M. WIERINGA, Jamaica Bananen, Staatsloterij. Ontvangen -^Ü welke gehouden zal worden op Yrijdag 30, Zaterdag 31 Augustus (KoningioDeverjaardag) en op Zondag 1 Sept. 1912, in de zalen van „De Vergulde Kikkert" te DEN BURG op Texel. Schoone Muziek en goede Zang zullen ter opluistering medewerken. TOEGANG VRIJ H.H. Fruithandelaren. HORLOGES, HET COMITÉ. Gouden- en Zilveren werken. Regulateurs, Wekkers, staande Klokjes, Barometers. Duffel en Zeeduffel De plechtige opening dezer Fancy-Fair zal plaats hebben door den Eerevoorzitter van het Comité, den E.A.Heer E. G. GAARLANDT, Burgemeester van Texel, op Vrijdag 30 Augustus te 5 uur namiddags. Deze FANCY-FAIR zal alles overtreffen wat tot dusver op dit gebied op ons eiland werd ondernomen. Er zal veel te ziente hoopente bewonderen en te genieten zijn Boven alles worde bet goede doel in bet oog gebondenDe zuivere opbrengst tocb dezer FANCY-FAIR komt gebeel ten bate aan de kassen van „HET WITTE KRUIS" en „TEXEL's BELANG." Het Comité verzoekt beleefd aan alle ingezetenen, om door 't uitsteken der Ylaggen op Konmginne- vcrjaardag, Den Burg een feestebjk aanzien te verleenen. FEUILLETON. DOODGEZWEGEN. in goud, zilver en nikkel. Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. gezond en zeer voedzaam, bossen van 10 tot 30 K.os, a 83 cent per kilo. franco boot ot spoor. de nieuwste stoffen en stalen voor Demi's en Winterjassen. Horlogemaker. Goudsmid. Inkoop en ruiling van Goud- en Zilver Onder minzame aanbeveling. Brahma Bananen Mij. Passeerdergracbt 34-36. Telephoon 3268. AMSTERDAM. Maandag 8 Sept. vangt de trekking aan van de 4de klasse der 400e Staatsloterij. Houders van klassikale loten wordt in herinnering gebracht dat de verwisseling van klassikale lpten moet geschieden vóór Vrijdag tevoren. Later aangeboden mag geen verwisseling worden toegelaten. Nog enkele briefjes è.3,50 verkrijgbaar. A. DE ROOIJ. Debitant. voor Rijjassen en Roergangers. Alles tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, LENGHAUS, Oosterend. Helder, Keizerstr. 62. Aan hetzelfde adres een Handkar te koop tegen billijken prijs. ALLEN OP naar de Groote, Prachtvolle, Luisterrijke door L. HAIDHEIM. 3.) „Willa, je bent huichelachtig en coquet!" merkte tante Hetta aan, „je weet dat dit kleedje je heel goed staat. Waarlijk Eugenie waarom zou ze een ander aantrekken. Onder ons gezegd Ruscow vindt dat geen ander haar zoo goed kleed." „Dat zegt hij van ieder toilet, tante, wat zou hij anders zeggen waar zijn compli menten vandaan halen. En bovendien,'tis me ook onverschillig", verklaarde bet jonge meisje gewaagdwant er behoorde moed toe, tante tegen te spreken; in Willa's oogen kwam plotseling oen onmis kenbare strijdlost. Maar de uitgedaagde toonde zich heden bijzonder vredelievend. Een beetje zuurzoet lachend, spoorde zij haar nichtje aan, wat te zingen daar zij bemerkte dat haar schoonzuster uit vrees voor een scène angstig naar den vlengel in den salon kijkend, haar stoel verschoof. 't Was juist de gewone tijd voor een zangoefening; Willa en haar moeder voldeden dan ook zonder tegenspraak aan het verzoek en na het aanslaan van eenige accoorden begon Willa met de liederen waarbij haar moeder accompagneerde. Men moet ze als onvolwassen kinderen behandelen, alle drie Goddank, dat ik nog bijtijds kwam, dacht de oude dame, 't innerlijk gebrek aan wilskracht (zooals zij dat noemde) verachtend. Dat die moe der en dochter maar zoo dadelijk, op haar verlaDgen begonnen te musiceeren was een bewijs harer zwakheid. Zij zou nooit gehoorzaamd hebben. Zij had zich nooit laten regeeren,en verdroeg dat nog van niemand. Maar zooveel te beter. Men moet die goede menschen niet laten voelen dat ze leiding noodig hadden. En onderwijl hoorde ze met genot de zachte stem van Willa: „Du hast mit keiném Wort gesagt, Dasz du mich liebat In een der smaakvolste restaurants, de verzamelplaats der officieren, en sportmen uit de residentie, hadden XJlrich von Kla- renberg, majoor von Feedern „zijn buur man" en diens zoon Otto [elkaar ontmoet en onder 'n gezellig praatje zamen ont beten. De „nieuwbakken" referendaris was buitengewoon vroolijk gestemd. Dat bij zijn jaar moest uitdienen, beteekende voor hem niets, en zijn dankbaarheid jegens Klarenberg, die van den majoor daartoe permissie had gekregen, kende geon gren zen, In de eerlijke oogen van den jongen man lag een bijna roerende vereering voor den bijna zeven jaar ouderen vriend. Ulrich Klarenberg had Otto Feedern bij zijn la- tijneche studiën geholpen, zijn rijpaard, zelfs zijn portemonnaie te zijner beschikking gesteld, als zijn vader, die nog voor zijn andere kinderen te zorgen had, hem wat karig bedeelde. Otto was mot Klarenberg op do jacht gegaan, had hem zonder uit gelachen te worden de bekentenis zijner eerste lielde gedaan, en alles wat goed en edel was in het jonge mensch aangekweekt, zonder bijoogmerken, eenvoudig alleen door de goede eigenschappen die bij onbe wust zelf bezat, richting gevende aan de gedachten en handelingen van zijn jongen vriend. En vertel me nu eens, beste Ulrich, hoe staat het met die ongelukkige geschiedenis van Thomas borgtocht?" vroeg de oude Feedern toen het gesprek stokte. „Ellendig genoeg, majoor," antwoordde Ulrich, „dat mijn zwager die borgtocht reeds eenige jaren geleden, voor z(jn ver loving met Clothilde, heeft afgedaan, is zeker. Hij had die ongelukkige geschie denis bepaald vergeten, of er zich ni.ts om bekommerd, omdat do vador van z(jn vriend een rijk man was, en nu wil 't noodlot dat deze bankroet gaat. Kun- hardr, de ritmeester u kent hom wel, die intusscbsQ schulden gemaakt had, om anderen af te doen, had die zaak niet ge regeld, en ik durf er wel op zweren er niet aan gedacht had er Gerna door in het ongelnk te storten, kortom, do kogel was toen zijn eenige uitweg. „En Gerna moet betalen wat moet zij beginnen „Hij blijft natuurlek liever soldaat want hoewel hij er niet voor spreekt, toch begrijp ik het maar er is niets aan te doen; Ludwig kost me veel en die kan ik geen bozniniging opleggen. Hij past goed op en wat hij gebruikt, dateisebtnu eenmaal zijn betrekking het is een duur regiment „Ja, mfjn God, u doet meer dan een broeder eigenlijk verplicht is. En u en uw moeder willen ook samen blijven U moet trouwen, Klarenberg. Een lieve, bovallige vrouw is een hemel op aarde Een warm rood verspreidde zich plotse ling over het ernstige gezicht, dat door een heldere zonnestraal verlicht werd. Onwillekonrig wisselden vader en zoon een blik van verstandhouding. „Zo haddon al zoo iets gehoord, on beiden dachtenZie je er is toch iets van aan." „Dat zegt mama ook, zij verlangt er hartelijk naar, en wenscht eindelijk eens van haar zorgon als Landvrouw bevrijdt te worden." Een heer voorbij hot raam gaande, riep hem grootend toe wacht oen paar minuten Klarie, ik moot evon naar mijn advocaat Wois, ben dadelijk torug. „Veel geluk," riep Klarenberg hem na. „Dat was Ruscow graaf Ruscow, niet waar?" vroeg de referendaris. „Die van wien men bij graaf Lottach sprak," wenddo de majoor zich tot zijn zoon, „diezelfde Papa". „Ken je hem Ul rich Men vertelt dat h(j do booze geest bij de jongelui is, in het bijzonder bij de officieren." Wordt vervolyd.)

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4