ONTVANGEN 12 stuks Burgers JE.JV.R. Rijwielen in prijzen van f 65 tot f 105. Agent voor tol, M. A. KUIJPER, 1 1 1887 1912 Parkstraat. Burg-Texel. testes m lste klas Rijwielen. Vraagt prijscourant. SS „Ik dank er mijn gezondheid aan". Een wonderbaar geneesmiddel, zwakke maag - ongeregelde spijsvertering - verstoorde lever, Firma Langeveld Óf de Rooij Bij voortduring houdt onze firma zich beleefd aanbevolen voor de levering en vervaardiging van alle voorkomende DRUKWERKEN, voor Gemeente, Polderzaken, Vereenigingen en voor Particulieren, zullende door nette bediening en billijke prijsberekening zij bet vertrouwen zich waardig betoonen. FEUILLETON. EEN AFRIEAANSCH MILLIONAIR. Bonds-Motor en rijwielhersteller. A?.'*!"* WW Verrassingen van Kolonel Clay. Mevrouw WICHERT, geb. Brouwer, de echtgenoote van Dr. .WICHERT te Fendenheim bij Mannheim, verteld gaarne hoe zij aan de Sanguinose haar gezondheid dankt. „Ik was een jong meisje van 2U jaren, en heel bloedarm kwam van bed op de ligstoel en van de ligstoel op bed. Kilo's staalpillen had ik al geslikt, jaren langmaar ik werd hoe langer hoe erger. De dokter had weinig hoop meer. Tegen zijn zin begon ik met de Sanguinose ;mijne moeder wilde dat gaarne nog eens probeeren. En zie Na de eerste flesch kwam er wat eetlust; maar na de tweede of derde flacon werd ik overdekt met uitslag; en toen die verdwenen was, was ik gered. Wel wat zwak, maar gezond. De kwade stoffen waren uit het bloed verwijderd, en de Sanguinose hielp mii spoedig nieuw bloed maken. Wie er meer van hooren wil kan het navragen bij mijne moeder. Copernieusstraat 220 in Den Haag Mevrouw Dr. F. WICHERT. Mevrouw W. is thans eene gezonde sterke vrouw, en de gelukkige moeder van twee kinderen. Wanneer zij niet had opgehouden met die pillen die haar bloed bedierven, was zij waarschijnlijk al jaren geleden gestorven Zij dankt hare gezondheid en haar levensgeluk, middelijkerwjjs aan de Sanguinose. En als gij die dit leest dezelfde verschijnselen hebt, wees dan verstandig en probeer het ook met de Sanguinose zij zuivert uw bloed en versterkt het. Maar zorg dat gij de echte krijgt, en wacht u voor namaak. VAN DAM Co. SANGUINOSE is verkrijgbaar bij alle apothekers en voorname drogisten. Prijs fl.50 per flacon; de 6 flacons f8.de 12 flacons f15. Den Haag, de Riemerstr. 2c/4. VAN DAM Co. Te Oosterend P. Dros Gz., den Burg T. Bnijs, Oudeschild Joh. Dros. S&GGHAtf* ptUEN Voor Galachtige en Zenuwachtige Ongesteldheden, zooals Winden en Pijn in de Maag, Hoofdpijn met misselijkheid, Duizeligheid, Volheid en Benauwdheid na het eten, Sutheid en dolheid in het hootd, koude rillingen, koortsige gloeiïngon, verlies van eetlust, kortademigheid, verstopping, blareD op de huid, onrustige slaap, angstige droomen en allerlei zenuwachtige en beverige aandoeningen, enz. DE EEKSTE DOSIS zal spoedige verzachting geven. Dit is geen inbeelding. Ieder lijder wordt ernstig uitgenoodigd om één doos van deze pillen .te pro beeren en men zal bekennen, dat zij „een goud Tientje per doos waard zijn." BEECHAM's PILLEN nanr het voorschrift ingenomen, zullen Vrouwelijke ge stellen spoedig volmaakt gezond maken. Zij verwijderen direct elke opstopping of onregelmatigheid van het gestelvoor eeD werken zij als een toovormirlde enkele weinige doses zuilenwonderen doen voor de levensorganen; het spierstelsel versterkend: de lang verloren Gelaats kleur herstellend, de echte gezonde trek van de eetlust terugbrengend en met de blos der gezondheid de geheele lichamelijke kracht van het menscheljjk lichaam herstellende. Voor het verdrijven van koortsen in lieete klimaten zijn zij speciaal beroemd. Dit zijD „feiten" door duizenden geconstateerd, in alle klassen der maatschappij, en een van de beste waarborgen voor Zenuw- pd Gallijders is, dat Beecham's Pillen het ruimste debiet hebben vau eenig patent middel iu de wereld. Bij iedere doos volledige aanwijzingen. Uitsluifend vervaardigd door THOMAS BEECHAM, St. Ileicns, Engeland. Alom verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten in doozen van f 0.75 (56 pillen) I en van f 1.75 (168 pillen). Bij zes doozen tegelijk f 4.25 en f 10.— verkrijgbaar te den Burg bij T. BLIJS, en bil dén vertegenwoordiger van Th, Boecbam Amsterdam, Overtoom 341. Telefoon 4318. Boek- en Courantdrukkerij 24.) O Deen, zei hij openhartig, 't was mijn bedoeling niet terug te gaan. Ik wilde in de herberg logeeren. Mijn vrouw is bij me en ik was niet uitgenoodigd. Amalia onderstelde, toen we haar bet gebeurde vertelden, dat David Granton niet op 8eldon wilde logeeren, omdat hij van hoogeren adel was dan sir Charles. Isabel was van meening, dat bij met een vrouw uit Zuicf-Afrika gehuwd was, die hij niet goed kon preeenteeren. Charles dacht, dat hij geen verplichting wilde maken, als vertegenwoordiger van de tegen partij en ik dacht heimelijk, dat bij geeD lust had op het kasteel te logeeren, omdat het bekend etend als een van de somberste landhuizen nit den omtrek. Wat het ook zijn rnoebt, Granton stond erop, in de herberg te blijven logeereD, hoewel hy verzekerde, dat zijn vrouw het zeer op pr(js zon stellen, kenois te makeD met Lady Vandrift en mevrouw Wcnt- wortb. We gingen dus met hem mee en noodigde zijn vrouw uit, thee te komen drinken op het kasteel. 't Was een aardig, klein persoontje, erg beschroomd, doch volstrekt niet onpresen tabel. 't Was een echte dame. Zo lachte telkens, als ze iets gezegd had. Ze keek eenigszins loqnseb, wat aan 't heele ge zichtje iets pittigs gaf. Ook kende ze niet veel meer van de wereld dan Zuid-Airika, doch hiervoor kon ze heel gezellig babbe len, en spoedig had ze door haar eenvoud alle harten gewonnen. Den volgenden morgen hadden Charles en ik een levendig debat over de bewuste samensmelting. Doch spoedig bemerkten we, dat dejooge mao, niettegenstaande zyn rood haar en onschuldige, openhartige manieren, een be paald plan had. Hij maakte ons langzamer hand duidelijk, dat Lord Craig—Ellachie hem wel gezonden had voor het welzijn hanner maatschappij, maar dat hij gekomen was voor het voordeel van den hoogge boren heer David Granton. Ik ben een jongere zoon, sir Charles, zei hij, en daarom moet ik ervoor zorgen, zelf onder dak te komen. Ik ken den grond en mijn vader zal zich laten leiden door hetgeen ik hem in deze zaak aanraad. Dus ter zake. U wensebt beide maat schappijen samen te smelten. Dat zou u nalnurlijk niet doen, als u er geen voor deel in zag laten we zeggen, eeD goud ader op het gebied van mijn vader, waar van u hoopt te profiteeren bij samensmel ting. Als u mijn tusscheDkomst naar be- hooren betaalt, dan zal ik er bij mijn vader en zijn directeuren op aandringen in te gaao op uw voorstel. Wilt u mij niet belooDen, dan doe ik dit niet. Nu weet u, waar het op staat, Charles keek hem verwonderd aan. Jonge man, zei hij, ge zijt zeer ernstig voor uw leeftijd. Is het waarheid ol bedrog Meent ge wat ge zegt Uf kent ge een reden waarom het uw vader zou lijken onze maatschappijen samen te voegen? En probeert ge nu me te mièleiden Hij streek langs zijn kiD. Als ge eerlijk met me omgaat, zal ik weten, hoe ik u be- loonen moet. De jonge Granton glimlachte. U is een man van zaken, sir Charles, antwoordde hij. Ik vind het vreemd, dat u op uw leeftijd nog aan een ander man van zaken vraagt, wiens bours hij 't liefst wil vullen, die van zichzelf of die van zijn vader. Wat mijn vader bezit gaat naar zijn oudsten zoon on ik ben zijn jongste. U heeft voor een groot deel gelijk, hernam sir Charles vriendelijk. Maar hoe kan ik weten, of ge met uw vader ook niet reeds op dezelfde manier ondor- derhandeld bebt 't Kan heel goed zijn, dat ge het met hem eens zijt en mij traebt op te lichton. Kijk eens hier, zei hij, zich naar sir Charles buigend. Ik bied u deze ,kans aan. Neem zo ot verwerp ze. Wenacht u mijn hulp bij deze samensmolting tegen een commissieloon, berekend volgens hot netto bedrag van hetgeen mijn vader be taald heelt voor zijn streek land Laten wo zeggen vijf percent van dat bedrag, raadde ik aan. Hij keek me doordringend aan. Tien is gebruikelijker, antwoordde hij op eigenaardigen toon. Groote hemel Ik kromp eensklaps in elkaar. Ik begreep de bedoeling van zijn woorden, 't Waren dezelfde die ik gebruikt had tegen kolonel Clay, toen hij als graaf von Lebenstein met mij onder handelde over het commissieloon van het kasteel. Ik doorzag alles. Die vervloekte cheque. Hier zat kolonel Clay, trachtend mijn stilzwijgen te.koopen onder bedrei ging mij te ontmaskeren. Mijn bloed Btolde in mijn adoron. Ant woorden kon ik niet en de rest van het onderhoud ging geheel voor mij verloren. Wat moest ik doen? Vertelde ik Charles met wien hij onderhandelde dan toonde de schurk de cheque, wat me volkomen zou ruïneeren. Deed ik hot niet, dan liep ik naderhand kans, door Charles beschouwd te wordon als een modeplicbtige.j Het onderhoud duurde lang. Ik weet nog niet, huo ik mezelf in bedwang hield. Eindelijk ging de jonge Granton weg, blijkbaar zeer voldaan, nadat Amalia hem met zijn vrouw uitgenoodigd had op hot kasteel te komen dineoren. GraDton was een aangeuame gast en op haar eigenaardigo beschroomde manier ziju Alrikaanscho vrouwtje evenzoo. Ze was erg verwonderd, dat Amalia haar mama die te Durban woonde, niet kende. Worclt vervolgd,]

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 2