DAALDERS Winterdienst. M. WIERINGA, Boekhandel Parkstraat vindt ieder iets van zijn gading. VULPENHOUDERS MOTORDIENST Texel, Amsterdam via de Zaanstreek. India-Rubber-Stempels, Verkrijgbaar in den Boekhandel Parkstraat PRIJS 15 CENT. Nationaal Spoorboekje. Spoorboekje met tarieven. 10 Cents. DAKLEIEN Gouden- en Zilveren werken. HORLOGES, Regulateurs, Wekkers, staande Klokjes, Barometers. Firma LANGEVELD BE R001J. DOODGEZWEGEN. IN DEN in uitgebreide sorteering voorhanden in den Boekhandel Parkstraat. Boekhandel Parkstraat. Zorg voor dc uwen in het kille jaargetijde. Geef hun DAGELIJKS, voor ze uitgaan EEN KOP CACAO; HEBBEN ZE T LIEFST. FEUILLETON. Boekh. Parkstraat. - 7 in goud, zilver en nikkel. Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. is de meest uitgebreide sorteering in alles wat het vak betreft voorhanden. Kantoor-, Schrijf- en Teekenbehoeiten formaat, verder Inkten, Yloeimappen, Penhouders in vele soorten en prijzen, Vloeidrukkers, Bevochtigers en bovenal nieuws op dit gebied de „Hoepla Potlooden" te bevestigen aan de kleeding met een veiligheidsspeld, of met schroefjes op de schrijftafel, kortom ieder vindt wat Luxe-doozen Post, Notitieboeken, Kasboeken, Huishoud boeken, Waschlijstenboeken, Bonboekjes, Vulpenhouders, Copieboeken, Commissieboeken met één en twee afdrukken, verder Passerdoozen, Teekenhoeken, Teekenhaken, Teeken- inkten, Teekenpennen, enz. enz. enz. Minzaam aanbevelend, Vertrekt van Texel Zaterdagmorgen 6 uur en Dinsdagmiddag 2 uur van Am sterdam. Beleefd aanbevelend, Jn. ZU1DEWIKD. om brieven van den naam des afzenders te voorzien. BLOOKERS Enkhuizer Almanak voor 1913. door L. HAIDHEIM. 31.) „Jnist hij was 't, die de ongelukkige het eerst veroordeelde," [antwoordde Ludwig wrevelig. 't Was te begrijpen dat het den broeder tegénstond zich juist tot dezen te wenden. Intusschen had Ludwig de meegebrachte stukjes papier naast elkaar gelegd. .Zie eens hier, verzocht hij den advo caat. De oude heer las, verschoof zijn bril, las nogmaals. .Hoe komt u daar aan vroeg hjj Lud wig, over nijn bril doordringend aankijkend. .Kent n die hand, de naam van den onderteekenaar .Beide! boe komt dat in uw bezit? en waarom hebt n dat verscheurd Ludwig vertelde de geschiedenis. Zeer ingespannen, met al de teekenen van scherp Dadenken, luisterde beide heeren toe. .Eenvoudig, heel eenvoudig! Ruscow heeft zich achter den bengel die toen nog bij mij was, verscholen. Alleen herinner ik mij niet hem in dat huis te hebben meegenomen. Maar dat daargelaten het feit, dat dit geschrift inhoudt was zoo, ik zal den datum in mijn boek opzoeken. .Freule Willa meent dat het eenige dagen voor mevrouw Walbnrgs dood was. .En Ruscow wist dus dat zij een schit terende partij was." .Maar hij huwde toch dadelijk daarop de dochter van Mitscheff", merkte Ludwig op. Opnieuw spraken zij ten einde raad en en in volle onzekerheid over al deze ge heimzinnige feiten. Zonder een bepaald doel was deze bekentenis toch niet ge schreven. Op dat eene punt bleef de jurist staan. Maar hij sou er wel achter komen. Die jongeD, die Ruprecbt is wel te vinden. Zijn broeder dient als kellner in de Jockeyclub en schijnt daar nogal geëerd te zijn. .En het dienstmeisje van mijn moeder is de bruid van uw vroegeren klerk." ,Nu, dat meisje zullen we er maar buiten laten, vrouwentranen kan ik niet verdragen. Ik zal zijn vader verzoeken hier te komen om zjjn adres op te geven, dan zullen we dien braven jongen wel krijgen, 't Moet een doortrapte huichelaar zijn. Zijn laatste heer heeft hem eenige jaren in dienst gehad en prees hem zeer. Toevallig ontmoette ik hem daar. De oude man was woedend over dat verraad. .De graat zullen we wel niet te pakken knnoen krijgen die liegt er zich wel uit, die zal wel niet zoo dom geweest zijn iets op echritt to gevon hoogstens geld. Mogelijk heeft hij dien jongen verleid tot maar dat isbedrukt schudde hij bet bnofd. .'t Is me [alsof we op 't eerste spoor komen van dit duivelswerk," zei de ma joor na lang nadenken, levendig opkijkend. .Als Ruscow Willa wilde huwen, dan stond Ulrich hem in den weg. Hij wilde zeker zijn dat zij geld had, daarom dit geschrift." „Goed maar dan Kort na dat voorval huwde hij een ander. Om barones Willa had hij nog niet direct aanzoek gedaan, dus geen blauwtje geloopen," merkte de jurist scherpzinnig op. .Kort geleden heeft hij de stiftsdame ver teld, dat hij bet huwelijk gesloten 'had uit vertwijfeling over Willa's koel heid," zei Ludwig, de ontmoeting vor- tellend. zijn in verschillende maten voor handen aan de Steenkooperij van firma W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. Horlogemaker. Goudsmid. Inkoop en ruiling van Goud- en Zilver Onder minzame aanbeveling. men er in de grootste verscheidenheid, Briefkaart- en Postzegeldoozen, Laklampjes, Linialen, Wisseltasschen, Banknotentasschen, Briefwegers, om niet te noemen Kantoorboeken in Zoowat een week later zat Willa, haar moeder en tante de courant voor te lezeD. Na de politieke berichten volgden de plaat selijke. Een opmerkenswaardige diefstal bij een oude dame, een dronken werkman die zijn vrouw geslagen had, en dergelijke nieuwstijdingen vullen het blad, maar een laatst bericht trqk de aandacht. Een der eerste kellners uit do Jockeyclub een oppassend en zeer gezien man, heeft zelf moord gepleegdmaar hoewel het schot in zijn borst levensgevaarlijk is, is hfj nog in leven. Wat hem tot die daad gedreven beeft, is nog niet bekend. Die naam „Jockeyclub" bracht Willa iets in de gedachten, zonder zich te her inneren wat het geweest was; maar zij toonde reeds lang niets meer van wat in haar hart omgiDg, droeg zwijgend haar zwaar kruis en voelde zich voor het oogen- blik eeoigszins opgewekt, daar zij van Ludwig had vernomen, dat de vroegere klerk, aan zijn voormaligen heer, in ant woord op diens schrijven, een volledige bekentenis had afgelegd en een waarheids getrouw verhaal van al het gebeurde had gedaan. Hij had Ruscow den iDboud van het testament voor vier honderd thaler ver raden.Maar deze had er hem maar drie honderd van gegeven omdat het hem tot niota dienstig was geweest. Meer wist hij niet, verzekerde hetjong- menscb, met veel woorden van vertwijfe ling smeekend, hem in zijn garnizoen toch niet in discrediet te brengen, waar hij door vlijt en goed gedrag kans had op rdngs- verhooging. Dat Ruscow het geschreven stuk niot had terug gegeven, kwam geheel overeen met bet beeld dat men zioh van hem ge vormd had. Maar met die ganscho geschiedenis kwam men geen stap vorder. Toen de vrouw van den generaal en de stiftsdame 's avonds naar de comedie gingen, trok Willa zioh in haar kamer terug. Haar jeugd was voorbij gegaan, zonder de vreugde die haar vroegere speelgenooten gesmaakt hadden. Terwijl dezen dansten en in tallooze kleinigheden uiting gaven aan haar jong- meisjesleyen, had Willa in eenzaamheid getrenrd. Eerst later vond zij in de werken der groote dichters troost en vreugde, in de kunst hoog genot, en trachtte zioh in de schilderkunst te bekwamen. Gezongen had zij niet meer, maar goede muziek had haar altijd goed gedaan, en bij zulke veel zijdige bezigheden was een enkele avond van alleen zijn ten slotte een stil leest geworden. Zoo had zij ook hedon, genoeglijk le zende, in haar geliefde kamer plaats ge nomen, het vuur siste en knetterde in den haard. Buiten huilde en zweepte de No vemberwind om het huis. Binnen heersohte de diepste stilte, want ook de generaal was niet thuis. Maar waarom voelde zij zich toch zoo onrustig? een vreemd ge voel drong baar telkens tot luisteren, het was telkens of zij schreden hoorde, vaste langzame stappen als kwamen zij van heel ver. „Er komt iets, er gebeurt iets," dacht zij in vreesachtige spanning. Toon steldo zij zich voor oogen, hoe het noodlot voortgaat door do gansoho wereld langzaam, gestadig, onvermijdelijk, hier zogen, daar vloBk brengend, met onbewo gen gelaat voortschrijdend niet terug blikkend, nooh Daar juichende dank, noch naar tranen van vertwijfeling. Zoo ia 't ook over mij en Ulrich been- gegaan. Is zijn rondgang geëindigd P vroeg zij zich af, met inwendige angst aan haar vuder deukend, dio in den laatsten tijd erg was ufgovallen, zonder dat men de oorzaak or van begreep. W.v.T.

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4