AanbeteM, J. Pb. Bakker 4 Zoon. Een jarige Stier, DAALDERS WAAR Een welbeproefd middel MOTORDIEN ST Texel, Harlingen, Rotterdam. Solide Geldbelegging DAKL EIEN Tegenstanders van de Tarieiwet. Er is geen betere cacao, dan MOTORDIENST Texel, Harlingen, Rotterdam. Aanbevelend, P. PLAATSMAN. MOTORDIENST Texel, Amsterdam via de Zaanstreek. FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN OVERSTE. De Ylaamsche scharenslijper Vertrekt van Rotterdam naar Texel, Vrijdagmiddag 23 Mei, 12 uur. Vertrekt van Texel naar Harlingen 28 Mei Vertrek van Harlingen naar Texel, 31 Mei. Vertrek van Texel (via Helder, Haarlem, Alphen, Gouda) naar Rotterdam 3 Juni. Ligplaats "Wijnhaven. bij de Haarlemsche Hypotheekbank in stukken van f 50 tot f5000, rente bijna 4Va pCt. D. P. RAKKER. BESCHIKBAAR dekgeld op het erf fl,50. Adres: C. S. ZIJM, Westen. zijn in verschillende maten voor handen aan de Steenkooperij van firma W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. - 7 KIJEST in Juni alleen De TARIEF WET schaadt den BURGER door nieuw of verhoogd invoerrecht op EET- en DRINKWAREN, alshavermout, gerookte visch, konijnen, eenden, ganzen, zwanen, schapenvleesch, varkensvleesch, rundervet, slachtpaarden, mar garine, boter, kaas, gebrande koffie, honig, sucade, zout, specerijen, appelen, peren, pruimen, vijgen, mineraalwater, bier enz. Vertrekt van Harlingen naar Texel, 24 Mei, Vertrekt van Texel (via Helder, Haarlem, AlpheD, Gouda) naar Rotterdam, 27 Mei. Vertrekt van Rotterdam naar Texel, Vrijdagmiddag 30 Mei, 12 uur. Vertrekt van Texel naar Harlingen 4 Jnni Ligplaats Wijnhaven. Agent: H.v.KEULËiN Co., 108, Vertrekt van Texel Zaterdagmorgen 6 uur en Dinsdagmiddag 2 uur vau Am sterdam. Beleefd aanbevelend, Jn. ZUIDEW1ND. vindt men de mooiste en voordeeligste stoffen voor Costumes t Gaat dit een» zien in de Keizerstr 62 Helder, ot vraag het eens aan onderstaand adres waar de nieuwste stoffen zijn te bekomen tegen de meest concurreerende prijzen, uitsluitend maatwerk. Beleefd aanbevelend, Firma LENGHAUS. Voor Texel LENGHAUS, Oosterend. voor allen die door koorts, influenza of dergelijke ondermijnende krankheden verzwakt zijn, is de Sangninose. Zenuwachtigen, die door zorg en verdriet slapeloos zijn, helpt de Sanguinose. Jonge moedors die hare kinderen zelve voeden, vinden krachtigen steun bij de Sanguinose. De ervaring van duizenden noemt, met Prof. Nestor Charbonnier, de Sanguinose een welbeproefd middel. Door tusscheokomst van den heer H. A. Ilobbelman te Zelhem ontvangen wij vol gend schrijven //Door dezen betuig ik mijn bartelijken dank voor uw prachtig middel de SaDguinose, die mij zoo uitstekend heeft geholpen. Telkens als de lente in het land kwam, leed ik aan bloedarmoede, en veel heb ik er voor gedaan, maar alleen de Sanguinose heeft mij afdoende geholpen. Waar ik kan zal ik uw middel aanbevelen. Zelhem. Mej. H. O. DIERSEN. Te Texel, Oosterend P. Dros; den Burg T. Buijs, drogist en I. Moerbeek; Ondeschild Joh. Dros. Een verhaal door F. A. BUIS. Nadruk verboden. 30.) „Erdman is weer bezig je een compli ment te 'maken, Louise!" zei Sanders lachend tot zijDe vrouw, die juist een weinig beteekenend gesprek over een par tijtje had geëindigd. Waarmede verdiende ik dat vroeg mevrouw aan haar rechterbuurman. „Al ware het alleen met het aangename dineetje van heden," antwoordde deze, „doch ik geloof dat het mij, waar het op dankbetuigingen aankomt, beter past te zwijgen, waar ik zooveel verplichtingen heb zijn een paar woorden niets beteeke nend." „Over dankbetuigingen zullen wij maar zwijgen," merkte Sanders op„wij zullen Zondags aan onzen diech meer uw gemis voelen, dan gij aan ons eenvoudig maal zult verliezen. Wie weet wat een goede tafel gij te Daalhuizen krijgt." „AIboI het materieele alles goed kan maken," merkte Erdman op. „De tafel is er zeer goed," bracht van Meerwijk in het midden. „Ik houd over het algemeen nief van officierstafels," gaf Erdman ton antwoord „alleen te zitten eten vind ik op den duur vervelend, doch ik weet niet of ik het misschien niet boven eene officierstafel zou verkiezen." Marie keek Erdman eenigszins verwon derd aan en vroeg„Is u zoo tegen offi cierstafels Ik dacht dat alle heeren daar veel van hielden, en te oordeelen naar de pretjes, die er nn en dan voor komen, zijn ze ook werkelijk zoo onaardig niet." „Tegen tafels, waaraan uitsluitend offi cieren eten, heb ik veel bezwaar; ik vind ze gulweg gezegd te eenzijdig. Wanneer officieren van een korps, die elkander steeds in dienst ontmoeten, die, vooral in kleine plaatsen, op de wandeling en op de wandeling en op de sociëteit, op par tijtjes en waar niet al elkander dagelijks zien, wanneer die officieren nn uitsluitend deel uitmaken van een tafel, dan wordt het gesprek eentonig en vervelend." „Maar wat wil je dan?" vroeg van Meerwijk verbaasd. „Eene tafel, waaraan ook andere dan militaire elementen zijn gezeten. Over dienstzaken spreek ik buiten den dienst en in gezelschap liever nietpromotie en pensionneeriDg beginnen eindelijk ook te vervelen; de verdere punten van gesprek van die, door enkelen zoo boog geroemde officierstafels zijn gewoonlijk niet zeer talrijk; dat alles verandert, wanneer ook andere ambtenaren of particulieren zich in het gesprek kunnen mengen en ook eens hunne zaken en inzichten in debat brengen. Daar, waar zooveel mannen van één vak, één roeping aanzitten, waar de belangen en wenachen zoo met elkaar overeenkomen moet wel eenzijdigheid worden geboren." „Op kleine plaatsjes maken juist die officierstafels het zoo gezellig," beweerde Karei. „"Vergun me dat ik die meening niet ben toegedaan; vooral is dit niet het geval in garnizoenen, waar zich slechts één korps bevindt; doch het is eene meening, die door velen niet wordt gedeeld, ook in dat punt verschillen de smaken." „Ik heb door de heeren officieren vaak hooren bewereD, dat de talel te Daalhuizen meestal hun eenige uitspanning was, dat Als derde zending van den 16en Jaargang der Christelijke Bibliotheek is thans aan de abonné's verzonden door J. VELTMAN. Met 10 platen van J. H. IsiNGSjr. De dochter van den socialist door P. A. SPARENBURG Jr. WIM door E. PALMA. De abonné's ontvingen reeds eerder het groote prachtwerk Recht en Gericht, HESBA 8TRETTON. De dienstknechten des konings, H. W. 8. Zijn Moeder, P. A. SPARENBURG Jr. Uit bange dagen, en den scheurkalender Eben- Haëzer voor 1913. Verder zullen ie dezen jaargang nog verschijnen De Pastoor Van ter Gonw door CH. RAEDE, een zeer belangwekkend Nederlandsch verhaal uit de 15e eeuw, in twee deelen alsmede twee deeltjes in de serie Groene boekjes. Abonnementsprijs slechts vijf gulden per jaargang. De catalogus, vermeldende alle voorwaarden betreffende het abonnement, is in eiken soliden boekhandel verkrijgbaar en wordt op aanvrage toegezonden door G. F. OiALLEjSTBA.CH, Uitgever, HSTijkerk. zal toch zeker op meer plaatsen het geval zijn," zei mevrouw Erdman. „Heel erg pleit dat niet voor die heereD," bracht Marie in het midden, tot niet ge ringe verwondering van Erdman, die zulk een oordeel waardoor hij nochtans aan genaam verrast was niet had verwacht. De ferme toon, waarop Marie haar meening zeide, deed haar eensklaps bij hem in een geheel ander daglicht verschijnen. Als om te vernemen, of zij werkelijk zoo streng -.oordeelde als hij uit haar toon meende te mogen opmaken, sprak hij vergoedend „De verveling doet wel eens naar dingen haken, waarop men anders niet zoo zeer gesteld zou zijn," „Dat men zich zoo verveelt, kan die heeren toch waarlijk niet tot verschooning strekken," luidde het antwoord kort. „Je schijnt het toch wel een weinig op te nemen tegen de heeren, die het te Daalhuizen niet zoo heel prettig vinden," zei van Meerwijk lachend tot Marie. „Maar niet omdat zij met Daalhuizen Diet zijn ingenomen, ik heb geen reden om daarvoor partij te trekken, ik zelf zou gaarne in den Haag ot te Amsterdam wonen; het leven op kleine plaatsen enfin ik kan mij zeer goed begnjpeD, dat iemand te Daalhuizen veel moet ontbereD; maar dat men zich er immer en altijd moet vervelen, omdat men niets goeds weet uit te voeren, kan ik niet toestemmen. Van Meerwijk vond dat Marie —zooals hij het noemde, weer haar stokpaardje bereed; hij had dat meer ondervonden en zette daarom het onderwerp niet voort, maar begon met mevrouw Sanders een gesprek over eenige wederzijdscbe kennis sen. Gewoonlijk beaamde hij de zienswijze van Marie, ot beter gezegd, hij deed het zoo voorkomen; met meer tact dan men van hem zou hebben verwacht, kon hij veelal zijn meening verbergen. Hij oordeelde het noodig, niet te doen blijken dat hij in menig opzicht van zienswijze met haar verschilde, of dat hij geen belang stelde in hetgeen zij haar aandacht waardig keurde; het doel was maar Marie te believen en, waar dit vaak niet gelukte, [haar althans niet onaange naam te zijn. Marie hechtte ook werkelijk weinig waarde aan het oordeel van Karei en vermeed daarom vaak eenig dispuut met hemzij had zeer goed begrepen, dat hij daarvoor de man niet was, doch noch hij, noch mevrouw van Zanten hadden dit genoeg ingezieD. Zij begrepen niet, dat Marie, al had zij geen hekel aan Karei, hem toch nooit boven eenig ander kon stelleD, dat Marie in het geheel niet met gedachten aan hem vervuld was en nooit de moeite genomen of de noodzakelijkheid iDgezien had om zijn goede en kwade hoedanigheden op te tellen en te verge lijken. Misschien zou het enkelen be vreemden, dat Mari'e nooit had bemerkt, welke gevoelens Karei omtrent haar koes terde of welke inzichten hij had wanneer men echter bedacht, dat zij elkander reeds lang kenden en dat Marie bijna als kind met Karei kennis maakte, dan kon die bevreemding zoo groot niet zijn. Zij was bijDa bijna nooit iets anders van hem ge wend geweest, z(j had zijn gezegden en complimenten nooit zoo zwaar opgenomen en vond geen reden om dat later wel te doen. Mevrouw van Zanten, die meer menschenkennis bezat dan haar broeder, vermoedde wel eens de waarheid, doch ook zij geloofde te veel wat zij hoopte, en liet zich daardoor misleiden. (Wordt vervolgd AgentB. M v. KEULEN Co. 108. BLOOKER'S CACAO. Wanneer gij lijdende zijt door bloedarmoede of zenuwzwakte, wanneer gij niet goed op krachten komen kunt, of een tonicum noodig hebt, probeer ook eens de Sanguinose. Gij zult er geen spijt van hebben, maar WACHT D VOOR NAMAAK. Sanguinose kost per flacon f 1,50, 6 flac. f 8.12 flac. f 15, De Riemerstraat 2c/4. Bij alle eerste Apothekers en voorname Drogisten.

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4