M. WIERINGA, Motordienst. DAALDERS W/F* Verwonderd Alkinaarsche Crediek en Effectenbank. COUPEUR, systeem American Coupe. HORLOGE8, Attentie Sta er op te ontvangen; is goedkoop en goed. EIVORMIGE BETON RIOLEN. Ronde Betonriolen met kragen, Regen- Wel-, en Beerputten, Ierkeklers, enz. SAN GUIN OSE. Gouden- en Zilveren werken. Regulateurs, Wekkers, staande Klokjes, Barometers. een Woonhuis, Texel, Zaanstreek, Amsterdam. r-- ALKMAAR. Vraagt uiterste prijzen. Gevestigd te Ondeschild. GRIMIJZER. FEUILLETON. EEN AFRIKAANSCH MILLIONAIR. Beslist afdoend middel tegen bloedarmoede en zenuwzwakte. in goud, zilver en nikkel. Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. 58 DE ALKMAARSCHE Stoom - Steenhouwerij Firma W. F. STIIEL ZOO.M levert alle soorten - 5 KA.PITAAL f 500,000.-. Credieten, hypotheken, deposito's, effecten, coupons, wissels, vreemd geld, cheques- Verrassingen van Kolonel Clay. Vmum Sangninosumin vacuo. I 1 Horlogemaker. Goudsmid. Inkoop en ruiliDg van Goud- en Zilver Onder minzame aanbeveling. Ondergeteekende heelt de eer het geachte publiek te berichten, dat te Amsterdam, na afgelegd examen, aan zijn zoon het DIPLOMA is uitgereikt als Beleeld aanbevelend, C. ROOM. Te koop op afbetaling voor weinig geld, aan 't Nieuweschild. Adres C. RUITER Az. Oost. De ondergeteekende bericht, dat hij ge regeld Dinsdagmiddag 3 uur van Texel en Vrijdagmiddag 2 uur van Amsterdam ver trek. Beleefd aanbevelend, D. J. BRUIN. Een GOEDE VERZEKER.! ^WAARBORG VOOR EL*EN BLOO CACAO, Hardsteen, Zandsteen en MARMER WERK. staan de koopers te kijk over de Dekem en Overjassen welke zij bij LENGHAüS kochten, over deugdzaamheid en prijs. Zij raden daarom ieder aan die iets goeds ei geschikt wil koopen eens naar Lengban te loopeD. Dus goede waar prijst ziel zelf. Stoomen en verven van goederen ii beslist het voordeeligst adres bij LENGHAUS, te Oostereod, Helder, Keizerstraat 62. Aanbevelend. De Uitgeuers uan deze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentiën in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschritten 1 Alle geweneebte inlichtingen zijn te bekomen bij den heer II. W. REESOJI te den Burg 14.) Charles zei niets, doch ik voelde, dat hij in ernstige gedachte verdiept was. Hij keek echter eens naar ons om en gat Amalia een teeken voor 't oogenblik nog te zwijgen, 't Was iets ongewoons voor Charles om onder het rijden den blik van zijn paarden af te wenden en voor mij wel een bewijs, hoe verlangend hij was, den Rembrandt te bezitten. Toen we te Lewes aangekomen waren, bestelde Charles, na de paarden bezorgd te hebben, een prachtige luncb. Terwijl deze klaargemaakt werd, wandelden we met elkaar rond om het kasteel te bewon dereD. Charles nam me even apart. Hoor eens, Sey. fluisterde hij, we moeten heel voorzichtig zijn. Die man, Polperro, is slechts een toevallige kennis. Nu kan nergens makkelijker oplichterij mee be dreven worden dan met doeken van oude meesters. Is de Rembrandt echtals het welkelijk een portret van Maria van Renen is, dan ben ik verplicht, het voor mijn jongena te koopen. Maar ik ben nu al tweemaal bedrogen en zal me wachten voor den derden keer. We moeten dus uiterst voorzichtig zijn. Je hebt gelijk, stemde ik toe, geen zie ners en predikanten meer. Als de man een oplichter ia, ging Charles voort, en niettegenstaande alles wat hij van de National Gallery vertelt, weten we zoo goed als niets van hem, dan is het verhaal, dat hij ons opdisebt, juist van de soort om iemand te bedriegen, 't Was makkelijk voor hem om te weten te komen wie ik was; hij wist dat ik in Brighton logeerde en 't kan heel goed zijn, dat hij daar zat om ons op te wachten. Hij noemde je naam, ging ik voort, en, op het oogenblik, dat hij wist wie ik was knoopte hij een levendig gesprek met me aan. Ja, vervolgde Charles, 't Kan ook heel goed, dat hij bekend was met de familie betrekking, die er bestond met Maria van Renen mijn grootmoeder beweerde steeds dat het portret zich te Gouda bevond. En je herinnert je wel, dat ik er ook dikwijls over gepraat heb? Wat zon nu natuur lijker zijn, dan dat een oplichter op zoo'n argelooze manier tegen Amalia over dat portret begint? Ala by een Rembrandt hier wil hebben, dan meen ik wel dat deze uit Birmingham tegen een zeker be drag gezonden worden. Ik wil den man niet verdenken, doch ik vind wel, dat we op onze hoede moeten zijn. Je hebt gelijk, antwoordde ik, en ik zal goed op hem letten. We redep langs een anderen weg, die door reusachtige beukeboomen, reeds in herlstdos, overschaduwd werd, terug. Het was een heerlijke tocht. Dr. Polperro was vrij opgewonden door de uitstekende „Mo- nopole sec" aan de luncb. Hij babbelde zonder ophouden door en nooit ontmoette ik een man, die zoo een gesprek wist gaande te houden. Hij was overal geweest en kende iedereen. Amalia noodigde hem ineens uit voor haar „jours" op Woensdag en hij beloofde baar, verscheidene beroemd heden bij baar te introdueereu. DieDzelfden avond om hall acht wan delden Charles en ik op KiDg's Road heen en weer voor het diner, 't Was heerlijk weer. We kwamen langs een klein, nieuw hotel, dat er sierlijk en eigenaardig uitzag met een groot boogvenster, Vuor dat raam zat in avondtoilet onze vriend, dr. Polperro met een jooge dame tegenover zich, die er elegant en bekoorlijk uitzag. Een flesch De Sanguinose wordt met groot succes toegepast in gevallen van bloed armoede, groote zwakte, algeheele uitputtingbij slapeloosheid, lusteloosheid, gebrek aan eetlust, aan kracht en energie. Bij algeheele uitputting, bij her stellenden na de influenza, typheuze koortsen en dergelijke ondermijnende krank heden. Bij zenuwzwakken, oververmoeide, overwerkte personen deed de Sangni- nose wonderen. Dat komt omdat de Sanguinose zuiver plantaardig is; omdat de zwakste gestellen haar verdragen; ómdat zij gemakkelijk inhetorganisme opgenomen wordt. De Sanguinose herstelt en verrijkt het bloed maakt het gezond en krachlig en grijpt daardoor met vaste hand in de oorzaak van vele kwalen, die in schijn zeer verschillend zijn. Neem er de proef van en gy zult er spoedig de goede uitwerking van ervaren maar wacht IJ voor namaak. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Den Haag, de Riemerstr. 2c 4. VAN DAM Co. Te Oosterend bij P. Dros Gz.. Oudeschild Joh. Dros, den Burg T. Bu|Js. champagne stond voor hen en zo aten prachtige kasdruiven. Beiden schenen vroolijk gestemd, want ze keken elkaar telkens aan en barstte dan in een lachbui uit. Ik wendde me om en keek sir Charles aan. Dezelfde gedachte ging door ons brein. Ik fluisterde „Kolonel Clay" en hij antwoordde „En mevrouw Picardet." Zo leken in 't minst niet op den eer waarden Richard Brabazon en zijn vrouw. Doch dat versterkte ons juist in ons ver moeden. De arendsneus van den Mexi- caarischen ziener ontbrak. Wanneer deze beide personen de geniale oplichter en zijn vrouw of medeplichtige waren, dan moesten we uiterst voorzichtig te werk gaan. Dit maal waren we voorbereid. Wanneer de mau de vermetelheid had ons een derde poets te bakkon, dan hadden we hem in onze maebt. altijd, als we bet [voorzichtig aanlegden. We moesten echter trachten te voorkomen, dat hij ons door do vingers glipte. Hü kan zich kronkelen als een aal, had de commissaris te Nizza gezegd. Ik zal je zeggon, wat we doen moeten, Sey, zei mijn zwager op plecbtigen toon. We moeten zelf voorstellen do schilderij te koopen en hom noodzaken ons een schriftelijko garantie te geven, dat bet een echte Rembrandt is, We moetèn ons zoo onnoozel houden als kleine kinderen; we moeten zijn leugens als waarheid aannemon hem een cheque gorenvoor den prijs, dion hij verlangt en hem arresteeren op het oogenblik, dat do koop gesloten is en we alle bewijzen van zijn bedrog in handen hebben. Hij zal natuurlijk weer trachten spoorloos te verdwijnen zooals te Nizza en te Parijs, doch nu kunnen we de politie vooraf waarscbuweD. We zullen ons niet overhai sten, doch we mogen ovonm in talmen. We vuehton tot hij botgold aan genomen heeft, doch dun arresttoren we hem onmiddellijk en leveren hem aan d( politie uit. We moeten echter tot dat tijd- stip zoo argeloos mogelijk schijnen. In aansluiting met dit goed overgolegc plan, meldden we ods den volgenden dag aan het hotel aan, waar dr. Polperro ver bljjf hield en werden voorgesteld aan zijn vrouwtje, in wie we veinsden noch me vrouw Picardet, noch „Witte erica" te herkennen. De doctor praatte onderhou dend over kunst wat moest hij toch een algemeen ontwikkelde knaap zijn in elk geval, en sir Charles toonde eenige belangstelling in den Rembrandt. Oi nieuw vriend was hierover verrukt; we merkten aan de onderdrukte opwinding van zijn toon, dat hij ons reeds als koo-, pers beschouwde. Hij wilde den volgenden dag naar de stad gaan zei hy, en het doek meebrengen. En toen Charles en ik den volgenden morgen met den trein naar dc halfjaarlijksche vergadering van Cloete- dorp Golcondds gingen, zagen we ook den doctor, Charles wierp mij een veolbe- teekenenden blik toe. In Londen aange komen, gingen we dadelijk aan het werk. We namen een particulieren detective om onzen vrieDd te bespieden en vernamen van dezen, dat de zoogenaamdo doctor in gegaan was bij een handelaar in Weet- End, een koopman, die genoemd werd in verscheidene duistere zaakjes. Hoe dit ook zij, wo wisten nu, dat ooze deftige kunstkenner zijn Rembrandt in don winkel vau dien koopman opdiopte en hot doek dienzeltden avond meebracht naar BrigbtoD. Govolg gevend aan ons plan om niet ovorhaast te handelen, verzochten wo dr. Polperro de schilderij naar do Metropolo te zenden on ze daar te laten, opdat een deskundige uil Londen ze kon beoordeelen. (Wordt vtrttlyi.)

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4