m 2576. £ondag 9 Juni 1912. 25ste Jaargang Nieuws- en Advertentieblad. van en naar Texel. Binnenland. immiW w&Ab J JLJI IkJi BOOT- EN SPOORDIENST FEUILLETON. EEN AFR1EAANSGH HILUONAIR. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond Abonnementsprijs per 3 maanden. Voor den Burg 30 Cts. Franco per post door ge- be Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere I'.ndcn met verbooging der porto's. Advertentiën vóór 9 uur op den dag der nitgave Prijs der Advertmtièn. Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 5 Ct. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uiig. Firma LANGEVELD& DE ROOU, ParkstraatBurg op Te x e l aansluiting gevende Van Texel. Van Helder. Afvaart Boot 4.15. Vertrek trein 6.28 6.30. 7.45 U.15. 12.45 2.50. 4.10 6.00. 7.30 Aank. trein HelderVertrek boot 5.15 8.39* 12.01 3.26 6.56 9.30 12.30 4.15 7.30 Des Zondags komt de eerste trein niet te 8.39 doch te 9 42 te Helder aan. In verband hiermede vaart de boot des Zondags niet te 9.30, doch te 10.20 van Helder naar Texel. TEXEL, 8 Juni 1912. Na afgelegd examen is toegelaten tot de le klasse Hoogere Burger School te Zaandam, Joh. Flens, zoon van den heer J. Flens Pz. alhier. Muziek. Juni, Zomermaand, het klimaat doet ons er soms aan twijfelen, maar als we rond om ons zien, naar boomen en velden, dan merken we de naderende zomer. Morgen, Zondagnamiddag, hoopt het Texelsch Fanfarecorps de eerste openbare uitvoering in dit seizoen te geven in het Park, aanvang half vier. Bijenteelt. Onze lezers bijenhouders verwijzen wij gaarne, ook in hnn belang, naar de advertentie in dit nummer, betreffende de te geven practische les door den heer Giersbergen, leeraar in Bijenteelt, op Woensdag 12 Juni a.s. Oók in het belang van onze lezers bijenhouders, schreven we, néén, uit sluitend in hun belang. Het landbouw bedrijf van den tegenwoordigen tijd toont voldoende aan hoe nuttig en noodig het samengaan van theorie en practijk is. Verrassingen van Kolonel Clay. 48.) Neen, neen, zei hij, ik was half besloten uw aanbod aan te nemen tot u die ongelukkige opwelling kreeg die besliste de zaak. Als Amerikaansoh burger weiger ik de vertegenwoordiger te zijn van een Britsch edelman, die zulke middelen ge bruikt om de eerlijkheid van zijn mede menschon op do proef te stellen. Drie dagen later verlieten de Quaken- boss bet „Lakeside Hotel11. We zouden juist een toobt over bet meer maken, toen het aardige vrouwtje binnensnelde om ons te vortellen, dat ze weggingen. Ze zag er allerbekoorlijkst uit in baar eenvoudig AmerikaanBch roiscoBtuum. 't Spijt me, dat bet ditmaal vaarwel moet zyn, zei hij, ik heb mijn uiterste best gedaan uw echtgenoot over to halen. U kan niet meer uw best gedaan hebben dan ik, antwoordde het vrouwtje drama tisch, u weet niet, hoe ik er zelf tegen opzie me daar in Kentucky te gaan be- graveu. Maar Ehbu is nu eenmaal een man, die men niet tot andere gedachten kan brengen en dus blijft er niets over dan mot hem mee te gaan. Ongetwijfeld moeten de kennis van het leven der bijen en de proeven door deskundigen genomen op het gebied der bijenteelt voordeel voor de practijk opleveren, laat daarom niet één bijen houder verzuimen deze practische les, bij te wonen, de naam van den heer van Giersbergen is hem borg, dat hij waar voor z'n geld krijgt. Vlieland. Bij de aanbesteding voor het verbeteren en herstellen van hoofden aan het Noordzee strand alhier waren laagste inschrijvers Gebrs. Kooijman voor f56980. In hotel Meijer werd 3 Juni eene vergadering gehouden van de onlangs opgerichte vereeniging voor Ziekenverple ging en Ziekentransport. Als voorzitter van het definitief bestuur opende de heer W. D. van Renesse de bijeenkomst, die slechts matig bezocht was. Wel een tegenstelling was dit gering bezoek bij de sympathie welke de vereeniging toch nagenoeg algemeen vond. Het ledental steeg aanmerkelijk. In de eerste plaats was aan de orde de kwestie, welke in de eerste vergadering niet beslist kon worden, n.l. waarbij Vlieland zich zou aansluiten. Bij het Witte Kruis, Noord-Holland of bij het Friesche Groene Kruis. De voorzitter las de hierover inge komen correspondentie voor en na eenige discussie werd met algemeene stemmen besloten tot aansluiting bij het Witte Kruis. Hierna werd overgegaan tot de behandeling van het ontwerp Statuten, opgemaakt door het voorloopig bestuur. Artikel na artikel werd rijpelijk overwogen en zoo noodig, werden wijzigingen aangebracht ot iets toegevoegd. Evenzoo met de behandeling van het huishoudelijk reglement. Door verschillende heeren werd levendig aan de discussie over een en ander deelgenomen. De verkiezing van een bes£y.ur vorderde zeer veel tijd. De heer Molenaar, burge meester, wenschte niet weder in aanmerking te komen. Met groote meerderheid van stemmen werd terstond gekozen de heer W. D. van Renesse. Een nieuwe vrij stem ming bracht geen beslissing. De heer G. Bruijn wenschte thans eveneens niet in aanmerking te komen. Na een derde stemming werden gekozen verklaard de heeren C. de JoDg, Th. Stuivinga, J. F. Rab en H. Bartelings. Met een woord van dank voor de warme belangstelling, betoond door de aanwezigen werd de vergadering door den voorzitter gesloten. En ons nog eens vriendelijk groetend, verdween ze voor altijd. Charles was dien dag ontroostbaar. Den volgenden morgen kondigde hij bij het ontbijt aan, dat hij dadelijk naar 't Westen wilde vertrekken om zijn inspectie te beginnen. Hij wilde afleiding zoeken door in Colorado de ont ginning der zilvermijnen na te gaan. We pakten onze eigen bagage, daar Charles zelfs Simpson niet moegenomen had en maakten ons gereed voor don morgentrein naar Saratoga. Tot op het laatste oogenblik waakte Charles zorgvul dig over zijn doos met papieren van waarde Doch toen de kruiers onze bagage naar beneden brachten en een kamermeisje om ons beendraaide in de hoop een fooi te krijgen, legde hij zijn doos voor twee seconden midden op de tafel neer, terwijl hij allerlei kleinigheden bij elkaar zocht. Hij kon zijn sigarettenkoker niet vinden en ging er voor terug naar zijn slaapkamer. Ik bielp hem zoeken, doch de koker was geheimzinnig verdwenen. Dit oogenblik was hom noodlottig. Toen we eindelijk den sigarettenkoker gevonden hadden en woer in de zitkamer terugkwamen was do Japansebe doos verdwenen. Charles ondervroeg de bedienden, doch niemand had de doos opgemerkt. Hij doorzoobt do kamer, maar nergens was een spoor ervan te ontdekken. Maar ik legde zo twee minuten geleden bier neer, riep hij uit. De Bakkerswet verworpen. In de zitting van de Tweede Kamer, Woensdag gehouden, is de Bakkerswet met 49 tegen 42 stemmen verworpen. De Overzichtschrijver in de „Tel." zegt er het volgende van Het viel als een bom in de Kamer. Niemand had het verwacht. Eerst op het allerlaatste oogenblik, vlak vóór de stemming, toen verschillende sprekers hun stem kwamen motiveeren, bleek, dat de kansen slechter stonden dan ieder vermoedde, voornamelijk wat de vechterzijde betrof. En de Minister turfde. En turfde, met 'n gelaat, waar de ontroering van te lezen viel, de Bakkers wet naar den kelder. Daar staat nu de Minister. Of liever daar zit hij. Want de heer Talma treedt niet af. Of dit volkomen in den haak is, zullen wij niet beslissen. En intusschen intusschen blijft de nachtarbeid voortbestaan. Als het kind van den bakkersgezel aan moeder vraagt„Wie is toch die vreemde man, die hier 's Zondags altijd eet moet moeder antwoorden „Dat is je vader." Hij blijft een vreemde man. Nederland blijft 's morgens versch brood peuzelen. Onvoorzichtigheid. Te Katwijk heeft het garnizoen uit Leiden een groote schietbaan. Het komt vaak voor, dat jongens in den „Koestal" bij de schietbaan nog scherpe patronen vinden, die ze als speelgoed gebruiken, door er met steenen op te gooien. Dit deden ook twee jongens, maar met het noodlottig gevolg, dat zij gewond werden. De een aan het boofd en den mond bloedende wonden en twee vingers erg beschadigd, de ander aan den pols. Goed bedacht. Op eigenaardige wijze heeft men te Katwijk de monding van den Rijn, die geheel verzand was, weer op diepte ge bracht. Bij hoog water heeft men het gedeelte tusschen buiten- en binnen- sluizen vol zeewater laten loopen, bij ebbe de buitensluizen geopend en 't gemaal laten pompen, zoodat een zeer sterke strcoming zeewaarts ontstond. Deze nam al het zand mee en de'garnalenvisschers konden weer uitvaren. Ze zal wel terecht komen, troostte ik. Alles komt op den duur terecht. Seymour, zei mijn zwager, je opgewekt heid is zeer ongepast. Om de waarheid te zeggen, was Charles buiten zich zelf van angst, Hij ging met de lift naar het „Bureau" en beklaagde zich bij den chef. Deze, een New-Yorker met scherpe trekken, glimlachte, terwijl hij opmerkte, dat gasten met voorwerpen van waarde bij zich deze in bewaring be hoorden te gevon aaa de directie van het hotel, die ze in de brpndkast opborg en bij vertrek teruggaf. Charles verklaarde opgewonden, dat hij bestolon was en ver zocht dat men niemand toe zou staan het hotel te verlateD voor de doos terecht was. De chef antwoordde uiterst koel, dat der gelijke maatregelen misschien in Europa mogelijk waren, waar men niet meer dan een paar honderd gasten had, doch dat men in 'n Amerikaansoh hotel, waar meestal meer dan duizend logé's waren zoo iets niet kon beginnen ter wille van een een- voudigen vreemdeling. De benaming „vreemdeling" prikkelde Charles. Een Engelschman stemt nooit toe ergens ter wereld een vreemdeling te zijn. Weet u wie ik ben, mijoheer vroeg hij woedend. Ik beu sir Charles Vanririlt, van Londen en lid van het Engelscho parlement. U is voor mijn part de prins van Wales, antwoordde de man, u wordt in Amerika Ernstige stoornis. Bij de begrafenis van wijlen pastoor Fit te Obdam, had een incident plaats, dat een oogenblik groote ontsteltenis wekte Toen de dragers op de kist toetraden om die uit de kerk grafwaarts te dragen, zakte plotseling de vloer onder hun voeten weg. Begrijpelijk, dat dit onver wacht gekraak de vele aanwezigen de kerk was stampvol met schrik beving, temper daar ook de communiebank en de gewone andere zitbanken scheef gingen staan en weken, zoodat de men- schen in de banken naar voren over helden. 't Was een gejammer en gegil van belang De heeren geestelijken wisten echter de menschen te kalmeeren en deze werden verzocht zich zoolang uit de kerk te begeven. Toen hieraan voldaan was werd het lijk grafwaarts gedragen, zon der eenig verder ongeval. De kerk bleef daarna gesloten. Gebleken is, dat de leggers onder de vloerplanken zijn gebroken, zoodat de gebeele vloer inzakte. Een dreigend gevaar. Op een dreigend gevaar, dat voor het Westland weer nadert in de groote havenarbeidersstaking te Londen, wordt ip het „Vad." gewezen De tijd van uitvoer van aardappelen, tomaten en groenten naar Engeland nadert of is reeds begonnen, maar ge schiedt nog met groote moeite over de Harwichlijn te Hoek-van Holland. De „Batavier" neemt geen groenten meer mede. Voor den Westlandschen handel dreigt dit weder een groote tegenslag te worden. 0/ het gelukken zal. Bij een schietoefening der sectie mitrailleurs van het 2de reg. inf. te 's-Hertogenbosch, in de nabijheid van den Boxtelschen weg, onder de gemeente Yught, is een zeug zoodanig geschrokken, dat zij geheel en al in de war is en zij haar biggen niet kan zoogen. De eigenaar die thans zijn beestjes groot moet brengen met koemelk, heeft tot de autoriteiten een verzoek gericht om schadevergoeding. Hij beweert daarbij, dat zijn varken totaal gek is en dit voor hem eveneens een schadepost is. (Hbl.) behandeld als ieder ander. Maar als u sir Charles Vandrift is, ging hij voort, zijn boeken raadplegend, waarom staat u dan ingeschreven als de heer Peter Porter. Charles keek onthutst; hij kwam nu in nog ernstiger moeilijkheden. De Japansebe doos, die in een lederen etui zat, droeg aan de binnenzijde den naam „Sir Charles Vandrilt", met groote witte letters, 't Was een pijnlijk geval voor hem; hij had zijn kostbare docu menten verloren en hij had een valschen naam opgegeven. De chef, ziende dat hij ingeschreven stond als Porter en zich nu bekend maakte als Vandrift, antwoordde hem nu tamelijk lomp, dat hij twijfelde, ot er wel sprake was van een Japansche doos en zoo ja, ot deze wel papieren van waarde bevat had. We brachten een ellendigen morgen door. Charle3 zwierf door het heele hotel, iedereen aansprekend om nayraag te doen naar de doos. De meeste gasten beschouwden deze vraag als een persoonlijke beleediging; een opvliegende Virginiër wilde zelfs de zaak met wapeDen uitmakeD. Charles telegrafeerde naar New-York om te voorkomen, dat de gestolen coupons en aandeelen in omloop gebracht werdeD. Charles wilde niet vertrekken voor hij zijn eigendom terug had en ik dacht dat we er dan wel altijd zouden moeten blijven. Wordt vervolgd.) TEXELS RANT. O

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 1