TwïërTngaT Ontvangen! GRATIS bij den aankoop van 1 Kilo's bus Paarden- en Rundvee- Verzekering. een Burgerwoonimis. Te koopEen Woonhuis, een PAKHUIS, Gonden- en Zilveren werken. HORLOGES, Regnlatenrs, Wekkers, staande Klokjes, Barometers. een trouwe bruine Venlmerrie Een Huis met Land, een mak MERRIEPAARD. MOTORDIEN ST Texel, Amsterdam via de Zaanstreek. DEZE DOOS FIJNE CHOCOLADE ONTVANGT Deze Cacao overtreft in kwaliteit iedere andere, van gelijken prijs. FEUILLETON. DOODGEZWEGEN. Duffel en Zeeduffel Te koop wegens vertrek in goud, zilver en nikkel. Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. Te koop voor billijken prijs DE ALKMAARSCHE Stoom - Steenhouwerij Firma W. F. STOEL ZOON levert alle soorten tegen or>gelukken, werpen, en brand inbegrepen, tegen vaste premie. de nieuwste stoffen en stalen voor Demi's en Winterjassen. Sanguinose bij Zenuwzwakte. K. BOON, Julianastraat. staande Westeinde Oudeschild, benevens staande midden Oudeschild. Te bevragen bij JAN SCHELLINGER. Horlogemaker. Goudsmid. Inkoop en ruiling van Goud- en Zilver Onder minzame aanbeveling. TE KOOP ond S jaar. Ook genegen te ruilen. Adres D. van STEENBERGEN Binnenhaven Helder. te zamen groot 42 are, gelegen nabij de Koog. Te bevragen bij R. J. DAALDER, Koog. Aan hetzelfde adres te koop Vertrekt van Texel Zaterdagmorgen 6 uur en Dinsdagmiddag 2 uur vau Am sterdam. Beleefd aanbevelend, Jn. ZLTDEWIND. Hardsteen, Zandsteen en MARMERWERK. door L. HAIDHEIM. 29.) „'t Is zeer treurig voor je ouders, meisje, dat je hun zoo weinig vreugde geeft." Zij zei dat iets zachter dan gewoon lijk, want eigenlijk ging Willa'sleed haar toch ter harte. „Dat is waar lieve tante, dat is zoo, en met al mijn kinderlijke lielde kan ik het niet veranderen," zei 't arme kind, met tranen in de mooie zielvolle oogen. „Maar Willa, je meet tonh niet altijd aan 't verleden blijven denkeD, als je ge lukkig wilt worden. Geloof me kind Dat lietkoozen van harteleed ,Ach, tante, als u eens wist, hoe ik me gedwongen heb terwille mijner ouders, stil en gelaten Ulrich als dood te beschou wen. U hebt eens gezegdals hij dood was, zou ik 't me ook moeten getroosten, daarover heb ik veel nagedacht. Ja, tante, als hij dood was, dan kon ik hem in de vredige rust van 't graf en in eere gestorven, blijven gedenken; maar hij is niet in de eenwige rast, niet in deD vrede des doods, in de eeuwige zaligheid hij leeft nog hij is zoo diep ongelukkig, en zou ik hem nu kunnen vergeten en zeil gelukkig kunnen zijn Zoolang ik hem kende, heb ik hem liefgehadwij waren zoo in alles een, spraken eikaars gedachten nit. Dan lachten we er om, niet begrij pend, waarom we er ons over verheugden en dat 't eigenlijk liefde was, en boe zou ik dat alles kunnen vergeten Als dat geen liefde was, tante, dan was ik er al laDg overheen. Maar mijn liefde is als een door steenen plat gedrnkt plantje, dat groeit en bloeit steeds naar het kleinste licht straaltje heen; Zoo is voor mijn liefde Verzekert uwe Paarden en Runderen met den staltijd, bij solide Maatschappij, Ook per briefkaart te ontbieden. AgentK. J. v. d. WOUDE, de Cocksdorp. voor Rijjassen en Roergangers. Alles tegen scherp concurreerecde prijzen. Aanbevelend, LENGRAUS, Oosterend. Helder, Keizerstr. 62. Aan hetzelfde adres een üandkar te koop tegen billijken prijs. Gedurige vermoeidheid, Slapeloosheid, (slecht inslapen, vermoeid wakker worden,) Zenuwpijnen, (pijn in don rug en in de leodeu, hardnekkige hoofd pijn,) hartkloppingen, gebrek aan eetlust, duizeligheid, misselijkheid, suizen in hoold en ooren, gebrek aan kracht en levenslust, dat zijn alles verschijnselen en gevolgen van zenuwzwakte. Het middel dat snel en afdoende helpt in zulke gevallen is de SANGUINOSE, en wel hierom, omdat de Sanguinose den eetlust opwekt, en Uw slaap diep en verkwikkend maakt. Niets dat verloren kracht beter herstelt dan rust, en die schenkt u de SANGUINOSE. Geneesheeren en leeken verklaren dit. „Naar mijn overtuiging beveelt de SANGUINOSE zich aan voor alle gevallen van uitputting en algemeene verslappingstoestanden." Haeltert. Dootor POL DEMADE. „Twee jaar geleden leed mijne vrouw aan verval van krachten, zij is door de Sanguinose weer geheel opgeknapt." Lichtevoorde. E. HENSINKVELD. Vanneer gij het noodig hebt, doet dan uw voordeel met bet bovenstaande. Wanneer gij lijdt aan neurasthenie, probeer het eens onbevooroordeeld met de Sanguinose. Wat zij voor anderen deed, doet z(j ook gaarne voor u. Prijs per fl. f 1.50; 6 fl. f 8.— 12 fl. f 15.—. WACHT U VOOR NAMAAK, de Riemerstraat 2c/4. YAN DAM Co., den Haag. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Te Oosterend bij P. Dros, Oudeschild Joh. Dros, den Burg T. Buijs, drogist en I. Moerbeek. u DIRECT Sickesz' Daalders Cacao. „de hoop" 't kleine lichtstraaltje. Zij kan boewei niet vroolijk opbloeiend niet ster ven, omdat zij met haar wortels in mijn ziel zit vastgeklemd. Ik zal wachten, geduldig wachteD, mama en papa zullen gaan inzien, dat 't geen eigenzinnigheid, geen dwaze sentimentaliteit is, maar Iets waartegen ik Diet strijden kan, iets heiligs, wat God mij in 't hart geiegd heeft. En als papa zijn ontslag genomen heeft, dan zal ik hem bidden met mij te reizeD, om hem samen te gaan zoeken; en als we hem vinden, ver weg, waar geen sterveling hem kent, dan gaan ,we trouweD, en dat is mijn kracht mijn steunpunt dat houdt mij in het leven. En, nietwaar tante nu zult u me Diet meer over uw gunsteling spreken. Ik denk aan geen andere maD, wie 't ook is; ik denk alleen aan Ulrich Voor het eerst had Willa tegen haar tante over haar lielde gesproken, steeds zwijgend haar harde woorden verdragen. Heden bij den eersten zachten klank, opende zich 't hart der oude tante, die hoewel zij geen zachte beminnelijke natuur bezat, nu toch wel getroffen scheen. Daardoor vergat zij den tijd en moest de geldzending tot later wachten. In 't gemoed der stiftsdame had intus- schen een groote verandering plaats. 't Scheen haai plotseling toe, dat Willa die z(j altijd gering geschat had, om haar meegaandheid en weekhartigheid, iets van haar aard bezat. Willa bond wel geen strijd aan, zooals zij, tegen wie of wat zou zij dat doen? Maar Willa hield vol, hield vast, wat zij beet haddat respec teerde mevrouw Hetta. In deze stemming Dam zij laDgzaam de portefeuille van do talel in haar hand, hem van binnen en van buiten bekijkend en betastend, terwijl Willa na iedere derge lijke uiting nog stiller en in zichzelf ge keerd, haar handwerk weer opnam. Plotseling riep mevrouw Hetta: „Neen maar, wat kan dat beteekenen Kijk eens hier Willa!" En toen deze bij haar kwam, hield zij baar, een door 't lange liggen in 't tascbje, dicht in elkaar ge frommeld stuk papier voor. „Kijk eens Willa, dat zat tusscben de voering ingeschoven, wat zou hij daarmee gedaan hebben Dat mag ik hem wel terugsturen Maar hoe vreemd jou erfenis!" „Mijn erfenis Willa had nog geen be weging gemaakt om 't blad aan te nemen, dat haar tante haar voorhield, waarschijnlijk niet wetend, wat zij er van zeggen moest. Nu las z(j onverschillig maar toch ver baasd. Eerst bij de onderteokening en de laatste zin, „ik heb 't gehoord" keek zij levendig op. Heinrich Ruprecht? van waar kende zij dien naam? wat was Ruscow met dit pd- pier van plan geweest Tante was rood geworden van schaamte. Had Ruscow? maar neen I hij had niet om 't geld „Hij maakte je reeds het hof voor Wal burg dood was!" riep zij hardop en driftig. Daardoor gaf ze Willa's gedachten een andere ricbtiDg, maar deze gaf zonder de minste belangstelling 't blad weer terug. Misschien heeft hij 't maar neen, toevallig zulk een blaadje vinden en dan wegstoppen? dat was niet denkbaar on de datum stond er toch ook bij. „Dat is weinige dagen voor tante Wal- burgs dood," zei ze nadenkend. Zou 't mogelijk zijn, dat Ruscow in haar de rijke erfgename had gezien van die bekend rijke vrouw Zonder to weten, wat er uit op temaken stonden beiden ecu poos na te donken. Heinrich Ruprecht! dat was immers de beminde van Elise on dio had geluisterd? Hoe kwam die in het huis van de ster vende? 't Was onbegrijpelijk, geen van beiden konden 't zich verklareD. „Maar ik stuur het hem toch maar liever niet terug, Willa!" „Waarschijnlijk heeft dat papier er al lang tusschen gezeten, en heeft hij 't als verloren beschouwd, toen hij 't miste." „Ja, maar hij zal toch wel weten wat 't beteekentzei Willa. Mevrouw Hetta zweeg; maar de harde trek, die haar familie zoo goed kende, vertoonde zich weer op haar gezicht. 't Blad verscheurend, wierp zij 't in de papiermand. Willa zweeg eveneens. Na de opko mende gemoedsbeweging was z(j weer tot rust gekomen, en 't was haar onverschillig om welke reden Ruscow aanzoek om haar hand had willon doen. Maar toen zij den volgenden dag haar moederlijke vriendin weer bezocht en Ludwig al het besprokene met den raads heer vertelde, onder anderen ook dat Otto Feedern het ouderlooze nichtje van den ouden heer liefhad, die een zeer slechten dank van Ruscow had, en buiten zichzelf was over dat fatale doodzwijgen van het voorgevallene in die club, toen kwam Willa weer alles in de gedachten. Opstaande ging zij naar Elise, vroeg deze naar den naam van haar geliefde en naar zijn vroegere betrekking „Die is klerk geweest, freule. Eerst bij dr. Mejjer en toen bij Weis. Daarna hij den agent Busonie en bet laatst drie jaar bij den braven rechtsgeleerde Grödli." „Had Weis toen ter tijd tante Walburgs testament niet opgemaakt, en zou Ruscow werkelijk Naar do kamer terugkeorend verleide zij den vreemd opkijkendeu Ludwig, cn zijn mooder dat zij een papier in Ruscows portefeuille go vonden had. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4