3 pCt. Eenige prima nieuwe RIJWIELEN f 51,00 Staatsloterij. DAALDERS Simplex, Yictrix en All right Rijwielen, pr WAAR?? Waschmachines Driewieler Rijwiel. OPRUIMING. Spotprijs. I jaar garantie ^Aanbevelend JÏÏ. <A. JCuijper. Een zoo goed als nieuw JONGENSRIJWIEL voor spotprijs. Er is maar één cacao die een ieder roemt: zijn lichtloopend, duurzaam, degelijk. Agent voor Texel JOH. MILLEN1US. FILTERS vanaf f 8,50. FORNUIZEN. Alluminium eiikciigercedscliappen. M. A. KU1JPER. MOTORDIEN ST Texel, Harlingen, Rotterdam. Aanbevelend, F. PLAATSMAN. MOTORDIEN ST Texel, Amsterdam via de Zaanstreek. „HET ANKER" G. COEVERT, te den Burg. Naaimachinehandel Amste rdam. FEUILLETON. DG DOCHTER VAN DEN OVERSTE. Nutsspaarbank KINDERWAGENS, TIJDGEEST POLISSEN en LOTEN. TUINMEUBELEN. "Weder verkrijgbaar. met vrijwiel, rem en Mictielin banden worden opgeruimd a Nog eenige gebruikte Rijwielen tegen opruimingsprijs. Bruin, groen en zwart geëm. Eoz. Enz. Enz. 1 ste kwaliteit goederen. Zeer lage prijzen. Aanbevelend Yertrekt van Harlingen naar Texel, 19 Juli. Yertrekt van Texel (via Helder, Haarlem, Alphen, Gouda) naar Rotterdam, 32 Juli. Yertrekt van Rotterdam naar Texel, Vrijdagmiddag 25 Juli, 12 uur. Yertrekt van Texel naar Harlingen 30Joli Ligplaats Wijnhaven. Agent: H. v.KEULEJN &Co., 108, Yertrekt van Texel Zaterdagmorgen 6 uur en Dinsdagmiddag 2 uur van Am sterdam, Beleefd aanbevelend, Jn. ZUIDEW1ND. vindt men de mooiste en voordeeligste stoffen voor Costumes Gaat dit eens zien in de Keizerstr. 62 Helder, oi vraag het eens aan onderstaand adres waar de nieuwste stoffen zijn te bekomen tegen de meest concurreerende prijzen, uitsluitend maatwerk. Beleefd aanbevelend, Firma LENGHAUS. Voor Texel LENGHAUS, Oosterend. Maatschappij van verzekering te Amsterdam. Ziekte- en Ongevallenverzekering. Individueel en Collectief. Vraagt inlichtingen aangaande premie en coulance bij uitkeering bij den heer Adj. Inspecteur. Goedkoopst adres voor „Echte Singer", „Pfafï, „Nanmann", „Erister Rossmarm" en andere le klasse Naaimachines. Uitsluitend a contant, minstens 30 pCt. beneden alle concurrentie. Vertegenwoordiger: C. H. BROERRAMP. Molenstraat, Burg, Texel. Een yerhaal door F. A. BUIS. Nadruk verboden, 45.) "Weinige dagen later kreeg Erdman een brief van Sanders, die geen zeer vleiende onderstellingen omtrent mevrouw van Zanten bevatten. „Wees voorzichtig met die vrouw," werd hem waarschuwend toe geroepen. XII. Het was een heerlijke winterdag. De strenge vorst was reeds lang geweken hevige regenvlagen hadden de weilanden haast in meren herschapen de zuidoosten wind had dagen achtereen onze kusten gebeukt, de rivieren opgestuwd, hier en daar zelfs groote schade aangericht, doch nu scheen de natuur te zullen uitrusten van alle beroeringen. Het zonnelje, dat zich zoo lang achter de aschgrauwe wolken had verscholen, zond hare zwakke stralen naar het aardrijk en gat aan alles iets liefelijks en zoets. Daar buiten heerschte een plechtige kalmte, slechts afgebroken door het ge- krijsch der enkele kraaien, die zich op de bladerlooze takken hadden neergezet. Geen windje bewoog de toppen der naakte knotwilgen, die de enkele land- en straat wegen omzoomdengeen zuchtje werd gehoord in het lage wilgenhout. Het klokgebrom van den grooten toren der Daalhuizer kerk riep de geloovige schare naar het eenvoudige bedehuis, hier en daar vond men eenige troepjes boeren en boerinnen, die zioh stadwaarts begaven of snelde een land wagentje over den naakten grintweg. Erdman en van Kloveren verlieten op dien Zondagmorgen de oude Daalhuizer poort en volgden den grintweg; morgen zou de gewichtige dag aanbreken, waarop van Kloveren moest afscheidnemen van al wat hem op aarde lief en dierbaar was, morgen zou hij afscheid nemen van zijne Clara, om haar wellicht nimmer terug te zien. Het laatste tweetal weken was hij op gewekter geweest dan men had verwacht; doch in de laatste dagen had zijn opge ruimdheid plaats gemaakt voor de grootste somberheid en stilte. Met Clara aan zijn zijde kon hij soms uren achtereen op de canapé gezeten zijn zonder een enkel woord te sprekenhet was bij mevrouw van Etten aan huis, of er een dierbare betrek king den laatsten adem had uitgeblazen en of men op de treurige vervulling wachtte van de laatste plechtigheid. Niets viel er meer te beredderen, de uitrusting was gedeeltelijk gereedgemaakt door mevrouw en Clara, en dit had zeer veel afleiding geschonkennu was alles al ontelbare malen gewikt en gewogen, was voor elke bemoeiïog het laatste woord gesproken. De aanwezigheid van Erdman had de gedrukte stemming wat verminderd. Van het oogenblik af dat mevrouw van Etten in Daalhuizen was teruggekeerd, had Erdman er dagelijks, nu eens korter, dan eens langer vertoefdZondags ging hij er koffiedrinken, en bleef er daD verder op de dringende uitnoodiging van mevrouw. Zij was de vrouw om het hem aangenaam te maken, die eenvoudigheid gepaard met zooveel ernst en levenswijsheid; die waar achtige hartelijkheid, die zich in zoovele zaken vertoonde en die zoo aangenaam trof; die kalmte naast zooveel innerlijke kracht, en tevens die berusting in het geloot aan een Hemelschen Vader, Yvien I zij alles meende verschuldigd te zijn; die ware godsvrucht zonder ijdele vertooning of onedele bedoelingendat gemoed zoo goed, zoo edel, zoo gelukkig, wanneer het wel kon doen dat alles dwong hem zooveel eerbied af, dat stemde hem zoo recht ge lukkig en voerde hem meer en meer naar de vrouw, die in vele opzichten zoozeer op zijne moeder geleek. Nauw hadden die beide personen elkaar ontmoet, of zij ge voelden als bij ingeving, wat zij voor elkander wezen kondenhet was Erdman of hij in ;haar een tweede moeder vond naaBt eene moeder, die hem zoo dierbaar was en die hij helaas, niet altijd aan zijn zijde mocht zien en zij, ze gevoelde; zich zoo gelukkig met dien man, dien zij schertsend haar jongen noemde, die haar in vele opzichten herinnerde aan haar zoon, en die in werkelijkheid haar evenveel liefde en eerbied toedroeg als zij ooit van haar zoon zou kunoen verwachten. „Je komt immers morgen ook vroeg mevrouw ongemerkt aan Erdman, toen hij Zaterdagsavonds op het punt stond te vertrekken, nadat hij er dien avond had doorgebracht en niet weinig afleiding had geschonken door zijn onderhoudend gesprek en den tact om wat afleiding te geven aan het speeltafeltje. „Natuurlijk!" gaf hij ten antwoord. „Ja, ik vraag het je daarom, omdat ik iets gehoord heb van een invitatie bij den overste, en ik niet zeker wist of je die had aangenomen. „De overste heelt mij wel geïnviteerd, maar billijkte zeer dat ik bedankte." „Kom dan niet te laat." „Ik hoop Henk morgenochtend te vragen om een kleine wandeling te maken, dat zal hem goed doen, hij moet eens wat af leiding he'oben en niet den geheelen dag hier zitten in hot gezelschap van Clara., ZoolaDg de voorraad strekt zijn vauaf lieden loten te bekomen voor de 403e Staatsloterij. V50 alle klassen f 3.50. Vs0 klassikaal, 1ste klasse 75 Cents. Loten mogen niet up erediet worden verkocht. Naar buiten tegen toezending van post- I wissel met verhooging van port. A. DE ROOIJ, debitant. Te koop aangeboden een prachtig bijna nieuwe Driewieler. Thans zeer billijk ter overname. Br. fr. onder W. A. 7430 Alg. Adv. Bur. D. Y. ALTA, A'dam. Den Burg, Texel. De zittingen tot het inleggen, opzeggen en terugnemen van gelden zullen worden gehouden in het lokaal B 483 Warmoesstraat, den Burg, iederen Maandagmorgen van 11—12 en Donderdagavond van 8—9 uren. De rente bedraagt 3 pCt.minste inleg 10 centen. Het Bestuur. Weder ontvangen nieuw Model in verschillende prijzen. in 4 modellen. „Dat idee is heel good. A propos, wat zou je er van denken als ik morgenavond Holtzap vroeg; ik weet niet ot Henk en Claar het zullen goedvinden, doch het zal nog wat afleiding geven; met ons viertjes hier zal het er treurig uitzien." „Uitmuntend. Ik heb Holtzap ook ge vraagd om morgen gezamenlijk Henk mee te nemen op een wandeling, doch hij kon moeilijk, ik zal hem echter zeggen, dat hij morgenavond eens moet aanloopen. Zwijgend gingen de beide heeren voort; Erdman had reeds enkele malen pogiDgen gedaan om van Kloveren nu over dit on derwerp dan over dat onderwerp aan het praten te krijgen, doch tevergeefs. „Leo," zeide van Kloveren eensklaps, terwijl hij het hoofd opheit en Erdman vlak in het gelaat ziet; „zooals we hebben afgesproken, schrijf je me wanneer er iets is dat niet goed is. Als Clara of Mama soms ongesteld wordt of je hulp noodig heeft, reken ik er niet alleen op datje ze met raad en daad zult terzijde staan, maar je schrijft me ook onbewimpeld hoe de toestand is. „Dat beloof ik," antwoordde Erdman plechtig, „maar „Ik zal je schrijven wanneer er iets is, dat ik liever niet dadelijk aan Clara of aan Marie wil schrijven, en dat zal je haar dan wel verder meedeelen ging van Kloveren na die belofte voort, zonder Erdman te laten uitspreken. Maar, kerel, wanneer zou dat noodig zijn zeide Erdman zoo luchthartig mo gelijk wanneer er op de reis ongelukken zijn voorgekomen en je kunt ze dat zelf schrijven, dan is dat voor haarde grootste geruststelling. (Wordt vervolgd -v- - BLOOKER'S CACAO. 'J. <$1 Jrt»

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4