Tandarts Ansingh, Gemengd Nieuws. UIT DEN RAAD. Marktberichten. PSP* Advertentiën Advertentiën. Door het Leger des Heils Lichtbeelden-Voorstellingen in Hotel „de Lindeboom." het verrichten v.an slootwerk in dien polder. de bekende fijne W0HST Predikbeurten. zullen a.s. Zaterdag twee Firma LANGEVELD DE ROOIJ J. Keijser Augz. geopend en de notulen door den secretaris, den hr. W. Eelman Jz., gelezen, werden na een kleine op merking van den heer Langenhoff, goed gekeurd. De rekening over het afgeloopen jaar werd op voorstel van de commissie vast gesteld. Op voorstel van het bestuur werd met het in ontvangst nemen van de eieren en pluimvee belast, de heer C Rentenaar en bepaald, dat dezelve voor Maandags avonds 7 uur ter verzending moeten zijn aangeboden. Het ontwerp-reglement werd na arti- kelsgewijze behandeling met een kleine aanvulling vastgesteld en besloten elk der leden een gedrukt exemplaar te ver strekken. Besloten werd de uitbetaling der netto opbrengst van de artikelen tegen ver goeding van 1 door den heer Rentenaar te doen plaats hebben, terwijl de heer Langenhoff namens de veiling toezegging deed bij genoemde heer kooien voor ver zending van pluimvee beschikbaar te stellen en 1 °/0 van de opbrengst van pluimvee aan hem af te staan. Te ruim 10 ure werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Aan een statistisch overzicht opga maakt door den accountant, den heer J. D. Neter te Amsterdam opgemaakt, ont- leenen wij, dat de bruto-opbrengst in verband met de omzet in 1912 hooger was dan ooit te voren, evenzoo de midden-prijs die in 1911 en 1912 meer dan f4,16 per 100 eieren bedroeg en ook de laagste prijs. Oudeschild, 3 Febr. Zaterdag j.l. hield in de Zeven Provin ciën het plaatselijk Nut „Neptunus" eene bijeenkomst met dames. De op komst der leden was bevredigend. Nadat de Voorzitter den aanwezigen maar in het bijzonder den Heer de Jongh van De Waal het welkom had toegeroepen, bracht ZEd. in herinnering, dat het Nut door de hier geheerscht hebbende Diphtheritis niet aan zijne verplichtingen heeft kunnen voldoen, om gedurende het seizoen 4 bijeenkomsten met dames uit te schrijven. ZEd twijfelde echter niet of een ieder zou do redenen daarvan billijken. De Secretaris leest daarop de notulen van 2 voorgaande bijeenkomsten voor, waarop de heer de Jongh het spreekgestoelte beklimt en op keurige wijze eene nouvelle van Cremer voordraagt, getiteld„Als de rechte Jozef maar komt". Met onverdeelde aandacht werd spreker aangehoord en een warm applaus bij het einde was voor hem eene welverdiende belooning. De daarop volgende bijdrageDe fiets tocht van bootsman Arie," werd niet minder toegejuicht. Hartelijk werd hierom gelachen. Het overige van den avond werd met eigen krachten aangevuld. Eenige heeren en dames vergastten de aanwezigen achter eenvolgens op le „De sollicitant voorzanger," (een tooneelstukje voor 5 personen). 2e ,,'t Is Neerland, dat ons toebehoort" (een chansonnette, uitge voerd door 11 jongedames.) 3e „Een wedstrijd in 't voordragen" (een tooneelmatige chansonnette.) Alles werd Uitstekend weergegeven en daarom kon ieder ongetwijfeld instemmen met het woord van den voorzitter, toen ZEd. te ruim 11 uur met een hartelijk woord van dank aan allen, die iets hadden bijgedragen om dezen avond tot zoo'n genotvollen te maken, het officieele ge deelte sloot. Een prettig bal besloot den laatsten nutsavond in dit seizoen. Waal, 8 Febr. Een afscheid. Vrijdagmiddag nam Mej. E. Bakker, die als onderwijzeres naar Hillegom vertrekt, afscheid van hare leerlingen. Het Hoofd der School sprak de schei dende onderwijzeres toe, dankte haar voor alles, wat ze in 3'/5 jaar voor het onderwijs op ons dorp was geweest en wenschte haar ook namens de leerlingen, veel voorspoed toe op haar verderen levensweg. Als souvenir bood hij haar aan een geschenk, waaraan alle kinderen hadden bijgedragen, n.l. een inktstel op marmeren voet, een daarbij passenden briefkaarten standaard en een dejeuneetje. De juffr. dankte vriendelijk voor alles en onthaalde de kindei en rijkelijk op versnaperingen. Het mooiste oogenblik was voor Mej. Bakker zeker dat, waarop de kindepen een afscheidslied zongen, vervaardigd en aangeboden door een vader van 2 school gaande kinderen en wel door een Katholiek. Inderdaad, waar deze man zooveel waardeering en dank uitspreekt voor het werk van een openbaar onderwijzeres, daar mocht het H. d. S. de Juffrouw in stilte toevoegen „U hebt den rechten toon in uw onderwijs weten te treffen (J hebt bewezen, dat het ideaal„Eén school voor allen," nog wel bereikbaar is. Het was een mooi afscheid. Gisteravond gaf de Rederijkers kamer „Aurora" van De Cocksdorp, eene goedgeslaagde uitvoering in De Bellevue. Het getal bezoekers was niet groot slechts 34, De beide stukken„Onder de bandieten en Kwartjesvinders," werden vlug afge speeld en verwierven veel bijval. Yeel succes had ook de Heer Van Gemert met zijn in de pauze gegeven Voordracht. De Cocksdorp Zaterdag namiddag te ongeveer 4 ure ontdekte de kaasmaker P. Nap een begin van brand in de stoomzuivelfabriek „Samenwerking" te Eierland. Tengevolge van eeu gebrek aan dè rookgeieiding was het houten dak dei- fabriek in brand geraakt. De vlammen sloegen reeds naar buiten. Door het krachtdadig optreden van het personeel der inrichting en eenige andere, personen wist men het vuur met emmers water te dooven. De schade is betrekkelijk gering. De aangekondigde leziDg van den heer Klimp, landbou wondei wijzer te Texel in het lokaal van gez. Buijs was maar matig bezocht. Jammer genoeg, want spr., die iets ten beste gaf over „Pro ductie van melk" en „Zuivelbereiding" heeft veel dingen verteld, die hier niet algemeen bekend zijn en waarmede de veehouder zijn voordeel kan doen. Na het einde der lezing werd van de aandeelhouders der zuivelfabriek het vetgehalte van melk onderzocht, hetgeen met veel belangstelling werd gevolgd. De directeur der fabriek, de heer Dissel, bracht ten slotte den heer Klimp een woord van dank toe voor zijn leerzame voordracht en voor de verdere werkzaam heden. Den H oom, 3 Februari. J.l. Zondag herdacht de heer Jb. Duin- ker Wz. alhier, den dag waarop hij voor 50 jaren tot diaken fier Doopsgezinde gemeente werd gekozen. Groot was het aantal belangstellenden, die ter eere van den geachten jubelaris, het kerkgebouw vulden. Ook waren eenige predikanten die in den loop der jaren hier leeraar zijn geweest ter eere van dit gewichtig feit overgekomen. Na afloop der Gods dienstoefening werd de jubelaris door den WelEerw. heer Bakels, emeritus predi kant, toegesproken, die schetste boe de heer Duinker steeds onvermoeid met de grootste liefde en toewijding zijn werk voor de gemeente heèft vervuld. Het voornemen bestond om den heer Duinker een huldeblijk aantebieden, doch aangezien met het oog op den hoogen leeftijd van den jubelaris een persoonlijk geschenk niet gewenscht werd, was be sloten ter herinnering aan dezen dag de gemeente een aandenken te schenken. Men heeft daarom doen aanleggen een telefoon voor slechthoorenden, (een zeker aardig idee) wat met blijdschap werd aanvaard. De heer Duinker dankte zichtbaar aangedaan den heer Bakels voor zijne toespraak. Vervolgens zong de gemeente Gez. 193 uit den Leidschen bundel, waarna ieder den jubelaris geluk wenschte. Na deze plechtigheid keerden allen huiswaarts. Vlieland 31 Jan. Het Duitsche stoomschip Helgoland, geladen met lijnkoeken, van Bremen bestemd naar Kings Lyun, heeft heden nacht in de Noordergronden gestooten. De boot kwam lek te Vliereede binnen en is later opgestoomd naar Harlingen er stond 20 d M. water in. De Reddingscommissie alhier heeft voor ieder de gelegenheid opengesteld een cursus voor Eerste Hulp bij Onge lukken, te geven door dr. Van Renesse alhier, bij te wonen. De eerste bijeen komst in ho Meijer was slechts matig bezocht, hetgi zeer te betreuren was. De aanwezigen chter volgden met on verdeelde belangstelling den spreker in zijn leerzaam en helder.betoog. Een millioen pillen per dag. De ook buiten Engeland zeei bekende sir Joseph Beecham, uitvinder, fabrikant, en verkooper van de naar hem genoemde pillen, moest Donderdag voor „Select Comittee" te Londen getuigenis komen afleggen, in verband met een door deze commissie ingesteld onderzoek naar den verkoop van patent-geneesmiddelen. De president begon met Beecham, die tientallen malen millionnair is, te vragen of hij ook 'n doosje pillen bij zich had, om aan de commissie te toonen. Sir Joseph stak de hand in den zak en haalde er een kleine en een groote doos pillen uit, die hij naar hij zeide, even te voren in een winkel in de buurt had gekocht ten bewijze waarvan bij het kasregister kaartje van den winkelier overlegde. De formuje, volgens welke zjjn pillen worden veivaardigd, heeft hij zelf ontdekt, zoo zei de pillen-monarch verder. Toen hem gevraagd werd, hoeveel pillen zijn firma wel verkocht antwoordde sir Joseph Beecham kalmpjes„Door elkaar een millioen per dag". Per jaar wordt er voor rond 500 ton (500.000 kilo) Beecham Pillen verkocht. Op de vraag van den voorzitter, hoe veel hij ougeveer besteedde aan reclame antwoordde Beecham „Bij elkaar iets meer dan 100,000 pond sterling per jaar, d.w.z. voor advertenties enz. over de geheele wereld." De formule, volgens welke zijn pillen worden vervaardigd, zoo verklaarde hij verder is volstrekt niet gewijzigd, sedert bij haar uitvond. Ten slotte antwoordde sir Joseph, op de vraag of er zoo weinig morphine in zijn pillen zat, dat iemand alles wat in een doosje zat tegelijk zou kunnen gebruiken zonder gevaar voor vergiftiging: „Dat weet ik niet precies, maar ik geloof niet, dat er iemand ter wereld bestaat, die een heel doosje van mijn pillen achter elkaar zou kunnen opeten." Om welke verklaring nogal gelachen werd. Tel. In de heden gehouden vergadering van •den Raad dezer gemeente werd o.m. besloten a. goedkeuring te verleenen aan het besluit van H.H. Regenten van het Alg. Weeshuis, alhier, om in afwijking van de voorwaarden in het reglement gesteld, in die inrichting op te nemen G Bremau en J. de Scally. Tot aansluiting van het Raadhuis aan het Rijkstelefoonnet. Benoemd werden tot leden van de commissie tot wering van Schoolverzuim 5 leden in plaats van 9, te weten A. Langeveld Az. S. de Vries. W. H. Willemsen. P. Lieuwen. en H. Over. Rij kspostspaarbank. Aan het postkantoor Den Burg (Texel) en de, daaronder ressorteerende, hulpkan toren werd gedurende de maand Jan. 1913. Ingelegd f 8230.84 Terugbetaald -14890.56 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven hoekje draagt het nummer 3817. Burgerlijke Stand der Gemeente Vlieland van 15—31 Jan. GEBOREN Neeltje, d.v. Cornelia de Jong en -Anna Bakker. ONDERTROUWD: Willem Bruin, oud 26 jaar en Martje Ruijgh, oud 26 jaar. Purmerend, 4 Febr. Aangevoerd 308 Runderen waaronder: 126 vette koeien 70 a 86 Ct. per KG, ,7q Gelde koeien f 150 a 200 Melkkoeien f 190 a 320. 3 stieren. 47 vette kalveren f 1,00 a f 1.20 p. Kg. 555 Nuchtere kalveren f 15a t 30 647 Schapen f 22 a f 32,00 Lammeren t a f ,00 313 vette varkens f 0,54 a f 0,58 per Kg.; 62 magere varkens 1 20 a 1 30, 230 biggen f 10 a f 16 kipeieren f 5.a f 5.75 per 100; Purmerender Crt. Amsterdam, 3 Febr. Aangevoerd 271 Runderen, le kwal. 84 k 88 ct. 2e kwal. 76 a 80 ct. 3e kwal. 70 a 75 ct. 110 Melk- en Kalfkoeien 1 135 a f 350, 131 Nuchtere Kalveren i 12,k f 18, 564 Vette Varkens 53 a 57 ets. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 5 Februari 1913. Burg, 's At. 7 uur Bijbellezing. Cocksdorp, 's Avonds 7 uur Bijbellezing. Geb. van Cb. Bel. Donderdag 6 Februari 1913. Oosterend, 's Av. 7 uur ds. v. Grasstek. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, 's avonds 7 uur ds. Dagevos. Zondag 9 Februari 1913. HERVORMDE GEMEENTE. Burg Vm. 10 uur ds. Norel. Bediening H. Avondmaal Koog, Nm. half drio ds. v. d. Waa. Oudeschild vm. 10 uur ds. v. d. Waa. Den Hoorn Vm. 10 uur ds. Visser. Oosterend, Vm. 10 uur ds. ^au Grasstek. Cocksdorp Vm. 10 uur ds. Booke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. halftien Preeklezen. nam. 3 uur Preeklezen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn vm. 10 uur ds. Bussemaker. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen In de Teielsche Courant ln eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Hiermede onzen hartelijken dank aan allen die blijken van belangstelling hebben gegeven bij onze 55 jarige Echtvereeniging. P. BUIS eD Echtgenoote. De Heer en Mevrouw VISSER—Bos betuigen biermede hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij de geboorte van hunnen ZOON. Alkmaar, 3 Febr. 1913. Onzen dank aan allen die belangstelling hebben getoond bij de geboorte van onzen ZOON. C. KEIJSER Hz. H. P. KEIJSER-Lap. Molenbuurt Texel 5 Febr. 1913. worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Oosterend. 5 uur voor Kinderen, toegang 5 cent. Half 8 voor Volwassenen, toegang 10 cent. 15 platen van de ramp der Titanic wor- deu vertoond, mooie geschiedenissen. herinnerend aan de door haar verzonden nota's over 1912, verzoekt beleefd afdoe ning van dezelve. Over het bedrag der met 10 niet dezer afgedane posten zal na dien datum per kwitantie worden beschikt. Beleefd aanbevelend. Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 6 Februari van 11 tot 2 uur te spreken Het Bestuur van den Prins Hendrik polder zal op Vrijdag 7 Februari 1913, bij enkele inschrijving in het openbaar aanbesteden Biljetten in te leveren bij den Dijkgraaf na afloop van de aanwijzing, welke op den dag der besteding te 10 uur bij de Molen zal plaats hebben. Op nieuw Ontvangen met loodje en bandje, prijs f 0,67Va P«r pond. Neemt proef s. v. p. GE3R. DROS,

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 2