Kantoor-, Winkel-, Kasboeken enz. Schrijfbenoodigdheden voor Kantoor, Winkel en Huishoudelijk gebruik. Scheurkalenders 15 cents'per stuk. BGEKH. PARKSTRAAT. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. dat de BOEKHANDEL PARKSTRAAT ruim voorzien is van in verschillende formaten, zoomede van alle ifiliii- --r~- Zondag 23 Maart 1913, (le Paasclidag.) HERVORMDE GEMEENTE. Burg 'sAv. 7 uur ds. Norel. Waal, Vm. 10 uur ds. van der Waa. Oudeschild Vm. 10 uur ds. Norel. De» Room Vm. 10 uur ds. Visser. Collecte v.d. Inwendige Zending in N. Holland. Oosterend, Vm. 10 ds. van Grasstek. Openbare Belijdenis. Coll. Inw. Zending N.H. 'b Av. 7 uur ds. van Grasstek. H. Avondmaal. Cocksdorp Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. halftien ds. Dagevos. nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn Vm. 10 uur ds. Bussemaker. Maandag 24 Maart (2en Paasclidag.) HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur ds. Norel. Koog, Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. Den Room, Vm. 10 uur ds. Visser. Oosterend, Vm. 10 uur ds. van Grasstek. 's Avonds 7 uur Zend.-samenkomst. Ds. Visser en Ds. v.d. Waa. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, Vm. 10 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Room, Geen dienst. Uit het Rott. Nieuwsbl. Wat men vindt mag men niet behouden. Een „juffrouw" te Arnhem, bezocht eenigen tijd geleden het Cinema Palace te Arnhem. Na afloop der voorstelling „vond" zij een prachtige damesbont. In plaats hiervan ter bevoegder plaats kennis te geven, eigende zij het zich evenwel toe en beschouwde het als haar eigendom. Echter zou zij niet lang in 't bezit ervan blijven, want toen zij eenigen tijd daarna, getooid met de gevonden bont, in Musis aldaar zat, was daar ook de rechtmatige eigenares, die haar eigendom herkende en aangifte deed bij de politie met het gevolg, dat èn „juffrouw" èn bont mee moesten naar het politiebureau. Het einde van dit zaakje is, dat de vindster thans wegens diefstal werd ver oordeeld tot een geldboete van f25, te vervangen door een hechtenis van 12 dagen. Uit de Opr. Haarl. Cour. Ret Ministerie van Defensie. In het bericht aan de Ned. ontleend, staat, dat de wetsvoorstellen ter voor ziening in de uitvoering van den Alg. Maatregel van Bestuur rakende de vereeniging der Dep. van Oorlog en van Marine, nog niet verder zijn dan in den Raad van State. Dit was minder juist, zij zijn reeds bij de Tweede Kamer ingediend, en wachten daar de eerste behandeling. Een Unicum zet de Standaard boven het volgende stukje Te Heukelum is voor enkele maanden een Christelijke school geopend, die dooi de goede zorgen van freule Frabricius, het schoolgeld iets lager kon stellen dan dat op de openbare school. Gevolg? Dat er allicht meer kinderen overkwamen, dan anders het geval zou zijn geweest. De voorstanders van de openbare school toonden hun liefde' voor deze door een daader werd een suppletiefonds opge richt om daaruit het verschil in school geld bij te passen. Stierenkeuringen. Evenals vorige jaren zullen dit jaar vanwege de Provinciale Commissie tot bevordering der Veefokkerij in Noord holland stierenkeuringen worden ge houden. Wijl verleden jaar in 't gedeelte van N.-Holland bezuiden 't Noordzee kanaal slechts 17 stieren op 6 keurings plaatsen zijn aangegeven is nu aangifte verplichtend gesteld ter besparing van tijd en kosten. Van de aangiften zal afhangen waar de keuringen zullen worden gehouden. In 't Noordelijk gedeelte worden de voorkeuringen gehoudenZaterdag 29 Maart te Wieringerwaard, Maandag 31 Maart te Schagen, Dinsdag 1 April te Benningbroek, Woensdag 2 April te Hoogkarspel, Donderdag 3 April te Hoorn, Vrijdag 4 April te Nieuwe Niedorp, Zaterdag 5 April te Purmerend, Maandag 7 April te Assendelft en Vrijdag 11 April te Alkmaar, alwaar Vrijdag 25 April eveneens de Centrale Stierenkeuring wordt gehouden. Gevaarlijke kammen. Te Oosterbierum (Fr.) is een celluloid- kam van een kind in brand geraakt. Daardoor stonden weldra ook do kleeren van het kind in vlam en 't kreeg zulke hevige brandwonden, dat het kort daarop aan de gevolgen is bezweken. (Dbl.) Waar xoas moeder. Te Geldermalsen is een 4-jarig knaapje al spelende in de Linge terechtgekomen. Toen men het kind vermiste en ging dreggen, werd het lijkje opgehaald. Mond- eiï klauwzeer. Van een landbouwer te Vleuten zullen 46 stuks vee worden afgemaakt als verdacht aan mond- en klauwzeer te lijden. Te St. Anna-Parochie (Friesland) is een melkkoe verkocht voor de kolossale som van t 512,50. Het dier is bestemd voor Zuid-Afrika. Bieraccijns. In Limburg betaalt men per hoofd en per jaar 80 cent aan bieraccyns, in het overige deel van Nederland gemiddeld 17 cent. Drankstrijd. Geen liefhebbers. Dezer dagen werd bij de milliciens der dedöts huzaren te Haarlem een onder zoek ingesteld, wie hunner geneigd was. tegen een extra jaarlijksche premie van f 300, na 1 October nog een jaar vrij willig onder de wapenen te blijven. Slechts 1 van de 45 manrchappen ver klaarde zich daartoe geneigd. Wij herinneren er aan

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 2