implex N°. 2665. Tweede Blad. Zondag 20 April 1913. 26s" Jaargang. Nieuws- en Advertentieblad. £03 V':: I Gal- en Zenuwaandoeningen, FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN OVERSTE. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond Advertentiën vóór 9 nnr op den dag der nitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de TJitg. Firma LAN GEVELD DE ROOIJ, Parkstraat, Burg op Tex el. Vraagt geïllustreerde Prijscourant. Een goud heilzaam Daarvan waard, tientje per doos Hoofdpijn met Misselijkheid, "Verstopping, Zwakke maag, slechte Spijsvertering, Zieke Lever en Storingen in het Vrouwelijk Gestel. sa-Istgtjustose TEXELSCHE COURANT, Abonnementsprijs per 3 maanden. Voor den Burg 30 Cts. Franco per post door ge- be«l Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere landen met rerhooging der porto's. Prijs der Adverlentièn. Van 1 tot 5 regels 30 Cta. Iedere regel meer S Ct. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 8 Cts. per nummer. Michelin Rijwielbanden, de beste, CYCLOÏDE. Wij rijden op een grintweg, op keien of op klinkers. Niets rijdt zoo licht als een straat ran asphalt. Zoo beproeve men een Rijwiel van de vele soorten en merken die bestaan. Geen rijdt zoo licht als de Simplex Cycloïde-Rijwielen, zonder conen, zonder cups, met 70 pCt. wrijvingsbesparing. AMSTERDAM. Overtoom 271. VOOR ALLE ZOOALS Uitsluitend vervaardigd door THOllAS BEECHAM, St. Helens, England. Alom verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten in doozen van f 0.75 (56 pillen) en van f 1.75 (168 pillen). Bij zes doozen tegelijk f 4.35 en f 10. verkrijgbaar te den Burg bij T. BUIJS, en bij den Vertegenwoordiger van Th. Beecham. AMSTERDAM. TELEFOON Zuid 2318. OVERTOOM 341. Een verhaal door F. A. BUIS. Nadruk verboden. 22.) De grachten en vijvers der Residentie waren reeds met een zachten ijskorst bezet in de eerste dagen van het nieuwe jaar was de thermometer beneden het vriespunt gedaald en spoedig zon een bonte, joelende menigte de ijsvelden bedekken de ijzeren snelloopers hadden hun rustig plekje op den zolder moeten verlaten, en de voetjes der dartele schoonen trippelden al van ongeduld bij de gedachte aan het genot, dat te wachten was. 't Was Zaterdagavondde drukte die in de helder verlichte Veen- en Spuistraten heerschte, stak vreemd af bij de stilte van het eenzame Biunen- en Buitenhofde Zwijger stond verlaten te midden van het boomrijke Plein en het zwijgende beeld scheen geheel in diepe herinnering verloren of somber de tooneelen aan te zien, die zich nu en dan aan zijne voeten voordeden. Het anders zoo vroolijke plantsoen en de hooggekruinde boomen van den Vijver berg misten nu alle sieraad, en de laatste blaadjes, reeds lang verdord, zwierden door den wind voortgedreven laDgs de bonte huizenrij rond. Het Korte Voorhout is vervuld van het loeien en suizen der eeuwenoude eiken en beuken van het schoone Bosch, doch weldra breekt het geratel van tallooze rijtuigen het getrappel der paarden en de stemmen der voerlieden dit indrukwekkende van den wind; eene menigte gaspitjes schenken een helder licht en doen het operagebouw scherp uitkomen. Goetbes meesterstuk, door Barbier en Carré van Gounod's muziek bewerkt, zal worden opgevoerd en lokt bezoekers uit alle klassen der maatschappij. De stalles en loges zijn bezet door de bloem der Haagsche schoonen, de keurigste toiletten wedijveren daar met elkaar in sierlijkheid en rijkdom; in het parterre zit de minder met fortuin bedeelde klasse, daarboven lacht en scherst de menigte, die slechts voor enkele stuivers het genot mag smaken om iets schoons en goeds te hooren. Marie Bengers die sedert, eenige dagen in den Haag logeert, heeft met haar gast heer en diens echtgeDoote in een der zij loges plaats genomen. Die gastheer is de luitenant Sanders, officier der veld-artillerie, die sedert anderhalf'jaar met Marie's vriendin Louise getrouwd is. Hij is een knap mensch met een zwaren blonden baard, donkere sprekende oogen, Vinum Sang-uinosuin in vacuo bevat de voedingszouten uit de plantenwereld in een vorm die gemakkelijk in het bloed wordt opgenomen. Zij bevordert een geregelde spijsvertering wekt uw eetlust op; zuivert en verrijkt uw bloed; geeft een diepen,gezonden, verkwikkenden slaap. Wanneer gij zwak zjjt of gedurig vermoeid, probeer het met de Sanguinose Ik heb de Sanguinose soms in enkele dagen zien doen, waar gemeenlijk evenveel .voor weken noodig z(jn. Dr. Aug. Alexandre. Brussel. Ik was een# zenuwlijderesse, zooals er weinige zijn; was uiterst zwak, moest ondersteund worden, had in het geheel geen krachten meer. Hoeveel medicijn ik gebruikt heb, niets hielptotdat ik het met de Sanguinose probeerde. En nu ben ik heerljjk geholpen, tot verbazing van allen die mij kennenook de gejaagdheid en vermoeienis zijn verdwenen. U mag dit alom bekend maken, want het is de waarheid. Wed. Blok. Den Haag. Gij behoeft van de Sanguinose geen likeurglaasjes te gebruiken. Twee maal per dag een eetlepel is genoeg. Sanguiuose is to verkrijgen bij alle apothekers en voorname drogisten. Maar zorg dat gij de echte krijgt, en wacht n voor namaak. SANGUINOSE kost per flacon f 1.50; 6 flac. f 8.12 flac. f 15. De Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co., Den Haag. Te Texel, Oosterend P. Dros; den Burg T. Bnijs, drogist en I. Moerbeek; Oudeschild Joh. Dros. lichtbruin haar en een vol rondgelaat, dat door de zon is verbrandhij is iets langer dan zijne vrouw, een brunette met een lief, goedig gezicht, en een prachtig teint, zij is echter wat te gezet om mooi te kunnen beetenhaar geheele voorkomen toont kalmte en berusting, niets dat van inner- lijken strijd getuigt, haar gul lachje toont dat zij tevreden is en geen felle harts tochten keDt. Het is voor de eerste maal, dat Marie eene operavoorstelling bijwoont zij is opgetogen. De schitterend verlichte zaal, de keurige toiletten, die niet het minst aaDdacht trekken, de keurige muziek, dat alles wekt haar bewondering. Het scherm is opgegaanzij lennt over de balustrade en in eene zenuwachtige verrukking trippelt ze met haar voetjes en zit met stomme aaDdacht de voorstelling te volgen nu eens vluchtig een blik in haar tekst boekje werpende, dan weder onmiddelijk bare oogen wendend naar het tooDeel. Zij is aan de linkerzijde van het tooneel ge zetenMesphisto is eensklaps voor hare verwonderde blikken uit den grond opge rezen. „Me voici!" klinkt de baritonstem van dat vuurroode wezen haar indeooren. De muziek en het spel houden nu haar aandacht onverdeeld bezigmet ingehouden adem ziet zij Mephisto het perkament voor den dag halen, hij geeft een teekea en een lichte kreet ontvalt haarzij ziet daar Marguerite op den achtergrond aan het spinnewiel gezeten in een hel wit licht als eene fee uit een tooversprookje. Fanst teekenthij neemt den beker, ledigt dien en eensklaps, zonder 't te kunnen begrijpen, ziet zij hem gemetamorphoseerd. „A moi les plaisirsklink haar nogmaals zo» betooverend in de ooren. „Eo hoe vindt je dat nu vroeg mevrouw Sanders, die, nadat het scherm was gevallen met genoegen had aanschouwd hoe Marie genoot. „Goddelijk!" riep Marie uit, „hé, wat zijt ge toch te benijden. „A toi les plaisirs! neuriede zij eventjes; „wie zon uiet wenschen om altijd in den Haag te kunnen zijn!" „Ja!" antwoordde mevrouw Sanders, „je moet buiten veel missen ik ben dan ook recht blij dat wij dit jaar nog in den Haag blijven, want het vooruitzicht er zoo spoedig uit té gaan, zou ik verschrikkelijk vinden „Maar zou je niet denken, Marie dat je- eigenlijk van buiten den Haag moet zijn om alles goed te kunnen genieten; geloof je niet dat voor u de genoegens dubbel waarde hebben, omdat gij er niet altijd van kunt profiteeren. (Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 1