Opruiming Arbeidsregister, INGERSOLL" HORLOGES, 3,00, 4,00 en 5,00 GULDEN. „SIDOL." NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK SANGUINOSE. NfdalöW HUISMOEDERS lappen stof voor costumes, -I I Texel, Alkmaar, Purmerend. tot vervoer van Vee Verkrijgbaar bij M. WIERINGA. FEUILLETON. EEN AFRIKAANSCH SILLIONAIR. pjerbestëJ Sidol Company, Amsterdam. TE VEENDAM. OPGERICHT 1S90. P. J. KONING. Meer dan vierhonderd geneesheeren in binnen- en buitenland hebben de Sanguinose bevonden een opwekkend en verster kend middel in alle gevallen van bloedarmoede, zenuwzwakte en algemeene verslappingstoestanden. Maatschappij „Nutricia" Zoetermeer. AfJ. „Zuigelingenvoeding". DE ALKMAARSCHE Stoom - Steenhouwerij Firma W. F. STOEL ZOON levert alle soorten 3 volgens de nieuwe Arbeidswet, noo- dig voor werkgevers, zijn Boekh. Parkstraat. In prijzen van MET GARANTIE. Verrassingen van Kolonel Clay. ziet toch uw voordeel en poetst uwe huishoud voorwerpen Diet langer met scherpe schadelijke middelen, maar met het wereldberoemde metaal poetsmiddel Eenmaal gebruikt en U blijft er bij. van de nog voorradig zijnde tegen ongekend lage prijzen. Costumes van eenige lappen stof worden naar het lichaam gemaakt vanaf f 7.50, geen con fectie. Dus spoed is aan te bevelen daar anders deze misschien zijn verkocht. Aan hetzelfde adres een beste handkar op veeren te koop. Ook een partij Wollen Dekens ter opruiming vanaf t 2.50. Aanbevelend, LENGHAUS, Oosterend. Geplaatst kapitaal f 2.500.000. Gestort kapitaal f 572.S00. Reserve f 452.555.67 Hypotheken 30 Juni 1912 f 24,S99,247,20 Pandbrieven f24,095,700, Geeft uit 4 Pandbrieven tegen den prijs van 97 °/o- Hypotheekrente vanaf 4lj% Inlichtingen verstrekt Den Burg, Texel. De Uitgeuers uan deze Courant belasten zicli gaarne met de plaatsing uan aduertentién in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschritten Sanguinose bij Zenuwzwakte. Ik was een echte zenuwlflderes; mijne krachten waren totaal uitgeput... de Sanguinose heeft een geheelen om keer bü mij teweeggebracht. IJmuiden. Mej. Meester. Sanguinose bij Herstellenden. Ik was na de influenza langen tijd lusteloos en vermoeid maar ben door de Sanguinose weer geheel opgeknapt. Zij wekt zeer op en bevordert de eetlust in hooge mate, Mej. A. J. Broese Velseroord. Ton Ham. Sanguinose bij Kinderen. Ik heb drie lieve kinderen; het ondste is tien jaar, maar zóó zwak, neen, ik geloof niet dat er zwakkeren waren. Sinds ze echter de Sanguinose ge bruiken, hebben wij ze geheel bij zien komen het is zichtbaar voor ieder, zooals zfï vooruitgaan. J. A. Schijff. Den Haag, flermaD Costerstr. Sanguinose bij Malaria. Mijn dochtertje van 13 jaren leed sterk aan binnenkoorts. Eiken dag kwam de koorts terugieder die het kind zag, meende dat het de tering had. Sedert zij echter de Sanguinose gebruikt, is zij geheel beter. St. Anna Parochie. C. Z. Ploeg. Sanguinose bij Vrouwenziekten. Door het kraambed was ik zeer verzwaktgedurig moe, veel pijn in de lenden, en dikwijls hoofdpijn. Eenige flesschen Sanguinose zijn voldoende ge weest om dit geheel te overwinnen. Ik kan Uwe Sanguinose aan alle ver zwakte moeders aanraden. Mej. Bijlaart. Den Haag, Z.-W. Buitens. Sanguinose bij Bloedarmoede en Bleekzucht. Ik leed langen tijd aan bloedarmoede en aan vreeselijke pijnen in den rug en de lenden. Dit is nu, dank zij de Sangui nose, geheel over. Schagen (TST.-Holland.) Mej. Blok. Tweemalen per dag een eetlepel is voldoende. Dat kost U 121/g ets. per dag. SANGUINOSE kost per fl. f 1,50; 6 fl. f8,— 12 fl. f 15,—, Wacht U voor namaak. Den Haag YAN DAM &Co. De Sanguinose is verkrijgbaar in allo goede Apotheken en bij alle voorname Drogisten en steeds voorhanden Te Oosterend bij P. Dros Gz., Ondeschild Joh. Dros, den Burg T. Bnijs en I. Moerbeek. De ondergeteekende bevelen zich beleeld aan naar bovengenoemde plaatsen. Vertrekt iedere Maandag 's namiddags 3 uur. C. METS ZON FA. Ondergeteekende verklaart bij deze dat het NUTRIGIA'S KINDERMEEL (on- gedextrineerd) hem uitstekend is bevallen en dat zijn kind er zoo flink van is ge wordendat liij het ieder aanraadt en het bij voorkomende gelegenheid weer wil ge bruiken. U mag gerust deze verklaring publiceeren. (w.g.) S. SLIPPENS. Irnsum, 5 Juli 1912. Prijs: 11 ct. per pakje van 7* E.G. en 20 cent per pakje van 7g K.G. Bij geregeld gebruik heeft de afnemer recht op 6 gratis photo's van zijn kind. Op aanvrage wordt een gratis proefpakje toegezonden door Vraagt het Uwen loinkelier Hardsteen, Zandsteen en MARMERWERK. verkrijgbaar in den Horlogemaker, Goud en Zilver, Warmoesstraat, den Burg. 64.) Hij verzocht de gezworenen te trachten den indruk te vergeten van wat hij ronduit „de in 't oog loopende oneerlijkheid van Sir Charles" noemde. Deze indruk moest er niettoe meewerken, om hen gunstig ten opzichte van den gevangene te stemmen. Zelfs de rijkste en laaghartigate mensch moest beschermd worden tegen oplichterij. Als de eene schurk den andere oplicht, dient hij toch gestraft te worden. Als de eene moordenaar den andere doodsteekt, moet hij daarvoor gehaDgen worden. De maatschappij moet zien, dat elk misdrijf, tegenover wien het dan ook gepleegd wordt, zijn straf na zich sleept. Hoewel de feiten bewezen, dat Charles met al zijn millioenen laaghartig getracht had den gevangene te bedriegen in [de zaak met de diamanten, hoewel hij ge tracht had een zoon over te halen zijn vader te bedriegen in de zaak Craig—El- lachie, hoewel hij zijn eigen geld had willen redden ten koste van de welvaart van anderen, die hem vertrouwden in do zaak Schleiermacher, toch mochten deze feiten de gezworenen niet blind maken voor het feit, dat de gevangene een door trapt oplichter was. Op dat punt moesten ze alleen hnn aandacht vestigen en indien ze voor zich ervan overtuigd waren, dat hij dezelfde man was die bij verschillende gelegenheden verschenen was als David Grauton, von Lebenstein en anderen, dan moesten ze hem schuldig verklaren. De rechter somde nu tevens alle feiten op, die de identiteit van den gevangene bewezen en die, welke aan zijn identiteit deden twijfelen. Hjj liet het aan de ge zworenen over hun eigen conclussies te trekken. Deze trokken zich nu terug om over de eindbeslissing te beraadslagen. Aller oogen waren nu gericht op den gevangene. Doch deze keek strak Daar het einde van de zaal, waar twee bleeke vrouwen zaten met roodgeweende oogen. Eerst toen, zooals hij daar stond met zijn bleek, vastberaden gelaat, op het ergste voorbereid, begon ik te beseften, met welk een moed deze man den ongelijken strjjd gevoerd had tegen rijkdom, macht en tegen allo .regeeringen van Europa, slechts geholpen door twee zwakke vrou wen. En ik voelde, dat bij dit roekelooze spel jaren laDg gespeeld had met dit in het vooruitzicht. Langzaam traden da ge zworenen weer binneD. Doodelijke stilte heerschte in de rechtszaal, toen de vraag gesteld werd: Is de gevangene schuldig of onschuldig We vinden hem schuldig. De beide vrouwen barstte in tranen uit. Mr. Justice Rhadamanth wendde zich tot den gevangene. Hebt ge iets hiertegen in te brengen vroeg hij op strengen toon, kunt gij verzachtende omstandigheden aanvoeren voor uw misdrijven. Niets, antwoordde de beklaagde na een korto aarzeling. Ik beken mijn misdrijven en zal de straf aanvaarden. Een diDg betreur ik, wo zijn immers beidon schurken, de aanklager en ik, dat de mioet schuldige veroordeeld wordt. Onze regcering draagt er zorg voor dat iedor naar verdiensten beloond wordt hij krijgt het Grootkruis van St. Michael en St. Van de fijnste tot de grofste metalen voorwerpen kunt U er mede poetsen. Bij iederen winkelier op Texel verkrijgbaar in verpakken van 10, 20, 30 en 60 cent. Chem. Fabrieken te Keulen Weenen, Berlijn, Milaan Wittenberg, Parijs en Brussel. George, ik een gevangenisplunje. De rechter keek hem streng aan. Paul Finglemore, zei hij op sarcastische toon, ge hebt uw geestesgave gewijd aan den dienst van het kwade. Ge hebt aan een leven van ondeugd en misdaad de vlorkeur gegeven en ik moet toestemmen dat gij een mooie kans gehad hebt. Hij nam nu den vriendelijken, neerbuigendon toon, die altijd zijn strengste uitspraken aankondigde. „Ik veroordeel u tot opslui ting voor don tijd van veertien jaar, met dwangarbeid. De beschuldigde boog zoDder zijn uiter lijke kalmte te verliezen. Doch zijn blik dwaalde naar het andere einde, waar twee radelooze vrouwen half bewusteloos in eikaars armen vielen. Toen we de ge rechtszaal verlieten, hoorde ik een opge schoten jongen de opmerking makenlk had het heel wat aardiger gevonden, als het die oude Vandrift geweest was. Die kolonel Clay is een veel te handigon kerel om in een gevangenis te verkwijnen. Doch hij moest er niettemin hoen en ik wil bekennen dat ook ik dit jammer vond. Ik zal er nu nog een kleine gebeurtenis bij voegeD. Toen alles voorbij was reisde Charles haastig met ons al naar Cannes, om to ontkomen aan alle Londenscho praatjes. Op zekeren middag maakten we oen rij toer over do heuvels, toou we voor ons een elegante victoria opmorkton, waarin twee dames in diepon rouw zaten. We volgden ze toovallig tot aan Le Grand Pin, waar de dames uitstapten en zich op den top van oen heuvel neerzetten, in droeve gedachten verzonken. Haar gelaat was bleek, blijkbaar had haar een groot verlies getroffen. Arme schepsels, zei Amalia. Doch plot seling veranderde haar toon. Goede hemel, riep ze uit. 't Is Cesarioe. Ze was het inderdaad, met Witte erica. Charles kwam nader, lk vraag u vergeving, zei hij, zijn hood afnemend en zich tot madame Picardet wendend; ik meen u reedsovroeger ont moet te hebben. Mag ik zoo vrij zijn u te vragen over wien gij in den rouw zijtP Witte erica keerde zich snikkend af, doch Cesarine wendde zich fier tot hem en sprak Over hèm. Over Paul. Over onzen koning dien ge in de gevangenis hebt ge bracht. Zoo lang hij daar moet blijven, zijn wij besloten, rouw te dragen. Charles verwijderde zich sprakeloos en beduidde Amalia met een handbeweging dat hij met mijnaar Cannes terug wensebto te wandelen. Waar denk je aan P vroeg ik ten slotte, trachtend een schertsende toon aan te slaan om hem te wekken uit zijn moede loosheid. Hij keek mo aan en zuchtte. Ik peinsde er over, antwoordde hij, of in dien ik in de gevangenis gekomen was, Amalia en Isabel hetzelfde voor mij ge daan zouden bebbcD. Ik voor mij behoefde over deze vraag niet lang na te donken ik wist dit wel. Want Charles, hoewel Finglomoro hem den grootste der twee schurken genoemd had, was er niet don man naar om een vrouw hen diepgaande genegenheid in te boozomen. EINDE.

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4