Tandarts Ansingli, prima Leidschc Kaas, waar DUBBEL BLAT1K daar al Ie vuil verdwijnt Wekclijkschc Motordienst, Goöp. Boerenleenbank verschijnt HOOFDELIJKEN OMSLAG in den Boekhandel Parkstraat in Hotel „de Lindeboom." MOTORDIENST Texel, Amsterdam via de Zaanstreek. DAKLEIEN. KLEIN 's IIOEN DERM EEL. Weder ontvangen: 35 cent per pond. per halve 321|2, per heele (16 pond) 30 cent per pond. ARNOLD LAMEVELD Mz. FEUILLETON. Het Gulden Mysterie. Dinsdagmorgen van Texel naarRotter- dam. Vrijdagmiddag 12 uur van Rotterdam. Woensdagmorgen van Texel naar Har- lingeD. Zaterdagmorgen van Harlingen naar Texel. Agent te Rotterdam, B. M. Y AN KEULEN Wijnhaven 108. Haarlem, fa. K. NELI8 Kaasmarkt no. 32. Alkmaar, P. BAKKER Yerdronkenoord 3. Aanbevelend, J. Pli. BAKKER Zn. I». PLAATSMAN. TE TEXEL. Het Bestuur der Coöp. Boerenleenbank geeft bij deze kennis aan belanghebben den, dat volgens besluit der Algemeene Vergadering voor dit jaar wederom is vastgesteld 3 pCt. rente voor spaargelden, benevens een procent toeslagrente voor sommen die het gehheele boekjaar (van 1 Jan. 31 Dec.) zullen hebben overge- staaD, zoodat dus voor die bedragen vier procent wordt gegeven. Ook niet leden kunnen van deze gun stige bepaling en gelegenheid tot geld- plaatsing gebruik maken. Nadere toelichting verstrekt de Kassier. Het kantoor is geopend Maandag van 10—1 nur. Woensdag 11—1 uur. Vrijdag 11—1 uur. Zoo noodig ook Vrijdagavond S—9 unr. Namens het Bestuur, P. GRAAF, A.LANGEVELDPz. Kassier. Directeur. Boekjes van den zijn vanaf heden verkrijgbaar a 25 cents per stuk. Hoofdgracht 61 den Helder, is Donderdag 25 Juni van 10 tot 2 uur te spreken Vertrekt van Texel Zaterdagmorgen 6 uur en Dinsdagmiddag 2 uur van Am sterdam, Beleefd aanbevelend, Jn. ZUIDEWIND. zjjn in verschillende maten voor banden aan de Steenkooperij van firma W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. Hoe kan ik met voordeel kippen houden Door geregeld 's Ochtends te voeren met Dit is een krachtig voer dat de eierproduotie bevordert en besparing geelt op uw uraanvoedering. Noodige boeveelheid per kip een eetlepel vol. Wordt verkocht in zakjes van 21/s 5 25 en 50 Kg. Harlingen. Aanbevelend, S, P. KLEIN. door 0. N. en A. M. Williamson. Vertaald door W. J. en H. A. Cornelissen Copierecht vjh Bureau „De Berner ConventieDeventer. 29.) De lucht was bezwangerd van Ooster sche geuren, amber en muskus, die zich vermengden tot één geur, en de lucht van de zwarte wierookstokkeu, die door kara vanen naar Tombouctou waren meege bracht. „Omdat er in heel Algiers nauwelijks een dief zal zijn, die laag genoeg is om te stelen van Jeanne Soubise, die de helft van hetgeen zij bezit aan de armen geeft. En wanneer er een laag genoeg was, zou Haroun el Raschid het haar spoedig doen weten," zei Nevill op een vraag van zijn vriend, „Zijn laatste vermomming is die van een papagaai, maar elk oogenblik kan hij ze voor iets anders verwisselen." Toen zag Stephen tusschen de kribtallen kandelabres en antieke lampen een koperen kooi bangeD, in den vorm van een ge- koepeld paleis. In deze kooi, in een koralen ring, zat een grijze papagaai, die de twee joDge mannen met glinsterende oogen aankeek. „Hij krijscht onmiddellijk als er een vreemdeling den winkel binnenkomt, terwijl zijn meesteres uit is," zei Nevill. „Ik ben een nederig vriend van Zijne Hoogheid, daarom houdt hij zich nu stil. Ik heb hem aan Jeanne gogeven. W >i rschijnlijk waren echter hun stero men gehoord. In elk geval vernamen ze weldra een licht geklikklak van hakken op een onzichtbare trap, en vao achter een roode ^portière verscheen een lange jonge vrouw, in het zwart gekleed. Ze was niet alleen jong maar ook forsch gebouwd. Zij had een vrijmoedige en vastberaden uitdrukking op haar gelaat en schitterende zwarte oogen; zware, rechte wenkbrauwen, een grooten mond, die won derlijk mooi van vorm werd, wanneer ze lachte en waarbij dan prachtige tanden te zien kwamen tusschen de roode lippen, waarboven zich een zwakke, donzige scha duw vertoonde. „Ach, monsieur Nevill Caird!" riep ze ia het Fransch, met een volle klankrijke stem. Ze glimlachte tegen Stephen, zonder te wachten, tot ze voorgesteld werd. „Mon sieur Caird is altijd zoo vriendelijk zijn vrienden bij mij te brengen, en bet doet mij altijd genoegen ze te zien." „Ik heb mr. Knight niet hierheen ge bracht, om iets te koopen, maar om u om een gunst te vragen," zei Nevill. Toen begon bij met haar het laatste nieuws van Mademoiselle Josette teTlem- cen te vragen en nadat ze hem had mede gedeeld. dat er geen nieuws was, vertelde hij haar de reden van hun vroeg bezoek. „Maar natuurlijk heb ik gehoord van Ben Halim, en ik heb hem gezien ook, lang ge leden", zei ze, „wellicht tien jaar. Ja, ik was nog geen zeventien. Het is al lang geleden, dat hij Algiers verliet, niemand weet waarheen. Men zegt dat hij dood is. Hebt u nooit van hem gehoord, Monsieur Nevill? Dat moet toch wel. Hij woonde in Djenan el Hadje, dicht bij de Jardin d'Essa. U kent het huis wel. Die nieuwe rijke Ame- rikane, Madame Yewett en haar dochter hebben het nu. Er was iets gebeurd met Ben Halim, en toen ging hij weg een zeer geheimzinnige geschiedenis, waarover STERKE ZENUWEN zijn de bron van veel levenslust en levensvreugd. Een gezonde slaap, gezonde werklust, groote werkkracht, vlugheid en veerkracht van geest zijn de kenteekenen van een gezond zenuwstelsel. Gelukkig wie zulk een gezond zenuwstelsel heelt, in dezen tjjd waarin zulke groote eischen aan de zenuwen gesteld worden! Maar laat niemand lichtzinnig of zorgeloos daarover denken; want ook de sterkste zenuwen moeten worden gevoed en verpleegd. Sanguinose is het eenvoudige natuurmiddel dat de zenuwkracht onderhoudt en versterkt. Prof. Dr. Nestor Charbonnier zegt van de Sanguinose „Ik aarzel niet te verklaren, dat de Sanguinose het beste middel is dat Ik ken tot bestrijding van de neurastenie (zenuwzwakte) en al hare gevolgen". Wat aan zwakke zenuwen de kracht hergeelt, is van zelf ook in staat om sterke zenuwen op kracht te houden. Wilt gij sterke zenuwen krijgen, probeer de Sanguinose. En wilt gij een krachtig zenuwstel behouden, neem geregeld eiken dag ééne lepel Sanguinose, gij zult er U wèl bij bevinden Prijs per flacon f 1,50, 6 fl. f 8, 12 fl. f 15,—. 2 maal daags een lepel is voldoende. B(j alle eerste apothekers en voorname drogisten. Wacht n voor namaak. Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co. den Haag. Te Oosterend P. Dros, den Burg T. Buijs, drogist en I. Moerbeek, Oudeschild Joh. Dros. iedereen sprak, terwijl Diemand wist, wat er eigenlijk gebeurd was tenminste niet met zekerheid." „Ik zei je wel, dat mademoiselle je in lichtingen zon kunnen geven 1" riep Nevill uit. „Ik voelde wel, dat de naam iets bekends had, maar waardoor wist ik niet. Je hoort zooveel Arabische nameD, en als ze uit het Zuiden komen, is er meestal een „Ben" of „Bou" bij." „Flan-ben-flaD," lachte Jeanne. „Dat beteekent," legde ze Stephen uit, terwijl ze zich naar hem keerde, „zoo en zoo, zoon van zoo," Vreemd, gisterenavond kwam mij een jong meisje ook naar Ben Halim vragen; het was zulk een koop jong meisje. Ik was zeer verbaasd, maar ze zei, dat men haar in het hotel had verteld, dat ik alles wist wat er ooit in Algiers gebeurd was. Een mooi compli ment voor mijn leeftijd. Zoo oud ben "ik nog niet. Maar," voegde ze er met een openhartigen lach aan toe, „alle hotels en gidsen denken commissieloon te krijgen, wanneer ze de menschen naar mij toe sturen. Ik denk, dat ze dit mooie meisje een prachtig voordeeltje vonden, en dat ze, wanneer ze eenmaal in mijn winkel was, ook wel iets koopen zou. En ze kocht ook iets. Een snoer amberkralen. Ze vond den gouden glans er van zoo mooi, en zei dat het haar was, alsol ze een visi oen zag van iets of iemand, die ze wilde vinden, wanneer ze door de kralen heen keek. Verscheidene brave Muzelmannen hebben er hun gebeden mee opgezegd, als haar dat geluk kan aanbrengen." De beide jonge mannen keken elkander aan. „Noemde ze haar naam?" vroeg Stephen. „Zeker. Ze heette miss Ray. En ze vertelde me nog meer. Haar zuster, zei ze, was getrouwd met een kapitein Ben Halim van de Spahis, en ging met hem naar Algiers, ODgeveer tien jaar Nu zoekt ze naar haar zuster." „Wij hebben miss Ray ontmoet," Nevill, „en het is juist voor haar, dat wij hier komen. We wisten niet, dat ze al bij u geweest is." „Ik wist niets van die zuster," ging Jeanne voort. „Ik kon eerst nauwelijks gelooven, dat Ben Halim een Amerikaan' sche vrouw had. Maar toen bedacht ik, hoe deze Mohamedaansche mannen hnn vrouwen kunnen verbergen, zoodat niemand ze ooit ziet." „Denkt n dan, dat hij baar had opge- Bloten P" vroeg Nevill. „Maar natuurlijk zal hij haar hebben opgesloten waarschijnlijk met een an dere vrouw." „Groote hemel," riep Stephen. „Het arme kind heeft nooit aan die mogelijkheid gedacht. Ze zegt, dat h(j haar zuster be loofde, nooit naar een andere vrouw te zullen kijken." „Ah, de belofte van een verliefde Ara bier. Waarschijnlijk kende ze de Arabieren niet, de zuster. Alleen de mannen van koninklijken bloede nemen maar ééne vroHw, En hij zou het baar zeker niet vertellen, als hij reeds een andere vrouw had. Hij wist wel, dat, hoe verlield een Christenmeisje ook zijn mag, ze nooit met een man zal trouwen, die reeds een vrouw heeft." „Misschien kannen we dat te komen," veronderstelde Stephen. W ar dl vervolgd - 1

Texelsche Courant | 1914 | | pagina 4