DE PRINS Men abonneertzichin Boekii. Paikstr. De Rotsen van Valpré ROSALYS. LIEFDESSTRIJD. Gemengd Nieuws. In eiken Boekhandel teekent men in op de 13e Jaargang van De mooiste Illustratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, die de voornaamste gebeurtenis sen in Nederland en in het Buitenland in beeld brengen, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op ellc gebied en boeiende novellen van bekende Auteursbegint vanaf heden in dit weekblad een nieuwe serie Romans: Ren zeer boeiende Roman van de bekende schrijfster ETHEL M. DELL, schrijfster van „Als een Adelaar Verder in de Bibliotheek van „De Prins11 de boeiende Roman van LADY THORN- BRIDGE Daarna de nieuwe roman van de WIL LIAMSONS, Alle abonné's zijn verzekerd. Men abonneert zich door het geheele land bü eiken soliden Boekhandelaar of bij de Agententegen f 3per jaar voor de gewone entegen f 5,— per jaar voor de luxe-editie Abonnementen kunnen met elk nummer aan vangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar ge vestigd is, kan men zich direct per post abon- neeren tegen toezending van postw. van f3,75 voor de gewone en f 5,75 voor de luxe-editie, ■aan den Uitgever N.J. BOON, Amsteldijk 13 AMSTERDAM Men ontvangt daarvoor sen prachtige illustratie van 20 groote blad zijden op mooipapier met 40 a 45 platen per week. Een Amerikaansche strafgevangenis. Een Amerikaansche strafgevangenis wordt dezer dagen in de Engelsche pers beschreven als een inrichting volgens dezelfde beginselen die toegepast worden te Elmira, in den staat New York. In deze gevangenis, te Anamosa, Jowa, wordt o.a. met behulp van sport en andere uitspanning getracht de gezond heid en de levensgeesten te bevorderen, zoodanig dat bij het verstrijken van den straftijd de kans dat de veroordeelde een beteren weg door de maatschappij zal vinden, aanzienlijk is vergroot. Onlangs heeft te Anamosa in tegenwoordigheid van 700 gevangenen een uit de bewoners samengestelde voetbalclub zijn eerste oefeningen gehouden. Een door mede gevangenen geschreven en gedrukte courant wordt dagelijks rondgedeeld. Verscheidene avonden in de week speelt de bioskoop enz. Deze Amerikaansche proefnemingen, waarmee reeds verheugende uitkomsten zijn verkregen, bevatten de beste weer legging van onze geleerde burgerlijke kriminalisten en christelijke moralisten, die overtreders van de strafwetten tot betere en sterkere menschen meenen te kunnen vormen door hun leven zoo on aangenaam mogelijk te maken, en ze voor maanden en jaren over te leveren aan de verstompende eenzaamheid van de cel. „Het Volk." Ten doode opgeschreven. De rechters op de Bermuda-eilanden veroordeelden onlangs een jongen neger die een ernstige misdaad op zijn geweten had, tot de galg. Met de voltrekking van het vonnis werd echter geen haast gemaakt. Daar inen in geen jaren een terechtstelling op do Bermuda-eilanden had voltrokken, was da vroegere beul een oude zwakke grijsaard en voor zijn vak onbekwaam geworden. Tenslotte vond men een plaatsvervanger in een andere gevangene, die tegen een loon van 240 gulden, kwijtschelding van zijn nog uit te dienen straf en vrijen overtocht naar Engeland den neger wel wilde ophangen. Nu echter gaven de hotelhouders de overheid in overweging, met het voltrek ken van het vonnis te wachten totdat het winterseizoen voorbij is, daar er wellicht gasten zijn die dergelijke too- neelen liever niet zien. De overheid was het daarmee eens en zoo is de terecht stelling met het oog op het seizoen tot den volgenden zomer uitgesteld I Wat het zeggen wilop goed ge luk naar Amerika te gaan. Nog niet zoo heel lang geleden vertrok een jongmensch oud-Dordtenaar, naar Amerika. Niet met een „dol" hoofd, maar enkel en alleen, om zijn best doende, zich wat op te werken. Hij had goed onderwijs genoten, correspon deerde in de drie moderne talen, wist wat van de boekhouding en met een weinigje geld toog bij naar het land van belofte. Te New-York aangekomen vond hij niet dadelijk wat hij zocht en zoo was het kleine bedrag spoedig ver teerd. Om niet van gebrek om te komen, ging hij al spelende op een dwarsfluit, door de straten der groote stad en ver diende daarmede tenminste iets. Daarna koos h\j het nederige beroep van straat veger om vervolgens bij een boer terecht te komen. Het werken op het land ging hem niet al te best af en zoo kwam hij na eenigen tijd in een hotel als „bordenwasscher" en bracht het zoover, dat hij het verheven ambt van „bijkok" kreeg. Door een puur toeval werd hij makelaar in huizen en toen hem dit niet genoeg meer opleverde, kwam hij zoowaar terecht op een kantoor als boekhouder. Nu gaat 't hem goed en verdient hij ruim zijn brood. Door lijden tot verblijden Een rooversproces. Donderdag is te Ekaterinador (Eau- kasus) een proces begonnen tegen een rooversbende, die in de steppen bekend stond als do „demonenbende" en gedu rende jaren in de geheele streek schrik en ontzetting heeft verspreid, niet alleen door hare rooverijen, maar ook door de afgrijselijke martelingen, die zij de on- gelukkigen, welke in hare handen vielen, deed ondergaan. Gewoonlijk werden de ongelukkigen eerst met petroleum overgoten en daarna in brand gestoken, het kwam echter ook voor, dat zij nog wreedaardiger gemar teld werden. Bekend is, dat de bandieten alleen in de maand Juli van het jaar 1910 meer dan 30 personen eerst gefolterd en daarna vermoord hebben. De 72 beschuldigden zijn meerendeels gewezen tuchthuisboeven en over het gehalte der getuigen valt eenigszins te oordeelen, wanneer men weet, dat een groot aantal hunner geboeid voor de rechters verschenen.

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 2