G. J. 0. D. Dikkers G. J. 0. D, Dikkers Belangrijk Boelhiis. C. DE WIJN, INGEZONDEN STUKKEN. Predikbeurten Marktberichten. Adyebtentien. Den 3 Kaart a.s. Bijzondere Normaallessen Verkooping van Strandvonderijgoederen. JAAPJESBIETEN of ROODE VOEDERBIETEN publiek verkoopen BOELHUIS. C. DE WIJN, G. J. O. D. Dikkers Huisraad en Inboedel. I G. J. O. D. Dikkers UITVOERING Chr. Zangver. Zingt den Heer", TEXEL. publiek verkoopen de navolgende Strandvonderijgoederen. 930 Ribben, 130 Battings en 109 Scbroo- teu van verschillende almetingen enz. Vlieland, 20 Februari 1912. publiek verkoopen li publiek verkoopen Hi publiek verkoopen 75 beste lamschapen I publiek verkoopen publiek verkoopen poters aan te leggen van verschillende inzenders. Nadat de heer Visser zich voor opzending van eventueel voorkomende planten of schadelijke insecten had aanbevolen en de leden had aangeboden hen op te ondernemen tochten in en om Schagen te vergezellen, werd de vergadering te ruim 10 uur gesloten met een woord van dank aan den hr. Visser voor de betoonde bereidwilligheid, de vereeniging ook verder in zijn steun aanbevelende hem uitnoodigend tot bijwo nen van een excursie die op 2 of 9 Juni a.s. zal plaats hebben. Waal22 Februari. Volgens achterstaande advertentie kunnen met 1 April a. s. aan de Bijz. Normaalschool nieuwe leerlingen worden geplaatét. Ofschoon het bestuur eerst bepaald had slechts om de 2 jaar leerlingen toe te laten, kwam het op dit besluit terug, nu eenige ouders plaatsing voor hunne kinderen vroegen op 1 April 1912. Vastgesteld is nu, dat vóór 1 April 1915 geen gelegenheid zal bestaan, tot de lessen te worden toegelaten, tenzij de leerlingen, die plaatsen vragen, na afgelegd examen, plaats kunnen nemen in eene der bestaande klassen. Den Hoorn, 23 Februari. Door het bestuur van het Hoornder- Nieuwland is op proef als molenaar aan gesteld de heer C. Rijf, in plaats van den heer W. Boon Az. die als zoodanig had bedankt. Gevaartijk spelletje. Zondagavond hebben te Groningen jongens een vuurtje gestookt. Zij brachten vuur bij een leeg benzinevat. Dit ontplofte met een hevigen knal. Twee bijstaande nieuwsgierige jongens werden deerlijk gewond. Een 14jarige knaap moest in het gasthuis worden opgenomen met geheel verminkt been. Een lOjarige kreeg twee beenbreuken. Wat een liefhebbers. Voor de betrekking van klerk bij de gasfabriek te Boskoop (jaarwedde f 600) hebben zich 136 sollicitanten aangemeld. Van een trouwlustige schipper. De schipper van het praamscbip Eben Haëzer, liggende in de Zalmhaven te Rotterdam, zocht een vrouw. Dit vernam de Schipper van een eveneens in die haven liggend schip, de Cornelia. Men maakte kennis en de trouwlustige schip per bracht een bezoek aan boord van de Cornelia, welks schipper een jonge- dochter aan boord zeide te hebben, die hem zeker zou passen. De kennismaking viel zóó mede, dat men besloot korte metten te maken en een huwelijk aan te gaan. Van zijn spaarbankboekje haalde de as. bruidegom al vast f 450 en stelde dit geld ter beschikking van zijn aan staande, om zich het benoodigde huisraad aan te schaffen. Maar zoodra het geld aan boord van de Cornelia achter slot en grendel lag, verdween dit schip uit de haven en de trouwlustige schipper kwam, toen hij op zoek ging naar zijn aanstaande vrouw, tot de ontdekking, dat zij reeds de wettige echtgenooto van den schipper van de Cornelia is. Zijn geld heeft hij totnogtoe niet terug gezien. Zeeramp te Terschelling. Voor de weduwen en weezen van de verongelukte visschers van de Jacob 40, is ingekomen f 10777,22. Een commissie is benoemd, die zich met de uitkeeringen zal belasten voor elke weduwe per week f2 met een toelage voor ieder kind tot den 16-jarigen leeftijd. Muizenplaag. In de Friesche gemeente Idaarderadeel hebben de boeren nog zooveel last van veldmuizen in hun weiden, dat ze deze onder water laten zetten, om van deze plaag verlost te worden. Het blijkt dat de sneeuw en strenge vorst geen op ruiming onder dit ODgedierte gehouden hebben. Wat zeg ie ervan Maandag werd in de Rijksvischhal te IJmuiden voor t 76.000 aan visch ver kocht 1 Dit is bet hoogste cijfer, dat sedert de opening der visschershaven op één dag bereikt werd. Het mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer kwam in Januari nog in alle provinciën van ons land voor, totaal bij 75 veehouders. Wij zijn dus nog niet vrij. Trouwens, in Februari is da ziekte op nieuwe stallen bier en daar uitgebroken. Nws. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) WACHTEN. Mijnheer de Redacteur, vergun mij een klein plaatsje Wachten schreef ik boven het ingezonden stukje. Gewacht heb ik of er niet een van de Texelaren zou wezen, om hulde te brengen nan de T. E. S. O. voor de fliuke bcmanniug van liet flinke stoomschip. Daar toch vroeger bij veel minder vorst, Texel soms een ef twee, ja ik meen te weten van eenmaal vier dagen bleet' ver stoken van post van en naar Texel, mocht het nu wel een reden wezen daar eens op in te gaan, te meer daar bij het eerste wintertje 1912 een bericht in de bladen de rondte deed, dat Texel of liever de haven van Oudescbild geheel geïsoleerd was, en dat er op het Horntje geen ijsvlet was, wat geheel onwaarheid was, scheen het in dat bericht of we met den geheelen winter1 geen post zouden over of weer krijgen. Ook met het tweede wintertje werd er over iso latie geschreven. Dan vind ik het bericht van den Helder van 9 Februari 1912 toch wel zoo flink en eerlijk. Daar toch worden èn de bemanning èn het stoomschip ten zeerste geprezen, wat mijns inziens terecht is. U, Mijnheer de Redacteur dankend voor de opname. C. Arbeidswet 1911. De Burgemeester van Texel Overwegende, dat onderscheidene hoof den of bestuurders van ondernemingen in deze gemeente nog niet hebben voldaan aan de bepalingen der op 1 Januari j 1. in werking getreden Arbeidswet 1911, speciaal wat betreft het aanvragen van arbeidskaarten en het aanleggen enz. van arbeidslijsten en arbeidsregisters; Geeft den nalatigen werkgevers in ernstige overweging alsnog ten spoedigste aan degemelde wetsbepalingen te voldoen. Zij, die na 1 Waart e. k. in gebreke zijn, stellen zich aan eene strafvervolging bloot. Texel, 23 Februari 1912. De Burgemeester voornoemd, GAARLANDT. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 17 tot en met 23 Febr 1912. GEBOREN Simon Petrus, zoon van Jan Willem Bin on Elisabeth de Porto (den Hoorn). Bertus Cornells, zoon van Hendrik Adrianus Kikkert en Hendrikje Zegel. (Zuid-Haffel.) ONDERTROUWD: Albert Schagen en Dirkje Dogger (Oudescbild). Hendrik Dop en Frouwtje Laan (Eierland). GETROUWD: Geene. OVERLEDEN Pieter Geert Schutter, oud 5.maanden, (het Noorden.) GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize een rozenkrans, op den Koogerweg. Zondag 25 Februari 1912. HERVORMDE GEMEENTE. BurgVm. 10 uur ds. Kjjne. Waal, Vm. 10 uur ds. vau der Waa. Oudeschtld. Vm. 10 uur ds. Buiskool. Den rloorn, Vm. 10 uur ds. Visser. Oosterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. 's Avonds 7 uur, Uitv. der Chr. Zangv. „Hosanna" zie adv. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. H. Doop. Naar men meldt gaat de vergadering Kloosterman niet door. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. V m. half 10 ds. Dagevos. Nam. 3 uur ds. Dage vos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, Vocrro. 10 uur ds. Kuperus. Burg, 's Avonds half 7 geen dienst. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Bussemaker. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 28 Febrnari 1912. Den Hoorn, 's Avonds 7 uur Bijbellezing. Cocksdorp, 'sAv. 7 uur ds. Boeke. Donderdag 29 Februari. Oosterend GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, s Avoods 7 uur ds Dagevos Schagen, 22 Febr. Aangevoerd: 20 Geldekoeien f 140 a f 170 50 Vette Koeien f 200 a f 340, 40 Kaltkoeien 180,a f 300 200 Nuchtere Kalveren f 8 af 18. 50 Vette Varkens 54 a 59Vs ct. per Kg. 70 Biggen f' 6.00 a f 13,00; Boter f 1.70 a f 1.85 por K.G. Kipeieron f 4 50 a t 5. por 100. Geiden, 23 Febr. Ter markt aangevoerd 5 Stieren f 120,-— a f 315,—; 301 Kalf- en Melkkoeien f' 176 a 1 228. 204 Varekoeien 113 a f 272 189 Vette Ossen en Koeien 1188 a f342 36 Kalveren (vette) f 72 a f 138 112 Kalveren (magere) 14.af 11J 1296 Schapen (vette).f 22,— a f 35.— Schapen (weide) f' a f 575 Magere Varkens f 14, al 41, -; 360 Biggen f 5.il f 14. hopen onze waarde Ooin en Tante CORNELIS LAAN en VhKELTE VLAMING, buue 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang geapnard mogeu blijven is de weuscb van hun liefhebbende Nichten, Jannetje en Gesina STARK. van de te BURG op TEXEL, in het gebouw „Eben Haëzer", op Dinsdag 27 Februari, 's avonds 8 uur, met Orgelbegeleiding en afgewisseld door Voordrachten. Entreé 10 cent. Met 1 April 1912, kuunen nieuwe leer lingen geplaatst worden, die den leeftijd van minstens 11 jaar bereikt en de 6 klassen der lagere School doorloopen heb ben. De dag van het toelatingsexamen zal tijdig worden bekend gemaakt. Aangifte vóór 10 Maart bij een der On derwijzers, die bereid zfjn, de voorwaarden tot toelating te verstrekken. DE JONGH, Waal. SCHAAP, Oudescbild. DAALDER, Oosterend. LAP, Eierland. De Burgemeester van Vlieland zal op Dinsdag 27 Februari a.s. des v.m. ten 10 uur De Burgemeester, MOLEMAAR. GEVRAAGD: Aanbiedingen met prijsopgave aan S. N1ELWENHIJISE, te Biezelinge. Deurwaarder te Texel, zal op Vrijdag 1 Maart 1912, 's morgeus 10 uur, op de hofstede' „LEIDEN" in don polder Eierland op Texel, ten verzoeke van den Hoer C. BROUWER, 1 bruin Merriepaard, drachtig, oud 18 jaar 1 zwart Merriepaard, oud 7 jaar 1 bruin ltuinpaard, oud 4 jaar 1 bruin Ruinpaard, oud 2 jaar 1 bruin Merriepaard, oud 2 jaar 1 bruin Merriepaard, oud 1 jaar 2 vierjarige Kaifkoeion, waarvan een op kalven staande 2 driejarige Kaifkoeion, op kalven staande 1 driejarige Kalikoe 4 tweejarige Kaltkoeien 3 tweejarige gelde Koeien 5 eenjarige Koeschetten 1 eenjarige Stier 40 beste Lamschapon 13 dito Entorlirigon 1 Ram. Een partij Konijnen. 2 Zeugen mot biggen 1 drachtige Zeug 11 jarige Kippon met 1 Haan. 1 hokje met Hanen, 1 Zoeuwscho Boe renwagen, 1 driewieldo Kar, 1 Tilbury op voeren, 1 Brik, 1 Kruiwagen, 1 Zeouwsche Ploeg, 1 ijzeren Ploeg, (Sacx), 1 Eg, 1 Holblok, 1 Ploegslodo, 1 Houten Hooischop, 1 Bietensnijder, 1 Karn, (Holstcijn), 1 hou- ton Loods, 1 Varkenshok, 3 Kippenhokken, I leiningpalen, Iloiningdraad, Schapen- kribben, Voorbakkon, Tukkenbossen en hetgeen moer zal worden aangeboden. Betaling 10 September 1912. Deurwaarder te Texel, zal op Woensdag 6 Maart 1912, 's morge 10V9 ure, bij het woonhuis van den ha H. RIKKEN BERG, aan den Postweg: Eierland op Texel, 25 Lamschapen 4 Enterlingen 1 Ram. 1 eenjarig Koeschet 2 Kippenhokken 5 Broedhokjes Kribben, Ruiven, Voorbakken, Schuitó,':; een partij Heiningdraad, Heiningpalc Takkenbossen en hetgeen meer zal wordi aangeboden. Betaling 10 September 1912, Bij dezen uerkoop kan morden ingebrac: Ei Ec ve f5 Notaris op Texel, zal op Woensdag 28 Februari 1912,'s mi' gens 11 uur, bij het sterföuis van wijle r den Heer J. W. HILLEN1US te Oud schild op Texel, me op te Bi na Ie1 in Bi Notaris te TEXEL, zal op Zaterdag den 9 Maart 1912, 's mt gens 10 uur, op de bolstede „DijkzicbFi Dijkmanshuizen te Texel, ten verzoeke Ti li den heer R. P. KEIJSER Johz., 2 rammen 3 gelde koeien 1 veulenmerrie 1 dogcart 2 boerenwagens 1 driewielde kar 1 maaimachine 1 ijzeren booihark 1 nieuwe houten booihark 1 hooischudder 1 booipers 1 voerkist kribben, ruiven, voerbakken, boeren- bouwgereedschappen enz. enz. re Vi I tr< V Notaris te Texel, zal op Woensdag den 13 Maart 1912, morgens 10 uur, bij bet huis en ten ve: j zoeke van den heer P. Rz. HUISMAN ii Burger-Nieuwland op Texel, 33 beste LamschapeD. 10 Enterlingen. 4 Melkkoeien. Kippen. 2 klampen Hooi. 1 klamp Mest. 1 Bakwagen. 1 Tilbury. 1 driewielde Kar. 1 Hooihark. Boeren- en Bouwgereedschappen, bene vens kribben, ruiven en voerbakken. Betaling 1 Mouember 1912. i Notaris te Texel, zal, op Donderdag 14 Maart 1912, des roo: gens 10 uur, bij hot woonhuis en ten re: zoeke van den beer W. SLAMAN li,-.' Oudeschild óp Texel, 23 Lamschapen 1 tweejarige Ram 1 Scbapenbrug 2 groote kippenhokken 1 ijzeren Ploeg 1 groote Spijkereg 1 compleet onderstel voor Handkar conigé rijtuigvoeren f 2 karnen met versnelling 1 Ontroomer, zoo good ais niouw 1 partij wagen- en ledersmeer 0 1 Pootaardappelen Vorder: Kribben. RuiveD, Voerbakken Waterbalies, Hekken, Roomscbotols, Kaai vaten, Deuron en Kozijnen, Boerongereedi ,!- ij schappen, ongeveer 450 kilo Hooi op Dijt manshuizon bij Gebrs. Ilin, Bascule, Sclis len, Balans, Maton, Gowichten, Vorfraolen Schellnetton, Esschen palen, houten lodi kanton, Inlegvaton, Blokken, nieuwe Lnn tnarns, Halsjukken, nieuwe Schoppen, nieuwe klceden, Olicbusseu, inh. 50 lite- rottingen manden, bussen ürondvorf, vaat jes drugo Verf, enz. enz.

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 2