Voetbal-match G. J. 0. D. Dikkers, Enkhuizer Almanak 1913. de Boerenplaats Advertentiën. Marktberichten. Quick I van Helder en Texel I Lezing van Dr. L.T.C. Schclj, Herbesteding. Banketbakkerij J. KIKKERT Jzn. Gr. J. O, D. Dikkers, G. J. O. D. Dikkers, G. J. O. D. Dikkers, G. J. O. D. Dikkers, 1° De Huismanswoning, Predikbeurten GETROUWD: Geene. OVERLEDEN op Zondag i December. Het verrichten van eenig Straat werk te den Burg met bijko mende werken. publiek verkoopen publiek verkoopen a. ten verzoeke van P. ZIJM Lz. Een perceel Weiland, genaamd „bet Madje" gelegen aan bet einde van den Jan Aijesweg in de Westhn op Texel, Sectie F. no. 12, groot 1,27,80 Heet., Verkoop Huis en Land van H. Willems gaat niet door. publiek verkoopen Publiek verkoopen publiek verhuren St. Nicolaaspakketten. Wij maken onzen lezers atteDt dat met het oog op de St Nicolaas drukte op de postkantoren, de vergunning om meer dan één pakket op één adreskaart te doen verzenden voor den tijd van 2 tot 6 December is ingetrokken en het aanbeveling verdient le. voor een zorgvuldige, stevige ver pakking zorg te dragen 2e. de adressen op de pakketten te schrijven 3e. in de pakketten een tweed9 adres te sluiten. Voor pakketten van waarde bestaat gelegenheid tot aangifte van waarde, bij eventueel verloren gaan gedurende het vervoer per post, wordt de volle aangegeven waarde vergoed. De Cocksdorp. De Heer Ar. Dros Dz. te Eierland deed met goed gevolg examen voor 3de machinist by de koopvaardij. De burgemeester van Zaandam. Men meldt uit Amsterdam Het Gerechtshot deed heden in hooger beroep uitspraak in de zaak tegen den burgemeester van Zaandam, jhr. Elias, die zich had te verantwoorden wegens vervalsching van een reispas. Het Hof vernietigde om redenen tvan vorm het vonnis der Haarlemsche recht bank en opnieuw rechtdoende, veroor deelde het beklaagde tot een dag ge vangenisstraf. Schieten op luchtschepen. In Duitschland is eindelijk een patroon uitgevonden, die een vernietigende uit werking op luchtschepen heeft. Treft zoo'n patroon namelijk het om hulsel van den ballon, dan ontstaat door een gevoelige tonder een vlam, welke spoedig het gas doet ontploffen. Door deze nieuwe uitvinding krijgt de vliegmachine natuurlijk een veel grooter beteekenis dan het luchtschip. Visch of Argentijnsch bleesch? De vischverkoopers te Haarlem kunnen 's Zaterdagsavonds den invloed van het verkrijgbaar zijn van Argentijnsch vleesch danig bemerken. Zaterdag j. 1. b v. werd er door die verkoopers meer visch mee Daar huis genomen, dan anders vaak in een heele week verkocht wordt. De huismoeders, die vroeger visch moesten koopen door de duurte van het gewone vleesch, gaan nu Zaterdags avonds, als zij hun boeltje pas schoon hebben, niet langer aan het visch schoon maken en bakken. Ontleend aan de Opr. Haarl. Cour. Hij had berouw. Men meldt ons uit Schoonhoven Een jongeman uit Krimpen aan de Lek zou te P. in het huwelijk treden. Op den bepaalden dag was de wederzijdsche familie volledig bijeen en gereed om den gewichtigen tocht naar het raadhuis te aanvaarden. De bruidegom echter ontbrak en bleef ontbreken. Aan vermoedens natuurlijk geen gebrek het meest werd gedacht aan een ongeval en het bruidje bracht een aDgstigen dag door. De vol genden dag bracht de verrassende op lossing de bruidegom had berouw gekregenIn een brief aan de familie van het meisje berichtte hij, dat hij van het huwelijk afzag. Arm bruidje Tragisch. De zoon van een arbeider van den heer S. te Bovenkarspel (N.-H.) waren uitge gaan om een schuit bloemkool te halen. Op de terugreis sloeg door den krachtigen wind de volle schuit om. De arbeider wist zwemmende aan wal te komen. Hij trachtte nog zijn makker hulp te bieden, doch zag hem voor zijn oogen verdrinken. De geredde heeft in bewus- teloozen toestand in een hooiberg den nacht doorgebracht. De vader ongerust door het lange wegblijven van zijn zoon, ging op onderzoek uit en vond de om geslagen schuit drijvende. Na eenig visscben haalde hij het lijk van zijn zoon op. De arbeider werd 's morgens gevon den. Hij bleet den geheelen dag bewus teloos, doch kwam 's avonds bij. De overledene was eenige zoon en 25 jaar oud. Uit het Leidsch Dbl. Wel wat veel zegen. De gelukkige vader, die te Utrecht zijn 25ste kind ten doop hield, wordt volgens de „Eind. Courant" overtroffen door W. van Berlo, te Gemert, die aldaar aan gifte heeft gedaan van z\jn 29ste kind. §- Dure velletjes. In Friesland worden tegenwoordig mollevelletjes opgekocht voor uitvoer naar Amerika. Men betaalt per stuk 32 34 ct. Bouiovallige huizen. Men meldt uit Amsterdam Verleden week was het op Rapenburg, dat de buitenmuur van een oude woning ten gevolge van het heien in de onmiddel lijke nabijheid instortte. Hetzelfde deed zich Maandagavond wederom voor in de Pieter-Jacob-straat, waarvan twee on bewoonbaar verklaarde woningen de buitenmuren scheurden en instortten. Ook de andere huizen in de nabijheid toonden neiging tot instorten althans de muren moesten stevig gestut worden. Dinsdagmorgen waren op het dak der ten deele ingestorte huizen brandweer mannen b3zig de Dog met groote bressen en scheuren overeiDd staande muren om te rammelen, waarvan telkens groote stukken met veel lawaai neerstortten. Uit het Rott. Nbl. Een reuzen biet. Door K. Lewis te Nieuw-Vennep is op diens laDd een biet gerooid, die de buiten gewone lengte heeft van 1 M. 75 cM. De rooier, van een flinke lengte moest het tegen de biet in lengte afleggen 1 Moord door een vrouw. Te Achterwehl (gemeente Wehl) is Maandagavond de 18-jarige Nico Kraus, uit Didam, door een 60-jarige vrouw doodgeschoten. Den geheelen dag had men zich bij Eijt aan sterken drank te buiten gegaan, 's avonds schijDt er hoog gaande ruzie uit te zijn voortgekomen, althans in huis is alles vernield en ten slotte is op Kraus voor de deur een schot hagel gelost, dat hem in de linker zijde trof. De dood trad onmiddellijk in. Kraus was kippenkoopman van beroep en stond ODgunstig bekend. De daderes is een vrouw, die zich doorloopend aan sterken drank te buiten gaat en dan tot alles in staat is. Na de daad te hebben gepleegd, heeft ze zich zelf bij de politie aangemeld. Zij bevindt zich in hechtenis. Voor eenige dagen stierf bij den landbouwer H. Kraan te Kloosterveen een koe aan miltvuur. Zaterdag voelde Kraan een vrij hevige pijn aan een zijner handen, waar bij een klein wondje had. Toen Zondag dr. Bolt er bij geroepen werd (hand en arm waren inmiddels tot aan den schouder opgezwollen) gelastte deze onmiddellijke overbrenging naar het academisch ziekenhuis te Groningen. Maandagmorgen is de patieDt daar reeds overleden. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel, Van 23 tot en met 29 Nov. 1912. GEBOREN Leendert, z v. Hendrik Brou wer en Aaltje Griek, Eendrachtpolder. ONDERTROUWD GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 oliejvs, gevonden op den weg naar Oosterend, en 1 doekspeld, gevonden te den Burg. Zondag 1 December 1912. HERVORMDE GEMEENTE. BurgVoorin, geen dienst. 's avonds 7 uur ds. F. A. Visser van den Hoorn. Waal, Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. Oudeschild, Vm. 10 uur ds. Buiskool. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Visser. Oosterend, Vm. 10 uur ds. v. Grasstek. H. Avondmaal. Coclcsdorp, Vm. 10 uur ds. lloeke. GEREFORMEERDE KERK. OosterendVm. half 10 ds. Dagevos. Nam. 2 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 4 December 1912. Burg's Avonds 7 uur Bijbellezing. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, 's avonds 7 uur ds. Dagovos. 20 Kaltkoeien f 200,a f 280; 12 Nuchtere Kalveren f 12 a f 24. Lammeren t -al —.00. 60 Vette Varkens 52 a 58 ot. per Kg. 80 Biggen f 10.00 a 116,00; Boter f 1.30 a f 1.44 per K.G. Kipeieren t 5.50 a 1 6.50 per 100. Ondertrouwd J. TIESSEN Gemeente-Opz. en T. SCHUITEMARER. Texel, l 29 November 1912. Barsingerborn, Huwelijksvoltrekking 13 December d.a.v. Heden overleed na een kort doch smartelijk lijden, ons innig geliefd Dochtertje en Zusje, MARIA, in den jeugdigen leeftijd van circa D/s jaar. Haur diepbedroefde Ouders en Broertje Jb. KRUINEN Rz. C. KRIJNEN-Maat. R. KRIJNEN. Zaandijk, 27-11 '12. Algemeene kennisgeving. Uit de Bcbager Courant: Schagen, 28 Nov. Aangevoerd: 11 Geldekoeien f 191 a I 240 71 Vette Koeien 1 200 a 1 380,— Allen, die iets te vorderen hebben van verschuldigd zijn aan, ot borgtochten be zitten ten laste van de nalatenschap van Mej. A. HUISMAN, weduwe van den heer J. Hopman, gewoond hebbende te Texel, en aldaar overleden den 29 September j.l., worden verzocht daarvan opgave ot be taling te doen ten kautoro van deu ouder- geteekende, voor den 1 Januari 1913. G. DIKKERS, Notaris. tusschen HET BESTDUR. RijkszuivelcoD8ulent te Hoorn, op Woensdag 11 December a. sinde „Vergulde Kikkert", 's avonds te balt acht. Onderwerp: Het nut, de werking en de noodzake lijkheid van de oprichting eener Coöpe ratieve Zuivelfabriek. TOEGANG VRIJ. Burgemeester en Wethouders van Texel zullen op 4 December 1912, des middags 12 uur ten raadhuize aanbesteden Bestek ter inzage ten raadhuize. Warmoesstraat. Chocolade, Borstplaat, Marsepain, Banket. P S. Eigen fabrikaat. Geen venters. Beleefd aanbevelend, Notaris to Texel, zal op Donderdag 12 December 1912, des morgens 10 uur, ten verzoeke cn bij bet woonhuis van HENDRIK ROEPER Tz. op Zuidbaffel, 14 Schapen, 2 Enterlingcn, 1 klamp Hooi, 3 korven Bijen, Stroo, kribben, ruiven, voorbakken, bijenkorvon, planken, houtwerk, palen, takkenbossen, aardappelen, poters, linnen kast, tafel, stoelen, klok en eenig huisraad. Verkrijgbaar Roekh, PARKSTRAAT. Prijs 15 Cent. Notaris te Texel, zal, op Maandag 2 December 1912, des avonds 7 uur in het Logement „de Oranje boom* aan den Burg op Texel, Notaris te Texel, zal, op Vrijdag, 13 December 1912, des avonds 7 uur, in het Hotel „Texel", te den Burg op Texel, ten verzoeke van den heer JAN RAB Jbz. I. Een perceel bouwterrein, groot ongeveer 340 oentiaren op het Moienerf nabij den Burg, annex de schuur van Mej. de wed. E. 8 VLESSING. 2. Een perceel bouwterrein daarnaast, groot ongeveer 300 centiaren. 3. Een Schuur met grond, annex perceel 2, groot ongeveer 140 centiaren, 4. Een nieuw hnis en erf, in de Molen straat te den Burg, groot ongeveer 144 centiaren. 5. Een idem, daarnaast, groot ongeveer 144 centiaren. 6. Een perceel bouwterrein, annex perceel 5, groot ongeveer 144 centiaren. 7. Een idem, daarnaast groot alsvoren. 8. Een schuur, waarin timmermanswerk plaats, en ert in de Nieuwstraat, te den Burg, groot 43 centiaren. 9. Twee woningen onder een dak meter), aldaar, groot 95 centiaren. Notaris te Texel, zal op Maandag, 16 December 1912, 's avonds 7 uur, in het Hotel „de Zwaan* aan den Burg op Texel ten verzoeke van Mej. N. REIJ, weduwe van den Heer T. Mz. Zijm, ff bestaande uit een huis met schuur en eenige perceelen best weiland aan de "Westen op Texel. De verkooping geschiedt in perceelen en in combinatiën, te weten H. a. c. perc. 1, 1 30 80 weiland „Voorste Bremerhekken", perc. 2, 1 43 10 weiland „Achterste Bremerhekken." perc. 3, 1 59 40 Boerenplaats en hniskoog. perc. 4, 1 23 73 weiland mot boet. perc. 5, 109 40 weiland „Spakenland." perc. 6, 1 46 37 weiland „Mantjesland." perc. 7, 1 17 38 weiland „Benedenste Geest." perc. 8, 152 57 weiland „Bovenste Geest." perc. 9, 1 31 88 weiland „Paddemorrie." perc. 10, 1 23 61 weiland „Groote Vink," perc. 11, 0 94 72 weiland „Kleine Vink," perc. 12, 0 65 66 weiland „Ookes." Aanvaarding 20 Maart 1913. Betaling 20 Juni 1913. Op hetgeen wordt gekocht kan 65 percent gevestigd blijven. Inlichtingen en kaartjes zijn ten kantore van bovengenoemden Notaris verkrijgbaar. Notaris te Texol, zal op Vrijdag 20 December 1912, des morgens lO'/a uur, in het Hotel de „Linde boom" te don Burg op Texel, ten ver zoeke van het bestuur der Doopsgezinde Gemeente van Burg, Waal en Oosterend te Texel, voor den tyd van 6 jaren, genaamd „de Kamp" en de schapeaboet genaamd de „Lageboet" met 32,93,21 heet. Wei- en Hooiland gelegen op Noordhail'el on in do Hemmer te Texel, en waarvan 3,39.70 heet. is gelegen bij de Watorplaats in Waalonburg. 2o. De Huismanswoning,genaamd „Drie buizen" met 21,33,64 hectaren Wei- en Hooiland, gelegen op Driebuizen en in de Hemmer te Texel, en waarvan 1,70,30 beet. genaamd „Waterbak" is gelegen in Waal en Burg. 3o. Een perceel Weiland, genaamd „ach> ter de Kooi" goKgen op Zui I. If to Texel, groot 2,95,00 hectaren. en 4o. Twee perceelen Weiland 1 n in do Westen te Texel, ram e out 50.50 aron.

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 2