INGEZONDEN STUKKEN, De Wereld-Vredesvlag. Gemengd Nieuws. Volkslied. Uit het Leidsch Dbl. Gevonden schat. Aan de mannen, burgers van Nederland. Bij het afbreken van een oud huis vond een metselaar te Giessendam een koperen pot, inhoudende 460 oud-Holland- sche geldstukken. Ondernemingsgeest. Men schrijft uit Sneek Na bij verschillende firma's hier te lande vergeefsche pogingen te hebben aangewend, om Motormaaimacbines aan te koopen, is een gelezen landbouwer uit de Fnesche gemeente Baarderadeel den Oceaan overgestoken, om in Amerika kennis te maken met deze nieuwe vinding op landbouwgebied, en deze na eenigen tijd in zijn geboorteland te introduceeren. Zijp. Crt. Uit het Rott. Nbl. Een zuiver geiveten^voor 62-en- een halve cent. Ten kantore van den ontvanger dei- successierechten, 1ste klasse, te Amster dam, is van een onbekende, ten behoeve van 's Rijks schatkist ontvangen 627a ct. aan postzegels voor te weinig betaald successierecht. De wakkere politiehond. Zoo nu en dan hebben ondeugende jongens te Westkapelle, op Walcheren, de gewoonte, het duinhelm in brand te steken, Begrijpelijk, dat ze daarvoor plaatsen opzoeken, die wat afgelegen zijn. Zoo ook Vrijdagavond na schooltijd. De gemeenteveldwachter er op af, maar nauwelijks hadden de bengels den politieman opgemerkt of aan den haal gingen ze en geen taal of teeken was er van to zien, toen de veldwachter op het brandende duin verscheen. Evenwel, de politieman wist ïaad Een weggeworpen leeg lucifersdoosje werd den politiehond voorgehouden, deze nam lucht en het opsporen begon. En jawel, eenj,500 M. verder, ver scholen onder een boschje, vond het schrandere beest de vier brandstichters, sidderend en bevend voor het grommende dier. Namen werden opgeschreven en de ouders der „boefjes" met het geval in kennis gebracht. Onze kaas in het buitenland. De invoer van kaas in Perzië wijst een zeer belangrijken vooruitgang aan. Nederland neemt bij dezen handel de tweede plaats in. Rusland is de voor naamste leverancier en brengt imitatie- Edammer kazen op de markt. Indien men van Nederland uit een weinig meer pogingen wilde doen om het Neder- landsch artikel in het Noorden, zoowel als in het Zuiden van Perzië te doen introduceeren, zou de afzet van dit artikel zeer voor uitbreiding vatbaar zijn, schrijft een onzer consulaire ambte naren in Tehetan. Tragisch einde van een 112 jarige. Te Beiem do Para in Brazilië stierf de 112-jarige Carlotta Barboza. Niet tegenstaande haar hoogen ouderdom, verheugde de oude vrouw zich nog in een uitstekende gezondheid. Hoewel niet in weelde, sieet zij haar laatste levens dagen rustig, algemeen bemind. Zij kon op. een alleraardigste manier sprookjes en dingen, die zij zelf beleefd had, vertellen en placht dan haar meest jeugdige toehoorders op koeken, die zij zelf gebakken had, te trakteeren. Onlangs wilde zij dat weer doen, doch nam ongelukkig suiker, dat als ratteDgif dienen moest. Spoedig vertoonden zich vergiftigingsverschijnselen. Geneeskundi ge hulp mocht helaas niet meer baten. Op haar verlangen werden, voordat zij stierf, de vergiftige koeken voor haar oogen vernietigd. Dat wordt geen huwelijk. Door de politie in Den Haag is aange houden een jongeman, die... zijn aan staande schoen moeder bestal voor een bedrag aan geld, enkele sieraden en een costuum. Hij was na het plegen van den diefstal voortvluchtig, maar nu weer in zijn woning teruggekeerd waar de politie hem aantrof. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie.) Verzoeke dit, ter verspreiding dezer gedachte, in Uw Blad te plaatsen. Zangwijze: Kent gij dat volk. Komt, scharen wy ons om één vlag, Be vlag voor recht en vree. Voorkomen wij elk ruw geweld,- Waar ook te land of wel ter zee, Van groote staten tegen kleine Boor misbruik van hun macht. Van groote staten tegen kleine Boor misbruik van hun macht. In deze vlag, de vredesvlag, In deze vlag ligt onzo kracht. Besóhaafde staten, groot en klein, Vormt alle éénen bond. Beschermt met woord en metterdaad Alom het Recht op 't wereldrond. Vergeet een staat dan eens zich zeiven Ontplooit de vredesvlag, Als teeken van den wereldvrede, Bie noop' hem tot ontzag. Ontplooit uw vlag, de vredesvlag. Ontplooit de Wercld-vredesvlag politieke partij in ons land, nog dlirft aan komen met voorstellen tot Grondwetsherziening waarbij de vrouw geheel en al wordt uitsloten- la dit zoo, -dau zal ons beroep op U niet te vergeefs zijn, dan zult Gij ons helpen, dan zijt Gij dat moreel verplicht Er leeft een krachtige strooming, vdér Vrouwen kiesrecht onder ons volk, die men niet meer kan voorbijzien, maar waarmede rekening valt te houden. Onder alle politieke partijen van welke richting ook, vindt men groote voorstandersde Regeering mag dus niet straffeloos met voeten treden wal leeft in 't volk bij mannen zoowel als bij vrouwen. Nog maar eenige maanden' scheiden ons van de groote verkiezingen; toont dan Uwe verontwaar diging over de voorstellen van deze Regeering, die Uwe naaste betrekkingen, Uwehloeders,Vrouwen, Dochters en Zusters durft beleedigen en.laat orps tezamen strijden, opdat het onmogelijk worde, dat dit Ministerie gehandhaafd blijft 1 Kiezers aan U de macht, dus aan U ook de verantwoordelijkheid 1 Hei Hoofdbestuur DER VeREBNIGING VOOR VROUWENKIESRECHT. Komt, mannen van mijn vaderland, Gaat and'ren toch eens voor. Wijst alle volken op uw doel, Eu weldra volgen zij uw spoor. En handhaaft altijd zoo eendrachtig Ben Godsvree hier op aard, Ban wordt het leven aller menschen Voor elk van hen meer waard. Ontplooit uw vlag, de vredesvlag, Ontplooit de Wereld-vrcdesvlng Rotterdam. Uitgave van C. DE REGT, in het openingsjaar van het Vredespaleis: 1013. Be vlag besta uit 'n blauw veld met gouden, stralende zonne. Nu eindelijk de voorstellen der Regeering tot Grondwetsherziening, de Tweede Kamer hebben bereikt, is hut waarlijk geen wonder dat wij van verontwaardiging trillen, nu ons door hen die regeeren, een slag in't aangezicht is gegeven. Alle vrouwen, van de hoogste tot de laagste, van de armste lot de rijkste, van de minst ontwikkelde tot de geleerdste onder ons, zijn en blijven ver stoken van hare Burgerrechten1.Wat kunnen wij hiertegen doen wij recht- en machtloozen 1 Adresseeren, betoogen en weer eens betoogen en adresseeren, maar daarmede zijn onzo middelen uitgeput, willen wij niet van onwettige mid delen gebruik maken Maar Gij, kiezers van Nederland, Gij kunt ons helpen, Gifl hebt de macht in Uwe handen door Uw stembiljet. Kunt Gij en moogt Gij nog langer dulden, dat Uwe Moeders, Echtgenooten, Dochters on Zusters een plaats wordt aangewezen beneden iederen man, zelfs al.doet hij niets, al kan bij niets, ja al leeft hij dikwijls van de ver diensten van vrouw en kinderen, maar die, omdat hij als hoofd van een gezin erkend wordt, nu het kiesbiljet zal erlangen. Het moet toch ook U met verbazing en verontwaardiging ter- vullen, dat eene regeering thans, nu wij na bijna 20 jaren van rustig, kalm en waardig werken, onze Vereeniging met hare 15,000 leden, welk getal dagelijks wordt vergroot, hebben zien worden tot eene organisatie, grooter dan eenige

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4