dec. 1911. GEBOREN J'ieter Adriaan, z.v. Jacobus Zegers en Januoke Suzanna Kol(jn (Eb-rland.) Cornells,.z.7. Hendrik IIia en Johanna Cornelia Bakker (N.Haffel.) ONDERTROUWD Q - GETROUWD; utonc- OVERLEDEN Muria Lagorveld, oud 77 jaar, wed. van Cornelia Kool (Eierlund.) GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 ceintuur. HERVORMDE GEMEENTE. BurgVrn. 10 uur da hr. A. van Os, .van Amsterdam. Coll. Zending v. Israel. 'Waal, 's Av. 7 uur ds. van der Waa. Oudescluld. Tm. 10 uur ds. v. d. Waa. Nam. halt 2 uur ds. önnokes van Helder. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Visser. Voorbereiding H. Avondmaal. Oosterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek 'sAv. 7 uur de Eerw. hr. van Os. van Amsterdam. Zending onder Israel. Cocksdorp, Vm. 10 uur do hr. R.G. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Uosterend. Vm. halt 10 Leesdienst. Voorbereiding. Nam. hali 2 Leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. NED. PROTESTANTENBOND. O otterend, 's Av. 7 uur ds. de Regt, van Alkmaar. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 13 December. Burg 's Av. 7 uur ds. Kijne. Oosterend, 's Av. 7 uur ds. van Grasstek. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, 's Avonds 7 uur ds. Dagevos. Sckagen, 7 Doe. Aangevoerd: 10 Geldekoeien f 140 a t 190 54 Vette Koeien f 180 a f 365, 12 Kaltkoeien f 200,a f 270; 15 Nuchtere Kalveren f 11 af 19. 36 Vette Varkens 44 a 55 cent per Kg. 100 Biggen f 6.a f 13, Boter f 1.30 a i 1.40 per K.G. Kiphieren 17.— a t 8.per 100. Leiden, 8 Dec. Ter markt aangevoord 17 Stieren f 135,— a l 274, 84 Kalf- en Melkkoeien f 189 a 1 330. 217 Varekoeien 124 a f 291 229 Vette Ossen en Koeien 1182 a 1295 37 Kalveren (vette) i 72 a i 119 32 Kalveren (magere) 16.a I 12 988 Schapen (vette) I 16,a f 30.— - Schapen (weide) f a f 535 Magere Varkens f 15,— a f 40, 466 Biggen f 5k f 12. De Directeur der Wceoer Tjniversiteits- vrou wenkliniek, prof. Braun von Fernwald, schrijftVan do bekende snelle en zekere werking van het natuurlijke Franz Jozef- laxeerwater heh ik mij zeer vaak overtuigd en beveel daarom het gebruik daarVan bij zieke vrouwen warm aan. Voor de vele bewezen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen Echtgenoot, Vader en Grootvuder, den Heer I*. BOO.V, betuigen wij onzen hartelijkcn dank. Uit aller naam, Wed. P. BOON—Kindt. op Maandag 11 Dec, a.s. des voorrniddags 12 ure in hotel „de Lindeboom" te den Burg. Agenda: Vaststellen Reglemont. Bespreking aanbiedingen IlengsteD, enz. JJET BESTUUR. 's avonds 8 uur, optreden van de onder bcgoleiding van hot Ti vol! Orkest. Plaatsen to bespreken op don dag der uitvoering van 12—2 uur. Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 21 December van li tot 2 uur te spreken Als leden voor het bestuur van polder Waal-en-Buig worden aanbevolen als Hoofd Ingeland en als Heemraad aftredend Hoofdingeland. EENIGE KIEZERS. zal op Vrijdag 15 December 1911, 's mor gens 10 uur, op het Haventerrein te O ude- schild op Texel, van de Lichter „Grimsby", bestaande uit: Eiken Palen, Eiken- en Grenen Planken, benevens een groote partij Eiken Brandhout. Het College van Dagelijksch bestuur van den polder Waal en Burg brengt ter kennis van de stemgerechtigde Ingelanden dat op Maandag, den llden December a.s. van des voormiddags tien uur tot een uren, aan den Burg in cafe „den Burg* zal worden overgegaan tot de stemming van een Hoofd-Ingeland en een Heemraad voor het bestuur van dien polder, waartoe alsdan aan de kiezers hunne stembriefjes zuljen worden uitgereikt. Ingeval van herstemming zal dezelve geschieden op een later te bepalen dag, zullende onmiddellijk na het verstrijken van den tijd voor do inlevering bepaald de stembriefjes worden geopend. Deze stemming behoort te geschieden ter voorziening in de vacature ontstaan door de periodieke aftreding volgens den rooster van den Hoold-Ingeland den hèer en van den Heemraad den Heer Texel, den 26 Nov. 1911. Hot College van Dag. .Bestuur vnd, A. C. KEIJSER, Voorzitter. C. J. ROEPER, Secretaris. De Weg en Rijkberm in Eijcrland vanaf hotstede „Bern" tot brug bij hofstede „Dorpzicht", is wegens daarop verricht wordende werken Het Dagel, Bestuur van polder Eijerland. Texel, 25 Nov. 1911. Rij deze Maatschappij wordt het Vee, verzekerd in 3 klassen; gemiddeld was de omslag over het 15-jarig bestaan der Maat schappij in de lo klasse f0.27; in de 2e klasse f0 40 en in do 3e klasse f 0,53 per f 1000.per jaar, De Poliskosten zijn voor eens f 0.50. Taxatie- en Administratiekosten zijn te samen f 0.15 per stuk veo per jaar. Tot heden is 16000 stuks vee bij de Maatschappij ingeschreven. Hoe grooter aantal, hoe voordeoligcr voor do Deelhebbers. Distr iets-Commissaris, Jb. IIELDER Kz. Scbermerborn.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 2