M. WIERINGA, Opruiming WAARSCHUWING. BLOOKER's CACAO. fl. H. Landbouwers. „SIDOL." HORLOGES, HUISMOEDERS Gouden- en Zilveren verken. Regnlatenrs, Wekkers, staande Klokjes, Barometers. DAKLEIEN Inmaakkruiclen drogisterij Jïinncnburg. lappen stof voor costumes, FEUILLETON. IN GEVAAR. Sidol Company, Amsterdam. lallerbestej in goud, zilver en nikkel. Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. Te Oosterend bij P. Dros Gz., Oudeschild Joh. Dros, den Burg T. Buijs en I. Moerbeek. Inmaakazijn, Azijnessense, Mie rikwortel. Perkamentpapier, Kurken, Flesschenlak enz, Er wordt tegenwoordig onder de benaming „cacao een product verkocht, in bussen zoowel als los bij het gewicht, hetwelk zoo sterk ontvet is, dat het eer de benaming van „afval" verdient dan die van „cacao De verhouding der voedingswaarde van dit „afval tot die van werkelijk goede cacao, is dezelfde als die van uitgekookt soepvleesch tot een sappige biefstuk. Een ieder die geen gevaar wil loopen bedrogen uit te komen, koope de bekende bussen ziet toch uw voordeel en poetst uwe huishoud voor werpen niet langer met scherpe schadelijke middelen, maar met het wereldberoemde metaal poetsmiddel Van de fijnste tot de grofste metalen voorwerpen kunt J er mede poetsen. Bij iederen winkelier op Texel verkrijgbaar in verpakken van 10, 20, 30 en 60 cent. Eenmaal gebruikt en U blijft er bij. I Horlogemaker. Goudsmid. Inkoop en ruiling Tan Goud-'en Zilver Onder minzame aanbeveling. zijn in verschillende maten .voor handen aan de Steen kooperij van firma W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. - 7 De Sauguinose heeft nu twaalf en een half jaar haren naam gemaakt, en in dien tijd duizenden en duizenden hulp Al de verschijnselen van bloedarmoede en doende overwonnen door de Sanguinoae. Wat de doktoren verklaren Ik verwacht dat de Sanguinose, wan neer zij maar genoegzaam bekend zal zijn, de gewone staalpreparaten zal verdringen, die zoo dikwijls zonder uitwerking zijn. Hall. Dr. Alf. DE VRIESE. „Ik zal zeker voortgaan ,met uw middel voor te schrijven bij de behan delingvan bleekzucht en bloedarmoede. Het lichte staalgehalte dat de Sangui nose in organische verbinding bevat, is voor mij eene groote aanbeveling. Cardiff. Dr. JamesH.SULLIVAN. verschaft. Zij houdt wat zij belooft, zenuwzwakte worden snel en af- Wat de gebruikers ondervinden .- „Onze zoon lijdt aan toevallen. Wij hebben de advertentie gelezen waar in mej. Geerlofs verhaalde hoe hare twee zonen door de Sanguinose 'ge nezen zijn; we hebben haar geschre ven en een bevestiging ontvangenI zoo hebben we ook de Sanguinose 1 geprobeerd bij onzen zoon aanvan kelijk met goeden uitslag. Het gaat vooruit. De aanvallen worden minder, en minder hevig. We gaan stellig met de Sanguinose door!" Poppingawier. [K. YPHA en Vrouw. De Sanguinose wordt verkocht in groote groene flacons van ruim 300 gram. Prijs per fl. f 1.50; 6 fl. f 8.— 12 fl. f 15.Wacht U voor namaak. Bij alle apothekers en voorname drogisten. Den Haag, de Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co. verkrijgbaar in de Aanbevelend, T. BUIJS. van de nog voorradig zijnde tegen ongekend lage prijzen. Costumes van eenige lappen stof worden naar het lichaam gemaakt vanaf f 7.50, geen con fectie. Dus spoed is aan te bevelen daar anders deze misschien zijn verkocht. Aan hetzelfde adres een beste handkar op veeren te koop. Ook een partij Wollen Dekens ter opruiming vanaf i 2.50. Aanbevelend, LEiVGIliUS, Oosterend. DAALDERS 2.) Stewart's boosheid week bij het zien van haar bleek gezicht. Gtef je nog de voorkeur aan dezen weg? vroeg hij. Ja, antwoordde zij. De ze# lykt mij te gevaarlijk. Hij nam haar arm en samen gingen zij de gang in, hoewel het geratel van den donder de wanden deed schudden. Een massa steenen en stof viel achter hen neer en Stewart, die plotseling bet gevaar van hun toestand besefte, dreef haar tot spoed aan. Sommige deelen van hun weg lagen ge heel in het duister, daar het licht, dat door de spleten viel, niet voldoende was. Voor zij de helft van den weg hadden afgelegd kwam er een slag, die bet gewelf boven hun hoofden scheen te splijten. Het meisje drong zich tegen haar geleider aan en greep werktuigelijk zijn hand. Een dof gerommel volgde don donder slag en Stewart ging met de grootste om zichtigheid voort. Zij sloegen een hoek om, maar hnn weg werd versperd door een rotsblok. Je hebt een verkeerde gaDg genomen, zei hij, in de boop, dat zijn onderstelling juist was. Er zijn geen zijgangen, antwoordde het meisje. Verdwalen is onmogelijk. Dit moet naar beneden gestort zijn, nadat ik straks hier langs kwam. Dan moeten we terug en do boot nemen. De op locbtigen toon gesproken woorden konden het angstwekkende niet ontnemen aan den doffen slag achter hen. Het paar legde een eindje van den terugweg af, stond toon stil een keek elkaar aan bij het flau we licht, dat door een spleet viel. De te rugtocht was afgesneden door massa's aarde, die achter ben waren neergestort, toen zij de gang in traden. Zij zaten ge vangen Stewart klom er tegen op, maar het was een vasta massa, die reikte tot aan het gewelf. Er over heen klimmen was uit gesloten. Hij kwam weer naar beneden en stond zwijgend bij zijn lotgenoote. Hij was zich het gevaar van zijn toestand volkomen bewust. De kans,zich een door tocht te kunnen bannen, was gering en als zijn boot gevonden werd, zon men hem voor verdronken honden. Weet je familie, dat je door deze gang de kust bereikt? vroeg hij. Neen, ik heb het nooit iemand verteld. Dan zullen zo ons hier dus niet zoeken. Het beste is dat ik aan het werk ga, om den weg vrij te maken. Zou je dat kunnen Zij zeggenwaar een wil is, is een weg, lachte Stewart. Dus bon ik berekend voor de taak. Je moest maar bij een van de spleten gaan zitten. Ik blijf liever hier, wierp ze tegen. Stewart stemde daar niet mee in. De plek was gevaarlijk. Daar bij de spleet kaD je misschien een boot voorbij zien gaan en seinen, raadde hy. In het vooruitzicht van die mogelijk heid gaf zij toe en verliet hem. Toen ze weg was klom hij weer tot bo ven in 't gewelf en begon steenen en aar de weg te ruimen. Maar hoe snel hij het ook wegruimde, er viel steeds meer naar beneden. De aarde was zoo loS, dat zij dreigde op hem te storten. Toen hij den vasten grond weer bereikt bad, zag hij ïn, dat het dwaasheid was, zijn leven laDger hier te wagen, ofschoon by zeker was, dat het de beste kans was op vrijheid. Met een bemoedigend woord tot het meisje ging hij naar hot andere eind van de gang. Hier ontdekte hij, dat het rots blok, dat den weg versporde, waarschijn lijk van boven was gekomen. Verder rol len werd belet door steenen, die uit do wanden staken. Hij merkte op, dat de gang naar beneden AVTV brengt ter uwer kennis dat zij nog beeft te con- Iirma ueors* IliiUA, tracteeren KOOLRAPEN, HEUFSTIUPEN en KER VEL in goeddragende soorten toe voor de teelt rondable prijzen voor de oogst 1913. Zij die stoppelland bloot krijgen vragen vooral onze prijzen en condities aan ons Hoofdkantoor voor Nederland te Enkiiuizen of bij onze bekende plaatselijke Agenten, dewelke ook gaarne bereid zijn met een en ander van dienst te wezen, alvorens met andere Huizen contracten afgesloten worden. Aanbevelend en Hoogachtend, UEd. dw. dienaren, Augustus 1912. 6EBR. LAUX. Wij herinneren bij deze gelegenheid nog aan onze circulaire van April 1.1. dat ons postadres niet meer is Grootebroek maar ENK1IUIZEN. Chem. Fabrieken te Keulen Weenen, Berlijn, Milaan Wittenberg, Parijs en Brussel. toe wijder werd en daar, waar ze een scherpen hoek vormde, bijna tweemaal zoo breed waB, De mogelijkheid bestond, dat het blok, zoodra het vrij kwam naar dien hoek zou rollen en daar blijven liggen. Ongetwijfeld was dat de gemakkelijkste wijze om to ontkomen. De jonge man stapte naar de hoek en telde zijn passen. Toen overwoog hy de kansen. Er was een soort nis in de wand voor den hoek, maar er was daarin slechts plaats voor een persoon, en die eene moest het meisje zijn. Zij was er veilig hij moest het juiste oogonblik afwachten en den hoek om zien te komen, voor het rotsblok dien bereikte. Als het misluktenu, dan zou t»ch het meisje gered zijn. Stewart zou graag zijn govaarlijke onder neming wat hebben uitgesteld, maar de tce- konen, die een totale inkerkeriug voerspel den, waren zoo dreigend, dat hij dadelijk aan het werk ging. Hij begon don wand met zijn mes te be werken en zag spoedig dat hij kans van slagen had. Nu haalde by zijn medegevangene on haar in de nis plaatsend, drukte hij haar op 't hart, niet te voorschijn te komen. Hoe flauw het licht wae, bet meisje zag toch met één blik het gevaar van de taak, die hij zich gesteld had. Zij smeekte hom, tot den morgon te wach ten, alvorens de govaarlijke onderneming te wagen. Stewart antwoordde, dat hij geen lust had, te sterven als een rat in den val en dat hij liever dit gevaar liep, dan den nacht door te brengen onder eon dak, dat elk oogenblik kon invallen. Zij was tevreden, want hij had alleen van zichzelf gesproken, zonder in iets te laten blijken, dat hij bij zijn berekeningen aan haar had gedacht. Do minuten gingen langzaam voorbij, terwijl zij, in de nis gehurkt, luisterde, Eiu- dolijk klonk hot geluid van vallende stee nen, govolgd door het gorucht van voort snellende voeten. Stewart vloog voorbij. Toen oen kroet en hot geluid van een val, terwijl het groote rotsblok naar beneden rolde en in de hoek bleef liggen. Zij kroop uit haar schuilhoek. De door tocht was vrij, maar ten koste van welken prijs Zij riep. De schrik sloeg haar om het hart, want er klonk geen geluid, geen stem antwoordde. Bevend kroop zij door de opening en vond Stewart niet ver van den hoek op den grond liggen. Hij scheen niet door het rotsblok getroffen, maar er kwam geen antwoord op haar roepen en schud den. Hij was bewusteloos of.... Zij sidderde. Zij knielde bij hom neer, maar voor de woorden, die hem kort geledon in verruk king zouden hebben gebracht, bloef hij nu gevoelloos. Plotseling werd zij door angst overmoes- terd. Zij sprong op en snelde do gang door. Zij yond den weg naar den top van het klif open, al lag ook de man, die hem had vrijgemaakt, achter haar als slachtoffer van haar redding. Zij stak de duinen dwars door, naar het naaste huis en zonk uitgeput ineen, nadat zy alles had verteld. Stewart was minder ernstig gekwetst dan zijn lotgenoote had gemeend. l)e dokter vond geen ernstige kwetsuur. Hij bloei ver scheidene dagen bewusteloos en de ver pleegster, in de mooning, dat haar patient verloold was met het meisje, waarvan hij in zijn ijlen onophoudeiyk den naam noem de, vertelde aan den hoerDarell, dat Ste wart's eenige vrees scheen geweest te zijn, dat de dood hem zou overvallen voor bij haar had kunnon redden. Deze byzonderheden werden door den vader aan het meisje oververteld, maar bet nieuws dat Stewart weer bij kennis was,- deed haar moor genoegen. Gedurende zijn herstel was het Stewart onmogolyk het meisje uit zfjn gedachten te bannen. En hoe moer hij dacht, hoe vastor hij. overtuigd word, dat do behan deling, die hij vun haar had mooton on dergaan op een misvorstund berustte. Wordt vervolg i.;

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4