Verkoop Blazerschu Deurwaarder C. DE WIJN, te Ti Openbaar Overleg Ui slag vac gehouden Moopingen. M arktberichten. Advebtentif.n BOELHUIS Predikbeurten- Ziekenfonds te den Burg. Voorloopige aankondiging. Het rijden van schotwal den Molenweg. Het rijden van Brik en Bar slag naar de wegen van den der. het vervoer van de volgt partijen basaltslag. Per pakje a 10 cent, doos vi 3 pakjes 27 cent. op WOENSDAG 12 MAART 1913, publiek verkoopen zal bij inschrijving aanbestedi zal aanbesteden aanbesteden aanleiding vond mede te deelen, dat in Juni van dit jaar van de leden een bijdrage zal worden gevraagd, waaraan niemand zich mag onttrekken en waar voor het minimum bedrag werd bepaald op 5 cents. Verder deelde de voorz. mede dat leden die verhinderd zijn hunne diensten als die gevraagd worden, bij begrafenis te verleenen, verplicht zijn de gestelde vergoeding voor een plaatsvervanger onmiddellijk aan den aanspreker te vol doen. Bij de rondvraag die daarop volgt, wordt door het lid Brouwer gegispt de houding van een der leden, die door opzegging van het lidmaatschap, nadat hem de handschoenen enz. reeds waren thuisgebracht, zich aan de verplichtingen tegenover de vereeniging onttrok. Door den heer A. Langeveld Pz. werd nog een warm woord gewijd aan de nagedachtenis van den oprichter van en onvermoeide ijveraar voor de vereeniging den onvergetelijken Slaman, van wie de tegenwoordige voorzitter in deze zelfde zaal van Hotel „Texel" voor weinige jaren de voorzittershamer overnam. Met een woord van dank aan den heer Langeveld voor het gesprokene en een woord van hulde aan den oudsten commissaris en medeoprichter de heer J. van Heerwaarden, werd hierop de vergadering te ruim 9 ure gesloten. Als een bewijs dat de firma C. R. Keijser Co. te Texel, hare reputatie op het gebied van zaaigranen weet te handhaven, kan dienen dat haar op de Maandag j. 1. te Amsterdam gehouden keuring van zaaigranen door de Holland sche Maatschappij van Landbouw, vier prijzen als landbouwer en vijf diploma's als handelaar werden toegekend, vorig jaar behaalde zij op dezelfde keuring acht prijzen en diploma's. Oudeschild, 10 Febr. Gistermorgen had nabij het Doolhof een match plaats tusschen voetbalclubs „Sparta" tè Helder en „Volharding" alhier. Deze strijd bleef onbeslist met 1-1. Was men hier al verheugd dat de diphtheritis zoo goed als geweken was en alle huizen óp één na reeds ontsmet waren, thans moeten wij tot onzen spijt mededeelen, dat er zich weder een nieuw geval heeft voorgedaan en wel in een der reeds ontsmette huizen. Een mislukte jacht. Toen Vrijdag 7 Februari het stoom schip „de Dageraad" van Texels Eigen Stoomboot Onderneming op reis van Texel naar Nieuwediep nog ongeveer 10 minuten stoomen van laatstgenoemde haven ver wijderd was, werd de aandacht van de bemanning getrokken door een viertal personen op een vaartuigje, die naar hun gebaren en hun geroep te oordeelen in geen erg prettige conditie verkeerden. De kapitein der Dageraad hield op het scheepje aan en stopte nabij gekomen. Het bleek een platboom vaartuigje te wezen zooals wel gebruikt wordt op de droogloopende banken voor de jacht op zeevogels, de (afmetingen waren 37a Meter lang, IV» Meter breed en het lag bijna gelijk met het water.) De bemanning bestond uit 2 zeeoffi cieren en 2 marine matrozen, die, ge wapend met vier geweren, welke onder in het scheepje reeds een flink bad kregen, op de vogeljacht waren uitge trokken. Waarschijnlijk zijn de jagers door de vloed afgedreven en mogen ze van geluk spreken, dat de Dageraad hen oppikte, want hadden ze nog een tien minuten gedreven, de stroom zou hen bepaald in „hol water" gebracht hebben en was het verre van waarschijnlijk geweest of het viertal jagers 's avonds in soos of cantine wel hun geweldige jachtavonturen had kunnen vertellen. Het viertal heeren stapte op de Dage raad over en men kon het aan de ge zichten wel zien, dat het een heel pak van hun hart was, dat ze veilig en wel aan dek stonden. Pogingen om het vaartuigje binnen te sleepen mislukten, zoodat dit op drift ging. De bemanning der Dageraad zal in- tusschen wel een hartelijke dankbetuiging en misschien wel een flinke belooning gehad hebben voor bun redding op Texelstroom Niet v. d. gew. corr. Ben Hoom, 11 Februari. Door de broeders en zusters der doops gezinde gemeente alhier is de aftredende diaken, den heer Jb. Duinker Wz., als zoodanig herkozen. Op de keuring van zaaigranen ge houden 10 Februari te Amsterdam, uit gaande van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, waren ingezonden 2 soorten zaaihaver van den heer K.LapBz. Waarvoor van het eene soort een 1ste prijs en van het andere soort een diploma behaald werd. Als een bijzonderheid kan nog gemeld worden dat de opbrengst was 101 H.L per H.A. Oosterend, 12 Februari. De heer C. Timmer Mz. van hier, is benoemd tot tijdelijk hoofd der Bijzon dere school te Gerkesklooster bij Stroobos. De lichtbeelden-voorstelling, Zondag avond j. 1. gehouden in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente, en uitgaande van het leger des heils, trok zeer vele belangstellenden. Vooral des avonds was de kerk vol. De vertoonde "beelden waren duidelijk en toespraken en zang brachten afwis seling. De aanwezige leden van het heilsleger zullen over de opbrengst van entree's en collecte zeker wel tevreden geweest zijn. Vlieland. De Zangvereeniging Harmonie gaf den 5den Februari in Hotel Meijer hare jaarlijksche uitvoering, onder leiding van haren directeur, de heer Dohia. Een zeer ongewoon verschijnsel bij een uitvoering van Harmonie was de slechts matig bezette zaal. Wanneer men echter weet, dat Influenza bijna opper machtig gebiedt op het eiland, is de oorzaak volkomen opgehelderd. De heer Donia sprak een woord van wel kom tot de aanwezigen, waarna al spoedig opgewekte liederen weerklonken. De zangvereeniging leed in het afgeloopen jaar vele verliezen en dubbel mag het dus gewaardeerd worden dat zij het publiek een zoo welvoorzien programma kon aanbieden. Hartelijk applaus weerklonk na ieder nummer, het aardige Reislied viel bij zonder in den smaak. De twee dame-i, die ten beste gaven „Wij zijn altijd bij elkaar 1" hadden veel succes. En Mej. D. Bakker, die zeer verdienstelijk het mooie lied „Van 'n Koningsvrouwe" zong, zag zich beloond door daverend applaus. De dames Bakker en Swart vermaakten ieder ten zeerste met haar echt leuke voorstelling der hedendaagsche dienst boden. Een drietal liederen besloot het eerste deel van den avond. Na een korte pauze zou opgevoerd worden het zang spel „Rika's Droomen". Vermaakte men zich in die pauze met het zingen van allerlei liedjes uit de oude doos, met spanning zag men het ophalen van het scherm tegemoet. Hier worde even gezegd, dat nieuwe, effen gekleurde coulissen een aangenamen, rustigen in druk maakten. De operette met haar lieve melodieën en bekoorlijken inhoud boeide een ieder. Ademloos stil volgde men zang en spel, beiden uitstekend verzorgd. Mej. Joh. Bloem heeft met kaar mooie stem en gevoelvol spel weer ieder getroffen evenals mej. D. Bakker in de rol van Rika. De statige Moeder van mej. A. Kromhout paste fraai in het geheel. Niet minder werkten tot een mooi ensemble mede de dames A. Timmerman en Blom. De guitige vriendinnetjes meenden het zoo goed met de heldin van den dag. De waarzegster was eenig. Mej. Chr. Bruyn als een zeer bijdehande huishoud ster vermaakte zeer. En deden dat ook niet de beide heeren die medewerkten? De heer Donia gaf zoo'n echt beeld van een goeden, ouden oom, stilletjes zorgend dat alles voor degenen die hij liefhad, zich ten beste zou keeren de heer de Jong was een ronde zeeman van 't goede soort. Een mooie voorstelling, waarop Harmonie t-rotsch mag zijn. Van de begeleiding kweten zich op zeer verdienstelijke wijze de dames Bruijn en de Vries. De heer Donia sprak een hartelijk sluitingswoord, waarna men nog langen tijd recht genoegelijk bijeen was. De Burgemeester van Texel maakt bekend, dat de tweede dwarsweg in het Noorden vanaf heden tot nadere aan kondiging voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn gesloten. Texel, 12 Febr. 1913. De Burgemeester voornoemd, GAARLANDT. Maandag 10 Febr. 1913. Notaris G. J. O. D. DIKKERS. Het voormalige Schoolgebouw met On derwijzerswoning en Erf, in den polder Eierland, groot 10 aren. Kooper de Ned. Herv. Gemeente te de Cocksdorp op Texel, voor 1 2040, Parmerend, 11 Febr. Aangevoerd: 420 Runderen waaronder: 176 vett9 koeien 70 a 86 Ct. per KG. noo Gelde koeien f 150 a 200 Melkkoeien f 190 a 320. 6 stieren. 47 vette kalveren 1 1,00 a 11.20 p. Kg. 827 Nuchtere kalveren f 11a 1 30 455 Schapen f 24 f33,00 Lammeren 1 a 1 ,00 353 vette varkens 1 0,52 a 1 0,56 per Kg.; 103 magere varkens 1 20 a i 36, 238 biggen f 10 a 1 15; kipeieren f 4.50 a t 5.25 per 100; Purmerender Crt. H ER VORMDE GEMEENTE. Woensdag 12 Februari 1913. Burg's Av. 7 uur Bijbellezing. Den Hoorn 's Avonds 7 uur Bijbellezing Cocksdorp, 's Avonds 7 uur Bijbellezing. Geb. yan Ch. Bel. Donderdag 13 Februari 1913. Waal, 's avonds 7 uur Bijbellezing. Oosterend, 's'Av. 7 uur ds. v. Grasstek. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, 's avonds 7 uur ds. Dagevos. Zondag 16 Februari 1913. HERVORMDE GEMEENTE. Burg Vm. 10 uur ds. Norel. Waal, Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. Oudeschild Vm. 10 uur ds. Visser. Den Hoorn Vm. Geen dienst. 'sAv. 7 uur Zendingssamenkomst. Colleote. Spr. ds. Boeke en ds. v. Grasstek. Oosterend, Vm. 10 uur ds. van Grasstek. 3de Collecte. Cocksdorp Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. halftien ds. Dage vos. nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn vm. 10 uur ds. Bussemaker. Hiermede geven wfj kennis van de ge boorte van onzen Zoon KLAAS. K. MANTJE Kz. P. MANTJE—de Waard. Hoeve Schiller, Spang, 10 Febr. 1913. Heden overleed tot onze diepe droefheid,ons innig geliefd Dochtertje, MARIA ALIDA, in den leeftijd van 16 maanden. J. SCHAATSENBERG. A. Schaatsenberg Schaap. Texel, 7 Febr. '13. Heden overleed na een langdurig, doch geduldig lijden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, L. R. ROEPER, Echtgenoot van G. Kok, in den ouderdom van 69 jaar en 10 maanden. Uit aller naam, Wed. L.K. ROEPER-Kok. Waalenburg, 10 Februari 1913. Algemeene Vergadering op Donderdag 13 Februari 1913, 's avonds 8 uur in Hotel „Texel". Punten van behandeling: 1 Jaarverslag. 2 Rekening en Verantwoording over 1912 3 Verkiezing van een commissaris. 4 Voorstel wijziging art. 8 v/h reglement Het Bestuur. te Zevenhuizen op Texel, op de boeren plaats in gebruik bij den heer J b. Pz. Koorn 's morgens loys uur. Nader breeder te omschrijven. C. DE WIJ.*, Deurwaarder. zal op Vrijdag 14 Februari 1913, middags 2 uur, nabij en in het Schip; huis van den heer M. BAKKER aa haven te Oudeschild op Texel, ten ven van den eigenaar den hoer A. van KE] de in goeden staat zijnde Blazerst T.X. 38, lang 41 voet, met zeil en tri volledigen Visscherijinventaris, zooali zelve is liggende in de haven te fl schild op Texel. Afzonderlijk en in combinatie. Het bestuur van den Prins-Hendrikj Aanwijzing en inschrijving op 15 Ff P. DUINKER, Dijkgraaf Het bestuur van den Prins-Hendrikp Biljetten in te leveren 18 Februaf inlichtingen verstrekt de Dijkgraaf P. DUINKEP. Het gemeentebestuur van Texel z Maandag 17 Februari 1913, des namitV 2 uur, bij enkele inschrijving 15 M3 naar den Hoornderweg. 20 M3 Koogerweg. 45 M3 Schilderweg. 10 M8 weg Driesprong. 30 M8 weg Waal—Oudea Met U, lezer, willen we openl overleggen over eene aangelegenhi die U wel belang inboezemt. I onderdeel uwer voeding immers van groot belang voor U. Wfi wil) er U daarom op wijzen, dat, als een doos pudding van 3 pakjes koo gij beslist moet verlangen, dat m U A. J. P.'s Excellenta-Puddinggef omdat deze pudding de eenige samengesteld, zooals gfl zelf puddi maakt. Excellente Pudding is namel: gemaakt van Duryea Maïzena suiker, terwijl de fijue smaak dt de zuiverste ingrediëaten zijn bij; bracht. Vergelijkende scheikundi onderzoekingen toonen duidelijk cijlers aan, dat Excellenta Puddi - staat boven elk ander soort, onderzoek is evenwel voor niema noodig, als men weet, dat Exceller PuddiDg is eene maïzena puddii zooals gij ze zelf maakt; maar z lekker en goedkoop als gij 't stel niet kunt. Laat U nu niet de puddi gev6D,die de winkelier wenscht uit reiken, maar vordert, dat bij U ge A. J. P.'s Excellenta-Pudding, pudding, zooals gij ze zelf maal Vanille, Amandel, Citroen, Choi lade. Framboos en Aardbei. SI.B. Kan men ExcelleDta-Puddi bfi zfjn winkelier niet krfjgen, d zenden wij op aanvraag gratis e pakje voor proef toe, mits men d naam van den winkelier meldt, wa ze niet te krijgen was. Heeren Doktoren wordt op aa vraag de scheikundige analyse g zonden, die hun aantoont, dat A. J. P Excellenta-Pudding hehalve eene le kernij, ook een ideaal voedsel is. Het College van Dagelsch Bestuur den polder Waal en Burg op Texel, bi ter kennis van de ingelanden, dat de' loopig goedgekeurde rekening en ve; antwoording over het dienstjaar 1912- durende 14 dagen voor de ingeland® inzage ligt ten huize van den Secret Penningmeester aan den Burg, ied werkdag van 's morgens tien tot twaall Het College van Dagel. Bestuur vi Texel, 6 Februari 1913. AUG. C. KEIJSER, Voi C. J. ROEPER, Secretai

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4