Huismoeders Behang en Randen. M. WIERINGA, Motordienst. Winterdienst. Alkinaarsche Crediet- en Effectenbank. BLOCKER'S DAALDERS CACAO Verwonderd Laat de jongens maar op kousen loopen, Heden ontvangen Gondei- cn Zilveren verken. HORLOGES, Regulateurs, Wekkers, staande Klokjes, Barometers. EIGENHEIMERS (Pootaardappelen) Texel, Zaanstreek, Amsterdam. Spoorboekje met tarieven 10 Gents. FEUILLETON. EEN AFRIKAANSCH MILLI0NA1R. was niet alleen de baanbreek- ster voor cacao tot lagen prijs, maar zij staat tevens 't hoogst in kwaliteit. India-Rubber-Stempels, LAKCACHETTEN bestek en teekeningen J. J. SCHOEFFELENBERGER. GrafmonumentcD I een net Woonhuis, ALKMAAR. 'Hoe de Sanguinose in een jaren lang lijden redding bracht. _l de stopmachine „Danica", stopt het grootste gat in een mihuut. groote keuze van de goedkoopste tot de fijnste stalen in goud, zilver en nikkel. Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. Te koop aangeboden Zoolang de voorraad strekt gesorteerde Verrassingen van Kolonel Clay. f 500,000.-. Credieten, hypotheken, deposito's, effecten, coupons, wissels, vreemd geld, cheques. Boekh. Parkstraat. Alkmaarsche stoom- Ia werking te zien en verkrijgbaar bij P. J. ZOETELIEF, Parkstraat. Aanbevelend, P. DALMEIJER, 8childer, Weverstraat. Horlogemaker. Goudsmid. Inkoop en ruiling van Goud- en Zilver Onder minzame aanbeveling. zuiver soort, f 2,25 per II.L. Te zien en te bevragen op de Hofstede .Anna Paulowna" 't Noorden. TE HUUR thans bewoond door denheerP. Kikkert Jbz. Schildereind aan den Burg. Te bevragen bij P. J. ZOETELIEF, Parkstraat. De ondergeteekende bericht, dat hij ge regeld Dinsdagmiddag 3 uur van Texel en Vrijdagmiddag 2 uur van Amsterdam ver trekt. Beleefd aanbevelend, D. J. BRUIN. Boekhandel Parkstraat. 20.) Charles uitte eenige verwenschingen, die ik liever niet wil herhalen, en we keerden naar Engeland terug. De volgende maanden jn Londen was Amalia zeer terneergeslagen en ze werd alleen levendig, als men over slot Leben- stein begon. Ze jammerde er dan steeds over, dat de graaf het niet verkoopen wilde. Ze had er nu eenmaal baar zinnen op gezet, vooral nu ze wist, dat ze het niet krijgen kon. Op zekeren morgen in Februari keerde Amalia van een rit te paard terug, vroolijk en opgewekt gestemd. (De dokter had haar aangeraden paard te rijden, daar ze veel te corpulent werd.) Raad eens, wien ik in het Park gezien heb? vroeg ze. Nu de graaf Von Le- beo8tein. Neen, riep Charles ongeloovig uit. Ja, antwoordde Amalia. 't Moet een vergissing zijn, riep Charles weer. Maar Amalia bad gelijk. Ze zond iemand uit om inlichtingen in te winnen bij de Londenscbe zaakwaarnemers, die als de Eogelscbe agenten optraden voor de oude firma in Unter den Lauben, en vernam dat de graaf werkelijk in Londen was en logeerde in het Morley"-Hotel. Ik doorzie hem, riep Charles uit. Hij vindt nu zelf, dat hij een fout begaan Alle gewenschte inlichtingen zijn te bekomen bij den heer H. \V. KEES0J1 te den Burg Apeldoorn, 18 Dec. 1911. Mijnheer Mijne vrouw heeft al tien jaren gesukkeld met haar maag. Zij kreeg iedere keer zulke benauwdheden dat zij er soms bij neerviel. Zij heelt er van alles voor gedaan, maar niets heeft haar geholpen. Toen heeft zij bij de firma H. Wjjbraodi alhier, een flesch Sanguinose gekocht, en toen zij een paar flesschen Sanguinose ge bruikt had, kon zij al duidelijk beterschap bespeureD. Zij is er mee door blijven gaan, en thans is zij geheel beter; zij heeft geen benauwdheden meer kan goed eten kan al haar werk weer verrichten. Met dit schrijven kunt u bandelen zooais O wilt. J. YAN DUURËN, Deventerweg. De Sanguinose brengt dikwijls baat aan lijders die nergens anders hulp von den. Er zijn honderden die dit getuigen kunnen. Daarom, wanneer gij misschien verkeert in het geval van bovengenoemde lijderes, doe als zij en probeer het met de Sanguinose. Bfj alle gebrek aan eetlust, zwakke maag-of darmwerkzaamheid, bloedarmoede of zenuwzwakte is de Sanguinose liet middel waarin het volk vertrouwen heeft. Want het heeft de goede resultaten gezien. SANGUINOSE wordt verkocht in groote vierkante flesschen van ruim 300 gram inhoud en kost per flacon f 1.50, 6 flac. f 8.12 flac. 1 15. Zorg dat gij de echte krijgt. Wees gewaarschuwd tegen namaak. Te verkrijgen bij de meeste apothekers en goede Drogisten. YAN DAM Co. den Haag. Te Oosterend hij P. Dros Gz., Oudeschild Joh. Dros, den Burg T. Bu(js. -?•TO V heeft, en is nu hier om nogmaals te on derhandelen. Ik raadde aan te wachten tot de graaf zijn eersten stap deed. Toon hem niet hoe begeerig je Daar het kasteel bent, trachtte ik haar te overreden. Doch Amalia liet zich niet weerhouden ze drong er op aan, dat Charles deD graal zou bezoeken om diens beleefdheid iD Tyrol te beantwoorden. Hij was even onderhoudend als ooit. Hij was verrukt over Londen en zou dolgraag den vol genden avond met Sir Charles dineeren en deed lady Vandrilt en Madame Ventvorth zijn eerbiedige groeten. Hij dineerde (met ons en familie. Amalia's kok deed won deren. Te middernacht, in de billard- kamer, begon sir Charles nogmaals over het onderwerp. De graaf was geroerd, zei hij, dat men zich te midden van de verstrooiingen van een wereldstad als Londen, nog zijn geliefd Lebenstein her innerde. Kom morgen bij mijn zaakwaarnemers hier, zei hij, dan kunnen we nogeens over de zaak praten. We waren den volgenden dag present; 't was een respectabele firma in Sout hampton Row, die jaren lang de belangen van den overleden graal behartigd had, daar bij ook uitgestrekte bezittingen in Ierland bezat. Ze waren zeer vereerd, dat de zoon bun nu eveDeeDs zijn ver vertrouwen schonk. Tevens maakten ze met genoegen kennis met zoo'n financieele groothoid als sir Charles Vnndrift. Zo hoopten de zaak naar beider genoegen in ordo te brengen. Sir Charles Doemde een prfjs en deelde dezen aan de zaakwaar nemers mee; de graaf noemde oen hoogeren doch deze was reeds lager dan vroeger, en verzocht nu, dat de firma de onder handelingen verder voort zou zetteD. Ik wilde gaarne Amalia van dienst zijn en toen ik den volgenden morgen uitging, ontmoette ik den graat in de buurt van het Morley-hotel. Toevallig was deze ont moeting niet, daar ik reeds eeD half uur in Trafalgar Square heen en weer geloo- pen had om hem te zien. Ik verklaarde hem in bedekte termen, dat ik veel invloed had op sir Charles en Hij beek me uitvorschend aaD. Commissieloon vroeg hij kortaf. NeeD, niet precies, maar De graaf dacht even na. Hoor eens, monsieur Yenvorth, zei hij, ik heb, als Tyroolsch edelman, geen verstand van geld en percentages, Maar als uw invloed op sir Charles we begrijpen elkaar een klein geschenk geon geld natuurlijk maar laten we zeggen, een geschenk ter waarde van 5 percent van de som, boven den door hem aangeboden prijs oh c'est convenu Tien percent is gebruikelijker, bracht ik in het midden. Hij richtte zich fier op. Vijf, monsieur of niets. Ik boog toestemmend en ging heen. Vijf percent dus, antwoordde ik, om uw Door luchtigheid een dienst te bewijzen. Een secrelaris kan veel doen. Toen hot erop aankwam, bad ik slechts weinig moeite er sir Charles met behulp van Amalia, dio weer onder den invloed stond van Césarine, van te overtuigen, dat hij het voorstel van de graaf, dat nu veel rodelykor was, aan moest nomen. De En- gelscbe agonten konden bovendien precies opgeven, hoeveel do wijngaarden oplever- staan de koopers te kijk over de Deken( en Overjassen welke zij bij LENGHAUsl kochten, over deugdzaamheid en prijs. Zij raden daarom ieder aan die iets goeds en- geschikt wil koopen eens naar Lenghaui te loopen. Dus goede waar prijst ziek zelf. Stoomen en verven van goederen ii* beslist het voordeeligst adres bij LENGHAUS, te Oosterend, Helder, Keizerstraat 62. Aanbevelend. om brieven vaD den naam des afzenders te voorzien. onmisbaar voor verzending van brieven met geldswaarden. Verkrijgbaar goedkoop en solide inden Ondergeteekonde beveelt zich beleefd aan voor het maken van en het in beheer nemen van bouwwerken. Spoedige afwerkingen billijkeconditie'n, Gedipl, Bouwkundige. Loodsgracht 10, Helder. Groote keuze. N etfebewerking Teekeningen en fotografische af beeldingen op aanvraag. steenhouwerij. Firma W. F. STOEL ZOON', 2 kantoor Luttik Ouddorp. De Uitgeuers uan deze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentiën in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschritten den en dat besliste de zaak. We kwamen in Sautbampton Row samen, waar de graaf de acte van vorkoop toekende en afstand deed van alle eigendomsrechten op slot Lebenstein. Mijn zwager betaalde den graal zelf de kooppenningen in den vorm van een cheque, getrokken op een der soliedste firma's van Londen. Toen giDg hij weg met het trotsche bewustzijn eige naar te zijn van slot Lebenstein. En wat voor mij van Dog meer belang was, ik ontviDg den volgenden morgen met de eerste post een cheque voor de afgesproken vijf percent, tot mijn spijt in den vorm van een cheque op dezelfde bankiers, waarop sir Charles de zijne afgegeven had. In een bijgaande noot verklaarde de graal dat hij, nu de zaak tot aller genoegen afgeloopen was, geen bezwaren er in zag, het bedrag, dat hij me beloofd had, in geld uit te betalen. Ik borg do choque dadelijk weg en zei niets van de zaak, zelfs niet tegen Isabel. Mijn ondervinding heeft me geleerd, dat vrouwen ingewikkelde handelszaken tocli niet begrijpen. 't Was nu in het laatst van Maart en Charles stelde voor, dat wo nu ineens zouden verhuizon naar ons kasteel in Tyrol. Amalia brandde van begeerte en gaf zich reeds do houding van een gravin. We gingon mot de Orient Expres tnt München, daarna met de Brenner naar Moran, waar we 's nachts logoorden in „Erzhorzog Joban". Hoewel wo onzo komst per lelegram aangekondigd hadden en dus eenige drukte verwachtten, merkten wo niets. Den volgenden morgen reden we uit om bezit te nemen van het slot. (Worde verwijd.) vt la

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4