Rammenkeuring Tandarts Ansingh, Staatsloterij. G. J. 0. D. Dikkers, Aanbesteding. Feestviering 31 Aug. Uit den Raad. INGEZONDEN STUKKEN. Marktberichten. [pT* Advertentiën Advektentiën. een Kinderfeest op 31 Ang. a.s. ATTENTIE. prima nienwe BESSENSAP, in Httel „de Lindeboom." publiek verkoopen: G. J, O. D. Dikkers, het maaien en schoonmaken van Predikbeurten- vanwege de Holl. Maats, van Land bouw, afd. Texel, bakpoeder ter vervanging van gist, bij inschrijving aanbesteden Bloembollenteelt. De tegen gisterenavond uitgeschreven vergadering van de afd. Texel van het Hollandsch Bloembollenkweekersgenoot- schap, heefc geen voortgang gehad, doordien er geen opkomst was, vermoe delijk wel door het minder gunstige weer. Voor deze vergadering toch is tijdige opkomst gewenscht om de bollen te etaleeren. Mogelijk ook dat er weinig voorraad is, doordien naar ons wordt medegedeeld Narcissen, dubb. van Sion, en gele Crocussen, nogal tot hoogen prijs voor elders zijn opgekocht. Een vergadering als hierboven bedoeld, had ten vorigen jare veel succes, en teneinde de werking van de vereeniging bij het publiek meer bekend te maken was deze vergadering thans bij adver tentie aangekondigd. De minister van Oorlog heeft bepaald, dat aan de manschappen dei- nationale militie, die in het genot van groot verlof worden gesteld, in den vervolge de geheele mobilisatie uitrusting moet worden medegeveD, met uitzonde ring van die goederen, waarin elk milicien bij moblisatie zoo eenigszius mogelijk zelf moet voorzien, n.l. hemden onderbroeken en sokken en waarvoor hem, bij eigen voorziening, een geldelijke vergoeding zal worden uitbetaald. Flessclienicals Op de tentoonstelling te Dordrecht heeft men dezer dagen een danswedstrijd gehouden met hindernissen. Het pro gramma bestond in een flesschenwals waarbij de dansers zich volgens een aangegeven krijtlijn moeten bewegen tusschen op den dorschvloer uitgezette flösscheneen Duitsche polka, waarbij de dansers moesten springen over touwtjes, welke de flesschen onderling verbonden, en een galop met ringsteken. Voor elk dezer drie nummers waren uitgeloofd één prijs voor den heer en één voor de dame. Acht paar hadden zich laten inschrijven. De wedstrijd gaf zoowel dansers als toeschouwers groot vermaak. Een lesje. Een paar nachtwakers op de tentoon stelling te Zutphen vonden in de kiosk der verlotingscommissie een kartonnen doos met f127. Een van hen ging den algemeenen penningmeester waarschu wen, die het geld tot zich nam en in de doos een briefje legde, waarop hij met slordige, verdraaide had geschreven „Wel bedankt voor het onbeheerde geit." Men kan zich het beteuterde gezicht van het commissielid, die het geld achtergelaten had voorstellen, toen hij, in plaats van het geld, waarmee hij een koe, voor de verloting aangekocht moest betalen, dat waardelooze briefje vond maar zeker ook zijn zuurzoeten glimlach toen men hem de geheele toedracht mededeelde. Het was intusschen een buitenkansje voor de nachtwakers. Ze kregen elk een flinke belooning voor hun oplettendheid. (Tel.) Het van Ledderomspel verboden. Door de politie te Sneek is voorloopig 't aldaar op de kermis staande nieuwe van „Ledderomspel" of het „Huishouden van Jan Steen" gesloten. Zooals bekend is, kan men daarin zijn vernielzucht bot vieren door met ballen te gooien naar aardewerk enz., met het doel dit aan scherven te slaan. Het gebeurde Zondagavond dat iemand den houten bal met zulk een kracht door het achterkleed der tent sloeg, dat de eenige meters daarachter gelegen spiegelruit van een slagerswinkel door den bal werd getroffen en gebroken. De houder der tent moet de gebroken ruit betalen. Een vergissing. Te Arnbem werd dezer dagen door een werkman aangifte gedaan, dat hij vader was geworden van een zoon Thuis komende, vernam bij evenwel dat de baker zich vergist had en dat hij vader was geworden van een dochter. Die dochter staat nu als zoon inge schreven en de rechtbank zal er aan te pas moeten komen, om de zaak in het reine te brengen. Malle dingen. In hotel „Hartenlust" te Bloemendaal branden al sinds volle 8 dagen alle kachels in de salons, daar het anders voor de logés niet te doen is. Eigenaardig is wel, dat op datzelfde „Hartenlust" de ooievaar nog rustig op zijn nest zit! Een grapje van de poes. Uit Valkenburg schrijft men Buiten gesloten door een... poes. Niet allen dag zal men het hooren. Daarom alleen deel ik het den lezers van dit blad mee. Zie hoe 't geval zich heeft toegedragen. Vrouw De R. verliet haar woning, na de deur gesloten te hebben, gewoonweg door den sleutel in het slot te hebben omgedraaid, 's Middags wil haar man naar binnen en draait het slot om, maar,... de deur wei gert zich te ontsluiten. Nog eens en nog eens gedraaid, evenwel met hetzelfde gevolg. Gelukkig kan hij door een raam zijn doel bereiken en nu vindt de man de schuldige triomfantelijk glurend in de gang zitten. Al spelend, misschieu ook uit verveling, had poes de onderste grendel voor de deur geschoven en zoo doende het zeker zeldzaam voorkomden stuk bedreven. Uit de hedengehouden vergadering deelen wij mede a. Ingekomen is een voorstel van den heer J. C. Visser tot stichting van een pensioenfonds voor gemeente-ambtenaren en hunne weduwen. b. De gemeentebegrooting dienst 1913 werd aangeboden sluitende met een bedrag van in ontvangst f86183,92 in uitgaaf 86063,92 batig saldo 120,00 Op voorstel van B. en W. werd benoemd tot ambtenaar van den Burger lijken Stand op een jaarwedde van f50 de heer J. Reitsma, ambtenaar ter Secretarie alhier. (Buiten verantwoordelijkheid der ltedactie.) De „Oranjebloem" en de Heidebloempjes. Geachte Redactie Het is toch wel droevig dat ook vele liefdadig heidsbloempjes al zooveel twist en bitterheid wekken. Nu alweer //de Oranjebloem!» in uw blad van Woensdag j.l. schreef 't bestuur van het «Algemeen Tehuis voor Militairen» te Helder een bitter, hatelijk stukje daarover, wijl de «Oranjebloem» slechts voor de Christelijk Mil. Tehuizen zou wezen, «die slechts voor een klein deel der Militairen geschikt zijn.» Dicnzelfdcn avond verscheen echter in de Nederlander een antwoord daarop, waaruit blijkt dat de Mil. Tehuizen alleen Christelijk zijn,,met uitzondering van het Heldersche zijn «algemeene». Maar er staat terecht dat de circulaire, van de Mil. Tehuizen sprekende ook dat Heldetschc Al gemeene natuurlijk moet insluiten, en dus het voorstel, om dat naast de 56 Christelijke (42 hier te lande en 14 in Ned. Oost-Indië) ook zijn deel in de opbrengst te geven, dus naar recht het 57e deel. Nu denk ik echter, dat voor velen alweer de helft van de aardigheid der «Oranjebloem» er af is. Welnu het tweede plan voor 31 Aug. door onze Koningin zelf ontworpen naar ik meen, of althans gesteund, teweten van de heidebloempjes met oranjelint voor ons noodlijdend West-Indic, dat moge den twijfelaren gelegenheid geven een klein offer te brengen van liefdadigheid. De vreeselijke berichten van onmiddellijken noodstand aldaar roepen om hulp. Komt onderwijzers en [onderwijzeressen in de Koog, den Hoorn, en Zuid-Eierland in 't bijzonder, laat de kinderen onder uwe leiding eens een flinke partij beide verzamelen om hiervan ook aan de andere dorpsscholen mee te deelen Daarvan kleine rnikertjes te maken van twee of drie takje3 met een smal oranjelintje saamge bonden, zal voor de kinderen een vermaak zijn terwijl de verkoop er van op 31 Aug, de feest- vreogde zal verhoogen en ten bate komen der noodlijdenden. E. (T.) B. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Yan 17 tot en met 23 Aug. 1912. GEBOREN Johan Hugo, z.v. Leonardus Johannes Timmermans en Margaretha Yermue (Eierland). Johannesz.v. Jacob Breeman en Petronella Roos (Oosterend.) Abraham, z.v. Jan Stolk en Sanderina Stark. (Eierland). Hende- rika Johannad.v. Simon Gomes en Neeltje Dijt (den Burg.) ONDERTROUWD a GETROUWDUeene" OVERLEDEN Jacob Buijs, oud 80 jaar, wedn. van Martje List (de Cocksdorp.) GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize: een ijzeren hoepel, een haarkam, een knop van een haarspeld. Schapen, 22 Aug. Aangevoerd: 86 Geldekoeien f 160 a f 240 70 Vette Koeien f 140 a f 400, 20 Kaltkoeien f 200,a f 290 10 Nuchtere Kalveren f 7 a f 24. 220 Lammeren f 14 a I 21.00. 33 Vette Varkens 56 a 66 et. per Kg. 60 Biggen f 10.00 a f 15,00 Boter 1 1.25 a 11.35 per K.G. Kipeieren f 3.50 a t 4.50 per 100. Leiden, 23 Aug. Ter markt aangevoerd: 97 Stieren f 132,— a i 354, 262 Kalf- en Melkkoeien f 174 a 1 320. 103 Varekoeien 128 a f 2Ï9 216 Vette Ossen en Koeien 1213 a 1352 84 Kalveren (vette) 1 66 a 1 131 28 Kalveren (magere) 1 8.a 1 15— Lammeren 1 0.a 1 .00. 1113 Schapen (vette) 1 22,a 1 32.— 611 Schapen (weide) f 20,a 1 25,— 760 Magere Varkens f 17,— a 1 53,—; 491 Biggen f 9.A f 15. Zondag 25 Augustus 1912. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Voorm. 10 uur ds. Visser. Koog, Voorm. 10 uur ds. v. d. Waa. Oudeschild, Geen dienst. Den Hoorn, Nm. 2 uur ds. Visser. Oosterend. Vra. 10 uur ds. van Grasstek. Coclcsdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. half 10 ds. Dagevos. Nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, Geen dienst. Den Hoorn, voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Heden overleed, na een langdurig en smartelijk lijden, in den ouderdom van ruim 80 jaar, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, JACOB BUIJS, Weduwnaar van Martje List, Oud-Postschipper, Broeder in de Orde der Ncderlandsche Leeuw. Namens de Familie, E. BUIS. De Cocksdorp, 22 Aug. 1912. Heden overleed onze beminde Broeder en Oom, SIMON DE WIJN, in den ouderdom van bijna 49 jaar, Namens de familie C. DE WIJN. Ondeschild, Texel, 23 Aug. 1912. Algemeene kennisgeving. Zij die genegen zijn mede te werken tot het organiseeren van worden verzocht te komen in het Café „den Burg* op Maandagavond to acht uur. GAARLANDT. WAGEMAKER. op Woensdag 28 Aug. 's morgens 10 uur. Gevraagd worden Itamlammeren, ljarige, 2jarige en ou deren, benevens Schaap met 2 lammeren, waarvan minstens een ramlam. Aangifte vóór of op Maandag 26 Aug. a.s. bij den Secretaris JAC. KIKKERT Nz. Bij ondergeteekende is verkrijgbaar Bessenwijn, Frambozenwijn, Meiwijn. Morgenwijn Kersenwijn, en allo soorten LIMONADES. Tevens dagelijks versch gebrande Sausjes verkrijgbaar. Uw aandacht wordt tevens govostigd op iets nieuws in pakjes van 6 cent. Beleefd aanbevelend, Adr. LAP. Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 5 September van 11 tot 2 uur te spreken Maandag 2 Sept. vangt de trekking aan van de 4de klasse der 400e Staatsloterij. Houders van klassikale loten wordt in herinnering gebracht dat de verwisseling van klassikale loten moet geschieden vóór Vrijdag tevoren. Later aangeboden mag geen verwisseling worden toegelaten. Nog enkele brifefjes ü.3,50 verkrijgbaar. A. DE ROOIJ. Debitant. Notaris te Texel, zal, op Maandag 26 Augustus 1912, 'savonds 7 uur in het hotel „Schoonoord" bij den Burg op Texel, A. voor den WelEerw. Heer Stutvoet te Drogeham. lo. vier perceelen wei- en hooiland, ge legen achter de Herv. Kerk te Oudeschild op Texel, te weten perceel 1 groot 0.71,10 hectaren. 2 0,36,50 i 3 0,31,70 4 0,56,10 2o. Een perceel weiland genaamd de Mars gelegen in de Mars op Texel, groot 1,53,20 hectare. 3o. Een perceel hooiland, genaamd „Groote Langwaal" gelegen in den polder de Waal op Texel, groot 1,88,10 hectare, en B voor den heer C. Boon Pz. lo. Een perceel bosch, gelegen achter Hoogenberg op Texel, groot 0.10.30 beet. 2o. Een perceel hooiland aldaar, genaamd „Dirk Wild" groot 2,89,— hectare. 3o. Een houtloods met 800 centiaren grond, achter de Doopsgezinde Kerk te den Burg op Texe'. 4o. Een perceel grond te den Bnrg op Texel achter den tuin vae den heer Gt. D. Kikkert, annex het erf van den heer W. Rijk groot 400 centiaren. en 5o. Een perceel grond aldaar, achter de gebouwen van de heeren J. Roeper Jbz. en G. D. KOOIMAN, groot 600 centiaren. Notaris te Texel, zal, op Maandag 26 Augustus 1912, 's avonds 7 uur, in het Hotel „Schoonoord" bij den Burg, voor den heer JAN van der STERRE publiek verkoopen de volgende perceelen wei land te E verstekoog op Texel, genaamd a. „Onder het lange boach", groot 2,39,00 Heet. b. „het bollenweidje" groot 0,39,60 Heet. en c. „Veulenweidje" groot 0,81,30 Heet. Het Bestuur van den Polder EIJERL'AND op Texel zal op Maandag 26 Augustus 1912, des avonds acht uur in het café DEN BURG to den Burg op Texel in perceelen a. Het Kanaal vanaf Heul bij Oorsprong tot Heul hoofdweg bij Bern. b. Het Kanaal vanal Heul hoofdweg bij Bern tot de duinen. c. De geheele Postsloot en het verlengde deel der Hoogezandskil vanaf Postweg tot Hoofdweg. d. De (Jitwateringssloot in den Polder Het Noorden, vanaf Hoogezandskils- elui8 tot aan hot Kanaal van het Noorden. e. De wegslooten in don Polder Eijerland benevens de Zuidelijke helft van de Kreek door de landen der hofstodo Padang, in vijf perceelen. Ook de kanton of taluds moeten van onder tot boven worden schoongemaakt. De perceelen moeten 5 October a.s. gereed zijn. Inschrijvingsbiljetton voor het uur der bestediDg in te zendon in het lokaal der besteding, Nadere inlichtingen verstrekken do Dijkgraaf H. FLENS en de Secretaris A. J. NOORDIJK te Den Burg benevens de Opzichter J, KALIS te do Cocksdorp. Do voorwaarden liggen bij don Secretaris ter lezing. Het Bestuur voornoemd, H. FLENS, Voorzitter. A. J. NOORDIJK,Secr. Texel, 20 Augustus 1912.

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 2