Regulateurklokken Tuinmeubelen, jar WAAR PT Wolschareru Zeisen, Denk er aan MOTORDIENST Aanbevelend, P. PLAATSMAN. bij den gocdkoopcn koopman, in de Vergulde Kikkert. Pyramide Vliegenvangers, Vliegenpapier, Drogisterij Binnenburg verschillende luxe artikelen, nikkel en glaswerk. Aanbevelend, M. A. KUIJPER. FEUILLETON. DE DOCHTER TAN DEN OVERSTE. nieuwste modellen, 14 dagen gaand en 14 dagen slagwerk, Yanaf 8 Gulden, met 2 jaar schriftelijke garantie. Onder aanbeveling M. WIERINGA, FILTERS, M, A. KUIJPER. MOTORDIENST Texel, Amsterdam via de Zaanstreek. DAKLEIEN Texel, Harlingen, Rotterdam. Finale uitverkoop OAITVANGEN een groote zending Vertrekt van Harlingen naar Texel, 21 Juni. Vertrekt van Texel (viaHelder, Haarlem, Alpben, Gouda) naar Rotterdam, 24 Juni. Vertrekt van Rotterdam naar Texel, Vrijdagmiddag 27 Juni, 12 uur. Vertrekt van Texel naar flarlingen 2 Juli ligplaats Wijnhaven. Agent: H. v. KEULEN Co 108, Haast Uwant alles moet weg, daar de voorzaal moet ontruimd worden voor de kermis. Aanbevelend, C. LAMPE, Burg. tegen lage prijzen te bekomen in de Aanbevelend T. BIJIJS. Ontvangen een groote keuze in Glazen voor Heeren Hotelhouders zeer voordeelig in prijs. Voorts eetserviezen, ontbijt eD theeserviezen vanaf f3,25 en hooger. Groote keus in reisartikelen zooals reisnecessaire's, tasschen, manden-reis koffers, enz, Alles zeer voordeelig in prijs. Beleefd aanbevelend Weverstraat. G, ROEPER. Groote keus in verschillende artikelen met gezicht vau TEXEL. Haarhamers en Spitten met garantie, HooiharkeD, Hooivorken, Zeisboomen, Strijkers, Wetsteen en. Puntdraad, Gladdraad, Vlechtdraad, Varkensbakken, Asphaltpapier, Slijpsteenen. Melkbussen, Melkemmers, Maatemmers, Zeeften enz. enz. Goedkoopst adres. Een verhaal door F. A, BUIS. Nadruk verboden. 38.) Vruchteloos zocht ik me op de sociëteit wat afleiding te bezorgeu waar ik niets vond dan naakte witte muren, een half verscheurde Rotterdammer en het Vader land vol olie- en andere vlekken, waar het koud en heel ongezellig was kortom waar ik het op den duur nog vervelender vond dan op mijne kamer. Toen ik dan de eerste dagen hier zoo vervelend en somber zat te staren, heb ik wat vaak gewenscht nog in den Haag te zijn, om eens even bij je te kunnen aanwippen. Veel zal me hier op den duur niet meer zoo onaange naam stemmen; ik zal hier gaandeweg wel veel terugvindenmaar wat ik ook terug krijg, zeker niet het alleraangenaamste tehuis om het zoo te noemen dat ik ten uwent steeds gevonden heb. Moeilijk kan ik je dankbaar genoeg zijn voor al wat ik tijdens ons samenzijn in den Haag mocht genieten, en van harte wensch ik eenmaal weer met je in een garnizoen te komen. Ik klaagde daar straks over den slechten toestand van het vervoer, ik heb daarvan dan ook dubbel mijn deel gehad. Van den Haag naar G. is zooals ge weet slechts een uurtje sporen, doch daarna begon de lijdensgeschiedenis, 't Was halt acht toen ik te G. aankwamde Daalhuizer wagen heette ten acht ure af le rijden, doch het werd half negen eer de uitnoodiging van den conducteur klonk om in te stappeD. Al dien tijd kon ik wachten in een klein laag vertrek, dat niet oneigenaardig wacht- Warmoesstraat, Den Burg. Vliegenkasten en Kappen, Inmaakpotten, Bade-Duplex en Weeks toestellen en glazen. Waschmachines, Strijktafels, Alluminium- keukengereedschap, Koffers, Kinderwagens, Sportwagens enz. enz. Aanbevelend, kamer werd genoemdeen logge dikke man zat achter een kleine tafel met een wit aarden potje voor zich een voor werp dat we in een fatsoenlijk huis zelden meer aantreffen en waarvan wij dan ook haast den naam vergeten zijn. Terwijl hij van dit kwispedoor een druk gebruik maakte, was hij doodkalm bezig met eenige cijfers in een boekje op te teekenen. Het eerste half uur zat ik daar met hem alleen en had geen lust een gespre k aan te vaögen. Buiten was het vinnig koud, daarbinnen was het om te stikkeD. Toen ik eindelijk hoopte te vertrekken, kwamen langzamer hand mijne medereizigers opdagen. Het vertrek dat nauwelijks groot genoeg was voor vijf personen, bevatte er in weinige minuten tien of twaalf, meest allen boeren en boerinnen uit nabijgelegen dorpende gloeiende kachel en de sigarendamp maakten de atmosfeer onuitstaanbaar be nauwd, zoodat ik ten laatste maar besloot naar buiten te gaan en daar op en neer wandelende te wachten dat eindelijk de diligence zou komen, dat echter niet spoedig geschiedde. Eindelijk kwam het rijtuig aanrijden: eene lange, gele kast, met twee banken aan de lange zijdeD, en overigens zoo ongeriefelijk mogelijk. Heel spoedig was ik ingestegen, maar tot mijn groote teleurstelling kon ik geen hoekplaats meer veroveren en zag ik mij geplaatst tusschen twee dikke hoerinnen, die van plan schenen te zijn mij plat te drukkeD. Tegenover mij zat een boer, die balt slapende van tijd tot tijd eenige neiging toonde om zijn hoofd in mijn schoot te leggen, en met wien ik nu en dan in zeer nauwe aanra king kwam. Het was mij onmogelijk te blapen, in rookeD had ik geen trek, en daar het pikdonker was, kon ik niet lezen noch afleiding zoeken ia de beschouwing van de landstreek. Goddankna anderhalf uur rijden» be reikten wij eene dorpsherg, waar alle passa giers uitstapten, de paarden moesten ver wisseld worden en ik een glas allerslecht- sten cognac kon bekomen. In een hoek gedoken bereikte ik als eenige passagier eindelijk tegen elf uur Daalhuizen, waar van Kloveren mij van den wagen baalde en mij naar mijn kwartier geleidde. Zoo kwam ik te Daalhuizen aan. „C'est le premier pas qui coiite!" niet waar want nu ik eenmaal aan het schrijven ben, zal het je wel toeschijnen dat ik van geen einde weet. Nu ik eenmaal ben begonnen met je mijn interessante reis te beschrijven een staaltje van de gebrek kige verbindingsmiddelen van kleine plaatsjes zal ik je verder op een ver haal van mijne ontvangst alhier vergasten(P) Mijn voorganger van Kloveren daD, haalde mij 's avonds van den wagende kennis making was natuurlijk spoedig geschied, te meer wijl hij de bijzondere welwillend heid had gehad om opmijnniouwe kamer alles voor mijn ontvangst gereed te maken. Zooals je weet was ik eerst uitgenoodigd om de eerste dagen van mijn verblijf te Daalhuizen bij mijne nicht mevrouw van Etten te komen logeeren, doch daar haar oudste dochter, die te Arnhem secondante is, eenige dagen te voren ernstig was on gesteld geworden en zij zich daarheen had begeven, vond ik het toen beter voor dat gastvrije aanbod te bedanken. Had die ziekte zich niet voorgedaan, dan zouden die eerste dagen voorzeker heel wat vroo- lijker zijn geweestnu mevrouw weer thuis is, kom ik er bijna dagelijks; het zijn allerliefste menschen. Mijn jongste nichtje is een lief, beeldschoon meisje; hoe jammer dat ze geen fortuin heeft en hare zoetste droomen eerst in Indië kunnen Sanguinose kost f 1,50 de flac. van300gram; 6 fl. f8.;12fl. i 15.— VAN DAM Co. den Haag. de Riemer8traat 2c/4. Wacht U voor namaak. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Te Texel, Oosterend P. Dros, den Borg T. Bnijs drogist en I. Moerbeek; Oudeschild Joh, Dros. Vertrekt van Texel Zaterdagmorgen 6 uur en Dinsdagmiddag 2 uur van Am sterdam, Beleefd aanbevelend, Jn. ZUIDEWIND. vindt men de mooiste en voordeeligste stoffen voor Costumes Gaat dit eens zien in de Keizerstr. 62 Helder, of vraag het eens aan onderstaand adres waar de nieuwste stoffen zijn te bekomen tegen de meest concurreerende prijzen, uitsluitend maatwerk. Beleefd aanbevelend, Firma lEiVGHAUS. Voor Texel LENGHAUS, Oosterend. zijn in verschillende maten voor banden aan de Steenkooperij van firma W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. - 7 verwezenlijkt worden. Mama schijnt een flinke vrouw, die baar gezelschap dubbel waard i»; ik ben dadelijk van baar gaan houden, zeker omdat zij zooveel op mijne moeder gelijkt, alhoewel zij oogenschijnlijk veel jonger is. De kennismaking met mijn kamer en mijn huisjuffrouw was spoedigafgeloopen; de juffrouw deed zich natuurlijk voor als het allerliefste mensch van de wereld. „Ik ben maar opgebleven, ziet u, om meneer te ontvangen. Och, jaik kan het me best begrijpen, dat meneer liever niet in het loBement ging en dadelijk bij zijn eigen- zelvers thuis wou zijn nu meneer zal wel zien dat men 't hier veul beter heit dan in 't losement.11 De woordenrijkheid van de juffrouw kende geen grenzenof ik wilde of niet, ik moest alle voordeelen van mijn kwartier aanhooren. „Ziet u, hier heeft u een kast met glazen en kopjes en schoteltjesals uwee iets mankeert, dan schelt u maar. Hier heeft u een ferme hangkast en daar een siffonère we hebben hem van de zomer gekocht van mijnheer Heiligers, die aan een beroerte is gestorven, meneer van Kloveren heeft hem wel gekend hij woonde vlak tegeno ver meneer's meissie" doch ik zal u niet verder op die verschil lende aanwijzingen onthalen. Van Kloveren stapte spoedig op en weldra lag ik in Morpheus armen, om niet te ontwaken dan nadat het klokje reeds half Degen had geslagen. Den volgenden morgen maakte ik voor het eerst kennis met den overste ik meldde mij natuurlijk op het rapport eu werd zeer hartelijk ontvangen; heel vleiend was de betuiging, dat hij een flink adjudant had verloren, maar hij dacht in mij een even flink opvolger te vinden. Wordt vervolgd Het beste middel om den eetlust op te wekken is de SANGUINOSE. Zij bevordert een geregelde spijsver tering; zuivert uw bloed van alle onreine bestanddeelen, geeft een die pen gezonden, verkwikkenden slaap. Een frissche kleur, een heldere oog opslag, krachtige spieren, uitmuntende zenuwen, een vroolijk humeur ver gezellen de goede gezondheid.Hon derden en duizenden in ons vaderland hebben zulk een goede gezondheid aan de Sanguinose te danken. Gij kunt geen beter middel vinden, zelfs voor veel geld. Een zes flacons San guinose doen wonderen aan uw ge- beele gestel. Neemt er de proef van!

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4