Om teleurstelling te voorkomen Ze zijn in trek INGEZONDEN STUKKEN. Marktberichten. Advertentiën Advertentiën. Vereeniging „Dokterswoning" UITVOERING Tooneelvereeniging „Aurora" gaat niet door. G, J. O. D. Dikkers, geheelen Winkelinventaris, OPRUIMING KENNIS GEVING. Herstemming HOOFDINGELANDEN. SCHEURKALENDER Predikbeurten- Een partij Eiken Palen Schaft u nu reeds een met thermometer aan. De voorraad is beperkt. Boekhandel PARKSTRAAT. Uit den Haag wordt aan Dagbl. Helder geseind Het pantserdekschip „Gelderland", op reis in de Middellandscbe Zee, wordt zoo noodig naar Constantinopel gezonden ter bescherming van de Nederlandscbe onderdanen aldaar. Verzet der arbeiders tegen den oorlog. Het algemeen Verbond van den Arbeid te Parijs heeft een manifest openbaar gemaakt, waarin gezegd wordt, dat de arbeiders reeds al te dikwijls den oorlogs troep hebben versterkt om in de tegen woordige omstandigheden, die den wereldvrede in gevaar brengen, lijdelijk te blijven. Het manifest zegt verder, dat de arbeiders de oorlogsverklaring moeten beantwoorden met de afkondiging van een algemeene revolutionaire staking. Ingestort. Te Wamol, bij Tiel, is gisteren door een rukwind ingestort de gevel van het in aanbouw zijnde woonhuis met pak- kistenfabriek der firma E. C. van Ooyen en Co., welk pand onlangs afbrandde. Van de werklieden werd niemand ge kwetst, doch zekere van C., di9 het werk eens in oogenschouw kwam nemen, geraakte onder het neerstortende bedolven. Toen men hem bevrijd had, bleek de man er, wonder boven wonder, vrij goed te zijn afgekomen, hoewel hij toch enkele ernstige verwondingen bekwam. Wie is het? Maandag is een man in 't Haagsche bosch in bewusteloozen toestand ge vonden. Hij is naar het Haagsche Gemeente-Ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd geworden en is nog steeds niet bij kennis gekomen. In zijn bezit is gevonden een notitie boekje met zwart lederen omslag, waarin een spoorboekje en een spoorkaartje traject Rotterdam Den Haag—Amster dam, benevens een» briefkaart zonder adres, doch geteekend Johan Burg of Bruin (bijna onleesbaar) en bruin lederen portemonnaie met f 0,42, alsmede twee potloodjes, een rozenkrans in étui en een zakje met pepermunt. Dat komt niet alle dagen voor. Voor een boerderij onder Koudum (Fr.) is f1000,— huur per jaar meer geboden dan in den Mei e.k. vaceerenden termijn. De eigenaar heeft echter dit bod niet geaccepteerd, omdat hij hette hoog achtte. N. v. d. D. Geen messen aan kinderen. Dat kinderen messen dragen is ge vaarlijk en af te raden. Dezer dagen bleek dat weer te Hellouw (Gelderland). Daar kregen twee broertjes van 12 en 14 jaar twist om een kleinigheid. De jongste maakte zich daarbij zoo boos, dat hij den oudste met een mes een wond van 5 cM. in den rug toebracht. Gelukkig is het mes op een rib afgestuit, zoodat waar schijnlijk de long niet is geraakt. Wering van inbreuk op natuurschoon. De verordening tot het weren van inbreak op natuurschoon in Noord-Holland is in het provinciaal blad afgekondigd. De voornaamste artikelen luiden als volgt Art, 1. Het is den eigenaar of gebruiker van eenig onroerend goed verboden lo. daarop of daaraan te hebben muren, getimmerten, borden of andere voorwer pen, bestemd of gebezigd tot reclame 2o. het onroerend goed op eenige andere wijze te bezigen tot reclame. Art. 2. Het verbod is niet van toepassing lo. in zoover het geldt reclame voor zaken, die worden vervaardigd of ver handeld, of voor bedrijven, die worden uitgeoefend op of in het onroerend goed 2o. in zoover het geldt een reclame niet voorkomende in het landelijke ge deelte eener gemeente 3o. in zoover Gedeputeerde Staten vrijstelling van het verbod hebben ver leend overeenkomstig het in art. 3 bepaalde 4o. tot 1 Januari 1914 in zoover het geldt een reclame, waarvan bljjkt, dat zy op het tijdstip van het in werking treden dezer verordening aanwezig was. Art. 3. De vrijstelliog bedoeld in art. 2, 3o, kan door Gedeputeerde Staten enkel worden verleend, wanneer naar hun oordeel hierdoor de schoonheid van het omliggende landschap niet wordt geschaad. Inbraak. Te Alkmaar is Woensdagnacht een bezoek gebracht aan het Noord-Hollandsch Landbouwkantoor en aan het kantoor van de daarnaast gelegen stoomwasscherij van de firma S Krom. Door het ver breken van een glasruit had men zich toegang tot beide kantoren verschaft. In het kantoor der firma Krom was alles onderst boven gezet, terwijl de grond met papieren bezaaid was. Ook in het Noord-Hollandsch Landbouwkantoor wa ren alle lessenaars, enz. op den kop gezet, een inktpot over den vloer geworpen, een standaard gebroken. De brandkasten waren echter niet bewerkt. Men vermoedt, te doen te hebben met iemand die niet wel bij het hoofd is. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Tel. Ongelukkig schot. Te Beetsterzwaag ging de heer F. met zijn zoontje op jacht. Door het afschieten van het geweer, dat gericht was op een konijn, werd zijn zoontje getroffen door hagelkorrels in het oog en in den arm. De jongen is kort na het voorval per auto overgebracht naar Leeuwarden, om aldaar onder geneeskundige behandeling te worden gesteld. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 26 Oct. tot en met 1 Nov. 1912. GEBOREN: Pietcr Lodewijk, z.v. Hoertje Buijsman en Pieternella Lamm, de Cocksdorp Maria Emma d.v. Wybrand Cornelia Kooiman en Trijntje Bruin, Oudeschild Trijntje d.v. Klaaa Eelman en Stijntje Slik, flarkebuurt. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Pieter Pereboom en Trijntje Troost. OVERLEDENGeene. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize: 1 rozenkrans, gevonden op den Koogerweg 1 zwarte ceintuur en 1 broche gevonden te den Burg. Zondag .3 November 1913. HERVORMDE GEMEENTE. BurgVoorrn. 10 uur ds. Norel. Waal, Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. Voorbereiding. H. Doop, Oudeschild, Vm. 10 uur ds. Buiskool. Den doorn, Vm. 10 uur ds. Visser. Bediening H. Doop. Herdenking van de Hervorming. Collecte v. d. Inwend. Zending in Limburg. Oosterend, Vm. 10 uur ds. v. Grasstek, Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. Herdenking der Kerkhervorming. Collecte v/d gemeente Heerlen in Limburg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. half 10 Leesdienst. Nam. 3 uur Leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, Voorm. 10 uurj ds. M. Honigb, Burg, 'sav. half zeven j van Franeker. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 6 November 1913. Burg, 's Avonds 7 uur Bijbellezing. Cocksdorp's Av. 7 uur in het gebouw van Chr. Belangen Weeksamenkomst, Bijbellezing enz. Donderdag 7 November 1913. Oosterend, 's Avonds 7 uurds. v. Grasstek. Uit de Schager Courant: Scliagen, 31 Oct. Aangevoerd: 610 Geldekoeien f 140 a 1 280 80 Vette Koeien f 180 a 1410, 60 Kalikoeien f 200,a f 280; 10 Nuchtere Kalveren f 7 a f 24. Lammeren f —ai —.00. 50 Vette Varkens 55 a 60 ct. per Kg. 100 Biggen f 10.00 a f 15,00; Boter f 1.60 a i 1.70 per K.G. Kipeieren f 6.a i 7.per 100. Uit het Leidsch Dagblad Leiden, 1 Nov. Ter markt aangevoerd: 15 Stieren f 161,a i 273,—; 80 Kalf- en Melkkoeien f178 a 1315. 572 Varekoeien 136 a i 294 173 Vette Ossen en Koeien 1213 a 1279 34 Kalveren (vette) 1 74 a 1 126 23 Kalveren (magere) 1 6.a 1 15— 518 Schapen (vette) 1 17,a 1 31.00 251 Schapen (weide) f 15,00 a t 25,— 141 Magere Varkens f 16,— a 1 48,--; 268 Biggep f 7.— k f 12.00 voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Nog treurende over het heengaan binnen ruim 10 maanden van onze beminde Broeders, Machiel, Pietor en Jonas, trol ons beden weereen droeve slag door het overlijden van onzen beminden Neef, CORNELIS VISMAN Jonas/,. in den ouderdom van 36 jaar en 8 maanden. C. WITTE Mz. en EcbtgeDoote. Westen, 210—'12. te de COCKSDORP. Leden en Donateurs dezer vereeniging, worden beleefd verzocht, hunne bijdrage te betalen, voor 1 December aan den ondergeteekende. J. P. DROS, Penningmeester. P.S. Zij, welke nog buiten de vereeni ging staan, worden verzocht zich op te geven, als lid of donateur. te de Waal, op Zondag 3 November des avonds 71/» uur precies in het lokaal van den Heer A. EELMAN, door de van de COCKSDORP. Entree 40 cent. Na afloop Bal. UPS?* De verkoop van het Huis, Schuur en Land, op Vrijdag 8 No vember a s., in het hotel „de Zwaan", G. DIKKERS, Notaris. Notaris te Texel, zal, op Dinsdag 5 November 1913, 's mor gens lOVs uur, bij het woonhuis van den heer M. LAAN te de Cocksdorp op Texel, publiek verkoopen Galanteriën, Glas, Aardewerk, Speelgoed, Bussen, enz., enz. TE KOOPpuike Winteraardappelen, f 2,50 a f 3,per H.L.puik kokende groene Erwten f 3,25 een vierde mud. Zoete Winterwortelen 50 cent een vierde mud, Zoete Koolrapen, 25 stuks 65 cent, alles (ranco thuis. Bij D. VERHOEVE, Ongeren Texel. vanaf 6 cent per voet. S. KEIJSER Dz. Het College van Dagelijksch Bestuur van den polder Eijorland op Texel, brengt ter kennis van stemgerechtigde Ingelanden van gomelden polder, dat op Donderdag 7 November 1912, van des morgens 10 ure tot des namiddags 2 ure, in het lokaal „de Hoop® te de Cocksdorp op Texel, zal worden overge gaan tot de herstemming van drie Hoofd ingelanden voor het BoEtuur van dien polder. De personen, welke bij do éérsto stemming geene volstrekte meerderheid hebben verkregen, en waaruit b(j de her stemming eene keuze moet worden gedaan, zijn de HeeronMaarten Reuvers, Jacob Roeper Janszsoon, Jacob Stammes, Gcr- hardus Leber, Albert Eelman Cornelis- zoon, cn Adriaan Wagcmaker. Dat op don plaats en den tijd voor dezo stemming bepaald, aan eiken stemgerech tigde, of zijnon vertegenwoordiger, do stembriefjes zullen worden uitgereikt. Dat tot de opening dor stembriefjes zal worden overgegaan, dadelijk Da het ver strijken van den tijd voor de inlevering der stembriefjes bepaald. Texel, 25 Octobor 1912. Hot Collogo van Dagelijksch Bestuur van dou polder Eijorland op Toxol, H. FI/ENS, Voorzitter. A. J. NOOifDIJK, Secretaris, (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) LEVENSSTORMEN. Als de levensstormen woeden, Als de weemoed ons omringt, En zoo diep in 't harte dringt Wat, wat zal ons dan behoeden? Waar het licht zoo vriendelijk acheen Thans is 't duister om ons heen. Als de storm, straks opgeblazen, Tot de kracht, d' orkaan gelijk, Alles meevoert naar zijn rijk. Waar zoovelcn rijklijk azen, Ons ontroofd, ons goed en bloed, Wat schenkt vrede aan 't gemoed Als de kranke 't hoofd doet zwiehten, Voor de sterke macht der dood, Als hij lijders rust gebood, En hnn levensstorm verlichte. Als een droefheid wordt gedeeld Door een liefde, zacht gestreeld. Levensstormen blijven woeden Over zeeën over d' aard, Niets wordt door die macht gespaard; Tenzij Gode 't kan verhoeden. Levensstoimen, maak ons sterk, In 't berusten van uw werk. Chr. C. VISMAN. IJmuiden, 31 Oct. 1912. Veni, vidi, vici, of liever: Ik kwam, zag en overwon. Dat was de leuze van H. F. C. waarmee ze Zondag j. 1. naar Texel kwam. En zoo geschiedde. Onze plaatselijke voetbalvereeniging werd ver slagen met81. Wie had zoo'n nederlaag durven voorspellen, na de schitterende overwin ning van veertien dagen geleden. Schrjj ver dezes zeker niet. Waar was het samenspel? Was dit de vorige keer zoo goed, thans liet het alles te weoschen over. Geen enkele der spelers was in vorm. Waar bleven de anders zoo zuivere, gevaarlijke schoten van het //Kanon// (P. Koorn) Waar bleef handig passeeren van //Japie//? De //Draadlooze// die anders in onstuimige vaart komt aanhollen, cn man èn bal neemt, dat als bij bet Marconi-systeem de luchtdeelen mijlen ver na-trillen; genoemde //Draadlooze// kon ook niet zijn vorm te pakken krijgen. En de Keeper Had die niet dne doel punten voor //rust» gemaakt kunnen verhinderen Mijns inziens wel, doch laat ik tot aller spelers troost zeggen: //De beste stuurlui staan aan wal.// De midden-half en midden-voor waren de beste werkers, doch niet opgewassen tegen het fijne combineeren der HEC'ers. Laat den spelers echter deze nederlaag niet ontmoedigen, want indien ze alle wedstrijden wonnen, zou ook hier Hoogmoed hun ten val brengen. Er schuilen in de jonge vereeniging wel goede krachten. Laat de Keeper zich in zijn vrijen tijd vooral veel oefenen, oflaat//Japie//als Keeper fungeeren. Hij heeft aanlegen bovenal lust daarvoor. Een verslag van den wedstrijd is gauw gegeven. Steeds was de bal bij de HEC-voorhocdeeen sporadische doorbraak van Texel valt te vermelden, uit één waarvan het mooiste doelpunt van den geheelen wedstrijd ontstond, uit den linkerhoek door Schrama voor den HEC-Keepcr onhoudbaar in doel getrapt. En daarmede is het verloop van den wedstrijd voldoende weergegeven. De in de N. T. Courant van voor veertien dagen zoo geroemde hardlooper, liep gisteren te hard en daardoor over den bai, waardoor do kalme back's van HEC het leder weer op hun gemak naar hun voorhoede deden verhuizen. Doch laat ik ophouden met de gisteren door de spelers begane touten op te noemen. Ze zullen die zelve wel hebben gezien, cn hebben opge merkt, dat ze bij HEC nog stukken achterstaan, hoewel het slechte weer voor onze nog ongeoefende jongens aan goed spel veel inbreuk maakte. Veel oefenen, Texel, nog veel van deze oefen wedstrijden tegen sterkere clubs spelen, dat is de weg die U voeren kan tot goed voetbalspel. Laat den moed niet zakken, houdt Uwe groenzwarte kleuren hoog, gij Texelaar'» die daarop zoo prat gaat, doch neemt als naam L. E. E. (Luctor et Emergoj, want groot zal Uw worsteling zijn, cn om van U zeiven een goed speler te maken, én om de antipathie van het publiek togen bet zoo mooie voetbalspel te overwinnen. Er zijn nog te veel menschen die het voetbalspel krankzinuig noemen, die meening moet worden verdreven. Alle inwoners hier moeten Zondag's als toe schouwer komen ze moeten donateur worden en door die bijdragen Uwe club in staat.stellen andere, betere clubs te laten overkomen. Ik hoop hiermede aan den wenscb van enkele spelers te hebben voldnan, en eindig, na U, mijnheer de redacteur, hartelijk dank te hebben gezegd voor de in Uw blad zoo welwillend afge stane ruimte. OBSERVATOR. Chr. C. VISMAN, Ecbtgonooto on Kinderen. IJmuiden, 31 Oct. 1912. Getrouwd P. PEREBOOM en T TROOST, die mede uit naam hunner familie hartelijk daukzeggen voor de vele blijken van be langstelling bij hun huwelijk .ondervonden. Texel, 30 Oct. 1912. Voor de vele blijken van belangstelling den 25 October 1.1. ondervonden betuigen wij onzen welgemeciidcn dank.

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 2