mMm „SIDOL." Waschmacbines f 22.50,25.00 Mangels f 24.-, 27.-. Wringers f 9.-, 10.-. Wascbkachels f5.50,6,50. Waschketels 2.00, 2.75. FILTERS. ZWARTE en GEKLEURDE STOFFEN. Arbeidsregister, |pF*Wel bedacht! stoomen en venen van goederen. Wolscharen ZEISEN. M. WIERINGA, BLOOKER's daalders CACAO HUISMOEDERS Sidol Company, Amsterdam. Nieuw model Krumeisch's Inmaakpotten, Week's Steriliseer toestellen en Inmaak glazen. Petroleumlampen 6.00 tot 15.00. G. J. VINKEN, CONFECTIEPAKKEN Waschmiddel voor Schapen Drogisterij Binnenburg r FEUILLETON. EEN AFRIKAANSCH MILLIONAIR. Voorradig Gouden- en Zilveren werken. HORLOGES, Regulateurs, Wekkers, staande Klokjes, Rarometers. Drogisterij Binnenburg. tot vervoer van Vee allerbeste een prachtige keuze kralen randen. ad 20 Cents L Echte Engelsche Germania Texel, Alkmaar, Purmerend. ziet toch uw voordeel en poetst uwe huishoudvoor (verpen niot lauger met scherpe schadelijke middelen, maar met het wereldberoemde metaal poetsmiddel Van de fijnste tot de grofste metalen voorwerpen kunt U er mede poetsen. Bij iederen winkelier op Texel verkrijgbaar in verpakken van 10, 20, 30 en 60 cent. Eenmaal gebruikt en U blijft er bij. Chem. Fabrieken te Keulen Weenen, Berlijn, Milaan, Wittenberg, Parijs en Brussel. .Aanbevelend, M. A. KUIJPER, li koopt geen uitgeknepen citroen, doch ver moedelijk wel eens cacao die zóó sterk ontvet is, dat de waarde gelijk te stellen is met die van een citroen waaruit het sap geperst is. Als u weer cacao koopt, denk aan de citroen; u zult dan zeker een bus nemen en beslist geen poeder dat men u los in een zakje voorweegt; dd£ronder vooral schuilt het kwaad. Kleermaker. Uitgebreidste en mooiste keuze in Stalen gaarne op aanvraag. in alle maten voorradig. Beleetd aanbevelend. Merk B. i. Gf. in b ssen van 10 en 20 stuk?, verkrijgbaar in de Aanbevelend, T. BUIJS. volgens de nieuwe Arbeidswet, noo- dig voor werkgevers, zijn verkrijgbaar in den Boekh. Parkstraat. -| Met het laten maken van uwCostnum. Naar 't lichaam aangemeten of fabrieksconfectie. Wat het voordeeligst wat het deugdzaamst is. Costumes naar het lichaam aange meten, worden geleverd vanaf 10, 12, 14, 15, 15,50, 16, 17, 18, 19, 20 gulden en hooger tot 60 gulden. Niet Daar genoegen behoeft men ze evenmin te behouden als confectie. Dus uw eigen belang bedacht. Aanbevelend, LENGHAUS, Oosterend. Agentuur voor Verrassingen van Kolonel Clay. 50.) Het eerste, wat Charles deed na lezing van dit zonderlinge epistel was naar be neden hollen en onderzoek doen naar de Japa Bche doos. Deze was juist gekomen Charles rende naar onze kamers terug, opende de doos met koortsachtige haast en telde de documenten. Toen hij ze alle in goede orde bevonden had, wendde hfj zich met een bitteren glimlach tot mij. Deze brief, verklaarde hij] met bevende lippen, is nog beleedig.nder dan de vorige. Ik dacht in mezelf, dat er een kern van waarheid schuilde in den inhoud van dit schrijven. Kolonel Clay was een schurk, zonder twijfel maar ook een schurk heeft zijn goede oogenblikken. En de zin over „post van vertrouwen" beschouwde Charles als betrekking heb bende op de „krach" in Cloetedorp Gol- condas. Maar ik ben er van overtuigd, dat het evengoed een hatelijkheid was aan mijn adres, over de tien percent commissie loon in de zaak van den graaf von Leben- stein. X. Het spel poker. Seymour, zei mijn zwager met een diepen zucht, toen we don volgenden dag Lake George verlieten, geen Peter Porter meer asjeblieft. Ik walg van vermom mingen. Nu we weton, dat kolonel Clay in Amerika is, dienen zo nergens meer j toe, dus zou ik wel graag weer de eer willen ontvangen die men mijn stand en positie behoort to bewijzen. En die ze je in werkelijkheid ook nooit onthouden, (uitgezonderd de hotelchefs) zelfs in het democratische Amerika, ant woordde ik levendig. We trokken de volgende vier maanden de Vereonigde Staten door, van Maine naar Califomië en van Oregon naar Flo rida onder onze werkelijke namen om de spoorwegen te controleoren, evenzoo de syndikaten, de mijnen en de farms. We deden letterlijk naar alle3 ondorzoek. En het onderzoek van deze onderzoekingen scheen te zijn, dat zooals Charles nader hand opmerkte, do Sabeërs, die de zoons van Job zoo benadeelden, naar Kansas en Nebraska verhuisd waren en dat duizenden kudden vee geheimzinnig in do prairiën bleken te verdwijnen, k la kolonel Clay. We waren echter gelukkiger in bot op een afstand blijven van den kolonel zelf, die waarschijnlijk naar een ander jacht terrein vertrokken was. Het was Cctober, toon we weer veilig en wel in New-York teruggekeerd waren om vandaar weer scheep to gaan naar Engeland. Doordat we zoolang van do strooptochten van den kolonel verschoond bleven, was mijn zwager veel opgewekter cn voelde hfj zich veel kalmer; hij begon zich te vorbeeldon, dat onzo kwelgeest eon slachtoffer was geworden van de gole koorts, dio in Now-Orleans heersebte ol dat bij zich eon ziekte op den hals gehaald had door te veel eten vun smakelijke vischgerechten, zoetwater schildpaddon, kreeften, Jcrsoy-perzikeD, Catambawijn of een pittig brouwsel, bekend onder don naam van Colorado leveDS-elixcr. Hoe 't ook z(j, Charles keerde naar New-York terug in een uitstekend humeur en nam gaarne de uitnoodiging aan van een collega-millionair, Sonator WreDgold van Nevadas om een paar dagen voor de afreis door te komen breDgen in het prach- tigo en pas gebouwde paleis van den se nator aan het einde van de vijfde Avenue. Daar ben ik zeker veilig, Sey, zei hij met een flauwen glimlach. WreDgold zal me in elk geval Diot bedriegen uitge zonderd natuurlijk op het gebied van zaken doen. BossNugget Hall (zooals het in de wandeling genoemd wordt) is misschien het sierlijkste gebouw van de goheele Yijfde Avenue. We brachten er een pret tige week door. Op den avond van onze komst gaf Wrengold een heerenpartij ter oere van ons. Hij wist dat Charles zonder Lady Vandrift reisde on oordeelde nu terecht, dat hij den eersten avond een familiair partijtje met kaarten en sigaren zou verkiezen boven het weliswaar aange name, maar toch eenigszÏD* bolommorende gezelschap van dames. Er waren dien avond slechts oon zeven tal gasten, yolgons Wrongold oon prettig gelal een octaaf. Hij zelf was nou voau riche de nieuwste onder de nieuwen en in de New-Yorker gezelschapswereld bekend als do vergulde kolonist, daar hij pae tion jaar goleden zijn teuton in Canada opsloeg. Daarom was hij dubbel angst vallig om mee te doon aan hot beschermen van kunsten en wetenschappen. In zijn hoedanigheid van Meucenas had hij onder andcron ook uitgenoodigd Mr. Algenon Coloyard, don boroomdon dichter, die pas Elk stuk onder garantie. Verder groote voorraad Puntdraad, Vlechtdraad, Slijpsteenen, Asphaltpapier, Varkensbakken, Zeisboomen. Strijkers. Haarhamers. Haarspitten, enz. enz. Aanbevelend, 91. A. KUIJPEK. Horlogemaker. Goudsmid. in goud, zilver en nikkel. Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. Inkoop en ruiling van Goud- en Zilver Onder minzame aanbeveling. Verkrijgbaar: Tandenborstels in soorten, Wiva, Pebeco en Odoltandpasta, Haar en Nagelborstels, Toilet en Gummisponsen, Boldoots eau de Cologne in flescbjes on bij de Maat. Aanbevelend T. BUIJS. De ondergeteekende bevelen zich beleefd aan naar bovengenoemde plaatsen. Vertrekt iedere Maandag 's namiddags 2 nnr. C. NETS ZONEN. DE ALKMAARSCHE Stoom - Steenhouwerij Firma W. F. STOEL ZOON levert alle soorten 3 Hardsteen, Zandsteen en MARMERWERK. in New-York aangekomen was. U kent hem zeker wel uit Londen vroeg onze gastheer. Neen, antwoordde Charles stijf. Ik heb die eer nietwe vorkeeren in vorschillende kringen. Ik merkte aan een eigonaardigen trek op Senator Wrengold's gezicht, dat hij dit gezegde van mijn zwager verkeerd begroep. Charles wilde natuurlijk aanduiden, dat de hoer Coleyard tot don kring van dicb- ters on letterkundigen behoorde, terwijl hij zelf zich bewoog onder pairs en diplo maten. Doch de senator, van zijn stand punt een „nouveau riche", begreep uit Charles woorden, dat doze niet toegelaten word in den uitgelezen kring van Coloayrd. En hierdoor stelde hij zijn letterkundige aanwinst nog hooger. Twee minuten later trad de dichter binnen. Haddon we zijn portret niets reeds herhaaldelijk in Strand Magazine gezien, dan badden we toch wol don zaDger in hom horkond mot zijn dweependo oogen, zijn fijn besneden mond, den artistieken haarlok, die op zijn gewelfd voorhoofd viol, do grijze snor on de geestige glimlach die twee rijen prachtige tanden liet zien. De andere gaston hadden Coleyard reeds ontmoet op een receptie, die dien middag in de Lotus Club gegevon was, dus waren Charles en ik de eenigon, die aan hem voorgesteld moesten worden. Do hold van don avond was in gowoon avondtoilot zonder oonigon opschik. Hij droog in zijn knoopsgat alleen oen blauwe bloem, en toen hjj afgemoton voor Charles hoog, ontdekte ik ia zijn overhemd een groeten diamant. (Wordt vervolgd.) De liitgeuers uan deze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentiën in an dere couranten en met de leuering nan Cou ranten en Tijdschritten

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4