Aanbesteding UIT DEN RAAD. Marktberichten. pSP*6" Aclvertentiën Advertentiën. Vanwege de S. D. A. P. Openlucht-meeting Wijziging ritten wagendienst. Een makke 5-jarige HIT Predikbeurten meening en waar gelijk de hr. P. S. Keij- ser aanvoerde, al wat als winst ver meld is wordt afgeschreven, het z. i. weinig ter zake doet waarop wordt af geschreven, daar werd ten slotte de balans en verlies- en winstrekening met op 2 na algemeene stemmen aangeno men, de heeren G. Brands en R. P. Keijser Cz. stemden tegen. Uit de verlies- en winstrekening 1911 deelen wij thans slechts de volgende cijfers meevoor goederenvervoer is ontvangen f 8707.02', aan steenkolen uitgegeven f 8268,85, voor personen en rijwielenvervoer ontvangen f 16575,66, aan arbeidsloon en salarissen uitgegeven f 8243,60, voor veevervoer ontvangen f 876,81, voor vischvervoer f 1036,67, aan interest uitgegeven f 2769,43, aan onderhoudskosten f 2439,59, aan druk werk, couranten en kantoorbehoeften f 206,16, de post winst, of zooals de voorz. zich uitdrukte, misschien beter, meer ontvangen dan uitgegeven, bedroeg f 6139,89, waarvan volgens de statuten f 5682,82 of 5 pet. op de stoomschepen werd afgeschreven, de rest op een drietal andere posten. De heer P. S. Keijser heeft in de rekening geen post gevonden voor de commissarissen en vindt daarin aanlei ding het bestuur dank te brengen voor de belangelooze bemoeiingen. Een verzoek om de balans en verlies- en winstrekening te den Burg ter inzage te leggen, lokt eenige bespreking uit die tot resultaat heeft, dat aan het bestuur wordt opgedragen voor opname van een afdruk in de plaatselijke bladen te zorgen. Het verslag over 1911 door den voorz. gelezen meldt o.a. dat aan passagiers en rijwielen meer is ontvangen dan in 1910 f 1500, dat 1911 ruim f 1100 voordee- liger was dan 1910, een woord van waardeering en lof werd daarin gewijd aan den overledenen stoker Hooger- heide. De aftredende commissarissen, de hee ren P. Dros Albz. en A. de Waard werden met 49 en 41 stemmen her kozen, de heer Stompff werd met 47 stemmen, 2 werden in blanco uitge bracht, definitief benoemd tot directeur, die allen de benoeming met een woord van dank voor het vertrouwen aan vaardden. Bij de rondvraag, spreekt de heer J. D. H. Trap de wenschelijkheid uit, meer publiciteit te geven aan de alge meene vergadering, die slechts eenmaal is geannonceerd en geeft, met instem ming van de vergadering, het bestuur in overweging, de advertentie meermalen te plaatsen, terwijl de heer D. P. Bakker meent, dat reclame voor Texel en niet het minst voor het Boschje, in de Hel- dersche bladen, in het belang van de onderneming zou zijn en bijdragen tot vermeerdering van de inkomsten, waarom spr. ook verhooging van passage- prijs verdedigt. Een uitvoerige gedachten wisseling heeft naar aanleiding daarvan plaats, doch ten slotte wordt ingezien, dat wat betreft vooral verhooging passageprijs, het zeer verstandig is, te wachten tot vernieuwing postcontract, omdat het tegenwoordige contract bindende bepalingen dienaan gaande bevat. Na beantwoording van enkele vragen, van den heer IJ. Koppen, over verschil tusschen voorz. en de heer Koelemeij betreffende tarief, de heer Alb. Bruin den Hoorn, uren van de commissaris en de heer de Jongh afschaffing goedkoope retourbiljetten op Woensdag, wordt met dank voor de opkomst en de discussie en met een woord van lof en dank voor zijne bemoeiingen aan den technisch- commissaris, den heer Bakker van Helder, de vergadering door den voorz. gesloten. liet Xut. De alg. verg. van het departement Texel der Maatsch. tot Nut- van 't Algemeen, Maandagavond gehouden, was aan huish. zaken gewijd. Het verslag over de Alg. Bewaarschool, voorgelezen getuigde dat deze inrichting steeds vooruitgaat, groote tevredenheid werd betuigd omtrent het peisoneel aan die school verbonden en een woord van waardeering werd gewijd aan da nagedachtenis van wijlen den heer E. Vlessing, voorz. van de commissie, welke door overlijden aan de commissie ontviel. Rekening en begrooting, mede op deze vergadering ingeuiend, mochten getuigen van een gunstigen toestand. Tot commissarissen van deze instelling werden benoemd de heeren Jn. Keijser Augz. en J. G. Ph. Pisart. De laatste, ter vergadering aanwezig, nam de benoeming aan. Door commissarissen der Nutsbiblio- theek werd mededeeling gedaan van deze aldeeling, inzake het aantal lezers enz geklaagd werd dat te ter lezing uitgegeven boeken meermalen gehavend en vuil terugkwamen en tenslotte werd in overweging gegeven de bibliotheek te reorganiseeren, door van de aanwezige werken volen te doen vervallen, de overblijvenden te doen ontsmetten en te doen inbinden, en verder de bibliotheek met goede boeken aan te vullen. Na bespreking hierover werd besloten de bibliotheek te herzien, waarvoor werden aangewezen de commissarissen Arn. Langeveld en D. Daalder Mz., aan wien wordt toegevoegd vanwege het departement de heer Ds. Kuperus. De benoemden namen die opdracht aan. Aan het hoofdbestuur zal worden ge vraagd om subsidie ten einde nieuwe werken aan te schaffen. De beschrijvingsbrief voor de alg. verg. welke Woensdag 29 Mei te Amsterdam zal worden gehouden, gaf geen aanleiding tot drukke discussie. Tot afgevaardigde werd benoemd Ds. Kuperus, tot diens plaatsvervanger de heer J. G. Ph. Pisart, welke beiden zich de benoeming lieten welgevallen. Het verdere van de verg. was gewijd aan bespreking van huish. zaken. Bazar Gebouw voor Clir. Belangen. Dinsdagmiddag werd volgens adver tentie de bazar bovengenoemd geopend, wij hebben een kijkje genomen en kunnen constateeren dat aan een en ander de noodige zorg was besteed. Een uitgebreide sorteering dames- handwerken en aanverwanten is netjes uitgestald in het midden der zaal, geflankeerd door een uitstalling kinder speelgoederen en een idem sigaren ter eener zijde, een boekenstalletje en een dergelijk met galanteriön ter anderer zijdeeen kiekkast zouden wij het op z'n Texelsch willen noemen, bij den ingang, verder het bekende sjoelbakspel, een z g. grabbelton, waar uit een vat vol zaagsel allerlei voorwerpen kunnen worden opgediept, een theesalon, ge legenheid voor het gebruik van verver- schingen, waar we vonden uitgestald een aardig voorwerp van huisvlijt, door een onzer vrouwelijke ingezetenen vervaardigd en voor het goede doel afge staan. De toegang is vrij, een zwerm van, jonge dames omringd de bezoekers(sters) en beijvert zich, om in het belang van het gebouw voor Chr. Belangen van allen koopers en koopsters te makenwie er binnengaat, doet wel de portemonaie niet thuis te laten. t- Sportvereeniging. De algemeene vergadering Dinsdag in hotel „Texel" was goed bezocht, het presidium werd waargenomen door den heer H. Over die de vergadering met een kort woord opende. Op voorstel van het voorloopig bestuur werd onder applaus van de vergadering het eerevoorzitterschap der vereeniging aangeboden aan den Burgemeester dezer gemeente, den heer E. G. Gaarlandt. Als leden van het bestuur werden gekozen, de heeren H. Over, J. Keijser Augz D. Dros, P. Plaatsman en J. Room, aan wien respectievelijk de functies van voorzitter, vice-voorzitter, secretaris, penningmeester en commissaris van materialen, werd opgedragen. Mededeeling werd gedaan dat de voetbalclub .„Texalia" te den Burg zich heeft teruggetrokken, doch dat de voetbal club te Cocksdorp verzocht zich aan te sluiten, en verder dat het terrein door de vereeniging gepacht, gelegen bij het Gesticht van Weldadigheid, alle dagen beschikbaar is voor openlucht spelen, doch dat daarvoor speciaal zijn vastge steld Woensdagmiddag na 6 uur en Zondag na 3 uur. Oudeschild, 21 Mei. Het garnalenvisschen is zoo goed als afgeloopen, slechts enkele visschers hou den zich daarmede nog op. Evenals in het voorgaande jaar beproeft een deel der visschersvloot haar geluk met het visscben naar paling. De vooruitzichten op een goede vangst schijnen niet kwaad te zijn. Wat de aDsjovisvisscberij betreft zijn de berichten van hen, die naar de Zuiderzee zijn vertrokken orn met de kuil te visschen, nog niet schitterend te noernen. Ook de kustvisscherij levert nog niet veel op. Oosterend21 Mei. De berichten, die hier gisteren van de Zuiderzee inkwamen, waren gemiddeld gunstig. Enkele kuilders hadden in de vorige week ruime verdiensten, doch dooreen waren alle ansjovisvisschers wel tevreden. Men heeft nu hoop, zoo nog eenige weken voort te kunnen gaan, daar de Zuiderzee daartoe voldoende ansjovis schijnt te bevatten. De Cocksdorp. Zondag namiddag had onder begunsti ging van fraai weder een wedstrijd plaats tusschen de voetbalclub „Texalia" van den Burg en de „Cocksdorper Voetbal club." De uitslag was 0 tegen 0. Naar ons werd medegedeeld was een der leden van „Texalia" thuisgebleven en vervangen door een voetbalspeler van den Helder, waardoor „Texalia" sterker uitkwam. Het aantal belangstellenden was zeer groot. De werkzaamheden aan de sluis alhier vorderen uitstekend, ondanks de moeilijkheden, waarmede men te kampen heeft. Daar de bodem zeer vast is, moet men bij het heien gebruik maken van een zuig-perspomp. Het werk ziet er evenwel degelijk uit en zal eene groote verbetering opleveren. Den B oom, 21 Mei. Met de werkzaamheden aan 't Horntje is men de laatste weken, dank zij het gunstige weder, flink opgeschotenheden morgen heeft men het laatste zinkstuk van deze aanneming laten zinken. Duizenden blokken zijn aan den Helder en Hors naar de diepte verdwenen. Wat de dam aan den stuifdijk aangaat, zal nog wel eenigen tijd verloopen eer die afgewerkt is, men komt gaandeweg meer in de diepte. Uit de heden gehouden vergadering deelen wij het volgende mede benoemd tot plaatsverv. hulptelefoon- kantoorhouder te de Koog Mej. N. Daalder - W uis aldaar vastgesteld de jaarwedde van een te benoemen gemeente-opzichter tot een aanvangssalaris van f 1000; besloten a. tot den bouw van een onderwijzerswoning te den Hoorn, ra ming f 4080.— b tot oprichting hulptelefoonkantoor te de Cocksdorp c. aan Z Ex. Min. van Binnenl. Zaken te adviseeren tot de oprichting van de Zeevaartschool te Oudeschild. Zondag 26 Mei 1912. (Ie Pinksterdag.) HERVORMDE GEMEENTE. Zendingscollecte. Oosterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Cocksdorp. Vm. 10 uur de nr. R. G. Barende. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Afdeeling Texel, zal op den 2den Pinksterdag, 27 Mei, 's middags hall drie te den Burg, op het land van den heer JOH. ROEPER, einde Koogerstraat, een W. H. VLIEGEN, en O. THOMASSEN. Debat vrij. Entree 10 cent. Burg, Voorm. 10 uur ds. Kijce. Zendingscollecte. WaalVoorin. 10 uur Ds. v. d. Waa. Zendingscollecte. Oudeschild. Voorm. 10 uur ds. Buiskool. Den Hoorn, Voorin. 10 uur ds. Visser. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. half 10 ds. Dage vos. Nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemakej. Maandag 27 Mei (2e Pinksterdag.) HERVORMDE GEMEENTE. Burg Voorm. 10 uur ds. Kjjne. Zendingscollecte. Koog, Voorm. 10 uur ds. v. d. Waa. Zendingscollecte. Oudeschild, Den tioorn, Voorm. 10 uur ds. Visser. O osterend, Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Cocksdorp, Vm. 10 uur de hr. R. G, Barende. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, Voorm. 10 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Texel, 20 Mei. Aangevoerd 3 Paarden f175,a 1250, 27 Koeien I 185,a 1250, 1 Stier f175,— 6 Pinken 1 110,— a f130, 8 Nuchtere Kalveren 1 14,a 1 18,—. 16 Schapin 120,— a 122,--. 6985 Lammeren 1 9,a 113,75. 76 Schrammen f20,a f28, 25 Biggen f 11a f 14, Handel matig. Amsterdnm, 13 Mei. Aangevoerd 417 Runderen, le kwal. 84 k 88 ct. j* 2e kwal. 76 a 80 ct. 3e kwal. 70 a 75 ct. q, 90 Melk- en Kalfkoeien 1 150 a 1 350, 103 Nuchtere Kalveren 1 10,a 1 18, 385 Vette Varkens 58 a 60 ets. Purmerend, 14 Mei. Aangevoerd 797 Runderen waaronder: 198 vette koeien 70 k 88 Ct. per KG, cR, Gelde koeien 1 150 k 230 Melkkoeien f 190 a 320. 15 stieren. 134 vette kalveren f 0,85 a 1 1 05 p. Kg. 606 Nuchtere kalveren f 13a 1 26 1979 Schapen f 21 a f32,00 1988 Lammeren t 8,a f 14,00 228 vette varkens f 0,56 a f 0,62 per Kg.; 92 magere varkens f 18 a f35, 307 biggen f 9 a f 15 kipeieren f 3.50 a f 4.25 per 100; Heden overleed zacht en kalm, onze beminde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, J. LIST Jbz. in den ouderdom van ruim 90 jaar. Namens de familie, Wed. J. LIST. de Cocksdorp, Texel, 20 Mei 1912. Heden overleed onze g'lieide Vader, de Heer, J, HUISMAN, in den ouderdom van ruim 90 jaar. P. KIKKERT en Echtgenoote. Weezenplaats, 20 Mei 1912. Voor de vele hartelijke blijKen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze zeer innig geliefde Echtgenoote en Moeder, WILHELM IN 4 CORNELIA KEIJSER, betuigen wij onzen welgemeendcn dank. Uit aller naam, W. WUIS. worden gehouden, waar als sprekers zullen optreden de heeren Lid der Tweede Kamer, Arbeiders en Arbeidersvrouwen verzuim niet deze bfjeenkomet b(j te wonen Het Bestuur. Onzen afnemers berichten wjj hiermede dat tot nadere bekendmaking onze wagens als volgt zullen rijden 's Maandags Eierland en Cocksdorp. Dinsdags de Waal. Woensdags Uosterend. Donderdags Eierland en Cocksdorp. Vrijdags den Hoorn. Zaterdags de Koog. Voor levering franco thuis, voor zoover gelegen aan grintwegen, wordt do prijs op onze gewone noteeriog af magazijn Oudeschild, verhoogd met 10 cent per H.Ij. en 15 ceDt per 100 Ko. met nitzonderiog van Eierland en Cocksdorp, waar voor franco levering wordt berekend 15 cent H. L. en 20 cent per 100 Ko. 22 Mei '12. C. R. KEIJSER Co. op nader te bepalen dag van een boeren plaats bij don Ruigendijk. Inlichting to verkrijgen in hot Caió Kuipor op Zaterdag 's avonds 8 uur. A. DALMEIJER. TE KOOP (zwarte merrie.) Te bevragen bij M. VEEG ER, Wcstermiont.

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 2