Rijwiel banden Fl. 307.406.00 Boekhandel Parkstraat BLOOKER'S DAALDERS CACAO. Zomerdienst. NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK Aardappelenhandel. TERPENTIJN, Suiker is FEUILLETON» DE DOCHTER VAN DEN OVERSTE. blijft zich beleefd aanbevelen. de cacao die weinig suiker vereischt: Nationaal Spoorboekje. 10 Gents. Tegenstanders van de Tariefwet. Molenstraat naar Warmoesstr. CL WORTMM, Tailleur, Drogisterij Binnenburg. VERHUISD van aan prijzen werd in het jaar 1912 Boekh. Parkstraat. TE VEENDAM. OPGERICHT 1890. P. J. KONING. KIEST in Juni alleen De TARIEFWET schaadt den LANDBOUW. Zij bedreigt met verhooging van pachten. ^^sSagBBWMB«(88Sa<^ Continental gewonnen. I)e wereldkampioen Piet Dickent- man en vele andere Hollandsche wielrenners gebruiken sedert vele jaren Continental banden. Continental-Caoutchouc-en Gutïa-Percha-Co.,Amsterdam Eimpuddmq keurig een puddiriq fyn, Danmoethet Exceüerda zyn. Een verhaal door F. A. BUIS. Nadruk verboden. 24.) Ik wist dat ik je hier zou vinden," zegt hsj tot Sanders; „ik ben bij je thuis ge weest, waar de meid me vertelde dat je met je logée hier waart; onderweg ben ik Huismans tegengekomen, die [zooals je weet in mijn plaats komt, en al pratende is hét veel later geworden dan ik dacht. Toen ik bemerkte dat het pauze was, ben ik even de koffiekamer ingeloopen en zoo ge ziet heb ik niet misgeraden." Maar waar hebt ge toch gezeten Gis teren en eergisteren ben ik je bij je ge weest, doch telkens tevergeefs; je huis juffrouw zei me dat je uit was en dat ze niet wist, wanneer je thuis kwam toen ik je op nieuwjaarsdag sprak, heb ik, zoover ik mij kan herinneren, niet gehoord dat je van plan was om uit de stad te gaan. „'t Is eensklaps opgekomen. Ik kreeg met nieuwjaar een brief van mijn moeder, die zoo gehoopt had me te zien zooals je weet ging dat met die drukte niet -- en ze vroeg of ik nu niet een paar dagen kon komen, omdat ik wanneer ik eenmaal te Daalhuizen ben, niet zoo gemakkelijk als van hier kan overkomen. Intusschen heel veel groeten van de goede vrouw, die het heel goed maakt." „Dank je zeer, het zal haar wel spijten dat je hier vandaan gaat." „Ja, natuurlijk, maar dat is nu eenmaal niet anders. Ik kan je zeggen, dat ik heel blij ben uit die rommel te geraken, en Goddank, heb ik de laatste uren op dat vervelende bureau gesleten." „Huismans is zeker erg ingenomen met zijn plaatsing." „Er zijn er wel meer die daarmede in genomen zouden zijn, ik laat het voor de liefhebbers over; maar, komaanlaat ik je niet ophouden, jij gaat zeker weer naar je familie „Ja, maar je gaat toch mee Zeg, eer dat ik 't vergeet, kom morgen bij ons eten, je treft behalve van Meerwijk de dochter van je nieuwen chef aan." „Drommels, dat 's waar ook ik ben be nieuwd met haar kennis te maken." „Die kennismaking zal je waarschijnlijk niet tegenvallen, 't is een allerliefste, jonge dame. Die vervelende van Meerwijk maakt haar, geloot ik, zoowat het hof, maar.'t is een te lief kind voor dien kwajongen." Beide heeren verlieten de koffiekamer en begaven zich naar de loge, waar Karei met de beide dames zat te praten. Marie vertelde iets, en toen zij de deur der loge hoorde openen, riep zij uit, denkende dat het Sanders was, „Wilt ge nu even" doch opziende, bemerkte zij een onbekend gelaat voor zich. Zij ontstelde, kreeg on willekeurig een kleur en bespeurde eerst daarna, dat de onbekende heel vertrouwe lijk aan mevrouw Sanders de hand reikte. „Marie, mag ik je mijn vriend Erdman voorstellen zei Sanders, terwijl hij tot zijn vriend vervolgde: „Juffrouw Bengers uit Daalhuizen." Mari9 was, waarom wist zij zelf niot, wat kregel en neeg zeer koel. Erdman betuigde haar dat het hem zeer veel ge noegen deed, nu reeds met de dochter van zijn chef kennis te kunnen maken doch Marie antwoordde niet veel, zij behandelde hem als iemand, die eensklaps een onder houd had verstoord, ofschoon het gesprek tusschen haar en Karei inderdaad niet zoo bijzonder vertrouwelijk was geweest. Karei had slechts zijn groote bekendheid met het Haagsche publiek gelucht door op merkingen alsdaar zit nudat is de broer van den minister, en daar in de linkerloge zit freuleenz. enz. Zij kreeg eensklaps een tegenzin in dien man en liet zich, zooals wel meer geschiedde, een weinig door den indruk van bet oogen- blik beheerschen. „Je schijnt verstoppertje te hebben ge speeld," zei mevrouw Sanders lachend tot Erdman; „we hadden je gisteren willen inviteereD, maar San heeft tevergeefs naar je gezocht." „Hij was mij hier bijna ook weer ont- loopen," verklaarde Sanders, „doch ik heb nu verder alle ontkomen onmogelijk ge maakt; hij heeft mij reeds beloofd om morgen te komen dineeren." „Nu je zoo spoedig weggaat, mag je nog wel eens dikwijls komen," zei mevrouw, in de rede gevallen door Karei, die den tijd gekomen achtte om af te trekken. Hij groette Marie heel hartelijk, die hem als naar gewoonte de hand toestak, maakte eene buiging voor mevrouw en groette beide heeren vluchtig met een „tot mor gen" en verdween. Erdman maakte ook aanstalte om heen te gaan. „Blijf nu toch" zei Sanders, „en ga dan van avond met ons soupeeren." „Ik kau niet," beweerde Erdman „ik heb den kolonel beloofd hem van avoDd nog op de „Witte" te ontmoeten, je weet als ik kon zou ik gaarne blijven." „Ga je dadelijk naar de „Witte?" vroeg Sanders, en toen het antwoord ontkennend was voegde hij er bij: „welnu, blijf dan hier tot het einde, dan rijden we straks naar het Plein en zetten je daar af." Erdman voldeed aan dat verzoek en bleef druk praten met Sanders en zijne vrouw, nu en dan richtte hij het woord eens tot Marie, doch deze bleef zeer stroef en koud. „En hoe bevalt je nu mijn vriend Erd man vroeg Sanders, toen zij thuis ge komen waren, en gezellig in het huis vertrek zaten. „Zooantwoordde Marie koeltjes. „Dat is ook geen overdreven loftuiting mijn waarde," lachte Sanders; „ik geloof werkelijk, dat hij geen goeden indruk op je heeft gemaakt." „Ik begrijp wel, waarom of ze een beetje boos op hem is," zei mevrouw Sanders schalks, en ze keek Marie daarbij steelsgewijze aan. „En waarom dan vroeg Marie ver wonderd. „Nu, bloos maar niet!" riep Sanders, „Geen sprake van gaf Marie ten ant woord. „Ja, Marietje!" ging mevrouw Sanders voort, „zoo'n cavalerie-officier nu troost je maar, hij komt morgen eten."' „Dat heb je toch, hoop ik, niet voor mij gedaan Mevrouw Sanders bestrafte met haar wijsvinger Marie lachend „Kleine ondeugd je houdt je goed Wordt vervolgd.) Michelin Rijwielbanden, de beste. Geplaatst kapitaal f 3.000.000. Gestort kapitaal f 676.800. Reserve f 509.741.21 Hypotheken 31 Dec. 1912 f 26,424,097,03 Pandbrieven, f25,569,400, Geeft uit 4 Pandbrieven tegen den prijs van 95 °/o. 47a Pandbrieven 1007a °/o- Hypotheekrente vanaf J3/* Inlichtingen verstrekt Den Burg, Texel. ExceUen_ta zyn. Met zuivere qrondstofTen allerlei. Geen enkle soort haait het er by. in myn huis duld ik het niet. men er andere pudding ziet! A J Ps Excellent^-Pudding 10cts. doos 3 pakj es 27 c t s. Nieuwe voorraad, puik goed, prijzen billijk. Aanbevelend, J. Ph. BAKKER, Weverstr. die zich beleefd blijft aanbevelen voor hec leveren van Heerenkleeding naar maat. Onberispelijke pasvorm. Gegarandeerd Elegante Snit en Prima atwerking. Poltspomade, Roode, Zwarte en Witte was, Zebrapotlood en Pasta, Schuurpapier en -linnen, Zwarte, Blanke en Bruine Lak, Adams- politoer, Meyers Pcetscrème, Si- dol eDz. verkrijgbaar in de Aanbbvelenu, T. BU1JS.

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4