DE PEINS GIJ ZULT fl.~ per K.G. 4lbmaarsche Steomsteenhouwsrij. Naar Neerlands onaihankejljkhBld RUITENBOER Men abonnDertzictiin Ëoekli. Parfestr. ZA AI-ERWTEN, Openbaar Overleg. rerzekert U in de üaatsch. „Labor", tegen bedrijfschade De hertogin van Malakoff. FEUILLETON, DE DOCHTER VAM DEM OVERSTE. De Sanguixiose bij toevallen. deze Cacao aan alle eïschen voldoet Kleinere bossen naar verhouding. Per pakje a 10 cent, doos van 3 pakjes 27 cent. door brand en besmettelijke ziekte. na een proef genomen te hebben met tot de overtuiging gekomen zijn, dat alléén en daarna geen andere Verkrijgbaar in ronde bussen met wit etiket, goud bedrukt Vertegenwoordiger G. COEVERT, den Burg Texel. Groote voor F. STOEI» ZOON ALKMAAR prijzen 1.) I. „Nog iets van uwe orders, overste?" „Neen, ik niet, heb jij soms iets, Mina vroeg de overste Bengers hierop aan zijne zuster, die tegenover hem zat, en nadat zij ontkennend geknikt had, ging hij voort: „Neen, Jansen, dank je of ja, ver geet niet aan Jausje te zeggen, dat ze de kachel op de kamer van de juffrouw aan houdt." „Anders nog iets, overste „Dank je." De oppasser van den overste verliet daarmede het vertrek, dat hij zooeven was binnengetreden, doch juist zoover om, na de deur achter zich gesloten te hebben, den knop met de rechter- en de politie muts met de linkerhand te blijven vast houden. Dat was zijne gewone positie als hij 's avonds tegen half acht nog eens ging hooren„of de overste nog iets had 't Was buiten koud en guur de scherpe noordenwind hief in den schoorsteen een klaaglied aan om nogmaals te verkonden, dat het wispelturige najaar zijn einde na-' derde en de winter zijn intocht zou houden. Daar binnen gaven de helder vlammende of nog in vollen gloed smeulende hout blokjes een aangename warmte en deden alras vergeten hoe koud het buiten was zware tochtlatten beletten den snerpenden wind om zich langs de naden dor groote ramen een doortocht te baneo de zware bronzen lamp spreidde een zacht getem- Vanaf 1 Januari teekent men in op de 12e Jaargang van De mooiste Illustratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portrettendie de voornaamste gebeurtenis sen in Nederland en in het Buitenland in beeld brengen, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteurs, begint vanaf lieden in dit weekblad een nieuwe serie Romans: Een zeer boeiende oorspronkelijke roman van den bekenden schrijver Joh. W. BRüE- DELE'T, (fraai geïllustreerd). Verder in de Biblioteek van de Prinsde boeiende roman van HENRIETTE VQN MEERHE IM Daarna de nieuwe roman van E. II. DELL, schrijfster van „Als een Adelaar"' Deze roman maakt in Engeland enormen opgang, als zelden in de laatste jaren een boek te beurt viel. Alle abonné's zijn verzekerd. Men abonneert zich door het geheele land bij eiken soliden Boekhandelaar of bij de Agenten, tegen f3,per jaar voor de gewone entegen f 5,— per jaar voor de luxe-editie Abonnementen kunnen met elk nummer aan vangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar ge vestigd is, lean men zich direct per post abon- neeren tegen toezending van postw. van f3,75 voor de gewone en f 5,75 voor de luxe-editie, aan den Uitgever N. J. BOON, Amsteldijk 13 AMSTERDAM Men ontvangt daarvoor een prach tige illustratie van 20 groote blad zijden op mooipapier met 40 a 45 platen per week. Een verhaal door F. A. BUIS. Nadruk verboden. De heer A. Mourik, in Kruideniers en Grutterswaren, Molenaarsgraaf, schrijft ons Ons kind had Engelsche ziekte gehad, en leed aan zenuwtoevallen had er soms zes per dag. De middelen van den doctor hielpen totaal niets, en wij zijn er van overtuigd, wanneer daarin geen verbetering was gekomen, dan zon het al verstandeloos geweest zijn. Maar Gode zij dank dat wij de Sanguinose te baat genomen hebben. Ons kind sterkt zichtbaar aan, en de toevallen blijven weg. U muogt dit gerust in de courant zetten. Dec. 1912. A. MOURIK. Wij hebben hier niets bij te voegen. SANGUINOSE kost per flacon 11,50, 6 flac. f8. 12 flac. f15. Wacht U voor namaak Den Haag, de Riemerstraat 2c/4. YAN DAM Co. 1 Te Oosterend bij P. Dros, ©udescliild Joh. Dros, den Burg T. Bays drogist en I. Moerbeek. cacao perd licht en deed in het vertrek eene verrassende uitwerking gevoelen, 't Was onmiskenbaar, dat weelde en comfort hier op hunno plaats waren, de sierlijk gevormde stoelen, eauseuse en de fauteuils, de keu rige vazen en candelabers, alles was in treffende harmonie met de groen damasten overgordijnen en het mollige tapijt, terwijl eenige schilderijen in olieverf voorna melijk familieportretten en een kost bare ovale spiegel eene aangename afwis seling brachten. In het midden van het vertrek zat tante Mina, de zuster vau den overste, aan de groote ronde' tafelhet theeblad was voor haar geplaatst en zelvo hield zij zich met een handwerk onledig.'t Was eene vrouw die het beste doel van haar leven reeds lang achter zich had, maar die, al hadden meer dan vijftig jaren de fijne trekken uit- gewischt en scherpe rimpels zich op het gelaat doen teekenen, er nog krachtig ea gezond uitzag. Ofschoon zij nooit bijzonder op schoonheid had kunnen roemen, zoo mócht zij toch ook niet leelijk boeten. De scherpe, nederwaarts loopende plooien in het verlengde van den mond en de ietwat te groote neusvleugels gaven echter deu indruk van ontevredenheid en scherpte van gemoed, die haar dan ook jwel in eenige mate eigen waren. Het eenvoudig opge maakte haar werd gedekt door een zwart mutsje, dat met tulle en kant vau dezellde kleur versierd was en de vrijheid liet aan een achttal kleine, valsche krulletjes, welke ter weerszijden vau de slapen afhingen. „Asjeblieft!" zeide tante, terwijl zij den grooten porseleinen kop, zooeven met thee gevuld, haren broeder toeschoot', die in een grooten fauteuil gedoken, zijue voeten op de warme haardplaat liet rusten en on willekeurig siuarde ia de vroolijk dansende vlammen van de knetterende houtblokjes. Met eenige rukken schoof hij zijn zetel achteruit en plaatste zich aan de tafel^ waarna hij den dienstbrief, straks reeds gebracht, opende en vluchtig doorlas. „Den vijftienden komt mijn nieuwen ad judant," zei de overste, nadat hij den brief had terzijde gelegd en het kopje naar zich toe haah e; „ik kan hem ook niet felici- teeren met zijn plaatsing „Ken je hem „Neen, persoonlijk niet, wat ik echter van hem gehoord heb, is zeer in zijn voor deel hij is eeoigen tijd aan de bureelen van het Ministerie van Oorlog werkzaam geweest, doch dat bureauleven schijnt hem op den duur niet te bevallende over plaatsing van den Haag naar Daalhuizen zal hem echter ook minder aangenaam voorkomen. Er werd geklopt en de meid bracht een mondelinge invitatie over voor „juffrouw Marie." „De juffrouw is geloof ik uit, maar ze zal toch wel dadelijk thuis komen. Weet ge ook waar ze heeD is, Herman vroeg tante Mina. „Wel, naar van Zanten," antwoordde de overste, blijkbaar over de vraag verwon derd, „wist je dat niet?" „Dan zou ik het niet gevraagd hebben," gat zijn zuster eenigszins geraakt ten ant woord. „Zeg maar," ging zij tot de meid voort, „dat de juffrouw niet thuis is, maar dat we morgenochtend het antwoord wel zullen zenden." „Je hadt me toch wel kunnen zeggen," zei tauto Mina, toen de meid vertrokken was, dat Marie niet kwam theedrinken ik had haar kopje reeds ingeschonken en dacht dat ze elk ocgenolik kon komen." „Ik dacht dat je wist dat ze vanavond TE KOOP: Eenmaal naverbouwde, Mausliolt's zuivere kortstroo kleine groene erwten a f 12,— per 80 K.G. Benevens Eigenheimer Pootaardappelen a f2, per H.L. en puike zandaardappeleu a f3,50 per H.L. Adres J. G. FLENS, Den Burg. Met U, lezer, willen we openlijk overleggen over eene aangelegenheid die U wel belang inboezemt. Elk onderdeel uwer voeding immers is van groot belang voor U. Wij willen er U daarom op wijzen, dat, als gij een doos pudding van 3 pakjes koopt, gij beslist moet verlangeD, dat men U A. J. P.'s Excellenta-Pudding geeft, omdat deze pudding de eenige is, samengesteld, zooals gij zelf pudding maakt. Excellenta Pudding is namelijk gemaakt van Duryea Maizena en suiker, terwijl de fijne smaak door de zuiverste ingrediëaten zijn bijge bracht. Vergelijkende scheikundige onderzoekingen toonen duidelijk in cijlers aan, dat Excellenta Pudding staat boven elk ander soort. Dit onderzoek is evenwel voor niemand noodig, als men weet, dat Excellenta- Pudding is eene maizena pudding, zooals gij ze zelf maaktmaar zoo lekker en goedkoop als gij 't stellig niet kunt. Laat U nu niet de pudding geven, die de winkelier wenscht uit te reiken, maar vordert, dat bij U geeft A. J. P.'s Excellenta-Pudding, de pudding, zooals gij ze zelf maakt. Vanille, Amandel, Citroen, Choco lade. Framboos en Aardb N.B. Kan men Excellenta-Pudding bij zijn winkelier niet krjjgen, dan zenden wij op aanvraag gratis een pakje voor proef toe, mits men den naam vaD den winkelier meldt, waar ze niet te krijgen was. Heeren Doktoren wordt op aan vraag de scheikundige analyse ge zonden, die hun aantoont, dat A. J. P.'s Excellenta-Pudding hehalveeeoe lek kernij, ook een ideaal voedsel is. bij van Zanten gevraagd was, trouwens je hebt me tegen Jansen hooren zeggen dat Jansje de kachel op Marie's kamer moet aanhouden." „Je weet evengoed als ik," voegde tante weer wat bits hem toe, „dat als de juffrouw uitgaat, zij het meestal niet noodig oordeelt om het mij te zeggen; waarvoor zou dat ook noodig zijn „Marie heeft mij misschien gevraagd, of ik het je zeggen wil," de overste had daarop echter niet graag een eed willen doen, „in alle gevalle, je weet het nu," zei hij op een toon, als om daarmede een einde aan het gesprek te maken, terwijl hij wist dat eene kleine kibbelpartij hier een groote rol speelde. „Dat is do dank, wanneer je twintig jaar als een moeder al je zorgenvoor een kind besteed hebt, om ten laatste, als dat kind eenmaal op eigen beenen meent te kunnen staan, als een overbodige te worden be schouwd. Maar 't zal niet lang meer duren ol liever, 't heeft te lang geduurd." „Je bent wel wat onredelijk Minazei de overste goedhartig, „je vergeet dat Marie wel van je houdt, maar dat ze ook wel hare kleine gebreken heeft en mis schien wel eens wat te vlug haar meening zegt, zonder je daarmede in 't minst te willen kwetsen." Niet alleen hare meening zegt, maar ook haar meening wil doordrijven; enfin, als ik weg ben dan kan zij mijnenthalve haren wil immer doordrijven, ik zal het haar dan niet beletten." „Ge neemt 't nog wat hoog op, waarlijk Marie houdt veel van je, al toont ze het niet altijdik erken dat ze wel eens hare meening wil doordrijven, maardat zal mettertijd wel beter worden." Ho/ t ervelgd.)

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4