Winterdienst. Verwonderd Weet gij „Wanneer M.WIERINGA, VULPENHOUDERS HORLOGES, Boerderij met 31 1.1. „De BijenieeSt", Spoorboekje met tarieven 10 Cents. LAND- en DRAINEERBUIZEN Schoorsteen- en Rioolbuizen. FEUILLETON. EEN AFRIKAANSCH MILLIONAIR. M. Minnes të WiERiNGEN India-Rubber-Stempels, LAKCACHETTEN bestek en teebeningen J. J. SCHOEFFELENBERGER. Gouden- on Zilveren werken. Regulateurs, Wekkers, staande Klokjes, Barometers. Te koop of te huur gevraagd Handboek voor bijenhouders, W.F.STOEL&ZQQN. VOORHANDEN in den Boekhandel Parkstraa een ruime sorteering in diverse merken. Verrassingen van Kolonel Clay. Met welke andere CACAO de verbruikers een proef nemen, de ervaring leert dat zij allen steeds terugkomen op SCHCCPS/ISSURANTIEN en ==L 5cH€€PSI1YPOTH€K£N (CASCO ttQ5iT.E;fc'c>o s in goud, zilver en nikkel. Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. door een Zeeuwsch landbouwer, een of prooter. Brieven onder lett. P. aan het bureau van dit blad. door T. C. Eootsen. Ingenaaid i 1.25. Gebonden 1 1.G0. Boekhandel Parkstraat. Voorhanden Boekhandel Parkstraat. staan de koopers te kijk over de Dekens en Overjassen welke zij bij LENGHAUS kochten, over deugdzaamheid en prijs. Zij raden daarom ieder aan die iets goeds en geschikt wil koopen eens naar Leugbaus te loopen. Dus goede waar prijst zich zelf. Stoomen en verven van goederen is beslist het voordeeligst adres bij LENGHAUS, te Oostereud. Helder, Keizerstraat 62. Aanbevelend. 7.) Na ons avontuur met den Mexicaanschen ziener te Nizza is Sir Charles, die toch al van nature zeer voorzichtig was, nog ach terdochtiger geworden ten opzichte van mogelijke oplichters. En, alsof het noodlot het wilde, er zat juist tegenover ons aan het table d' höte van Schweizerhof het is een gril yan Amalia, dat ze altijd aan een table d' hóte wil dineeren. dat ze het niet uit kan houden, met zooveel iamilie in hun eigen kamers opgesloten te zitten een somber uitziende man met donker haar en zwarte oogeD, die nog somberder leken door de dikke, borstelige wenk brauwen. Ik zou niet zoo gauw op die wenkbrauwen gelet hebben, als mijn aan dacht er niet op gevestigd werd door een innemenden, gezelligen jongen man, die naast ons zat; en die opmerkte, dat volgens Darwin sommige apen net zulke wenk brauwen hadden, 't Was een alleraar digste predikant met blozend uiterlijk, die op de huwelijksreis was met een aardig, klein vrouwtje, dat met een Scbotsch accent sprak. Ik keek nogeens naar de wenkbrauwen en eensklaps kreeg ik een ingeving. Ge looft u, dat ze echt zijn vroeg ik den predikant, of zouden ze aangebracht zijn als vermomming? Ze zien daar wel Daar uit. Je denkt toch niet, begon Charles, plot seling zijn zin afbrekend. Ja zeker wel, antwoordde ik, de ziener. Dadelijk zag ik mijn onhandigheid in. Want VandriJt had me dringend verzocht niet pver het pijnlijke avontuur te Nizza to spreken met Amalia; hij vreesde dat als zij het eens hoorde, hij het naderhand nog verscheidene malen zou moeten hooren, Welke ziener? vroeg de jonge predikant nieuwsgierig. Ik bemerkte dat de man met de eigen aardige wenkbrauwen even terugdeinsde. Charles keek me strak aan. Ik wist wer kelijk niet wat ik moest antwoorden. O, een man die verleden jaar gelijk met ons in Nizza was, stotterde ik, mijn best doende zoo argeloos mogelijk te kijken. Een knaap, over wien veel gesproken werd, dat is alles. En ik begon overeeD ander onderwerp. Maar de dominee, als een koppige ezel, ging niet daarop in. Had hij ook zulke wenkbrauwen vroeg hij verder. Ik werd werkelijk angstig. Als dit kolonel Clay was, waarschuwde de predikant hem in zijn onschuld en maakte het dus voor ons zooveel moeilijker hem te vaDgen, nu we hiertoe misschien eenige kans hadden. Neen, dat had hij niet, antwoordde ik fluisterend, het was maar een vluchtige gedachte. Ik heb me ongetwijleld ver gist. Eu ik knikte vriendelijk tegen hem. De kleine predikant geloofde me onvoor waardelijk. Ab, ik begrijp u, antwoordde hij. Daarna keerde hij zich tot zijn vrouw. Gelukkig ODtspou zich een paar plaatsen verder een gesprek over politiek, dat voor een paar minuten ieders aandacht afleidde. De naam „Gladstone" redde ons. Hir Char les herademde en ook ik was gerustge steld, daar ik zag, dat Amalia vol nieuws gierigheid toeluisterde. Na het diner, in de billardkamer even wel, kwam de man met do dikke wenk brauwen raar me toe en begon te praten. Indien het inderdaad kolonel Clay was, dan koesterde by blijkbaar geen wrok meer tegen ons over de vijfduizend guinjes, die hij ons ontstolen had, bij scheen er op verdacht nog eens vijfduizend van ons te krijgen, zoo er zich een gelegenheid voor deed. Hij stelde zich namelijk dadelijk voor als dr. Hector Macperson, do eenige gevolmachtigde, die namens het Brazili- aanschen Gouvernement concessies kon ver- leenen san de Boven-Amazono, Hij wik kelde me dadelyk in een gesprek over de minerale schatten, die de streek bezat, over zilver, platina, de robijnen en tde diamanten. Ik luisterde glimlachend; ik wist, wat er nu komen zou. 't Eenige, wat hem nog belette deze schatten op te graven was een weinig kapitaal. Hot was zoo pijnlijk aan te moeten zien, hoe voor duizenden ponden platina en karladingen robijnen in den grond afbrokkeldenotdoorde rivier meegevoerd werdeo, bij gebrek aan een paar honderd arbeiders. Als hij iemand kende met fortuin, zou hij hem aanraden neen aanbieden, oen enorme winst met zijn geld te maken, ongeveer veertig percent, zonder de minste risico. Ik zou bet niet doen voor iedereen, be merkte dr. Hector Maspheraon, zich waar dig oprichtend, maar als ik sympathie had voor een jongen man, die een weinig had, dan zou ik hem de gelegenheid geven in korten tijd schatrijk te worden. Hoe buitengewoon belangeloos van u, zei ik koel, mijn blik op zijn wenkbrauwen richtend. De kleine predikant speolde ,in dien tusscbcntyd een partij billard mot Sir Charles. Hij ving den blik op, dien ik juist op dr. Macpherson wierp. Valscl), beslist valsch, sprak hij met do lippen en ik moet bekennen, dat ik nooit iemand zoo good zag spreken alleen door het bewegen van den mond, men kon ieder woord volgon zouder dat hem een klank ontsnapte. Den geheelen verderen avond liet die Hector me niet met rust. Hij maakte me werkelijk kregel en ik had meer dan genoeg van de Boven-Amazone. Ik heb zooveel van het delven van ro bijnen gehoord (door prospectussen bedoel ik) dat reeds de aanblik van een robijn me walgt. Toen Charles in een buiten gewoon edelmoedige bui zijn zuster, mijn vrouw, eens een robijnen balsnoer gat, baalde ik baar over dit te ruilen voor een van safieren en amatisten, voorwendende, dat deze beter by haar teint paste. Dien avond bij het naar bed gaan, wenschte ik alle schatten van de Boven- Amazone in zee en was ik in een stem ming om den man met de concessies en de valsche wenkbrauwen te vergiftigen of dood te schieten, Den volgenden dag kwam hij steeds weer bij tusschenpoozen op zijn onderwerp terug. Hij ergerde me doodelijk met zijn platina en robijnen. Een kapitalist om de gronden te exploiteeren had hij niet noodig; neen, hij gaf er de voorkeur aan, dit zelt te doen en de kapitalist preferente aan deelen te geven aan zijn maatschappij. Ik luisterde glimlachend, ik luisterde geeu wend, ik luistorde en word onbeleefd, ik luisterde geheel niet meer, maar bij ging voort met zijn verbalen. Ik viol op zekeren dag op de Btoomboot in slaap, werd tien minuten later wakker en hoorde bem nog opdreunen. En de opbrongat van het pla tina is minstens Ik ben vergeten, hoe veel pond, De details van bet onderzoek interresseerden mo werkelijk in 't gehoel niet. Wordt vervolgd.) AGENT -.v.-:,. BEMIDDELING voor NIEUWBOUW, RW,A N ME rs EN OFF ER TEN Weet gij wanneer gij de Sanguinose moet gehruiken Wanneer Uw bloed arm is en daardoor de stofwisseling tra Wanneer gij last hebt van bleeke kleur, bleeke lippen, bleek tauavieescn. Wanneer gij te zwak zijt om te eten; Wanneer gij te moe zijt om te slapen Wanneer gij nooit eens recht verkwikt, uitgerust en versterkt wakker wordt. Wanneer gij gedurig moede zijt en alles U te veel is; Wanneer gij last hebt van pijn in de maag, of pyn in de lenden Wanneer gij prikkelbaar of gedrukt zijt, of angstig zonder dat gij weet waarvoor. DAN moot gij de SaDguinose gebruikeD. Neem dan eens geregeld een tijdlang tweemaal per dag een eetlepel Sanguinose. SANGUINOSE versterkt Uw bloed, zuivert en verrijkt het. Ea doordat zij uw bloed versterkt, grijpt zij met vaste hand in de oorzaak van vele kwalen, die in schijn zeer verschillend zijn. Voor jonge meisjes in den tijd der vorming van het gestel, is de SaDguinose een welbeproefd middel. Sanguinose wordt verkocht in groote vierkante flacons van ruim 300 gram inhoud en kost per flacon f 1.50, 6 fl. f 8.12 fl. f 15. Zorg dat gij de echte krygt. Wees gewaarschuwd tegen namaak. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram] voldoende. Dan duurt een ilacon tien dagen, en kost de behandeling slechts 12'/, of 15 ets per dag. Dat is goedkooper dan eenig ander dergelijk middel. .Te verkrijgen bij de meeste apothekers en goede drogisten. VAN DAM Co, Den Haag. Te Oosterend b(j P. Dros Gz., Oudeschild Joh. Dros, den Bnrg T. Bnijs. om brieven vaD den naam des afzenders te voorzien. onmisbaar voor verzending van brieven met geldswaarden. Verkrijgbaar goedkoop en solide inden Boekh. Parkstraat. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het maken van en bet in beheer nemen van bouwwerken. Spoedige afwerkingen billijkeconditie's. Gedipl. Bouwkundige. Loodsgraeht 10, Helder. Horlogemaker. Goudsmid. Inkoop en ruiling van Goud- en Zilver. Onder minzame aanbeveling. De Uitgeuers uan t'eze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentjën in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschriften

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4