G. J. 0. D. Dikkers, Tandarts Ansingfy Scheurkalenders Hoofdkaas. St.-Nicolaas Cadeau. Kiezers Het Eiwitstaai Schoutens Eiwitstaai. Kennisgeving. Advertentiën. Banket-Bakkerij C. L. van ScharenTrarg. goede droge SISAREN, Predikbeurten. Marktberichten. Het aangekondigde Boelliuis Openbare Verkoop wegens vertrek Deurw. GUM. G. J. O. D. Dikkers, G. J. O. D. Dikkers, in Hotel „de Lindeboom." Gaal en goedkoop zijn de Vriend van den Mnize en Boon's Halender. *G. VISSER. P. Witvliet Gz, Zadel- Gareel- en Schoenmaker. Woning met 5 Aren grond. Prima droge Sigaren, Aanbevelend, P. KIEL. Wekelijkscbe Motordienst Harlingen-T exel-Rotter dam, Gebruikt u a! van de firma J. Schouten Co, Voorradig een partij Ruim gesorteerd in Pijpen, Anf. J. Dalmeijer. S. Eelman Sz. tot Heemraad. Jb. Az. Eelman. 1914. op Dinsdag 9 Deeember 1913. Deurwaarder GUDE. publiek verkoopen a. Een Huis met Tuin, staande en ge legen te Oudeschild op Texel, Sectie D. norumer 1847, groot 2,05 aren. publiek verhuren publiek verkoopen is Donderdag 4 December blijft zich beleefd aanbevelen. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het VILLEN van allerhande dieren. Stemt allen den arbeidersvriend Hij kent hunne belangen. Het onderste blokje zwart. Aanbevelend, J. Ph. Bakker Zoon. P. Plaatsman. van twee Hoofdingelanden en een Heemraad gesprokene en met een terugblik op de afgeloopen gemeenteraadsverkiezing, waar bij ten duidelijkste was gebleken, dat Oudeschild nog terecht het roode dorp kon genoemd worden. Met een aansporing aan alle aanwezigen om tot de afdeeling toe te treden en getrouw het Volk en de Vonk te lezen eindigde de Voorzitter, 1 Dec. Gisterenavond omstreeks 7 uur, geraakte W. Burger Jz., door het niet bemerken van een laagje steenen met zijne fiets in de Nieuwe Haven. Gelukkig werd dit door de echtgenoote van G. T. opgemerkt, zoodat laatstge noemde en K. D. nog bijtijds ter hulp konden snellen. Aan hunne gezamenlijke pogingen mocht het geluk ken den drenkeling, die waarschijnlijk met het hoofd op een zwaard was gevallen en daardoor een vreeselijke hoofdwonde had bekomen op het droge te brengen en huiswaarts te geleiden. Spoedig was Dr. van der Vegt aanwezig om de eerste geneeskundige hulp te verleenen. Naar men ons mededeelt gaat het tot heden met de gewonde redelijk wel. In het laatst der afgeloopen week werden tot notabelen der Nederl. Herv. kerk herbenoemd de heeren C. Cz. Bac ker en C. Cz. de Wijn, terwijl tot Kerkvoogd in plaats van den heer J. Cz. Dogger werd benoemd de heer W. Mets Tz. Hedenavond werd tot lid van het Kiescollege gekozen de heer J. Wz. Roeper. Waal, 1 Dec. Zondagavond gaf de Rederijkerskamer „Vriendenkring" voor een dichtbezette zaal een zeer goedgeslaagde uitvoering in het café „Eelman". Op zeer verdienstelijke wijze werd een 3-tal blijspelen ten beste gegeven en wel 1. Jonas, de Recruut (in 3 bedrijven) 2. Geert, de kleermaker, een week socialist (in 2 bedrijven). 3. Een veldwachter en een Groenteboer in de klem (in 1 bedrijf.) Het spel was goed, de costumes waren goed gekozen en ook aan de grimeering was veel zorg besteed. De aanwezigen, voor het meerendeel jongelui, sleten een zeer genoegelijken avond, en velen bleven op het gezellige Bal, dat de avond sloot. Gaarne zien we „Vriendenkring" nog dikwijls op het tooneel terug. Dm Hoorn, 30 Nov. Aan 't strand achter den Hoorn zijn aangespoeld een partijtje schrooten en eenige battings met [de navolgende merken B. C. C. C., welke door den strandvonder zijn opgeborgen. Door het onstuimige weder der laatste dagen heeft men met werkzaam heden aan het Horntje geen vorderingen kunnen maken en is nu door den aan nemer uitstel verzocht tot het volgend voorjaar hetwelk is toegestaan. De Gocksdorp2 December. Gisteren avond vergaderde de IJslub „Eierland" ten huize van gez Buijs. De opkomst was, als naar gewoonte, slecht. De penningmeester deed rekening en ver antwoording over het afgeloopen boekjaar waarna de aftredende bestuursleden de h.h. J. P. Dros Pz C. Stoepker, W. Reuvers en P. Zeijlemaker werden herkozen. IJs en weder dienende zullen in heta.s. winterseizoen drie wedstrijden worden gehouden, waaraan alleen leden kunnen deelnemen. Door notabelen der Ned. Herv. Gem. werden als kerkvoogden herkozen de heeren J. Kikkert en M. Laan en werd als zoodanig gekozen de heer H. v. Harn, in plaats van den heer J. Buis Pz. die bedankt had. De heer H. Dob werd als notabel benoemd in plaats van den heer H. v. Harn. Vlieland, 1 December. Alhier is aangespoeld een partijtje hout, battings gemerk G (kroontje) L en sparren gemerkt 12. Uit het Rott. Nbl. Wordt het aliceer geen lointer? Door den sluis meester D. Hage, te Alblasserdam, is in den tuin achter het huis „de Nederwaard" aldaar een mei kever opgespit. Volgens ouden van dagen voorspelt dit een zachten winter. Burgerlijke Stand der Gemeente Vlieland van 1530 Nov. ONDERTROUWD: Bertus Wiegman, 48 jr., wedn. van Maartje Scheitens, en Neeltje List, 48 jr. GETROUWD: Klaas Visser en Syke Wortel, Postkantoor te DEN BURG (Texel) LIJST van de aan dit kantoor en de daaronder behoorende hulpkan toren ter post bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de of weige ring door geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt. 2e helft der maand Nov. 1913, De Administratie van den Correspondentie Cursus te Amsterdam. Mej. A. Kipping, Helder. Mr. A, C. Klein, Alberta Canada. Mr. L. J. Baker, Miuneapolis. Rij kspostspaarbank. Aan het postkantoor Den Burg (Texel) en de, daaronder ressorteerende, hulpkan toren werd gedurende de maand Nov. 1913. Ingelegd f 14276,65 Terugbetaald - 16796,88 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3967. Woensdag 8 December 1913. Bitrgr, 's Avonds 7 uur Bijbellezing. Den Hoorn, 's Avonds 7 uur Bijbellezing. Waal, 's Avonds 7 uur Bijbellezing. Geb. Zuid-Eierland 'sAv. 7 uur Bijbellezing. Donderdag 4 December, Coclcsdorp. 's Avonds 7 uur ds. Boeke. Ooslerend, 'sAv. 7 uur ds. v. Grasstek. Catechismus. Koog, 's Av. 7 uur Bijbellezing. Verkiezing. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, 's Avonds 7 uur ds. Dagevos. Zondag 7 December 1913. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur ds. Norel. H. Doop. Waal, Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. H. Avondmaal. Oudeschild, Nam. 2 uur ds. v. Grasstek. Den Hoorn Vm. 10 uur ds. Visser. Oosterend, Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Coclcsdorp Vm. 10 uur ds Boeke. Hulpgebouw Zuid-Eierland Nra. 3 uur ds. v. d. Waa. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. half 10 ds. Dagevos. Voorbereiding H. Avondmaal. nam. 2 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. BurgVm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. Amsterdam, 1 Dec. Aangevoerd 227 Runderen, le kwal. 80 k 86 et. jj> 2e kwal. 74 a 78 ct. 3e kwal. 70 a 74 ct. 4, 125 Melk- en Kalfkoeien i 2S0 a f 370, 60 Nuchtere Kalveren 1 12,k 1 20, 371 Vette Varkens 49 a 53 ets. Purmerend, 2 Dec. Aangevoerd 648 Runderen waaronder: 525 vette koeien 72 k 86 Ct. per KG, 117 Gelde koeien f 150 a 240 J1' Melkkoeien f 190 a 320. 6 stieren. 57 vette kalveren f 1,00 a f 1.20 p. Kg. 222 Nuchtere kalveren f 16a i 32 1443 Schapen f 27 i 44,00 374 vette varkens i 0,50 a f 0,54 per Kg.; 63 magere varkens i 15 a 1 24, 360 biggen f 7 a i 14 kipeieren f 7.50 a t 8.50 per 100; Purmerender Crt. van den Heer K. TROOST Czn. wordt UITGESTELD en zal thans plaats hebben Notaris te Texel, zal, op Zaterdag' 6 December 1913, des avvonds 7 uur, in het „Schippershuis" a/d Haven te Oudeschild op Texel, en b. Een Pakhuis, aebter het huis van Mej. de Wed. K. de Boer aldaar, Sectie D nommer 1571, groot 20 centiaren. Eigendom van wijlen Mej. S. BLOM, weduwe van den heer D. Cz. Bakker. Aanvaarding direct. op Maandag, 8 December 1913, des mor gens 11 uur, ten huize van den beer H. M. ZWIERSKN aan de Weverstraat no. 334 te den Burg Texel, van diverse 1 goederen, als Chiffoniere, Commodes, Tafels StoeleD, Schilderijen, Regulateurklokken, Petroleumkachels en Lampen, Gordijnen, Ledikanten met matrassen, Mangel- en Wringmaehine, Porselein, Glas-en Aarde werk, Zonnescherm, Etalagekast metschuif deuren en Toonbank, Uitstalkastje, enz. Te bezichtigen één uur voor den verkoop. Notaris te Texel, zal, op Zaterdag 13 December 1913, 's avonds 7^5 uur, in „de Zeven Provinciën" te Oudeschild op Texel, voor den Heer C. BLOM Cz. a. Voor 1 jaar, het perceel land genaamd „Achter de Kerk" bij Oudeschild, groot 1,06,60 Heet. en b. voor 3 jareD, het perceel land, genaamd „Koeienweid" aldaar, groot 1,26,60 Hectaren. Notaris te Texel, zal op Zaterdag, 13 December 1913, 's avonds 7 uur, in „de Zeven Provinciën," te Oudeschild op Texel, ten verzoeke van den heer Tb. van der STERR, te Helder, EEN HUIS, bewoond geweest door Tb. v. d. STERRE, met erf, in de Kerkesteeg te Oudeschild op Texel. Hoofdgracht 61 deD Helder, van 11 tot 2 uur te spreken Teak en Eiken Palen, Teak en Grenen Dekdeelen. Vrijdag op de Haven voor aflevering. Aanbevelend, F. ZEGEL Rz. „De Hoop", Koogerend. Alles per 5 ons. Boterletters 80 cent. Speculaas 50 HoniDg Taai-Taai 20 Pepermoppen 25 Marsepein. Borstplaat. Cbocolade-letters. Ringers. Bonbons, Chocolade. Cacao. enz. enz. Geen concurrentie in prijs, Onoverwinlijk in kwaliteit. C DROS Pz Voorhanden Boekhandel Parkstraat. Oosterend, Texel. Jb. BURGER Jbz. TE HUUR: Weiland, gruot 42 Aren gelegen op Noord- Haffel. De Woning ook aizonderlijk te koop op gemakkelijke voorwaarden. Aanvaarding 20 Dec. a. s. C. BUOi\, Alkmaar. in kistjes van 25, 50 en 100 stuks, in diverse prijzen. Vele kiezers. Langs den nelder, Alkmaar, Haarlem, Alphen enz. Vertrekt van Texel naar Rotterdam, Dinsdagmorgen. Vertrekt van Texel naar flarlingen Woensdagmorgen. Vertrekt van Rotterdam naar Texel, Vrijdagmiddag, 13 uur. Vertrekt van Hftrlingeu naar Texel, Zatermorgen. Ligplaats Rotterdam Wijnhaven. Agent: B. M. v. KEULEN. Wijnhaven 108, Tel. no. 658. HaarlemFirma de Wed. Iv. .\ELIS, Kaasmarkt 32. AlkmaarP. C. Bakker, Verdronkenoord 3. te .Alkmaar. Het is het beste tegen bloedarmoede, bevordert de eetlust, is zeer aan te bevelen voor zieken en herstellenden. Wordt door vele doctoren aanbevolen. Vraagt dus Verkrijgbaar a f 1,00 per flesch, inhou dende 1 liter o, a, bij "Wed. J. C. VONK, Oosterend. in kistjes van 100, 50 en 25 stuks. zeer geschikt voor St, Ricolaas cadeaux. Aanbevelend, C. GRAAF, Gravenstraat. Het College van Dagelijksch Bestuur van den polder Waal en Burg op Texel brengt ter kennis van de stemgerechtigde Ingelanden dat op Maandag 8 December a.S, van des voormiddags tien tot des na middags een uur aan den Burg in Café „deD Burg zal wordeu overgegaan tot de stemming voor het bestuur van dien polder, waartoe alsdan aan de kiezers hunne stembriefjes zullen worden uitgereikt. Deze stemming behoort te geschieden lo. voor de vacature ontstaan door de periodieke aftreding van den Hoofdingeland den Heer 2o. Voor de vacature ontstaan door de benoeming van den Hoofdingeland den heer 3o. Voor de vacature ontstaan door de periodieke aftreding van den Heemraad, den heer De stembrieijes worden geopend onmid dellijk na het verstrijken van den tijd voor de iulevering bepaald. Ingeval van herstemming zal deze ge scheiden op een later te bepalen dag. Het College van Dagelij.csch bestuur vod., J. EELMAN Jbz Voorzitter. C. J. ROEPER, Secretaris. Texei, 26 November 1913.

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 2