VAN HOUTEN S Nê. 2661. Zondag 6 April 1913. 268te Jaargang Nieuws- en Advertentieblad. van en naar Texel. Binnenland. Gemengd Nieuws. BOOT- EN SPOORDIENST l)it blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond Advertentiën vóór 9 nnr op den dag der nitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uiig. Firma LANGEVELD& DE ROOIJ, Parkstraat, Buro op Te x k i, aansluiting gevende Van Texel. Van Helder. Afvaart Boot 4 5. Vertrek trein 6.28 6.30. 7.45 11.15. 2.50. 12.45 4.10 7.30 Aank. trein HelderVertrek boot 5.15 8.39* 12.01 3.26 6.56 9.30 12.30 4.15 7,30 Des Zondags komt de eerste trein niet te 8.39 doch te 9 42 te Helder aan. In verband hiermede vaart de boot des Zondags niet te 9.30, doch te 10.20 van Helder naar Texel. KENNISGEVING. Staat der Gemeente-eigendommen. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Texel brengen ter openbare kennis, dat een afschrift van den staat van hetgeen naar het burgerlijk recht eigendom der Gemeente is, tegen be taling der kosten, ter Gemeente-secre tarie verkrijgbaar is. Texel, den 3 April 1913. Burgemeester en Wethouders voornmd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. GAARLANDT. TEXEL, 5 April 1913. De heer W. F. Smits, voorheen pred. te de Waal, thans schoolopziener in het arrondissement Medemblik, is benoemd tot schoolopziener in het district Tiel, met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag uit zijne tegenwoordige betrekking. De Cocksdorp, 2 April. De Burgemeester van Katwijk her dacht gisteren den dag, waarop hij 40 jaar aan het hoofd der gemeente stond. Ter gelegenheid van dit heugelijk feit vierden de werklieden op de boeren hofstede „Rio Grande" in Eierland, bijna allen Katwijkers, feest. Een eerepoort, kwistig met groen en bloemen versierd, was voor de hofstede opgericht, een rijtoer met een boerenwagen, waarop harmonicamuziek, werd ondernomen en des avonds werd vuurwerk afgestoken. Ten slotte werden in de schuur eenige gezellige uurtjes doorgebracht, terwijl een lyrophon eene aangename afwisseling gaf. Oudeschild, 5 April. Gisterenavond brak in de timmer manswerkplaats van de heeren Vlas Groot achter de haven, brand uit. Door den steiken wind wav.n het gebouwtje spoedig afgebrand. H,ff h,uis dat er naast stond werd, hoewel het eenige schade beliep, behouden. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt voor het grootste deel de schade. Vlielan Het EngeL ons is, na d lingen te ho u Vhereede geankoid. De Zij per Cour. schrijft Dat een koe een haas vangt, komt niet veel voor, maar dat men dikke paling vangt uit eene pomp op den koegang, behoort toch zeker ook wel tot de zeldzaamheden. Bij den heer J. B. te Keinsmerbrug was dit toch j.l. Maandag het geval. De dienstbode klaagde er over dat de pomp zoo weinig water gaf, waarop de heer B. deze eens zou onderzoeken. Er was echter aan de zuiger niets te zien. Na lang pompen kwam er eindelijk een bijna drie pond zware paling naar boven, welke zeer welkom was en spoedig een warm plaatsje kreeg in de keuken. Nadat deze sinjeur er uitwas gaf de pomp weer volop water. Zou men voor een dergelijke paling- vangerij nog een vischacte noodig hebben. Alweer die ongelukkige gouden vijfjes. Een onzer lezers deelt ons mede tot tweemaal toe een gouden „vijfje" in plaats van een cent te hebben ontvan6en. Beide keeren bemerkte hij dadelijk de vergissing. We deelen dit mede ter waarschuwing van bezitters onzer kleinste gouden munt. Opr. Haar). Ct. Uit het Rott. Nieuwsbl. De grond zonk onder hun voeten weg l Bij de publieke verkooping van de huishoudelijke goederen der dames Ver- vaet te Biervliet werden de kooplustige en nieuwsgierige vrouwtjes tijdens een regenbuitje toegelaten in het lokaal der R.-K. bewaarschool, naast de woning der dames V. De vloer zakte plotseling ineen, de bezoeksters der veiling kwamen van den drop in den regen, in den kelder, waarin heel wat water stond. Een der vrouwen, die mede de diepte inging ontstelde zoo hevig, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Te Hoogeveen zijn uit een stal 21 runderen afgemaakt wegens het voor komen van mond- en klauwzeer in dien stal. Een goedgeslaagde Aprilgrap. De eene Aprilgrap slaagt wel eens beter dan de andar6, maar de uitvinder van de grap, die zich in de „Scala" te Milaan af speelde, heeft wel verbazend veel genoegen van zijn initiatief beleefd. Tegen het midden van Maart verscheen in de Milaneesche bladen de volgende advertentie „Rijke sympathieke, alleenstaande jonge man zoekt kennismaking met schoone, vriendelijke, deugdzame jonge dame, ook zonder bruidschat, ten einde een gelukkig huwelijk aan te gaan." Daar er steeds schoone, vriendelijke, deugdzame jonge dames bestaan vooral zonder bruidschat kreeg de jongeman tallooze huwelijks- aanbiedingen en portretten. Veertien dagen lang onderhield hij een handige en teedere correspondentie met de concurrentjes, en op 31 Maart zond hij aan ieder zijner „aanstaanden" hij was zeer rijk en kon zich de weelde permitteêren twee entrées voor de voorstelling in het Scalatheater, op 1 April. In een bijgevoegd schrijven verzocht hij de jonge dames, in het wit gekleed, met een rood lint op de borst en zoo zwart mogelijk gekleede mama te verschijnen, opdat hij haar dadelijk zou kunnen herkennen. Hij zelf zou in een nader aangeduide bovenloge in dsn rok en met een mooie geranium in het knoopsgat ver schijnen. Natuurlijk werd de uitnoodiging vol geestdrift aangenomen en op den avond van den len April namen op de tweed6 rij van het parket een in 't wit gekleede, met een breed rood lint versierde jonge dame en een zwartzijden mama plaats. Een paar minuten later verscheen in die zelfde rij een tweede witte jonge dame, met een tweede rood lint en een tweede zwarte chaperonne. De zwarten en de witten keken elkaar een be6tje verbluft aan, maar z(j hadden niet lang tijd, om elkaar met de blikken te doorboren, want haar opmerk-, zaamheid werd spoedig getrokken door een derde witte japon, een derde rood lint en een derde zwarte dame. En er kwam een vierde, een vijfde, een zesde zwart-wit paar. En na verloop van een kwartier zaten op de tweede en derde parketry vijftien in 't wit gekleede jonkvrouwen metroode linten en vijftien min of meer authentieke zwarte mama's. Het publiek, dat iets begon to bsvroeden, bekeek met steeds groeiende belangstelling de beide rijen, die er als het toetsenbord van een piano uitzagen. Maar de witte en de zwarte dames keken ongeduldig naar de bovenloge, waar nu wel spoedig de ver wachte bruigom moest verschijnen. Die loge behoorde echter aan een rimpeligen foeileelijken theater-liefhebber. En de grap penmaker, die de Aprilgrap bedacht had, ving den ouden heer, dien h\j goed kende in de gang op en stak hem, met een joviale opmerking, een vuurroode geranium in het knoopsgat. De grijsaard, die van de gansche grap niet het flauwste vermoeden had, glim lachte gevleid, bedankte, betrad zyn loge en zag plotseling de blikken van vijftien witte jonkvrouwen en van vijftien zwarte matrones op zijn frommelige figuur gericht. Van de jonge dames echter, vielen er vrjj wat flauwzoo oud en leelijk hadden zij zich haar aanstaande niet voorgesteld. Maar de gansche zaal lachte zilte tranen van pret. Schager Cour. 1 Dat gaat'zóó maar niet\ Iemand uit een Groningsche gemeente vertrok dezer dagen stillekens met een onderwijzeres naar Amerika. Hij had zich als passagier alswettig echtgenoot van de onderwijzeres doen inschrijven Op grond daarvan moet hij op last van den Officier van Justitie na een 6-daagsch verblijf te New York op 't schip van afreis als op Ned9rlandschen bodem zijn aangehouden. Hij is nu weer in het vaderland terug gekeerd. De redders van de „Eastwell." Bij Koninklijk besluit is als blijk van goedkeuring en tevredenheid toegekend a. de gouden eerepenning en een loffelijk getuigschrift aan J. v. d. Wielen, kapitein b. de zilveren eerepenning voor mensch- lievend hulpbetoon en een loffelijk ge tuigschrift aan M. Peters, machinist en Th. v. d. Put, dekknecht allen behoorende tot de bemanning van de sleepboot „IJmuiden" te IJmuideD, wegens de door hen met levensgevaar verrichte reddiog vau schipbreukelingen van de vrachtboot „Eastwell" op 16 Maart 1913 in de Nooidzee vergaan. (Staats Ct.) Uit de Opr. Haarl. Cour. Ontginning van woeste gronden. Aan ontginners van woeste gronden wordt vrijstelling van belastinggegeven gedurende de eerste 28 jaren. Deze vrijdom wordt alleen na vooraf ingekomen aanvrage verstrekt. Nu is het naar de Arnh. Ct. meldt de Regeering ge bleken, dat in de laatste jaren tal van woeste gronden in wei- en bouwland omgezet zijn, zonder dat ontheffing van belasting gevraagd werd, terwijl ze op het kadaster nog steeds als woest ge noteerd staan. De ambtenaren der belasting hebben nu opdracht gekregen aan de hand der kadastrale kaarten een onderzoek in loco in te stellen, om na te gaan, voor welke ontgonnen gronden al of niet ontheffing is gevraagd. Deze maatregel zal tengevolge hebben, dat het Rijk heel wat grond- en vermogensbe lasting kan invorderen, want nu deze gronden als ongebouwde eigendommen in rekening gebracht worden, wordt het vermogen van vele grondbezitters aan merkelijk hooger getaxeerd. Schatgraverspraktijken. Verschillende ingezetenen in den Gelderschen Achterhoek kregen een aan bieding van dr. M. te Londen, dat er voor hen een groote erfenis te verdoelen viel van een Amerikaan. Indien zij (25 zonden, zou hij hun de noodige inlichting verschaffen 1 Bij onderzoek bleek, dat aan het be wuste adres te Londen geen dr. M. te vinden is en het meer te doen is van de lichtgeloovigen een sommetje los te krijgen. Aangeteekende brieven uit Hamburg. Mej. Titia van der Tuuk te Utrecht ontving dezer dagen, zooals vermoedelijk ook vele anderen, een aangeteekenden brief uit Hamburg van Carl. König, met een kwart-lot uit de Hamburger Staats loterij. Het nummer van het lot schijnt geen gewoon nummer te zijn met roode letters wordt het een „geluksnummer" genoemd. Mej. v. d. Tuuk, dit mededeelende in het Utrechtsche Dagblad voegt daaraan het volgende toe De onbaatzuchtigheid vsm den Ham burger collecteur gaat wel ver, dat hij de geluksnummers stad en land uitstuurt en ze Nederlanders aanbiedt. Dezen mogen echter niet onderdoen in edele deugden voor den loterijman daarom is het hun plicht, het lot terug te zenden in het bijgevoegde gefranke rde en geadresseerde convert, üe eveneens bijgevoegde en ingevulde postw.sse. kan dan vernietigd worden. Laat Hamburg zijn millioenen en wij onze tientjes behouden. TEXELSCHE COURANT. Abonnementsprijs per S maanden. Voor den Bürg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. N**r Amerika en sndere I .nden met verkooging der porto'». Prijs der Advertentièn. V»n 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meor 5 Ct. Qroote letters en Vignetten worden nwir plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. O ..lem-ichipLy- ui jen te Har- e gen, heden ter (\0NA Cacao

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 1