Voetbalwedstrijd Tandarts Ansingh, Verscbe ROOMBOTER, Motordienst. Aanbesteding. Verkiezing Hoofdingelanden. twee Werkpaarden. INGEZONDEN STUKKEN. ADVEKTENTIÈN. Den 6 Juni a.s. €oöp. Boerenleenbank Texel li Pro Patria. Algemeene Vergadering Vreemdelingenverkeer in Hotel „de Lindeboom." éénpersoons ledikant en een Sportwagen, Texel, Zaanstreek, Amsterdam JAC9B STAMMES. Predikbeurten is Donderdag 11 Juni C. RENTENAAR, einde Koogerstr. Te koop aangeboden bij inschrijving aanbesteden: Het verhoogen van den Zeedijk van genoemden polder en verdere werkzaamheden tot versterking van dien dijk. het nieuwste. Dat het niet meevalt aan een dienst bode te komen, bewijst een advertentie, die wij dezer dagen in „De Rsb." aan troffen en waar een belooning van f 10 wordt uitgeloofd voor dengene, die iemand te 's-Gravenhage aan een dienstbode helpt. be dienstbode, die zich aanbiedt, kan deze extra-belooning ook zelf verdienen. Dit is toch zeker wel het nieuwste Te Leeuwarden vond de veehan delaar Andries Tjerks van Dijk uit Rotte- valle op de veemarkt een portefeuille, inhoudende f 600. Naar men vertelde, had een slager van Heerenveen ze ver loren. De eerlijke vinder kreeg een gulden. Moordaanslag. Te Haarlem is gevankelijk binnenge bracht iemand uit Krommenie, die daar op de kermis een moordaanslag heeft gepleegd op een meisje, door haar met revolverschoten te verwonden. De man is naar het huis |van bewa ring overgebracht. Verduistering. Zondagmorgen heeft een kantoorbe diende te Nijmegen, in gezelschap van zij meisje, de stad verlaten, met mede neming van een bedrag van plm. f7000 to ebehoorenoe aan zijn patroons. Dbl. D iphtherie. Te IJmuiden doen zich tal van diph- terie-gevallen voor, waarvan enkele met doodelijken afloop. Een ingeschrevene voor de loting der nationale militie te Molenaarsgraaf, werd afgekeurd omdat hij te kort en te licht was. Hij woog maar 41 kilo. Eén schooltijd per dag. Op de school te Slootwijk (West-Indië) is als proef één school.iijd per dag inge voerd van halfnegen tot halftwee. Juni-nachtvorsten. In Friesland vriest het bijna eiken nacht. Geheele akkers met aardappelen en boonen zijn afgevroren. Bovendien ljjden de boonen veel door allerlei insecten. Familiedrama. Men meldt ons uit Coevorden Gisterenavond omstreeks 12 uur, heeft de 20-jarige Ensing, tijdens een twist tusschen zijn ouders, op zijn vader ge schoten en levensgevaarlijk verwond. De vader werd in het ziekenhuis te Coe vorden opgenomen. De dader, die gunstg bekend staat, heeft bekend en is heden morgen naar Assen overgebracht. Veerpont omgeslagen. Dinsdagmorgen tusschen 6 en 7 uur werden met de veerpont over de Oude Maas bij Puttershoek een 17-tal markt- paarden overgezet. Middenop bet water zijnde schrok een jong paard van een voorbijvarend zeilschip, en liep achteruit waardoor de andere paarden naar één zijde drongen. De pont, een plat houten vaartuig, sloeg daardoor om en alles wat er op was geraakte te water. De menschen, 4 in getal, konden ge lukkig tijdig worden gered en de paarden wisten allen, op één na, zwemmende den wal te bereiken. Het erstige onge val liep dus nog goed af. Het verdronken paard behoorde aan een landbouwer uit Heerjansdam. Uit Canada terug. Uit Dinxperlo vertrokken 23 April eenige arbeiders naar Canada, in de hoop daar een betere positie te vinden. Ze hebben bun betrekkingen nu bericht gezonden, dat ze weer naar Holland terugkeeren, daar de economische toe standen er bijzonder slecht zijn. Naar aanleiding van de aanhoudende weikloosheid wordt door de Canadeescbo regeering den Europeeschen arbeiders en handwerkslieden afgeraden, thans naar Canada te gaan. Een rijke arme. In de gemeente Smallingorland over leed een oud vrouwtje, dat zeer schraal leefde, omdat ze weinig inkomsten had. De erfgenamen vonden nu in 't bedstroo f 14,000 aan papieren. Be brandstichting te Ede. Sergeant B., van het 22e regiment te Ede, door den krijgsraad te Arnhem veroordeeld wegens brandstichting, enz is naar het Rijkskrankzinnigengesticht te Medemblik overgebracht, Tel. Zeiier een leerling dief Te Amsterdam is Zondag een man aangehouden, verdacht van verduistering van een geslacht varken, ten nadeele van zijn patroon 1 De spaarbank van het Neder- landsch Onderwijzers-Genootschap telt nu ruim 1800 deelhebbers en beschikt over een kapitaal van bijna 3 millioen gulden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Teielsche Wijkverpleging t Wij staan hier tegenwoordig in hetteekender wijkverpleging; een goede zaak waar hard voor wordt geijverd; dat blijkt uit de eendrachtige zamenwerking van Geestelijken en Geneeskun digen en de flinke geldelijke ondersteuning der burgerij. Of evenwel hunne pogingen met het oog op de uitgebreidheid var. dit eiland met zijn zeven dorpen, gehuchten en verspreide woningen wel het resultaat zal geven dat zij zicb voorstellen betwijfel ik, zelfs al werd er wat de keuze der liefdezusters of wijkverpleegsters aangaat rekening gehouden met de kerkelijke gezindheid der in woners. Wat naar mijne meening hier dringend noodig is, dat is een doelmatig iugerieht gasthuis waar aan een bekwaam geneesheer was verbonden een flinke kundige duortaster die misschien onder de geueeshceren albier wel aanwezig is. Eene dergelijke inrichting zou voor gevolg hebben dat ernstige zieken niet meer den plas behoefden over te gaan, in den laatsten tijd dikwijls met zoo noodlottig gevolg, maar hier in de nabijheid hunner nabestaanden verpleging zouden vinden, in de nabijheid huuner familie leden, die hen konden bezoeken, vertroosten en moed inspreken. Die inrichting zou geld kosten, maar veel leed voorkomen, veel angst en zorg om, in den beden- kelijken toestand waarin men verkeert, niet den vreemde te worden ingezonden, vermijden en veel tranen besparen. D. W. CONINCK WESTENBERG. Texel, Junij 1914. Wat hebben ons kanaal- en tramplannen voor baat gebracht Ze hebben ons het bereikbare, de kortere verbindingsweg, ontbonden. Wat baten ons ziekenhuisplannen, die niet, althans niet in de naaste toekomst, voor ver wezenlijking vatbaar zijn Dat ze ons directe hulp onthouden. We verheugen ons in het feit van de op richting vnn de Texelsche wijkverpleging; beter een half ei, dan een leege dop Het komt ons beter voor hot bereikbare, goede, te doen, dan dat na te laten en naar het onbe- reikbaie, betere, te streven. Toch vonden wij geen aanleiding bovenstaand ingezonden stuk een plaatsje te weigeren. Red. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 30 Mei tot en met 5 Juni '14. GEBOREN Maria d.v. Jocob Keijser en Antje Kuyper, den Burg; Mathilda Magdalena d.v. Jacob van der Kooy en Elisabeth vau der Woldt, de Cocksdorp. Cornelia Heodrica d.v. Hendrik van Heerwaarden en Hondrica Bakker, Waalenburg. Welmoed, d.v. Leendert Bruin en Jantje de Vries, den Burg. Lambertus Gerardus z.v. Johannes v.d, Meij en Maria van der Meer, Cocksdorp. Leendert Hendricus z.v. Leendert Hen- driens Schot en Maria Pronk, de Waal. Gerrit z.v. Jan Bakker en Geertruida Smit, Cocksdorp. ONDERTROUWD: Gerardus Leber en Cornelia Anna Witte.Johannes Jozephus Kromme, Kloosterburen enNicolauwda Maria Leber Texel. Pieter Verhoeve en Gesina Stark. GETROUWD Thomas de Jongh en Maria Anna Kuiper. Klaas Bakker en Cor nelia Knol. OVERLEDEN Antje de Wijn, oud 78 jaren, weduwe van Jacob Boon, Oude- schild. Aafje Burger, oud 19 jaren, Oosterend. Martious Langevefd, oud 15 dagen, de Krim. ""gevonden VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 ceintuur en 1 voegspijker, gevonden te den Burg. Uit de Schager Courant: Scliagen, 4 Juni. Aangevoerd: 97 Vette Koeien f 200 a f 395,—; 60 Kaltkoeien f 180,a f 305; 60 Nuchtere kalveren f 12 a f 28. 110 Vette Varkens 45 a 47 ct. per Kg. 20 Magere Varkens f 14,a 1 16, 100 Biggen f 7.00 a f 12,00; 750 Vette Schapen f 27 a f 35.00 140 Overhouders f 26,a f 34,00. Boter i 1.20 a f 1.30 per K.G. Kipeieren f 3.25 a f 4,25 per 100. Uit het Leidsch Dagblad: eiden, 5 Juni. Ter markt aangevoerd: 29 Stieren f SO,— a f 380,-; 214 Kalf- en Melkkoeien 1165 a 1395. 8l Varekoeien f 150 a f 325 281 Vette Os3en en Koeien i 175 a 1410 75 Kalveren (vette) f 50 a 1 145. 175 Kalveren (magere) f 7.a 1 19.— 6438 Lammeren f 12,a f 18,75. 902 Schapen (vette) f 25,50 a f 39.50 735 Biggen 1 6.a f 13.00 Zondag 7 Juni 1014. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur ds. J. D. de Stoppelaar, van Vlaardingen, Collecte voor de Kerk. Koog, Vm. 10 uur ds. van der Waa. Oioleschild, Vm. 10 uur P. Glas, Candidaat tot den H. Dienst Leiden. Den Hoorn Vm. 10 uur ds. Visser. OosterendVm. 10 uur ds. van Grasstek. Doopsbediening uitgesteld. Kerkcollecto. Cocksdorp, Nra. hall 3 ds. van Grasstek. Gebouw Zuid-Eierland, Geen dienst. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. half 10 ds. Dagevos. nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 10 Juni. Burg, 's avonds 8 uur Bijbellezing. in Gebouw Eben-Haczer. hopen onz3 gelietdo Ouders C. BRUIN en k. BOON hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, T. Roeper-Bruin I v M. Roeper. !KamP' C. Bruin, 't Noorden, 't Noorden, Juni 1914. Overleden in het Hospitaal te IJs land, onze Zoon en Broeder, HENDRIK SELSER, in den ouderdom van 41 jaar. Namens de Familie, Wed. J. SEL8EK, De Waal op Texel. Hiermede betuigen wij onzen Iiartelijken dank, voor de vele bewjjzen van belang stelling en deelneming gedurende de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Zoon, Broeder en Behuwdbroeder onder vonden. Familie RIJK. Allen, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van wijlen JAN JACOBSZOON ROEPER, gewoond hebbende op Texel, en overleden den 23sten April 1914, worden verzocht daarvan opgave of betaliDg te doen voor 20 Juni a.s. bij C. J. ROEPER te den Burg op Texel, Bij akte op 11 Mei 1914 voor den on- dergeteekenden Notaris te Texel verleden is opgericht eene Naamlooze Vennootschap genaamd: Zuivelfabriek „de Onderneming" gevestigd in den Hoorn op Texel goed gekeurd bij Koninklijk besluit van 1 April 1914, no. 67. Die akte met het Koninklijk besluit van bewilliging is geplaatst in de Nederland- sche Staatscourant van 3 Juni 1914, uo, 127. G. J. O. D. DIKKERS, Notaris. TE TEXEL. Het Bestuur der Coöp. Boerenleenbank geeft bij deze kennis aan belanghebben den, dat volgens besluit der Algemeene Vergadering voor dit jaar wederom is vastgesteld 3 pCt. rente voor spaargelden, benevens een procent toeslagrente voor sommen die het gehheele boekjaar (van 1 Jan. 31 Dec.) zullen hebben overge- staan, zoodat dus voor die bedragen vier procent wordt gegeven. Ook niet leden kunnen van deze gun stige bepaling en gelegenheid tot geld- plaatsing gebruik maken. Nadere toelichting verstrekt de Kassier. Het kantoor is geopend Maandag' van 10—1 uur. Woensdag' 11—i uur. Vrijdag' 11—1 uur. Zoo noodig ook Vrijdagavond S—9 uur. Namens het Bestuur, P. GRAAF, A.L1NGEVELD Pz. Kassier. Directeur. tusschen -A.anvang 3 uur. Entree 10 cent. Kinderen 5 cent. Het Bestuur. der Vereenigiug voor te den Burg op Maandag 8 Juni a.s. 'savond6 8 uur in „De Lindeboom". Een druk bezochte vergadering is zeer gewenecht, vooral in 't belang van nering doenden. Hoofdgracht 61 den Helder, van 10 tot 2 uur te spreken a 67Va cent per Vs K G. verkrijgbaar bij J. REUVERS, de Cocksdorp. Te koop aangeboden een sterk ijzeren met mauillabauden, bij J. vau der WAL, Koog Ttkel. van TEXEL Dinsdagmiddag 3 uur, m AMSTERDAM Vrijdagmiddag 2 uur. Aanbevelend, D. J. BRUIN. Het College van Dagelijksch Besluw van den Prins Hendrikpolder op Texel, zal op Donderdag 11 Juui 1914, namid dags 4 uur, ten huizo van den Dijkgraal P. DUINKER, aldaar, Aanwijs ter plaatse Maandag 8 Juni a.s. 's namiddags 3 uur. Bestekken zijn vanaf Vrijdag' 5 Juui, tegen betaling van 25 cents verkrijgbaar bij den Dijkgraaf en in den Boekhandel Parkstraat. Het College van Dag. Bestuur vm), P. DUINKER, Voorzitter. C. J. ROEPER, Secretaris, Prov. Blad 1904 No. 8. Art. 25 en 42. Het College van Dagelijksch Bestuur van den Polder Eijerland op Texel brengt ter kennis van Stemgerechtigde Ingelanden, dat op Woensdag 10 Juni a.s. van des morgens 11 tot 1 uur des namid dags in het lokaal van Gez- BUIJS te Cocksdorp zal worden overgegaan tot de stemming van een lid voor bet bestuur van dien polder, ter voorziening in de vacature ontstaan door periodieke aftreding van den heer IndieD bij opening der stembriefjes, welke zal geschieden onmiddellijk Da het ver strijken van den tijd voor de inlevering bestemd, mocht blijken dat geen volstrekte meerderheid van stemmen is verkregen, zal overeenkomstig Art. 42 van het Alge meen Reglement op nader te bepalen lijd tot hersti-mining worden overgegaan. Texel, den 29 Mei 1914. Het College van Dagelijksch Bestuur voornoemd, H. ELEN S, Voorzitter, A. J. NOORD1JK, Secretaris.

Texelsche Courant | 1914 | | pagina 2