Zomerdienst. Pfaffmachines, M. WIERINGA, Alkmaarsche Crediet- en Effectenbank. Groote kaart van Nederland, prijs 50 et. De Tariefwet beteekent Duur tirood. 't Gezin in nood. De Tariefwet beteekent: Belaste kleeren, Minder te verteren. Nationaal Spoorboekje. Spoorboekje met tarieven. 10 €ents. De Tariefwet beteekent De Welvaart van 't land. Door de Tariefwet aangerand. Gouden- cn Zilveren werken. HORLOGES, Regulateurs, Wekkers, staande Klokjes, Barometers. DE NIEUWE MODELLEN voor 1912, RIJWIELEN, K. KOELEMEIJ. puik beste Biggen en Loopschrammen Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, EEN BLIJDE MOEDER. ALKMAAR. zijn nu leverbaar. F. H. DE GOEIJ. de Sanguinose FEUILLETON, EEN AFRIKAANSCH MILLIONAIR. Verkrijgbaar Boekh, Parkstraat- de beste en daardoor de goedkoopste in gebrnik. in goud, zilver en nikkel. Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. f 500,000.--, Credieten, hypotheken, deposito's, effecten, coupons, wissels, vreemd geld, cheques. Vraagt prijs bij den gent Spoorstraat. Helder. Verrassingen van Kolonel Clay. i'V-; Boekhandel Parkstraat. Anti-Tariefwet-Comité. Inruilen. Op afbetaling. Alleen verkoop voor geheel Texel, (be halve den Burg.) Beleefd aanbevelend, F, Zegel Kz, Reparatie wordt Iranco afgehaald en thuisbezorgd. Horlogemaker. Goudsmid. Inkoop en ruiling van Goud- en Zilver Onder minzame aanbeveling. Alle gewenschte inlichtingen zijn te hekomen bij den heer H. W. KEESOM te den Burg. IEHKLE.UR Brandspiritus, 85 pCt. per flepch 14 et. Versch gebrande Pinda's per pond 14 Gevulde Drups, per flesch, 2 kilo, 1 1.70 Schijfjes Appelen, prachtig blank, per pond 23 ct. Griesmeel (fransch), per pond 8 Stijfsel (S.B.) per pond 71/* Rauwstijfsel (Hoffman's) per pond 11 Appelstroop (emmers) per pond 15 Beschuits (Victoria) Fabrieksprijs. B. S. Prijzen alleen bij quantum. TE KOOP bij A. WOKDER, bedrjjfboer „Ruiterplaats." levert steeds alle soorten t?gen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP, Westen. Mejuffrouw Sterk, geb. Visser Willem Sprengerstraat 41, te Leeuwarden, meent aan haar plicht te kort te doen wanneer zij niet openlijk meldt hoe dankbaar zij is voor de heerlijke werking van bij haar jonge kind. Zij schrijft o. a. „Toen ik bier vier maanden geleden kwam wonen was mijn eenigst dochtertje toen 20 maanden oud, niet in staat een beentje te verzetten. Mijne ouders dachten niet anders of ik zou het moeten missen en ik dacht het ook. Haar maagje kon niets verdragen; hare ingewanden waren totaal in de war, het kindje ging met den dag achteruit Toen heb ik het Sanguinose gegeven en mijnheer, de uitwerking was verbazend. Nu is zij met haar derde flesch bezig, en is kostelijk gezond. Zij eet lekker, slaapt gerust, huppelt en springt den ganschen dag; ik ben er van overtuigd dat zij dit alles alleen aan de Sanguinose te daüken heeft. U kunt dit gerust publiceeren en gaarne ben ik bereid aan ieder die dit verlangt, nadere inlichtingen te geven." Hoogachtend en dankbaar, Mej. Sterk, geb. Visser. Wanneer Uw kind kwijnt, doe eens als die dankbare moeder, en probeer de SanguinoseEn wanneer gij zelf lijdt door bloedarmoede, uitputting, alge- meene verslapping gebruik de SanguinoseHonderden, ja duizenden in ons eigen land hebben er de goede gevolgen van ondervonden. Bij gebrek aan eetlust; bij slapeloosheid; p(jn in den rug; hardnekkige hoofdpijn; kortom bij alle verschijnselen van zenuwzwakte en arm bloedigheid is de Sanguinose een welbeproefd middel! Prijs per fl. f 1,50; 6 fl. f8.12 fl. f 15. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Den Haag, de Riemerstraat 2c/4. Wacht n voor namaak. VAN DAM Co. Te Oosterend bij P. Dros GzOndeschild Joh. Dros, den Burg T. Bu(js en I. Moerbeek. 39.) We deelden de politie mee, dat de wer kelijke schuldige Medhurst was, dien ze zeli ook gezien hadden en dien ze nu met groote haast zouden vervolgen. Daarna redeD Charles en ik, vergezeld van den kolonel en den attaché, die graag de afwikkeling van „de grap" wilde mee maken, naar de Fransche bank cm bevel te geven den wissel [niet uit te betalen. Doch te laat. Het geld was een uur tevoren reeds uitbetaald in goudstukken aan een aardig klein vrouwtje, zeer elegant gekleed. Naderhand vernamen we van den hotelhouder, dat bet, naar onze be schrijving, madame Picardet moest zijn. 't Was nu duidelijk, dat ze kamers bad genomen in hetzelfde hotel, om dicht bij den Indischen koloDel te zijn en zij was het geweest, die de brieven ontving en verzond. De schurk zelf was natuurlijk weer spoorloos verdwenen. Twee dagen later ontviDgen we volgens 'gewoonte een honenden brief op een vel van Charles' eigen papier Den laatsten tijd schreef hij op Craig-Eliachie-papier doch nu kwam zeker dat van sir Charles met zijn naam aan 't hooid aan de Leurt. „O, schranderste onder alle millionaiis! Heb ik u nu niet gezegd, dat ge iedereen moet wantrouwen En de eenige mao, dien ge nooit verdacht zoudt hebben was Medhurst. Zie nu eens hoezeer ik ge lijk bad. Ik vertelde u waar kolonel woonde ik wist dit precies. Ik beloofde u naar do kamers van kolonel Clay te brongen en hem voor u te arresteeren ik hield die belofte. Ik overtrof uw ver wachtingen en leverde u zelfs twee kolo nels Clay in plaats van een en ge koost den verkoerden ik bedoel, den werkelijken. 't Was een aardige kleine truc, die me echter een beetje moeite ver oorzaakte. Ik kwam te weten dat er een werkelijke kolonel Clay bestond van het Indische leger. Ook vernam ik dat hij met verlof kwam. Ik had een heel complot optouw kunnen zetten, doch ik wilde hem niet lastig vallen en gaf er dus de voorkeur aan zelt de grap uit te voeren. Ik ging naar Parijs om hem daar op te wachten en allerlei schikkingen te maken voor zijn terugkomst. Toen ik daar was, hoorde ik dat gij een detective Doodig hadt. Ik bood mezelf aan bij Marvillier, mijn vroegeren chef, die me oerder wel eens een buiten kansje bezorgde, en zoo haaldet ge mij binnen Natuurlijk kan ik nu niet meer als detective terugkeeren naar Marvillier. Doch dit komt er niet meer op aan, daar ik sedert ik met u kennis gemaakt heb, feitelijk op veel ruimer schaal werk. Om de waarheid te zoggen, vind ik detective werk een weinig beneden mijn waardigheid. Ik ben nu een man van fortuin. En, daar ik in uw huis allerlei nuttige kennis heb opgedaan ten opzichte van uw plannen, geelt me dit een belangrijke voorsprong op u. Ik bevoel me ten zeerste aan in uw herinnering en in die van uw geëerde familie. Groet Wentworth van m(j en zeg tegen mademoiselle Cesarine. dat ik tegen haar een wrok koestor, dien ik nooit zal vergeven. Zij verdacht me. Ge zijt veel te rijk, beste Charles, ik zal u van uw volbloedigboid genezen door u zoo nu en dan ader te laten. Daarom |besehouw ik me ook als uw oprechte vriend, „CldyBrabazon—Medhurst." Lid der vereeniging van heelmeesters." Charles was als met lamheid geslagen deze schok was overweldigend. Wien kan ik vertrouwen, vroeg hij klagend, als de detectives die ik in mijn dienst neem, zelf oplichters bl(jken te zijn? Herinner je jo nog dien zin uit onze La- tijnscho grammairo Wie moet de wachters bowaken P" Wat ik echter geleerd had uit deze epi sode was, dat ik de arme Cesarine ten onrechte gewantrouwd had. (Wordt vervolgt.)

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4