Staatsloterij. Ilhmaarsche Stoomsteentiouwerij. f7 M. WIERINGA, pf* Ontvangen! Boeken in prachtband, Kootteer en Bruine Teer MOTORDIEN ST Texel, Amsterdam via de Zaanstreek. Gonden- en Zilveren werken. HORLOGES, Regulateurs, Wekkers, staande Klokjes, Barometers. Om teleurstelling te voorkomen Ze zijn in trek Aanbevelend, Boekhandel Parkstraat. STERKE ZENUWEN Duffel en Zeeduffel SCHEURKALENDER FEUILLETON, DOODGEZWEGEN. Voor het schapenmerken verkrijgbaar. Aanbevelend, D. SCHUMAKER, in goud, zilver en nikkel. Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. de nieuwste stoffen en stalen voor Demi's en Winterjassen. met thermometer aan. De voorraad is beperkt. Nu het feest van Sint Nicolaas weder aanstaande is, vestigen wij de aandacht op onze KEURCOLLECTIE bij uitstek geschikte cadeau's voor Jongens en Meisjes. Voor de 401e Staatsloterij zijn loten verkrijgbaar, voor zoolang de voorraad strekt. Vso a'le klassen f 3,50. Vso klassikaal, 1ste klasse f0,7ö. Naar buiten tegen toezending van post wissel. met 5 Cts. verhooging voor port. Loten mogen niet op crediet worden geleverd. A. DE ROOIJ, debitaot. Vertrekt van Texel Zaterdagmorgen 6 uur en Dinsdagmiddag 2 uur van Am sterdam, Beleefd aanbevelend, Jn. ZUIDEWIND. Horlogemaker. Goudsmid. Inkoop en ruiling van Goud- en Zilver Onder minzame aanbeveling. voor Rijjassen en Roergangers. Alles tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, LENGIIAUS, Oosterend. Helder, Keizeratr, 62. Aan hetzelfde adres een Handkar te koop tegen billijken prijs. Schaft u nu reedB een Boekhandel PARKSTRAAT. Wij herinneren er tevens aan dat Boeken en Pakketten in de Couranten aan geboden, door Bolle, Cohen, Koster en anderen, door ons tot denzelfden prijs worden geleverd. Het is dus overbodig postwissels aan die adressen te zenden om het gewenschte te bekomen. Wij vestigen verder de aandacht op het allernieuwste op het gebied van bezigheid voor de kinderen, in onzen boekhandel voorhanden n. 1. de bekende HOEKSEMA-PLATEN: alsA. B. C in Wit op Zwart Delftsche Tegels maken met een houtje 'n Steekje op, 'n Steekje neer Eerste teekeningen met een pijpje krijt Teekenkrabbels voor kleine kleuters Netwerk Teekenvoorbeelden en Teekenen met los netwerk f 1,25 0,50 0,75 0,90 0,35 0,75 0,50. door L. HAIDHEIM. 25.) „Zoo weet de gansche stal dat al vroeg Willa zacht. „Ja, ireule de heelestad. Mijn Heinrich heeft het me verteld, en die komt overal. Hy heeft mijnheer Klarenberg goed gekend, toen hij hier op school ging, en mijn Hein- rich nog een kleine jongen was. Hij bracht altijd de kleeren van den jonker thuis, want zijn moeder waschte die. „Zoo heeft je vrijer hem gekend vroeg Willa treurig, 't Meisje boezemde haar eensklaps meer belangstelling in.] „Gekend, o, heel goed 1 Zijn moeder heeft 't me zelf verteld, toen zij hoorde dat ik bij mevrouw de barones ging dienen. De jonker ook zij Doemt hem altijd zoo, zelfs lang nadat hij een groot heer is ge worden ja en hoe goed en gul hij altijd was. Mijn Heinrich heelt altyd kleeren van hem gedragen, want zijn moeder had geen geld om ze te koopen, en wat was Heinrich aan hem gehecht! U had het eens moeten zien, ireule, hoe yol zijn hart was, als hij vertelde van hem. „Ik zon je vriend wel eens willen zien, Elise," zei Willa, de gedachte dat zij misschien eenig spoor van vijandschap uit zijn jongelingsjaren zon knunen vinden, ging haar door het hoofd. „Hij is al vertrokken freule," weende het meisje, maar zijn oudste broeder Toni is nog hier, en als die 't hoort, dat die arme heer in het krankzinnigen gesticht zit, die zoo goed voor zijn moeder en Heinrich is geweest, dan zou hij zoo wit worden als het krijt op de muur, want hy is zoo gevoelig en beschaafd. Hy is be- diende in de Jockyclub, waar zij hem naar zijn vader Ruprecht noemen, en daar heeft hij een goede betrekking. Het geld vliegt zoo maar naar hem toe. Maar mijn Hein rich heeft ook al mooi wat opgespaard twee honderd thaler al." Willa die maar half luisterde had het toch goed gedaan met zooveel lof over Heinrich te hooren spreken. En onder het schoonmaken van een ouderwetschen gla zen kast praatte het meisje maar door. „Niet alle heeren zijn zoo gul en zoo goed. Daar is ook een graaf die Heinrich geld schuldig was, maar hoe dikwijls hij ook bij hem is geweest, by kreeg niets, zoo'n graaf, en dan zoo gierig te zijn. Maar Heinrich heeft gezegd, dat hij 't wel krijgen zal, daar zou zijn broer Toni wel voor zorgen. Eerst wilde die het niet doen, omdat hy met dien schurkachtigen kerel niets te maken wilde hebben, nooit, maar hij moest noodzakelijk voor zijn broer zorgen, want Heinrich was toch een armen jongen, en verdienen is bij zulke joDgens toch de hoofdzaak, altijd maar zien te verdienen, en zoo'n rijken graal moest toch zyD schulden betalen 1" babbelde Elise maar door, eindelijk bemerkende dat de barones niet meer luisterde. Weken van onuitsprekelijk lijdon waren voor Ludwig heen gegaaD, voor men zijn moeder toestond, hem naar zijn woning te doen overbrengen. De arme van alle steun berooide vrouw, bad door de gedachte aan Ruscow's schuld met de eigenzinnigheid van een vertwijfelende gezegdmijn onge lukkige zoon is toch het slachtoffer van een laaghartigen schurk geworden, ik moet sArem trmV^Tra rrrrrOO-y^-m V zijn de bron van veel levenslust en levensvreugd. Een gezonde slaap, gezonde werklust, groote werkkracht, vlugheid en veerkracht van geest zijn de kentee- kenen van een gezond zenuwstelsel. Gelukkig wie zulk een gezond zenuw gestel heeft, in dezen tijd waarin zulke groote eischen aan de zenuwen gesteld wordenMaar laat niemand lichtzinnig of zorgeloos daarover denken want ook de sterkste zenuwen moeten worden gevoed en verpleegd. Sanguinose is het eenvoudige natuurmiddel dat de zenuwkracht onderhoudt en versterkt. Prof. Dr. Nestor Charbonnier zegt van de SaDguinose „Ik aarzel niet te verklaren dat de Sanguinose het beste middel is dat ik ken tot be strijding van de neurasthenie (zenuwzwakte) en al hare gevolgen". Wat aan zwakke zenuwen de kracht hergeeft, is van zelf ook in staat om sterke zenuwen op kracht te houden. Wilt gij sterke zenuwen krijgen, probeer de Sanguinose. En wilt gij een krachtig zenuwgestel behouden, neem geregeld eiken dag ééne lepel Sanguinose, gij zult er u wèl bij bevinden. Prijs per fl. 1 1,50; 6 fl. f 8.—f 12 fl. f 15.—. WACHT U VOOR NAMAAK, de Riemersrraat 2c/4. VAN DAM Co. deD Haag. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Te Oosterend bij P. Dros; den Burg T. Buijs drogist, enI. Moerbeek., Oudeschild Joh. Dros. verder zoeken, daarin vond zij reden om in de stad te blijven, te meer daar Ludwig nog maanden lang geneeskundige hulp behoefde, zelfs toen men hem uit het hos pitaal ontsloeg. Zoo stonden dus voor het oogenblik de zaken een eerste vreugde dag voor de diep geknakte vrouw, die in den weinigen tijd dat zij zich niet aan haar zoon behoefde te wijden geheel met haar ge dachten bij haar oudsten xoon was, fan tastische plannen beramend om de ontdek king van haar zoon's geheimen vijand te vinden. Dagelijks was ze met Willa te samen en de generaal zag met droefheid de omme keer in 't lot van zijn kind. Haar moeder schreide er veel over, en daar tante Hetta weer naar haar klooster was vertrokken, was er niemand die do ouders opstookte neem er geen notitie van, ga 't tegen, en Willa behield dus gehoel haar vrijheid. De nog zeer lydend uitziende reconva- lesent, zijn moeder en Willa, zaten voor de eerste keer gezamenlijk aan de thee tafel in de nieuw ingerichte woning van mevrouw Klarenberg, alle drie druk pra tend om do godachten aan 't verleden te wijdeD, toen 't nieuwe dienstmeisje een brief binnenbracht. Ach, zij hadden roods zoo lang op oen levensteeken van Ulrich gewacht, dat alle hoop was opgegeven. Willa de brief van 't meisje aannemend en 't handschrift niet bekijkend, zei op 't adres kijkend„uit Rome 1" Uit Rome! Hun hart sloeg er niet sneller door, volgens hun gedachten was Ulrich naar Amerika of Indio gogaun, ergeua over de oceaan. Toen zijn moeder den brief opondo riep zij plotseling hardop uit„vau Ulrich" maar plotseling zweeg ze en zag verschrikt naar het gelaat van den nog zoo zwakken Ludwig. Deze ten hoogste opgewonden riep hijgend „Lees, lees toch „Hij leeft" riep Willa juichend, de moeder sprak het als in dankgebed zacht pit. Toen begonnen zij den brief te lezen. „Arme lieve moeder „Wat moet u toch om uw zoon, die met schande beladen de wijdo wereld moest intrekken, geleden hebben,en hoe misdadig van mij, om in mijn zollzuchtig egoismo u nog voor mijn leven te laten zorgen, wat ik had kunnen voorkomen. Maandonlang heb ik ziek en bewusteloos gelegen later hersteld was ik zoo zwak dat ik langzamerhand weer logisch kon denken. Hoe ik naar Rome gekomen ben, weet ik niet meer half waanzinnig bon ik verder gereisd, totdat men mij in hevige koorts uit het hotel, waar ik mij ziek had laten heenbrengon naar hot Klooster der Barmhartigheid vervoerde. Al mjjn effecten zijn mij ontstolen, ge lukkig niet het gold dat u, goede zorg zame moedor, tusscben de voering van mijn vest hobt genaaid. En nu moet ik morgen dit kloostor ver laten waar ik geon recht meer op heb, on waarheen ik nu gaan zal dat weet ik niotevenmin als ik het bogrijpon kan, dat ik op de gansche wereld nog iemand zou kunnen ontmoelen die mij gekend heeft. t Ik kan er mij niet in denken,'t maakt me krankzinnig. En geen opheldering, geen troost voor mij lievo moeder, moet ik dan als eon eerlooze door bot levon gaan Ik, voor wieu zulk oen levon on mogelijk is (Wordt vervolgd.) *r.sTOn.AZOos UKMUB Groote voor raad. Lage prijzen 1

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4