pf** FRANS Staatsloterij. E. Th. v. d. STOK, Boomkweeker (de Rijp.) ORANJEBANK". t GrELDLEENING tlkmaarsche Stoomsteenhouwen Gelegenheid voor twee nette Commensaals Wekelijksche Motordienst Harlingen-Texel-Rotterdam, van Demi's en Ulsters FEUILLETON. JEFF BRIGGS'S ROMAN. J. Jz. ROEPER, de Veen, Texel. Nationale Bankinstelling voor Lands en Volkswelvaart van den Oranjebond van Orde gevestigd te 's Gravenhage. Maatschappelijk kapitaal f 1.000.000.—: Nadere inlichtingen geeft G. GOEVERT, den Borg, Texel. „HET ANKER' G. COEVERT, te den Bu MOTORDIEN SI Texel, Amsterdam vis de Zaanstreek. te den Burg;. Adres: bureau dezer Courant. Langs den Helder, Alkmaar, Haarlem, Alphen enz. Yertrekt van Texel naar Rotterdam, Dinsdagmorgen. Vertrekt van Texel naar Harlingen Woensdagmorgen. Vertrekt van Rotterdam naar Texel, Vrijdagmiddag, 13 nar. Vertrekt van Harlingen naar Texel, Zatermorgen. Ligplaats Rotterdam Wijnhaven. Agent: B. M. v. KEULE1N. Wijnhaven 108, Tel. no. 658. HaarlemFirma de Wed, R. NELIS, Kaasmarkt 32. AlkmaarP. C. Bakker, Verdronkenoord 3. Aanbevelend, J. Pb. Bakker Zoon. P. Plaatsman. gaat steeds door met het maken en leveren ad f 8,— naar maat, en beter soorten worden op staal het voordeeligst geleverd bij LENGHAÜS. Helder, Aanbevelend, Keizerstr. 62. F. LENGHAIJS, Oosterend. Voor de komende trekking der 404de Staatsloterij zijn loten verkrijgbaar. Voor alle klassen Vao f 3>50; - Vio f 7,00. Voor de le klasse Vso f 0,75- Vio f 1,50. Loten mogen NIET op crediet worden afgegeven. Naar buiten tegen toezending van post wissel, met verhooging van 5 cent voor port. In den Boekhandel, A. de ROOIJ, Parkstraat. Debitant. door BRET HARTE. Nadruk verboden. 1.) HOOFDSTUK I. 't Regende en woei vervaarlijk te El- dridge's Crossing. De orkaan dreel zijn spel met de statige pijnboomen op den heuveltop, wier slanke stammen zich fier omhoog hieven, als wilden zij den storm trotseeren, en met de wilgen in den hollen weg beneden, die hun 'takken angstig en toornig heen en weer bewogen. Ging de wind voor een oogenblik liggen, dan voerde de regen het hoogste woord, een slagregen, die met snerpende vlagen over den weg joeg, kleine watervallen vormde, die langs den heuvelkling ruischend in de greppels stroomden en kruid en heester neersabel den in de vlakte. Bedaarde de regen voor een korte poos, dan gierde de wind op zijn beurt over 't deerlijk geteisterd land schap, teehende rimpels op de breede plassen, strooide het jonge rijs der dennen aan den weg wijd en zijd in 't rond en jouwde ze op den koop toe uit. Maar wind en regen schenen beide hunne krachten le Tereenigen, om het logement „Halfweg" tot op den bodem te slechten. Het stond daar als verdwaald in dit eenzaam oord, onbeschermd, hulpeloos, den wilden ruk wind ten prooi. Het was een waggelend, licht en dicht, in der haast opgetrokken huis, dat, naar zijn leelijk primitieve stijl te oordeelen, door den een of anderen ontginner gebouwd moest zijn. Zijn vensters rammelden in de kozijnen alsof het klapper tandde, zijn luiken kraakten en knarsten op de verroeste hengsels en verleenden den wind zoo volop toegang, dat het twijfelachtig bleef of het in de lucht zou gaan, dan wel tegen deD grond waaien. Jefferson Briggs, eigenaar en waard van 't logement „Halfweg", had juist zijn wo ning gesloten en gegrendeld, bij welke gelegenheid hij op het gevaar at uit het venster te tuimelen, te vergeefs met een weerspannig luik had geworsteld, dat blijkbaar partij voor den storm had ge- ADRES VOOR vruchtboomen, ooftgewassen, iepen, sierboomen, dekheesters, bloemstruiken, groenblijvende planten, klimplanten, heg- en boetplantsoen, vaste planten, enz. enz. Prijscouranten op aanvraag bij den vertegenwoordiger voor Texel, Geeft uit Premie-Obligatiën in stukken van f 000,— welke per maand, per 3 maanden, per half jaar en per jaar kunnen volgestort worden. Zeer geschikt voor personen die zich door besparing van kleine bedragen een kapitaaltje willen vormen. Zenuwachtigheid. Slapeloosheid. SANGUINOSE, Wanneer gij dezelfde verschijnselen hebt als bovenstaande lijder, neemt dan uw toevlucht tot hetzelfde beproefde middel. De Sanguinose zal u helpen zooals zij honderden bij honderden geholpen heeft. Neemt er eene proet mede. Tweemaal per dag een eetlepel is voldoende. Sanguinose kost per flacon f 1,506 flacons f 8,—; 12 flacons f 15. VACHT U VOOR NAMAAK, de Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co. Den Haag. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Te Oosterend P. Dros, den Burg T. Buijs, drogist en I. Moerbeek. Oudesckild Joh. Dros. kozen, en maakte zich nu gereed naar bed te gaan, om zich als naar gewoonte in slaap te lezen. Toen hij zijn kamertje op de bovenste verdieping binnentrad met een zeer boeiende roman in den zak en zijn lamp in de hand, blies de wind, die daar op den loer lag, onmiddellijk het licht uit en smakte de deur achter hem dicht. Jefferson Briggs stak de lamp be hoedzaam in een hoek van 't vertrek weer aan, beveiligde haar met zijn rood flanellen hemd tegen den tocht, zoodat hij er uitzag als een verlicht heiligenbeeld, hing een zwaar berenvel tegen het venster en plaatste toen het licht voorzichtig op een stoel naast het bed. Dit verricht hebbende trapte hij zijn laarzen uit, schopte ze in een hoek, rolde zich in een laken en wierp zich op de matras. De gewoonte om vroeg op te staan, die. naar men be weert, gezondheid, wijsheid en geldelijke voordeelen met zich meebrengt, had bij Jeff tevens zekere begrippen ontwikkeld omtrent het verwijfde van een nachttoilet ea het doelmatige, om gauw kant en klaar te wezen, 't Duurde niet lang of hij was in zijn boek verdiept. Een zacht tikken op de deur, niet on gelijk aan het pikken van een specht, ter ongelegener ure daar verdwaald, stoorde hem in zijn lectuur. „Binnen",, riep hij, steeds de oogen op het boek gevestigd. De deur werd geopend, om toegang te verleenen aan een magere gestalte, deels in een deken, deels in een sjaal gewikkeld. Uit het feit, dat de sjaal als kleedingstuk de hoofdrol speelde, zoo ook uit de grijze haarlok die uit de muts drong, bleek al spoedig hare sekse. Zij leunde, blijkbaar naar geest en lichaam uitgeput, tegen den deurpost. „Hoe kun je in zoo'n nacht nog rustig te bed liggen, en lezen, en rooken, Jeff! De geest des Heeren zweelt over 't aardrijk en de postkoets is nog niet voorbij. Lieve hemel't is goed dat er nog enkelen zijn die niet slapen kunnen." „De postwagen is hoogstwaarschijnlijk bij de North Fork, tien myien van hier, door 't hooge water overvallen, tante," antwoordde Jeff, zich alleen tot de feiten bepalende. „Nu", hernam de bezoekster, op den toon van iemand die overtuigd is, dat zijn vermaning in een onvruchtbaren bodem valt, „ik ben niet geroepen om dal te be slissen. „Als ik in uw plaats ware, tante, zou ik een slokje bitter nemen," zei Jeff afge trokken, terwijl hij zijn oog niet van het boek atwendde. „Dat zal u goed doen en uw zenuwen sterken." „Ja, ware ik gelijk aan zekere liên,dan zou ik geen bitter noodig hebben, aftreksel van heilzame kruiden met een ziertje al cohol er door, om er de kracht van te verhoogen. Ware ik gelgk aan zekere liên, dan zou ik ook in den schoot der luiheid liggen te smoken, terwijl er veertien bedden in huis leeg staan en geen reiziger zich opdoet. Indien ik mij zoo weinig om mijn kapitaal bekommerde, dat ik in dit logement heb gestokeD, dan zou ik ook in bed kruipen en troost zoeken in ongewyde boeken. Maar daar ben ik de vrouw niet naar. En je vader, Jeff, was er evenmin de man naar." Daar Briggs senior zich aan de speel tafel en later door zelfmoord voor derge lijke zorgen had gevrijwaard, kon Jeff de juistheid der laatste bewering niet be twisten. Hij verzweeg echter, dat hij dien avond bij 't sluiten der blinden tot het volle bewustzijn was gekomen, dat de geheele onderneming een treurige misreke ning was en dat het maar het eenvoudigst en verstandigst zou zijn, indien hij het huis prijsgaf aan de strydlustige elementen, die het hem betwistten. Hg repte daarvan geen woord, want zorgelooze naturen zijn in den regel niet in staat, zich en anderen rekenschap te geven, langs welken weg zg er toe komen, zich tevreden of gelaten te gevoelen, waaruit men ten onrechte op maakt dat zij zonder beweegredenen han delen. Zich tot de feiten bepalende, beweerde hij eenvoudig, dat het slechte weer de reizigers atschrikte en zocht weer den regel op waar hij gebleven was. Hij plaatste er den duim naast en keek toen gelaten voor zich uit. De bezoekster ver liet met loornen tred den deurpost en Jeff keek weer in zgn boek. „Wil u nog niet wat blijven, tante?" vroeg hij werktuigelijk, alsof hij overluid las, maar ze was reeds heengegaan. Waterschap „de 30 Gemeenschappeliji polders" op Texel. Zij die geuegen zijn een of meer t. deelen te plaatsen in de geldleeningg^ f 32500.tegen eene rente van 47a p- per jaar, gelieve daarvan opgave te dJ bij den Secretaris van het \V aterschap, De jaarlijkeche aflossing is bepaald i 1500,waarvoor elk jaar drie aandei groot f 500.zullen worden uitgeloot Nadere inlichtingen geeft de Secrety Het college van Dagel. bestuo v.h. Waterschap de 30 polders op Tex« J. S. DIJT, Voorzitter. C. J. ROEPER, Secretaii Texel, 29 Oct. 1913. Maatschappij van verzekerin te Amsterdan Ziekte- en Ongevallenverzekering. Individueel en Collecti Vraagt inlichtingen aangaande pre en coulance bg uitkeering bij den heet Adj. Inspected Vertrekt van Texel Zaterdagmori 6 uur en Dinsdagmiddag 2 uur van i sterdam. Beleefd aanbevelend, Jn. ZU1DEWIM) Groote voor Ietwat ontevreden met zichzelf, n toch aanmerkelijk verlicht, verdiepte zich wederom in zijn lectuur, die nu al door het gieren van den wind en kletteren van den regen werd afgebrol Het duurde niet lang, of de vraag ij bg hem op, of zeker ratelend geluid ino daad door een loshangend luik werd tj oorzaakt, en nadat hg tot de overtuig: was gekomen, dat het een luik me wezen, deed een noodkreet hem overt springen. Deze werd door een twee gevolgd. Jeff lei zijn boek neer, nadat hij i vouw had gelegd in de bladzijde waar gebleven was, want hg behoorde tot lezers, wier geheugen niet het scherpst en die spoedig den draad kwijt rak Vervolgens trok bij zgn laarzen weeri en was nu kant en klaar. Hg blies lamp uit en trotseerde in het duister kille nachtlucht en tocht op trap en gai In de gelagkamer ontstak hg twee kam laars en ging toen tot het ontgrendi dér deur over. Op dat oogenblik di een woeste windvlaag 't huis tot op vesten schudden, de deur vloog open een mager, bedeesd manneke werd i een smak tegen Jeff geworpen, die i altijd met de deur worstelde. „Er ie een ongeluk gebeurd," vreemdeling, maar hier barstte opnieuw los, rukte de deur, weer op zoodat Jeff tusschen baar en den muur w vastgeklemd, wierp den druipnatten vref deling tegen den grond, stoof de trap op rustte niet voordatfa ijalle kamerdeuren,: 14incluis, met kracht dichtgeslagen ene aantal vensterruiten verbrijzeld had. „Kom, sta op!" zei Jeff, die't nog all met de deur te kwaad had, „sta op en ie me een handje!" De bezoeker, dus toegesproken, langs den muur naar Jeff en begon wee „we hebben een ongeval gehad," m»1 jaweleen heviger vlaag sneed hem Ü1 opnieuw het woord al en joeg hem thai in de onmiddellgke nabgheid van het hoi den inhoud van een waterpgp, die vanfc dak was losgewaaid en nu tegen huisdeur bengelde, over 't lijf, zoodat bei hooren en zien verging, terwijl zgn gaf heer nogmaals tusschen deur en mu« werd platgedrukt. (Wordt vervolgd begon de wi Wanneer gij zenuwachtig zijt, niet kunt inslapen, nooit echt verkwikt wakker wordt; wanneer gij dikwijls angstig zijt. zonder dat gij weet waarvoor, dan is een goed en be proefd middel daartegen een ware weldaad. Zulk een middel en zulk een weldaad is de het zuiver plantaardig versterkingsmiddel, dat in alle gevallen van bloedarmoede en zenuwzwakte beproefd bevonden is. üit de vele dankbetuigingen zij hier een medegedeeld: Ondergeteekende J. T. wonende Eakrenheitstraat 46 te 's Gravenhage, verklaart gaarne dat bij door het gebruik uwer Sanguinose aanmerkelijk beterschap kan waarnemen. De slapeloosheid, waaraan ik reeds eenige jaren lijdende was, neemt merkbaar af. On rustigheid en angst zonder reden worden door een geregeld gebruik uwer Sanguinose ver dreven. Ik voel dat ik in beterschap toeneem, en ben daar zeer verheugd over. U mag dit publiceeren. J. T. «.r. STOEL 4 ZOON 4UMMB

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4