Gr. J. 0. D. Dikkers, Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Marktberichten. pSP** A d vertentiën Ned. Protestantenbond S. D. A. P. Afdeeling Texel. Spreker: C THOMASSEN. VERKIEZING. een Werkmanswoning met 47 aren Land, AD VERTENTIËN. Afdeeling Oosterend. Openbare Vergadering OnderwerpVoor de broodkast of voor de brandkast? Dr. J. TIMMER. publiek verkoopen a. ton verzoeke van P. Z1JM Lz. Verkoop Huis en Land van H. Willems gaat niet door. Een Schuur met bouwterrein, deze eenigszins bevredigend, dan zullen weldra meerdere visschers dit werk doen, omdat er op andere wijze weinig of niet te verdienen valt. Eenige schuiten liggen nog werkeloos, omdat men gebrek aan personeel heeft. Ds. Onnekes van den Helder zal a.s. Zaterdagavond alhier voor de afdee- ling van den Ned. Protestantenbond optreden met het onderwerp „Naasten liefde". Deze buitengewone vergadering is toegankelijk voor iedereen. Zie nader de advertentie. De Cocksdorp. 7 Sept. j.l. deed Mej. A. M. Dissel een klein fleschje in een kaasje, hetwelk zij in de stoomzuivelfabriek „Samenwerking" te Eierland maakte. In dat fleschje bevond zich een briefje, waarin zij den vinder verzocht zijn naam en woonplaats op te geven. Nu dezer dagen ontving ze een vriendelijk schrijven, waarin gemeld werd dat het briefje was gevonden door Franqois van Geersdaele in België en dat het kaasje heerlijk smaakte. De schrijver had een ansicht met zijn portret gebruikt. 2 Dec. a. s. hopen T. Dogger en Echtgenoote, woonachtig te Noord-Eierl. hun 60-jarige echtvereen. te herdenken. Zeer zeker zal deze merkwaardige dag voor de brave oudjes niet onopgemerkt voorbijgaan. De Cocksdorp Mej. A. J. v. d. Veer, onderwijzeres aan de O. L. School alhier, werd in ge lijke betrekking benoemd aan de O. L. S. te GrosthuizeD, gemeente Avenhorn. Den Hoorn, 25 November. Heden spoelde tusschen paal 7 en 13 eenig nieuw hout aan, meest schrooten in bossen van 12 stuks. Alsook eenige battings, merk M. C. en een kroontje. 26 Nov. Heden spoelde achter den Hoorn aan een in vergevorderde staat van ontbinding verkeerend lijk van het mannelijk geslacht. Vermoedelijke mer ken in de kleeren F. M., het is direct begraven. Oudeschild, 26 Nov. De gemengde zangvereeniging „Eigen Oefening" gaf Zaterdag 23 en Zondag 24 November eene uitvoering in de Zeven Provinciën. Beide avonden was de vrij ruime zaal flink bezet. Behalve een 4-tal liederen werd de Comische Operette „Oom Samuel" uitgevoerd. Onder de goede leiding van den directeur den heer M. Kikkert en met de zeer gewaardeerde medewerking van Mej. Dijt en van den jongeheer Vlessing, liep alles uitstekend van stapel. Zoowel de zang als het samenspel kon bijDa onverbeterlijk ge noemd worden. Ook de costumes mochten over het algemeen gezien worden. Lief hebbers van zang hebben dan ook zeer genoten en zullen ongetwijfeld de ver- eeniging „Eigen Oefening" een langdurig en bloeiend bestaan toewenschen. Naar men ons mededeelt, bestaat de mogelijkheid, dat hetzelfde programma nog eens zal worden uitgevoerd op Zondag 1 December in het hotel Texel te den Burg. Vlieland 23 Nov. Op den Richel, nabij het lichtschip Uitlegger, is gisteren het lijk gevonden van den loodsknecht Starrenburg, ver ongelukt in Sept. j.l. bij het omslaan der loodssloep. Heden zijn door de stemgerech tigde leden der Ned. Herv. Gem. alhier tot leden van het kiescollege gekozen de heeren C. den Hartog en J. Sieben. Door het kiescollege zijn gekozen de heer G. Bruin Nzn. tot ouderling en herkozen als zoodanig de hr. M. de Gorter. Tot diaken is herkozen de heer J. de Boer Ezn. Steenkool uit zee. Uit Katwijk schrijft men ons Eigenaardig is het, dat in den laatsten tijd hier, na eiken flinkon storm, op het strand veel Engelsche steenkool aanspoelt. Kinderen rapen deze brandstof, welke, na gedroogd te zijn, zeer goed brandt. Vermoed wordt, dat op den bodem der zee een groote hoeveelheid steenkool ligt, waarvan af en toe een deel wordt opgezweept, wanneer de wind het water in beweging brengt. N. v. d. D. Mollen. In het Noorden ondervinden de land bouwers nu reeds de nadeelige gevolgen van het verdelgen van hunne zoo nuttige j bondgenooten, de mollen. Om een geheel uitroeien te voorkomen, worden nu de mollenvangers thans van de particuliere gronden niet alleen geweerd, maar heb ben Burg. en Weth. van Noorddijk (Gron.) het vangen in de geheele gemeente ver boden. N. v. d. D. De smokkelaars in Westerwolde (Groningen) hebben een tegenvaller gehad Bij bun poging om 72 schapen over de grenzen te krijgen, viel de heele kudde in handen der Duitsche kommiezen. Zij zelf ontkwamen. R.N. Een schadepost. Een landbouwer te Fijnaart, die nog 1000 H.L. aardappelen (eigenheimers) aan hoopen op het land had liggen, kwam thans, bij verkoop daarvan, tot de minder aangename ontdekking dat ongeveer 600 H.L. daarvan door het „kwaad" aangetast waren. R.N. Vrouw verbrand. Men meldt ons uit Gouda Door het omvallen van een petroleumlamp vatten de kleeren van de 65-jarige weduwe Starren, wonende boven de Oud- Roomscbe Kerk, vlam. De te hulp geroepen pastoor Gol doofde de vlammen, doch de vrouw had zulke ernstige brand wonden bekomen, dat zij in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis gebracht moest worden. Daar is zij eenige oogenblikken later overleden. R.N. Ontleend aan de Opr. Haarl. Cour. Scheepsongeval. In de vorige week heeft op de Keulsche vaart nabij Maarssen een ongeluk plaats gehad dat twee menschenlevens had kunnen kosten. De zolderschuit van de firma Vogelpoel en Noorwegen, beladen met beenen en in de richting van Utrecht opgesleept door de motorboot dier firma, kantelde op een onbegrijpelijke wijze plotseling om juist toen twee mannen in de kajuit koffie zaten te drinken. Ze werden omver geworpen en tafel en stoelen stonden weldra onderstboven terwijl beide mannen uiterst voorzichtig moesten zijn om niet door het luik in de vaart te vallen. De sleepboot stopte onmiddellijk en voer een eindje terug doch hulp kon ze niet bieden, daar het nacht was en pikdonker. De kapitein der motorboot wilde de bemanning van de sleepboot waarschu wen, die in de nabijheid lag, doch intusschen had de jongste der twee opvarenden zich reeds door het luik heen weten te werken, onder de schuit doorgedoken, terwijl hij den ouderen man een touw in handen had gegeven. Zoodra de jonge man boven was bond de achtergeblevene dit touw om het middel en werd op deze wijze uit de schuit naar boven getrokken. Alles liep goed af en nog voor van den anderen kant hulp kwam opdagen, stonden de twee al aan wal. Beiden hadden ruim een uur doorge bracht in de omgekeerde schuit, die een poosje later zonk. (Utr. Dgbl.) Ongepaste grap. In een kerk in 't Land van Heusden, werd een bankbiljet van f 100 gecollecteerd voor de armen Toen diakenen het op gevouwen biljet nader .bekeken, was heteen reclamebiljet. Vroolijkheid en verontwaardiging wisselden elkander af. De predikant deelde de vondst in de avondgodsdienstoefening mede en gispte in krasse bewoordingen de ongepaste handelwijze, er echter den raad bij voegende, om, indien het een vergissing was, deze alsnog te herstellen. Sch. Ct. Beleedigd. 't Gebeurde in een der Geldersche grensgemeenten dat een onderwijzer zijn leerlingen van paddenstoelen vertelde, ook van eetbare. Hij had van de laatste soort eenige exemplaren meegebracht en daarvan enkele leerlingen een stukje laten eten. Dat dit niet naar den zin van alle ouders was, ondervond hij den volgenden dag, toen hij- van een hunner een briefje ontving, luidende: Mijnheer, we hebben by ons thuis ge noeg te eten, u behoeft mijn kind geen paddenstoelen te geven. (Tel.) Volgens de „Koll. Ct," heeft de heer J. D., landbouwer te Metslawier, die nog vier ponderaaat aardappels in den grond beeft zitten, ze gratis aangeboden. Hij ziet geen kans ze met het natte weer te rooien en van het land te halen. Met goud belegd. In publieke veiling is 1 HA., 37 A. 65 c.A. grond met 't daarop staande heerenhuis ,,'t Hof," gelegen aan het Schuitendiep te Groningen, door de firma W. A. Scholten aangekocht voor f 150,025 R. N. Geen groote schat. Te Venraai (L.), vertelt de Telwerd dezer dagen een heel oud, vervallen huis afgebroken. Volgens de in den volksmond loopende geruchten, zouden de vroegere bewoners, die tot de stille potters be hoorden, wel geld in den grond verborgen hebben, wat den werklieden, die met het afbreken belast waren, aanleiding gaf den grond onder den kelder eens diep om te wroeten. En jawel, eindelijk stieten zij op een ijzeren kistje. Zij hadden den schat. Toen 't kistje opgedolven en geopend was, bleek het evenwel slechts één rijksdaalder te bevatten 1 Tal van liefhebbers. Niet minder dan 262 sollicitanten din gen naar de betrekking van concierge in het gemeentehuis te Joure. Aan deze betrekking is verbonden een salaris van f 400 en een toelage van f 100 voor schoonmaak, enz. R. N. Een grappig geval. Wij lezen in de Nijm. Ct. Dezer dagen melde zich ter dienstne ming bij de Koloniale Reserve een gepasp. soldaat, een afstammeling van het Afrikaansche ras met bijzonder donkere huidskleur. Toevallig wilde 't geval, dat een burger, uit een der achterhoeken van ons land eveneens dienst kwam nemen bij de Koloniale Reserve en dezen 's avonds in het donker een slaapplaats aangewezen werd naast den Afrikaan. Toen het burgertje 's nachts -bij het licht wakker werd, schrok hij geweldig voor het donkere gelaat van zijn buur man en vloog het bed uit. Onze Afrikaan, door het spektakel uit zijn slaap geraakt, begreep dadelijk het geval en riep met een zware stem„Als je je muil niet dicht houdt dan slik ik je dadelijk in 1" Het burgertje was het verdere gedeelte van den nacht niet meer in zijn bed naast den Afrikaan te krijgen 1 (Tel.) HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 27 .\ovember 1912. Burg, 's Avonds 7 uur Bijbellezing. Cocksdorp, 'b Av. 7 uur ds. Boeke. Donderdag 28 November 1912. Oosterend, 's Avonds 7 uur ds. v. Grasatek. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, 's avonds 7 uur ds. Dagevos. HERVORMDE GEMEENTE. Zaterdag 30 Nov. 1912. Cocksdorp, 's Avonds 7 uur Geb. van Cbr. Belangen, Jaarfeest Chr. Jong. Vereeniging en beide Meisjesvereenigingen. Beperkt aantal kaarten bij den Ouderling A. Dros Pz. NED. PROTESTANTENBOND. Oosterend, 's Avonds 7 uur ds. Onnekes. van Helder. Zondag 1 December 1912. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Voorna, geen dienst. 's avonds 7 uur ds. F. A. Visser van den Hoorn. Waal, Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. Oudeschild, Vm. 10 uur ds. Buiskool. Den hoorn, Vm. 10 uur ds. Visser. Oosterend, Vm. 10 uur ds. v. Grasstek. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. half 10 ds. Dagevos. Nam. 2 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. Purmerend, 26 Nov, Aangevoerd 540 Runderen waaronder: 443 vette koeion 70 d 88 Ct. per KG, O,- Geldo koeien f 160 a 220 Melkkoeien f 190 d 310. 12 stieren. 49 vette kalveren f 0,85 a f 1.05 p. Kg. 207 Nuchtere kalveren f 16a f 30-—; 2051 Schapen f 21 h 134,00 Lammeren t a 1 ,00 345 vette varkens f 0,57 a 10,61 por Kg.; 40 magere varkens I 18 a 1 30, 255 biggen f8 a f 14 kipeiorou f 6.00 a 1 7.— per 100; Purmeronder Crt. Amsterdam, 25 Nov. Aangevoerd 201 Runderen, le kwal. 84 d 88 ct. 2e kwal. 76 a 80 ct. M 3e kwal. 70 a 75 ct. g, 80 Melk- en Kalfkoeien 1 135 a 1 350, 58 Nuchtere Kalveren 1 12,d 1 18, 470 Vette Varkens 57 a 61 ets. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Geboren: PIETER, zoon van P. SMIT Pz. en L. SMIT-Slaman. Oudeschild, 20 Nov. 1912. Hiermede vervullen wij den plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen geliefdeD Vader, Behuwd- en Grootvader, CORNELIS C. RAB, Wedn. van Antje Koorn, in den ouderdom van ruim 83 jaar. D.J. M. DRIJVER-Rab. P. DRIJVER en Kinderen. Nieuwediep, 23 Nov. 1912. Buitengewone Vergadering op Zaterdag 30 Nov. as. 'savonds 7 uur. Spreker: Ds. ONNEIiES van den Ilelder, over het onderwerp„Naastenliefde". M. KIKKERT, Voorz. Joh. KONING Sz., Secr. op 30 November in de Zeven Provinciën, ^s avonds 7 uur. Entree 10 cent. Debat gewenscht Het College van Dagelijksch Bestuur van den polder Waalenburg brengt ter kennis van de Stemgerechtigde Ingelanden dat op Zaterdag 7 December a.s. van des voormiddugs tien uur tot namiddags een uur aan den Burg in café „den Burg" zal worden overgegaan tot de stemming van een Hoofdingeland voor het bestuur van dien polder, waartoe alsdan aan de kiezers hunne stembriefjes zullen worden uitge reikt. Deze stemming behoort te gescheiden ter voorziening in de vacature ontstaan door de periodieke aftreding volgens den rooster van den Hoofdingeland, den Heer Texel, den 20 Nov. 1912. Het College van Dagel. Bestuur, voornoemd, A. C. KEIJSER, Voorzitter. C. J. ROEPER, Secretaris. Notaris te Texel, zal, op Maandag 2 December 1912, des avonds 7 uur in het Logement „de Oranje boom* aan den Burg op Texel, Een perceel Weiland, genaamd „het Madje" gelegen aan bot einde van den Jan Aijeswog in do Westen op Texel, Sectie F. no. 12, groot 1,27,80 Heet., TE KOOP op de hoogte Noordbaffel. 450 MJ aan de Molenstraat. Een Loods inct Erf, achter de Vermu- ning aan don Burg 800 M-. Twee pcrceclcn Land achter Oudeschild groote 1,27,10 H.A. Een Itouwterrein aan den Ruigendijk in. Waal en Burg, 800 M3. C. BOON.

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 2