'Tandarts Ansingh, Tandarts v. d. VOORT, Marktberichten, A DVERTEN TIÉN in Hotel „de Lindeboom." Naaimachine Weststraat 104 te Helder, Predikbeurten. Zaterdagmorgen brak een hevige brand uit te Leimuiden. Drie woningen werden in de asch gelegd, die van de heeren Wimbermuhlen, K. Stigter en De Bleeker. Oorzaak onbekend. Een nieuwe politiedreg. De administratie van politie te Amster dam heeft bij de fa. H. P. de Graaf te Alkmaar, 1400 van het nieuw model dreggen besteld. Deze dreggen zijn zeer practisch en bevatten een oprolbare klos, waarom het koord is gewikkeld, benevens een dreg, die eerst in gebruik wordt genomen, als de drenkeling bewusteloos is. Het nieuwe hospitaal-kerkschip. Aan de Werf Conrad, te Haarlem, is Zaterdagmiddag het hospitaal kerkschip te water gelaten, gebouwd voor rekening van de Ned. Vereeniging ten Behoeve van Zeelieden van elke Nationaliteit. Het schip als schoener gebouwd zal met scho9nerzeilen worden getu'gd en voorzien worden van een 76 P.K. Krom houtmotor. De hoofdafmetingen van het schip zijn: lengte 93'6", breedte 21'3", holte 12' 1". De inrichting onder dek van voor naar achter is als volgtVoorpiek ingericht als bergplaats, verblijf voor de bemanning bestaande uit 8 man, een hut voor kok en hofmeester, een dito voor verpleger, hospitaalruimte met 3 kooien, isolaliehut, badkamer, apotheek, pantry, hut genees heer, hut predikant, messroom, motor ruimte, verblijf kapitein en stuurman en de achterpiek als bergplaats. Op het bovendek achter den fokkemast is de kombuis en achter den grooten mast de kaartenkamer. Het geheel, schip en motor, worden gebouwd onder toezicht van den Eng. Lloyd. Kamers te huur. Een Duitsch echtpaar in de Vijzelstraat te Amsterdam, bood per advertentie ka mers te huur aan. Al spoedig verscheen er op die advertentie een juffrouw van middelbaren leeftijd, die de kamers kwam bezichtigen en er haar groote tevreden heid over betuigde. Ze huurde een paar appartementen voor f 35 p9r maand en nog denzelfden avond betrok ze die. De huurster vertelde, dat ze lid was van het Concertgebouw en een abonne ment had op den Stadsschouwburgdat ze huizen te Hilversum en te Utrecht bezat; dat ze veel geld behoefde om haar arme familieleden te steunen enz. Gedurende haar verblijf nam de juf frouw het er goed van, ze liet diners van den kok komen en bestelde zelfs een taart. Den derden dag vroeg ze f 6 aan de kostjuffrouw te leen, want ze moest geld sturen aan een behoeftig familielid en had slechts vier rijksdaalders; over een paar dagen zou haar makelaar haar echter geld komen brengen. Met de f 6 verliet de huurster de woning, om er niet meer in in terug te keeren. Thans stond de oplichtster voor de Rechtbank aldaar terecht. Ze is een vrouw zonder middelen van bestaan, die reeds tweemaal voor soortgelijke prak tijken veroordeeld werd. Eischéén jaar gevangenisstraf. Bij het spelen van kinderen in een cementring voor de rioleering op de Park laan te Haarlem, sprong een ring uit elkaar, waardoor de 7-jarige Volkert Koning gewond werd en overleed. Ongeluk in de Scheveningsche haven. Bij het binnenkomen uit zee in de visschershaven werd een garnalenboot door een vloedgolf gepaard met een hevigen rukwind omgeworpen. Van de bemanning werden er drie door middel van roeibootjes gered. Een vierde verdronk. De reddingsboot voer vruchteloos uit om den vierden man te zoeken. Zijn lijk is nog niet gevonden. In het seinhuis werden de levens geesten der bewusteloos geworden ge redden weer opgewekt. Padvinders. In Den Haag is een R. Kath. Pad- vindersvereeniging opgericht, waar de knapen, die zich erbij aansluiten, onder de leiding zullen staan van katholieke jonge mannen. Deze vereeniging zal worden opgenomen in een later op te richten Nederl. Roomsch-Katholieke Pad vinders-Organisatie. De vraag naar komkommerplanten in het Westland is thans zeer groot, over 'ta'gemeen is de voorradige plant goed. Lijk gevonden. Aan het Zuiderstrand te IJmuiden is Zondag gevonden het lijk van een onge veer 15-jarig als visschersman gekleed jongeling, dat naar de Alg. begraafplaats te IJmuiden is vervoerd. Alle herkennings teekenen ontbraken. Een raadselachtige kuil. In de velden van den heer H. Walkers, bloemist te Hillegom, is een waterkuil ontstaan, waarin men een stok van 14 voet kan steken, zonder grond te raken. Hoe hij er gekomen is? Dezer dagen was de knecht van Walkers aan het spitten en bemerkte opeens dat de grond zoo pappig was. Juist kwam Walkers zelf eens naar 't werk kijken en zag ook dat de grond zoo week was. Hij nam een spitgraaf en stak die in den grond, maar opeens gleed hem de graaf als 't ware uit de hand en verdween in de diepte. Terwijl ook nog andere huisgenooten naar dat vreemde verschijnsel keken, werd de kuil al grooter en weken ze er veiligheidshalve van daan. Den volgenden dag werden er vier schuitjes met grond en steenen, takke- bossen, enz., in geworpen, maar alles verdween in de diepte, zonder dat men kon nagaan waar een een en ander bleef. 't Zonderlinge verschijnsel werd weldra in den omtrek bekend en tal van nieuws gierigen kwamen er naar kijken, op welke belangstelling de heer Walkers nu juist niet erg gesteld was. Niemand wist echter de oorzaak van 't geval op te geven. De grond is vroeger weiland geweest, doch nu reeds jaren in gebruik voor d9 bloementeelt. Wel opperde iemand de meening, dat men hier te do9n had met een ader van het vroegere Haarlemmermeer. De geoloog heeft zich echter nog niet uitgesproken. De telefoon in de kerk. Ia de Oosterkerk te 's-Gravenhage (gebouw van de Geref. Kerk) aldaar, heeft men Zondag een proef genomen met een nieuwe vinding kerktelefoon. De proef mag voorloopig uitnemend geslaagd geacht worden. Doove menschen, die schoon dicht onder den preekstoel zittende, anders van de preek weinig en van het gebed niets verstonden, hebben voor het eerst sedert lang ieder woord kunnen verstaan. Hun dankbaarheid kan men zich voorstellen. Zelfs was het geluid te sterk, met name toen des morgens de predikant er eenigszins luid op sprak, zoodat het aanbeveling zal verdienen, de telefoon zetels wat verder van den kansel, ver wijderd aan te brengen. De horens die het geluid moeten op vangen, zijn in den kansel, voor het publiek onzichtbaar aangebrachtde spreker behoeft in het geheel geen bijzondere houding aan te nomen, maar kan zich zelfs, zoo dit zijn gewoonte is, over den kansel heenbuigen. zonder dat het geluid voor de.dooven verloren gaat. De werking van de toestellen is zóó sterk dat men, wanneer een horloge in een der horens gelegd wordt, door de telefoon duidelijk het tikken er van kan waarnemen. Stand. Een slimme streek. Een boer en zijn zoon, bij een dorp niet ver van Rotterdam, lagen in vasten slaap, toen ze door een luid geklop werden gewekt. Een vreemdeling stond voor de deur. Waarom maakt u ons midden in den nacht wakker vroeg de boer. Het spijt mij, dat ik u moet lastig vallen, antwoordde de man, maar ik reed van mijn boerderij naar de markt, met een mooi, vet varken en terwijl ik langs uw huis reed, sprong het dier uit de kar en liep naar uw erf. Ik wist niet wat u zou doen, als u me daar zag loopen en bovendien kan ik het beest alleen niet vangen. Wil u me niet een handje helpen De boer riep zijn zoon en de drie vingen het varken, na er een half uur jacht opgemaakt te hebben. Het werd op den wagen geladen, de vreemdeling dankte voor d) hulp en reed heen. Dat varken was bijna even vet als het onze, zoi de zoon tot zijn vader, toen ze Weer naar bed gingen, 's Morgens kwam de jongen de kamer van zijn vader binnenstormen Ons varken is weg, riep hij, die kerel heeft het gestolen en liet ons meehelpen om het te vangen 1 Begeerd haantje. Hoewel Hengelo met zijn ruim 20,000 inwoners slechts 4 politie-agenten telt, schijnt het, nu het korps met 2 man wordt uitgebreid, een tamelijk begeerd baantje te zijn, want er zijn 189 sollicitanten 1 Geen prettig gezelschap. Zondagavond bevond zich in den D-trein van Berlijn naar Vlissingen een reiziger 2e klasse met een kaartje naar Londen die het onderweg den reizigers lastig maakte door in de coupé's te komen en te vragen om sigaren, sigaretten, boeken enz Aan één der conducteurs vroeg hij, hem 20 mark (f 12) te leenen met de belofte, dat hij hem er uit Londen 40 voor terug zou zenden. De conducteur was zoo wijs niet op dien handel in te gaan. Bij aankomst van den trein te Goch, beklaagden zich eenige reizigers, dat de man hun lastig viel en bovendien onbe hoorlijk gekleed door den trein liep. Bij onderzoek bleek deze dan ook in négligé in zijn coupé te zitten. Op het verlangen van 't spoorwegpersoneel trok hij zijn pantalon weer aan, doch verliet tevens den trein. In de stationsrestauratie bestelde hij een souper. Na dit verorberd te hebben zeide hij doodleuk „betalen doe ik niet. ik heb geen geld", waarop hij zich ver wijderde, de pet van een dienstman die zich in de restauratie bevond, opzettende. Deze werd hem afgenomen, waarna de man verdween. Naderhand is hij door de politie in bewaring genomen, waarbij bleek, dat hij werkelijk geen geld bezat, en dat de man totaal ontoerekenbaar is, weshalve hij naar een krankzinnigengesticht over gebracht zal worden. Geen praatjes. Door den hoofdcommissaris van politie te Amsterdam is aan de agenten per diensttelegram medegedeeld, dat zij op straat niet noodeloos met elkander mogen staan praten. Voor een vergrijp tegen dezen order zullen zware straffen worden opgelegd. In 1906 was de toenmalige wet houder van publieke werken in Den Haag verontwaardigd over de onderstelling dat nu de electriscbe tram maar eenmaal op het Binnenhof was toegelaten, de tijde lijke vergunning wel zou worden be stendigd. Geen dag laDger 1 heette 't. Iets anders te onderstellen was reeds een beleediging van de Rogeering. Thans is de vergunning, die ten einde liep... verlengd tot 1916, Maar dan ook geen dag langer zoo staat er nu wéér bij. Nws. SCHIETOEFENINGEN. De Burgemeester der gemeente Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de Schietoefeningen op de baan bij Neeltjes nol dit jaar zullon aanvangen op 22 April a. s. en eindigen ultimo September d. a. v. Texel, den 2 April 1912. De Burgemeester voornoemd, GAARLANDT. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Den Burg (Texel) en de, daaronder ressdrteerende, hulpkan toren werfl gedurende de maand Maart 1912 Ingelegd i 3316.66 Terugbetaald - 16079.27 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3687. Amsterdam, 1 April. Aangevoerd 410 Runderen, le kwal. 82 4 80 ct. Pf 2e kwal. 78 a 83 et. 3e kwal. 72 a 76 ct. g, 85 Melk- on Kalfkooion f 150 a f 350, 310 Nuchtere Kalveren 1 8,4 f 14, 433 Vette Varkens 56 a 60 ets. Purmerend, 2 April. Aangevoerd:' 711 Runderen waaronder: 152 vette kooien 70 4 84 Ct. por KG. Gelde koeien f 150 4 220 Melkkoeien f 180 4 320. 11 stieren. 94 vctto kalveren f 1,00 a f 1.20 p. Kg. 926 Nuchtere kalveren f 14a f 28—; 2062 Schapen f 15 4 i 25,00 0 Lammeren t a f —,00 226 vetto varkens f 0,57 a 1 0,63 por Kg.; 83 magere varkens i 20 a f 40, 328 biggen f8 a 1 14 kipeieren f 3.50 a f 4.10 per 100; Vrijdag 5 April (Goede Vrijdag.) HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Voorm 10 uur ds. Kijne. Voorbereiding, 's Avonds 7 uur ds. Kijne. H. Avondmaal. 1Vaal, Voorm. 10 uur ds. v. d Waa. H. Avondmaal. Oudeschild, Ben HoornVoorm. 10 uur ds. Visser. H. Avondmaal. Oosterend, Voorm. 10 uur ds. van Grasstek. Voorbereiding, 's Av. 7 uur ds. van Grasstek. H. Avondmaal. CocksdorpVoorm. 10 uur ds. Boeke. Openb. Belijdenis d. nieuwe Lidmaten, 's Avonds 7 uur ds. Boekè. H. Avondmaal. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend's Av. 7 uur Ds. Dage vos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Den Hoorn, Voorm. 10 uur ds. Bussemaker. Avondmaal. Zondag 7 April 1913. (Ie Paaschdag) HERVORMDE GEMEENTE. BurgVm. 10 uur ds. Kijne. Collecte v. Doetinchem. Waal, Voorm. 10 uur Ds. v. d. Waa. Oudeschild. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Visser. Collecte voor de Zending. Oosterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. CocksdorpVm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. half 10 ds. Dagevos. Nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Bussemaker. Maandag 8 April (3e Paaschdag.) HERVORMDE GEMEENTE. BurgVoorm. 10 uur ds. Kijne. H. Doop. Collecte v. Doetinchem, KoogVonrm. 10 uur ds. v. d. Waa. Oudeschild, Den Hoorn, Voorm. 10 uur ds. Visser. Oosterend, Voorm. 10 uur ds. van Grasstek. Cocksdorp, Voorm. 10 uur ds. Booke, GEREFORMEERDE KERK. O osterend, Voorm. 10 uur Ds. Dage vos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, Vm. 10 uur ds. Kuperus. CORRESPONDENTIE. Ten opzichte van de marktberichten Schagen wordt ons opgemerkt, dat onze opgave niet de juiste was, de noteering was vorige Donderdag volgens de Schager Courant e. a. voor kipeieren van f3,— tot f3,80 per 100 stuks. D. te E. Uw ingezonden stuk wordt in het volgend nummer opgenomen. V Gerorex: TRIJNTJE, dochter van J. PLAATSMAN en I. PLAATSMAN-Visser. Waal, 1 April 1912. Heden overleed, zacht en kalm, SIJBKAND HEIJSER Jz. Echtgenoot van Trijntje Dalmejjer, in den ouderdom van 79 jaar en 10 maanden. T. KEiJSER-Dalmeijer. den Burg, Texel, 2 April 1912. Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 11 A.pril van 11 tot 2 uur te spreken TE KOOP een goed onderhouden bij VREUGDEniL, Eierland, (bij Mevr. do Wed. A. FOLMER). Spreekuur voor deze tvcek: Vrijdag a. s. vun 9—6 uur.

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 2