Tandarts Ansingh, G. J. 0. Dikkers, M.WIERINGA7 Kinderwagens 50-cent BOTER a h K a Steunt allen de Nieuwe Dienst Advertentiën. HORLOGES, Prima Kamper Boter, G.J YIN KEN ZWARTE en GEKLEURDE STOFFER. DE BOER's Gemalen Java Rijst, w S a d Predikbeurten Marktberichten. Advertentiën S. D. A. P. Afdeeling Texel. SprekerC. THOMASSEN. in Hotel „de Lindeboom." Een Schuur en Erf, Gouden- on Zilveren verken. Regulateurs, Wekkers, staande Klokjes, Barometers. CONFECTIEPAKKEN Fa. P. J. de Boer, Bolsward. nieuwe modellen zeer lage prijzen. VÏÏ. <A. JCuijper. DU INKER'S is tie beste 3d - Sm «5 Texel, Helder, Alkmaar, Purmerend, Amsterdam. Speciaal voor IJlgoederen. £^T Vaart geregeld tweemaal per week. terwijl in plaats van den heer C. C. Koop man, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, tot diaken werd gekozen de heer G. C. Kuijper. Zondagavond 21 April gaf de zang- vereeniging „Eigen Oefening", maar nu voor een volle zaal, een goedgeslaagde uitvoering. Zoowel de zangnummers als de beide tooneelstukjes werden flink uitgevoerd. Na afloop bleven de jongelui nog lang bijeen. Waal, 23 April. De beide dames, die zich hier beijverd hebben voor den verkoop van de Emma- bloem, kunnen met voldoening op haren arbeid terugzien. Aan De Waal en omstreken werden verkocht ruim 100 bloempjes, die te zamen opbrachten f 16,12. Dank aan de dames-verkoopsters, dank ook aan de koopers en koopsters. Gisteravond half 11 brak in de rijtuig- fabriek van den heer S. een begin van brand uit. Door het vallen van een hanglamp geraakte eenige houtjes en spaanders in brand wel werd spoedig alles uitgetrapt, doch zeker was er wat blijven smeulen. Weldra sloeg de vlam hoog op. (De heer S. was reeds naar huis gegaan) er werd eenig gereedschap aangetast. Dadelijk was de eigenaar benevens een der buren present en konden zij het vuur blusschen. Een bus met terpentijn sprong door de hitte 5 bussen carbid gingen mede verloren, doch gelukkig was om 12 uur alles afgeloopen. Alles was verzekerd, zoodat geldelijke schade gelukkig niet wordt geleden. O osterend, 23 April. Haden vertrekken de eerste visschers naar de Zuiderzee, om er de ansjovis vangst uit te oefenen. Spoedig zullen er meer volgen, daar men ook in de gar nalennetten heeft gezien, dat er scholen ansjovis naar binnen zijn getrokken Slechts enkele visschers hier zijn in het bezit van netjesbij de meesten moet de kuil dienst doen. Op eene alhier bij de Doopsgezinden gehouden ledenvertoeving hebben alle aanwezige zusters en broeders zich bij avondmaalsviering voor invoering van persoonlijke bekers verklaard. Binnenkort zal de bijzondere school alhier 25 jaar hebben bestaan. Dit feit zal feestelijk herdacht worden. Vlieland. De zangvereeDiging Harmonie gaf 19- April in hotel Meijer hare jaarlijksche uitvoering. Dat het ditmaal geen gewone uitvoering was, daarop wees reeds de keurig versierde zaal, een kwistige weelde van Hollands voorjaarsbloemen was daar tentoongespreid, en tusschen dennegroen was een hulde aan Harmonie aangebracht en zag men op twee schilden jaartallen, doelen op het feest van den dag 1902 1912, zij was dus 10 jaren oud op dezen 19den April en toen het schei m rees en de jarige zich vei toonde in haar witte kleed, met bloemen getooid, werd haar door een zeer talrijk publiek een warme ovatie gebracht. De heer Donia deelde in deze hulde wel in de eerste plaats, als directeur maakte hij van Harmonie hetgeen ze thans is, door hem werd het bootje „dobberend op de ongewisse baren der muzikale zee" ge stuurd met vaste hand. Na een woord van welkom tot de aanwezigen gericht te hebben, nam de directeur de dirigeerstok» ter hand en werd een aanvang gemaakt met de uitvoering van het programma. Een viertal liederen klonk frisch en zuiver gezongen door de zaal, wel het meest succes had „Mijn bleuzerke", dat was allerliefst. No. 5 was een blijspel in vier bedrijven door Justus v. Maurik, getiteld „Een bittere pil", uitstekend vertolk, zoowel in de hoofd- als kleinere rollen, boeide het stuk van begin tot eind. De actrice, Tekla voorstellend, het jonge meisje strijdend voor de rechten der vrouw, door haar geëmancipeerde ideöen op weg een blauwkous te worden, hebben wij van harte bewonderd. Zij deed werkelijk vergeten, dat ze slechts speelde, een rol vervulde, was waar in het volgen van haar vermeende roeping in baar langzaam, wreed ontwaken, in het herleven van haar geluk. Scherpe tegenstelling vormde met haar het aardige nichtje, een zonnetje in huis, sympathiek voo.al in haar troosten van de bedroefde. De heereurollen waren weder aan goede handen toevertrouwd. De majoor bulderend tegen z'n dochter, z'n dienst boden (ze mochten er wezen die twee!) vluchtend voor een „regenbui", blij toen voorgoed de zon weer scheen was onbetaalbaar. En hebben niet de beide heeren, die de genezing van Tekla op zich hadden genomen, tranen doen lachen om hun verkleedpartij en daarna hun presideeren van de dienstboden vergadering Het geaffecteerde spreken van den een, het boersch accent van den ander, tegenover het gekakel van de schare gedienstigen, was zoo komisch, dat vaak het gelach in de zaal het gesprokene op 't tooneel overstemde. Eéne was er op die vergadering, zoo'n ouwe getrouwe, niet begrijpend de nieuwe denkbeelden van 't jonge geslacht, een prachtrolletje en gespeeld op echt talentvolle wijze. Aaltje was als van 't leven afgezien. Zij verwierf dan ook bij haar tweede optreden een applaus bij open doek, een lijn compliment. De brutale dienstmeisjes, de neef-veehande laar en de punch-schenkende kellner waren allen goed op hun plaats. Het geheele stuk gaf veel mooi spel te zien en het slot, wauneer Tekla inziet welke is de ware emancipatie der vrouw, had groot succes, getuige het daverend applaus. Veel bijval behaalden de dames die op leuke wijze twee voordrachten ten beste gaven „De dochters van Himpelman" en „de Strompelrokjes". Aardige wijsjes, begeleid door goed pianospel, een fleurig pakje daarbij, dat geheel had weer een vriendelijke ontvangst. Nog een viertal zangnummers ten slotte „Des winters als het reghent" deed verlangen naar meer van die mooie ond-Hollandsche liedjes. Moge Harmonie ons nog dikwijls daarop vergasten. Graag hadden we ook een solo gehoord... Als toegift een tableau„Het laatste kanon" hetwelk een schitterend effect maakte. Toen daarna de heer Donia eenige hartelijke woorden van dank richtte tot het publiek voor zijn tegenwoordigheid, tot de zangvereenigiDg voor hetgeen ze volbracht, bleek dat alles nog niet was afgeloopen. Na een korte pauze rees weer het scherm en werd door het oudste lid van Harmonie met een keurige speech den heer Donia een fraai cadeau aangeboden, vergezeld van mooie bloemen. De directeur dankte hiervoor met waardeerende woorden waarna hem ter eere daverende hoera's weerklonken. Dat een zeer geanimeerd bal volgde, spreekt van zelf. Het was laat in den avond, beter gezegd, vroeg in den morgen toen de 10 jarige zich ter ruste begaf. „Titanic" Brievenmail. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend. Dat zich aan boord van het stoom schip „Titanic" hetwelk 15 April j.l. in den Atlantischen Oceaan is verongelukt, onder meer bevonden de brievenmalen, welke uit Nederland naarNooid Amerika zijn verzonden op 9 April j.l. met den trein van 8,5 van Amsterdam naar Vlissingen. voor VlEll achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opgc geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. In het politieke moeras. Hoe komen wij er uit? Entree 5 cent. Debat vr(j. HET BESTUUR. publiek verkoopen in goud, zilver en nikkel. Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. Uitgebreidste en mooiste keuze in in alle maten voorradig. Meer dan de helft van het geheele menschdom voedt zich bijna uitsluitend met RIJST. Elkeen zonder uitzondering roemt de fijne kwaliteit van merk „DE STER Adres: Westgracht No. 84 Helder. Verkrijgbaar te Oudeschild. Voor Singel '20 .Amsterdam. F. DEKKER. Zondag 29 April 1913. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's Avonds 7 uur ds. van Grasstek. Waal, Voorm. 10 uur Ds. v. d. Waa. Oudeschild. Voorm. 10 uur ds. Buiskool. Den Hoorn, Nm. half drio ds. v.d. Waa. Oosterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. balf 10 Leesdienst. Nam. 3 uur Leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur d3. Kuperus. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Bussemaker. Purmcreud, '23 April. Aangevoerd 1672 Runderen waaronder: 155 vette koeien 70 a 86 Ct. per KG. ,Q- Gelde kooien f 150 a 230 lid0 Melkkoeien f 180 4 325. 22 stieren. 120 vette kalveren f 0,85 a f 1.05 p. Kg. 972 Nuchtere kalveren t 13a f 26—; 2001 Schapen f J6 k 129,00 0 Lammeren t af —,00 203 vette varkens f 0,57 a 10,63 per Kg.; 106 magere varkens 1 20 a 138, 236 biggen f 8 a 1 14; kipeieren f 3.40 a f 3.90 por 100; Geboren: THEODOOK MATMECS, zoon van C. GRAAF en B. GRAAF-Gomes. Den Burg, Texel, 21-4-12. Heden overleed te Amsterdam, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze 'geliefde Broe der en Behuwdbroeder, JACOB ZOETELIEF, Echtgenoot van Marie Voorman, in den ouderdom van ruim 41 jaren. Namens de Familie, P. J. ZOETELIEF. Texel, 21 April 1912. OPENBARE VERGADERING op Vrij dag 36 April, des avonds 8 uur in het Calé van Zijm te Oudeschild. Onderwerp Hootdgracht 28 den Helder, is Donderdag 25 _A_pril van 11 tot 2 uur te spreken Notaris te TEXEL, zal op Vrijdag 3 Mei 1913, 's avonds V/3 uur, ia het hotel „Do Oranjeboom" aan Den Burg, ten verzoeke van den heer Abr. W. KONING, staande en gelegen aan de Nieuwstraat te Den Burg, groot 123 centiaren. Horlogemaker. Goudsmid. Inkoop en ruiliDg van Goud- en Zilver Onder minzame aanbeveling. verscli, in vaatjes van 20 pond. Bij Jn. ItAB Jzn., Warmoesstraat. Kleermaker. Stalen gaarne op aanvraag. Beleefd aanbevelend. FABRIKANT: Aanbevelend Men lette er op, dat de kleur van deze Boter altijd geel is en niet wit, gel jjk de boter van anderen, die op mijn naam verkocht wordt. Aunbovelend, Uw dw„

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 2