Tandarts Ansingh, de Paardeniokkerij in Noord-Holland. zellblndgaren v. d.graanmaaimachine Marktberichten, UBP** Aclvertentiën Advertentiën. in Hotel „de Lindeboom." Premiekeuring Houthandel M. Eierland. HEDENAVOND 6 UUR, opening der Tennisbaan. Vermist een Enterling, Eigen haard is goud waard FEUILLETON. EEN AFRIKAANSCH MILLIONAIR J. M. VAN DER LELT Stremming: Pasage. De Burgemeester van Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de pas sage over de Dorpsweg te de Cocksdorp tot nadere aankondiging voor rij- en voer tuigen gestremd zal zijn. Texel, 18 Juli 1912. De Burgemeester voornoemd, GAARLANDT. Tentoonstelling: van Gas- en Water leidingartikelen te Helder. Op initiatief van de afdeeling Helder van den Bond van Loodgieters- en Fitterspatroons zal te Helder worden gehouden een tentoonstelling van Gas- en Waterleiding-artikelen. Aanvankelijk was het de bedoeling, deze tentoonstelling te houden September e.k. In aanmerking genomen, dat omstreeks dienzelfden datum ook te Amsterdam een soortgelijke epxositie wordt gehouden is in de laatste vergadering besloten de tentoonstelling te Helder inplaats van September e.k. te houden in April—Mei 1913. Verschillende fabriekanten hebben beieids hun medewerking toegezegd, vooral nu de tentoonstelling te Helder niet samenvalt met die te Amsterdam laat het zich aanzien dat het aantal exposanten belangrijk zal worden. De commission van voorbereidende werkzaamheden zijn benoemd. Mede werking van heeren directeuren van Gas- en waterleiding is toegezegd. Alles wordt in het werk gesteld om de tentoon stelling voor Helder een succes te doen zijn. De warmte. Tengevolge der hitte is te Drachten een jongeman van 28 jaren bezweken. Afkomstig van Beesterzwaag was hij in de hooiing bij een veehouder aan de Zuiderdwarsvaart aldaar. Behekst. Een 14-jarig meisje, woonachtig in de Bronwerstraat te Helder, kreeg in de afgeloopen week onverwachts zenuw toevallen, die zich telkens herhaalden en de krachten snel deden afnemen. Een Urker buurman, bekend als duivel banner, lichtte den ouders in, dat bier'n booze geest in 't spel was en wilde speciaal geneesmiddel op de borst van de patiënte leggen. Maar de vader van het meisje, lang niet mis, pakte het wondermensch beet, smeet hem deur uit en gaf hem buiten nog een pak slaag op den koop toe. Z. Ct. Het weer in 1912. Een der lezers van de Pr. Gr. Ct. vestigt de aandacht op een boekje „Mond und Wetter im Jahre 1912" van Emil J. N. Brandt Hinselmann. Ziehier een profeet, zoo zegt deze lezer wiens naam gekend en die dus geëerd moet worden, omdat zijn profetieën uit komen. Het veeltijds bijzondere weer der laatste maanden heeft hij met groote Verrassingen van Kolonel Clay. nauwkeurigheid voorspeld en met name van 14 21 JuliGroote hitte, drukkend, onweer zonder afkoeling. Van 21 tot 29 Juli wordt het weer dan beter. Het blijft bestendig, zonnig en warm doch niet meer drukkend. Dan komt van 29 Juli tot 6 Augustus weer onweer met sterke afkoeling. Doch vervolgens zet de warmte weer crescendo in en van 9 Augustus af komt steeds meer onweer. Van 12 tot 19 Augustus is het niet van de lucht af. Er valt veel regen en wij krijgen overstroomingen. Van 19 tot 27 Augustus wordt het dan weer goed; zonnig-warm, doch telkens afkoeling. Dan krijgen wij nog één hitte-aanyal en dan is het gedaan. Eeu mooie gift. De heer Twijnstra, eigenaar van de oliefabrieken te Alkmaar, heeft f 10 000 geschonken voor het bestaande werk liedenpensioenfonds. Dit gebeurde naar aanleiding van het feit, dat het 25 jaar was geleden, dat de heer T. de labriek overnam en welke thans zoo is uitgebreid, dat het de grootste inrichting van dien aard in ons land kan worden genoemd. Men schrijft uit Millingen Ze waren met hun zessen en zouden een wedstrijd houden in het zwemmen. Een 't waren allemaal jongens van van 11 a 12 jaar wilde zelfs tegen den stroom inzwemmen, maar de stakker zonk weg en verdronk, 't Was de 11- jarige A. Eerden, die den vorigen avond nog een ernstige vermaning van zijn vader had gehad wegens het gaan zwemmen in de rivier. Een lastig geval. Te Courbevoie leeft een smidsleerling, Henri Ariaus, die dood is. Vrijdagavond sprong een jonge man in de Seinezijn lijk werd 's morgens gevonden en herkend door een klein meisje als dat van haar broer. Ook de inmiddels geroepen moeder constateerde dat »de verdronkene haar kind was, zij somde eenige bijzondere kenteekenen op, welke het lijk inderdaad vertoonde. De akte van overlijden werd opgemaakt en verlof tot begraven gegeven. Op het oogenblik, dat tot deze plechtig heid zou worden overgegaan, kwam Henri Arians rustig de trap op, tot grooten schrik van de aanwezigen veertien dagen geleden was hij, na een berisping, het ouderlijk huis ontloopen en thans keerde hij als een boetvaaidig zondaar terug, niet wetende, dat hij intusschen overleden was. Volgens de boeken van den burgerlijken stand is Ariaus dood en geldt hij als zoodanig een rechterlijk vonnis zal noodig zijn om hem weder wettelijk levend te maken. In afwachting bestaat hij intusschen voor de maatschappij niet 1 Burgerlijke Stand der Gemeente Vlieland, van 115 Juli. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Coarant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Provinciale Regelingscommissie voor Filiaal te Oosterend. VLAMING BUIS. HET BESTUUR. en door het betalen van f 1.50 per week wordt door ons een huis, waarde f 1500, gebouwd. VLAMING BUIS. 59.) Charles hield hem stenig vast. Pas op, dat hij ons Diet weer ontsnapt. Hij speelt zijn gewone spelletje. Vertrouw hem toch Diet. Wees voorzichtig, viel de gevaDgene hem in de rede. Denk aan dr. Polperro. Op welken grond arresteert u me Charles ziedde van kwaadheid. Je lichtte me op te Nizza, te Meran, te New York, te Parijs, Panl Finglemore schudde het hoofd. Weet wat u doet, zei hij kalm. Zoo buiten het gerecht om iemand te arres teeren. Maar op Seldon, in LondeD, hier in huis, overal heb je me bedrogen, riep Charles opgewonden uit. Houd hem goed vast, Sey wet of geen wet, hij doet nog zijn best 0D8 te ontsnappen. Op dat oogenblik trad Simpson binDen met een politieagent, dien bij in de buurt van ons huis ontmoet had. Charles beval den man, den gevaDgene mee te nemeD. Paul Finglemore stond er op, dat bjj den grond van deze arrestatie zou opgevcD. Tot mijn groot verdriet koos Charles van al zijn schurkenstreken GEBOREN Grietjed.v. Dirk Kromhout en Elisabeth Klijn. OVERLEDEN Klaas Bruin, oud 81 jaar, weduwn. van Petronella Stavinga. Cor- nelis Visser, oud 77 jaar, weduwnaar van Neeltje Borst. Carel Rolnig, oud 62 jaar, echtgenoot van Anna Krul. als die, welke het best onder de Engelsche rechtspraak viel, de zaak van het kasteel in Tyrol uit, daar dit bedrog in Londen plaatsgevonden had en daar er een Lon- densche bankier in betrokken was. Op dien grond kan ik u doen arresteeren zei by. Ik beefde bij de gedachte, dat nu ook de Z8ak van de tien percent commissie loon aan 't licht zou komen. De politieagent nam de misdadiger mee. Bij 't verlaten van de kamer wendde hij zich echter naar Cesarine en sprak zacht eenige woorden tot haar in 't Duitscb. .Niettegenstaande mijn geschonken dictio naire, verstaat u nog niets van deze taal zei hij daarna tegen ons. Cesarine wierp zich vol vertwijfeling op hem. O Panl, lieveling, riep ze in 't Engelsch ik wil het niet, ik wil het Diet. Ik wil mezell niet redden ten koste van jou. Als je naar de gevangenis gaat Paul, Paul dan ga ik mee. Ik dacht, terwjjl ze sprak, aan de woor den van Algernon Coleyard. Zelfs de ergste misdadiger heeft zijn goede zijde. Ik beb dikwijls opgemerkt, dat juist zij de liefde en aanhankelijkheid van vrouwen bezitten. De man, de handen Dog vrij, maakte zich van haar los. Mjja kind, zei bij op zachten toon,'tapijt roe jo to moeten zeggen, dat de Engelsche wet je niet zal veroorloven met me mee te gaan. Als de wet het toestond (en zijn Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 13 tot en met 19 Juli 1912. GEBOREN Janz. v. Gijsbert Kiljan en Betje Barhorst, den Hoorn. Arte, z.v. Cornelis Jan Vonk en Ariaantje Boon, de Cocksdorp. Timotius, z.v. Willem van Heerwaarden en Maria de Porto, den Burg. ONDERTROUWD:) GETROUWD: ueene' OVERLEDEN: Jacob Duinker,oud 89jr. weduwnaar van Corcelisje Tuinder, den Burg. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize een oliekannetje van een fiets en een knoop van een mantel. Zondag 21 Juli 1912. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Voorm. 10 uur ds. Kijne. Waal, Voorm. 10 uur ds. v. d. Waa, Oudeschild, Vm. 10 uur ds. Buiskool. Den doorn, Voorm. 10 uur ds. Visser. Oosterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Voorbereiding, 's Av. 7 uur ds. van Grasstek. H. Avondmaal. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds, Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, Vm. half 10 ds. Dagevos. Nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussomaker, Schagen, 18 Juli. Aangevoerd: 43 Geldekoeien f 160 a f 210 54 Vette Koeien f 200 a fj350, 30 Kaltkoeien f 190,a f 350; 40 Nuchtere Kalveren f 7 a f 24. 360 Lammeren f 10 a f 15.00. 60 Vette Varkens 50 a 58 ct. per Kg. 50 Biggen f 10.00 a f 13,00 Boter f 1.50 a f 1.40 per K.G. Kipeieren f 3.40 a f 4.75 per 100. Leiden, 19 Juli. Ter markt aangevoerd: 45 Stieren f 139,— a f 289,—; 191 Kalf- en Melkkoeien f 184 a f345. 93 Varekoeien 137 a f 278 169 Vette Ossen en Koeien 1213 a 1327 74 Kalveren (vette) f 62 a 1 136 87 Kalveren (magere) 1 6.a f 14— 651 Lammeren f 9.a f 14.00. 508 Schapen (vette) f 26,a f 33.— 364 Schapen (weide) f 18,a f 27,— 671 Magere Varkens f 17,— a f 50, 528 Biggen f 8.— k f 14.— Geboren Jan Cornelis, zoon van A- B- DEUZEMAN en C. DEUZEMAN—Blom. Alkmaar, 16 Juli 1912. stem was die van den dichter) dan zouden steenen muren geen gevangenis meer maken, noch ijzeren staven een kooi maken. En zich voorover buigend kuste hij baar teeder op het voorhoofd. We brachten hem tot aan de deur. De politieagent hield bem stevig vast, doch weigerde hem te boeien, daar de gevangene zich niet verweerde. We riepen een voorbij gaande hansom aao. Zonder veel compli menten duwde Charles er politieagent en gevangene in. Naar Bow Street riep mijn zwager. De koetsier knikte. Wo riepen nu een rijtuig voor ons zelf, waarin mijn zwager, dr. BedderBley on ik plaats namen. Volg den hansom. Verlies hom niet uit het gezicht. Achter hem aan naar Bow Street, Ik keek bij het instappen nog eens om en zag Cesarino half bewusteloos tegen do voordeur leunen, terwijl Dolly baar onder- steundo en haar blijkbaar trachtte te trooeton. Deze bad waarschijnlijk niet ver wacht, dat het avontuur zoo zou eindigen. Goede hemel, riep Charles uit, eensklaps door een angstige godachto gekweld, waar gaat de bansom heen lloe weten we, dat die knaap workelijk eeu politieagent was? Hij kan beBt een van kolonel Clay's medeplichtigon zijD. En in angstige spanning reden we voort in de richting van Bowstreet. X.I I Be „01(1 Bailey." Teen wo Bow Street bereikt hadden, Geboren: JACOB KICOLAAS, zoon van L. G. J. A. DAALDER en N. A. C. DAALDER—Bakker Alkmaar, 16 Juli 1912. Bergerweg 14. Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 1 ^Augustus van 11 tot 2 uur te spreken voor 1 jarige, 2 jarige, 3 jarige Merrieën en Merrieveulens, benevens de premie keuring der Hengsten, zal worden gehou den op 6 Aug. a.s. 's morgens 10 uur te den Burg. Tevens wordt dien dag gelegenheid ge geven tot in-, maar ook tot overschrijving van Merriën in het nieuwe stamboek. De producten van overgeschreven merriën krijgen direct geboorterecht, m.a.w. worden op 3 jarigen leeftijd zonder keuring inge schreven. Aangifte bij den ondergeteekende JAC. KIKKERT Nz. Om eens op te ruimen Schroten, 1X5, van 35 cent voor 28 cent. Kantdeelen van 40 30 Achterdeelen 30 227o Schalen 20 17" merk roode streep over den rug en zwarte stip boven den staart. Inlichtingen verzocht door W. W. ROEPER, Bargen. Vraagt uitgebreide inlichtingen. Aannemers, Texel. touwslager te Maassluis, bevoelt zichaan voor de levering van prijs op heden 45 ct. per kilogram. Steeds voorraad bij Mej. A. SI. KEIJSER Waal- derstraat don Burg. vonden wo daar tot onze geruststelling den gevangene, die ons Diet ODtsnapt was. 't Was een noodeloos alarm geweest. Hij was er met den politieagent en gaf ons genadig verlof het eerste procesverbaal tegen hem op te maken. Natuurlijk werd den gevangene gewei gerd, na de verklaringen, die Charles en ik onder eede deden, onder borgstelliug op vrije voeten gesteld te wordeD. Wegingen Daar Maifair terug Charles uiterat vol daan, dat den man, dien hij zoozeer vreesde achter slot en grendel zat, ik niet erg op mijn gemak, daar ik do ontdekking vreesde vau het gebeurde mot die tien percent commissieloon. Den volgendon dag kwamen eenige ambtenaren van bet gerecht en hadden een lange bespreking met Charles en mij. Ze drongen er op aan, dat twoe andere per sonen eveneens gearresteerd zouden worden Cesarine en do jonge vrouw, die wo in zooveel gedaanten gekond hadden als mevrouw Picardet, „Witte Erica", mevrouw David üranton en mevrouw Elihu Quakou- boss. Kondon deze medeplichtigen gearres teerd zouden worden, zeidon ze dan konden we samenzwering ook in do aote van be schuldiging doen opnemen, wat ons nog ineer kans gaf hem to zien veroordoelon. Nu zo den beruebtou kolonel hadden, wildon ze zooveel mogelijk al zijn boeven streken onthullen. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 2