De groote kaart van Texel, JONGENS- en MEISJESBOEKEN in prachtband, VULPENHOUDERS (prima merken.) Tot levering van Winkelboeken en Kasboeken in alle formaten, zoomede Schrijfbehoeften en Kantoorbenodigdheden, en alle verlangde BOEKWERKEN, beveelt zich aan I DE GROOTSTE SORTEERING vindt men in den Boekhandel Parkstraat. bijgewerkt tot 1 Juli kost slechts 50 cents. Verder zijn wij ruim voorzien van in verschillende prijzen. Wij houden steeds in voorraad Firma MHCEVELD DE ROOM. FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN OVERSTE amm Een verhaal door E. A. JHJIS. A7adruli verboden. 55.) Set einde was geweest, dat zooalsi meer geschiedde - Marie haar w il wist: door te drijven en dat Antje me t primo- Februari werd ingehuurd; nu kor a er niet» gebeuren, of Marie had het vr .rwijt van tante te verduren; „Jij hebt 't gewild, jij moet 't maar weten. Jij eprs k nog wel van een goed getuigen™ te g even van een meid, die zich eiken avond met soldaten ophoudtDie bewering w f ,8 in veie op zichten waar, doch b-jt hi df er van af hoe men haar opnam Antje w aS8edert eenige agen in stilt^ verloofd. m et een onderoffi cier, ie 'olijks bij den overste aan huis Qn(£8 i0mea om st'ikkeu te brengen en ore dienstverricihtinge-a te vervullen; op dien onderofficier viel niets te zeggen, integendeel, het was een flink oppassend man, en dat Antje nu a'. aan 't vrijen was, vond tante heel erg eia maakte er zich boos over, doch Marie vond het vooral in de laatste tijden zoo vreemd niet, dat een jong meisje gaarne eens aan de deur stond te praten met een jongen borst of wel een straatje met hem wilde om- loopen. Zij zelvewien zou ze dat bekennen Marie vond het ook lang niet vreemd, dat Erdman zoo dikwijls 's avonds kwam theedrinken en dikwijls aan de wenschen Van den overste voldeed om een spelletje triktrak met hem te spelen; vreemd, neen in geenen deele. A.ls zij haar meeniDg ronduit zou zeggen, dan vond zij bet aller aardigst, dan vond zij hetneen ze mocht die meeniDg niet uiten, ze mocht niet zeggen hoe aangenaam, hoe gelukkig haar het gezelschap van Erdman stemde. Zij had geen moeder aan welke zij kon toevertrouwen wat in de diepste schuil hoeken van haar hart verborgen lag, noch mocht vertellen al wat in haar ziel omging; nooit voor dezen had ze gevoeld wat ze nu gevoelde, zij' wist het meer dan ooit dat Erdman de man was, die haar gelukkig zou kunnen maken, ia wiens leven zij zou kunnen opgaan. Hoe meer zij hem had leeren kennen, hoe meer zij hem hoog schatte, en mocht menig voorval aan een ander nietig en onbeduidend hebben toe geschenen, zij rekende 't hoog, zij vond daarin telkens een 'bewijs te meer van zijn groot en edel kara'kter. Zij kende nu zijn geheele levensgesc hiedenis, zij wist hoe hij had gewerkt en. gezwoegd voor moederen broers, hoe hij jaren laDg alles voor hen had opgeofferd, stil en ingetogen zonder eene klacht te uiten of zonder een teeken van goedkeuring te vragen. BemiDde hij haar Ook dat wist zij enkele oogenblikken waren genoeg geweest om zich tegenover haar te verraden zij wist, zij voelde het dat hij haar lielhad. Zoete oogenblikken. had zij gesmaakt, het was alsof alles zich- -dan anders voordeed, alsof alles lief en goi >d bleek te zijn, en zelve zou zij dan ook tegenover allen en alles zoo lief en goed willen zijn. Marie, achter het. theeblad gezeten, had een haakwerk op de tafel liggen en een boek in de haiid, waa.ruit zij ijverig las, toen aan de deur werd geklopt en Erdman binnenkwam. Nooit was er voor hem belet geweest en nu ook achtte Aütje het niet noodig dar.rvoor nog eens naar boven te loopen. „Meneer kan gerustnaar binnen gaan. De jonge ds me voelde dat een lichte blos op haar wangen te voorschijn kwam, een onvorklaarij aar iets maakte zich van haar meester, doch zij herstelde zich spoe dig, beantwoordde den groet van Erdman vroolijk en hartelijk, reikte hem de hand en wees hem zijne gewone plaats bij den haard. „Ik wenschte even afscheid te komen nemen," zeide Erdman, die zich in politiek had gestoken, en het wel een weinig vreemd vond Marie alleen te vinden, daar anders de overste en zijne zuster nimmer ontbraken en ook geen teekenen te vinden waren, dat zij spoedig zouden komen. „Ik ga met verlof en kan dan wellicht een brief of commissie voor juffrouw Marie meenemen naar den Haag." „Toevallig hoorde ik van papa, dat je ook eenige dagen naar den Haag gaat, om Mina Kruseman te zien, geloof ik," zeide zij met een schalksch lachje. „Papa zal strakjes wel weer beneden komen en tante heelt een vergadering van Dorcas." „Is de overste niet wel?" „Een beetje hoofdpijn, doch als papa hoort dat meneer Erdman er is en de „bak" klaar staat, zal hij zich wel weer spoedig vertoonen. Gij zult toch niet lang afwezig zijn voegde zij er bij, wel een weinig kleurend. „Veertien dagen; ik heb reeds vroeger met Sanders afgesproken, dat we samen de opvoering van „Vorstenschool" zouden gaan zien, en nu hoop ik dat genoegen te hebben, terwijl ik dan tevens mijn beste moeder eenige dagen gezelschap kan houden," „Ja, ik was bang, dat wanneer gij lang wegbleelt, papa van zijn aangenaam spel voor langen tijd beroofd zou zijn." „Ik ben toch niet de eenige die dat spel verstaat. Wanneer de overste trik- trakken wil, zijn er toch waarlijk nog ge noeg die het hoogst aangenaam zullen vinden met den overste te mogen spelen." „Papa speelt toch het liefst met u ik ben wel zeer dankbaar, dat gij daardoor hem menig avondje genoeglijk hebt ge maakt." „Dat is waarlijk te veel," beweerde Erdman; „niet alleen dat ik hier zoo gul en gastvrij werd ontvangen, dat ik mij hoogst aangenaam kon verpoozen door een spelletje triktak met den overste, dat ik het genoegen van uw gezelschap mocht deelen, maar ik ontvang daarenboven nog zulke lieve lofuitingen." „U vleit mij weer!" lachte Marie, doch mag ik u een kopje thee inschenken waarna zij de kopjes vulde en, nadat Erdman haar den theeketel had aange reikt, vroeg „Och wil je even bellen dan kan de meidik heb waarlijk vergeten papa te laten zeggen dat gij er zijt." Of de jonge dame het waarlijk had ver geten, mag in het midden worden gelaten. „Maar ik moet papa de thee brengen, ik heb dat beloofd; neem mij niet kwalijk dat ik mij even verwijder, ik kan papa dan ook zeggen dat u er is." Marie verwijderde zich eenige minuten en kwam daarna met een album terug. „Ik heb u laatst reeds belootd u het portret van het kind van Louise te laten zien, zie 1* en ze sloeg haar album open en gaf het aan Erdmaü, terwijl zij hem met den vinger op het portret wees. Erd man lag het album voor zich op tafel, terwijl Marie aan zijne zijde stond. „Mag ik het eens verder zien vroeg hij, hetgeen natuurlijk niet werd gewei gerd. Was het toeval, dat bij het omslaan van een der bladen zijne hand even die van Marie aanraakte, Bohoon zij de hare dadelijk wegtrok; was het verbeelding, dat Erdman bij die aanraking een onbeschrij felijke gewaarwording ontving, zoo snel, zoo plotseling als een electrische vonk Erdman durfde de oogen niet omslaan, het was hem zoo vreemd geworden. Wordt vervolyd.) Ansichtkaarten van TEXEL

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4