Tandarts Ansingli, NEEMT DOE 'T DADELIJK!! Gemalen Javarijst en zelfrijzend Bakmeel DUBBEL BLAMKdwepen? want DUBBEL BLAMK blijft toch de KOnif fG der Zee pen! het hooigewas van S. F. KLEIN, Harlingen. in Hotel „de Lindeboom." Hen belangrijke Brochure. Het Gulden Mysterie. FEUILLETON. Welke MUIS MOE-DER zou niet met Uit de hand te koop het Hoekstuk op het Groote stuk 1,44,70 HA. Jb. ROEPER Jnz. Waal. merk „de Hoode IPloeg", zijn twee artikelen die in geen gezin moeten ontbreken, daar zij goed bereid een gezonde aiwisaoling geven in het dagelijksch menu. In de meeste goede winkels verkrijgbaar. Hoofdgracht 61 den Helder, is Donderdag 9 Juli van 10 tot 2 uur te spreken nota van de vroolijke menschen die ge ontmoet de steeds goed geluimde menigte - zij die altijd goed gemutst zijn en U altijd groeten met een glimlach op 't gelaat. Dergelijke lui genieten meestal een goede gezondheid, iets dat steeds n samengaat met een goed humeur. Zij, die er opvallend norsch en neerslachtig r uitzien, lijden vermoedelijk aan eene slechte spijsvertering. Wanneer iemand prikkelbaar is, dan zegt men meestal dat hij last van gal heefteen feit is 't echter, dat leveraandoeningen, eene zeer drukkende uitwerking hebben op den geest Zeker is, dat men bij iedere vorm van storing in de spijsvertering, moet oppasssen voor vermindering van levenskrachten en geestelijke en physieke kracht, 't Is bovendien gevaarlijk, dergelijke ongesteldheden te veronachtzamen, aange zien zij zich kunnen ontpoppen in eene meer chronische vorm van ziekte, 't Is eene goede, veilige en verstandige maatregel, eenige te nemen, zoodra zich de eerste teekenen van ongesteldheid voordoen, Honderden lieden van verschillende rangen der maatschappij, hebben de voordeelen onder vonden, deze wereldberoemde pillen te gebruiken, waarbij deze bewezen hebben een goud tientje per doos waard te zijn. Samengesteld uit de zuiverste plant aardige bestanddeelen, en het bewijs geleverd hebbende van hunne geneeskrachtige waarde, zijn BEECHAM'S PILLEN een volkomen betrouwbaar, eetlust-opwekkende en een algemeen verzachtend geneesmiddel Gebruikt volgens de voorschriften, j verlichten zij de taak der ingewanden, versterken den maag, herstellen den eetlust, bevorderen de spijsvertering, zuiveren het bloed, verschaffen een ge zonden verkwikkenden slaap en oefenen een versterkenden invloed uit op het geheel® organisme. Indien ge nog niet een proef hebt genomen, met dit waardevol geneesmiddel, koop dan nog heden een doos BEECHAM'S PILLEN, beproef ze en oordeel zelf. Volg dien raad en stel 't niet uit. Verkrijgbaar bij den naasten Apotheker of Drogist, in doozen van i 0,75 (56 pillen) en van f 1,75 (168 pillen) Vert, van Thomas Beecham, Amsterdam Overtoom 841 Telefoon Zuid 2318. door O. K. en A. M. Williamson. Vertaald door W. J. en H. A. Cornelissen Copierecht v/h Bureau „De Berner ConventieDeventer. 83.) „Maar ik beloof u, dat ik u zal laten^ weten, als ik in eenige moeilijkheid ver keer en hulp noodig heb. Als ik niet schrijven kan, zal ik om u roepen, zooals ik gisteren zei." „Best. Ik zal u hooren door de draad- looze telefoon." Ze lachten beiden; en Nevill Caird, die uit bet huis kwam, ver heugde zich, dat Stephen weer vroolijk kon zijn. Terwijl Caird zijn tante hielp met het uitzoeken der invitaties, was het hem plotseling in de gedachte gekomeD, dat men bij den gouverneur misschien iets vernemen kon, dat van belaag was voor miss Ray. Door zijn maatschappelijke positie kende hij den gouverneur persoon lijk. Hij vroeg daarom aan Victoria, ot zij ■wilde, dat hij om inlichtingen bij den gou verneur vragen ging over Ben Halim's verleden als Spahi. „Ik ben reeds bij den gouverneur ge weest," antwoordde Victoria. „Ik kreeg een brief voor hem van den Amerikaan- schen consul, en ging van morgen vroeg op een korte audiëntio bij hem, zoo moet ik het immers noemen Hij was niet in Algiers, toen Saidoe kwam. Het was ten tijde van zijn voorganger." Neville, die Victoria's zusterliefde en energie steeds meer bewonderde en Ste phen's ridderlijken wensch, om haar te helpen in het bereiken van haar doel en het overwianen van de moeilijkheden, van wier omvang zij blijkbaar nog geen denk beeld had, bedacht nu iets anders, dat hij voor baar zou kunnen doen. Hij kende hot huis, dat Ben Halim in Algiers had bezeten, en waarin haar zuster gewoond moest hebben. Hij vroog haar of ze Dje- nan el Hadj zou willen zien. Dit voorstel vond bij haar zooveel bijval dat Stephen Nevill haar dankbaarheid tegenover hem benijdde. Er werd afge sproken dat men mevrouw Jewitt vragen zou, een uur te bepalen, waarop zo haar den volgeudon dag zouden kunnen be zoeken. HOOFDSTUK XII. Terwijl Victoria nog in den lelietuin was met haar gastheer en zijn vriend, kwam het rijtuig voor, dat haar terug kwam halen. Het was vrij vroeg en lady HaoGregor had gedacht, dat zij zou blijven theedrinken. Maar de danseres, die een weinig verlegen scheen, toen zij haar spijt te kennen gat dat zij niet langer kon blijven, zei, dat ze moest gaan; ze had een afspraak. Ze vertelde niet welke, en daar zij er met blijkbare terughouding over sprak, veronderstelden Stephen zoo wel als Nevill, dat zij er zich liever niet verder over uitliet. Zij waren echter over tuigd, dat het op de een of andere wijze in verband stond met haar zuster. Niemand die echter iets durfde vrageD, ofschoon, zooals lady MacGregor opmerkte, toen Victoria was vertrokken, het eigenlijk belachelijk was, dat aan een kind als zij was, zoo maar werd toegestaan te doen en te laten wat het wilde, in een plaats als Algiers, zonder eenige ouderlijke raad geving. Men kon, meende Nevill, de rest van den middag niet beter besteden, dan met een autoritje, wat zij dan ook deden. Ter wijl Stephen buiten in de auto wachtte, belde hij aan bij Djenan el Hadj (een oud Arabisch huis, niet zoo heel ver van do stad, als diep begraven in een prachtigen tuin), maar de beide dames waren uit. Nevill schreef een pair woorden op zijn naamkaartje, waarin bij meedeelde, dat zijn tante gaarne een vau haar vriendinnen zou willen meebrengeu, wier familie vroe ger in het huis had gewoond. Daarna maakten zij nog een allerheerlijkst tochtje door de prachtige omgeving van Algiers, Het was etenstijd toen zij terugkeerden, en iutusschen was er reeds een antwoord van Mevrouw Jewitt gekomen. Het zou baar bizonder aangenaam zjjn kennis te maken met lady MacGregor's vriendin, en ze hoopte dat miss Ray den volgenden middag bij haar zou komen theedrinken. „Zullen we een briefje naar haar hotel laten brengen, of zullen we na het eten zelf even naar de stad wandelen vroeg Nevill. „Ja, laten we naar de stad gaan," be sliste Stephen, terwijl hij zijn best deed zoo onverschillig mogelijk te schijneD, of schoon hij reeds bij voorbaat genoot in het vooruitzicht zoo ongedacht nog eenige woorden met Victoria te kunnen wisselen, „Goed. Wé "kunnen dan daarna even in de Kasbah een kijkje nemen," zei Nevill. Het diner duurde Stephen verschrikkelijk lang. Doch eindelijk konden zij toch tegen negen uur opstaan. En een hall uur later kwamen zij aan het hotel de la Kasbabi waar Victoria logeerde. (Word' ve- volgde BUCHAM'S PI U£N De welenscbnp wordt tegenwoordig meer en meer onder bet bereik van bet volk gebracht wat vroeger in het latijn werd geschreven, omdat de geleerden meenden, dat een ander er niet mede noodig bad, dat wordt tegenwoordig in de eigen landtaal gebracht, onder de aandacht van velen. Men kan dit afkenren of toejuichen ;maar men kan het niet meer veranderen de weten schap wordt meer en meer onder het bereik van velen gebracht. Wij voor ons juichen dit toe, vooral wanneer op duidelijke wijze wordt gesproken over dingen, die ieder weten moet. En dit geschiedt in de brochure, die wij hier op het oog hebben er. die wij niet aarzelen EEN BELANGRIJKE BRO CHURE te noemen, de studie bedoelen we van Dr. POL DEMADE, gewijd aan de Sanguinose. Dr. POL DEMADE is de bekende ea begaafde geneesheer, die in België in onderscheidene bladen de medische kroniek schrijft. Hij heeft een of- zonderlijke studie gewijd aan de Sanguinose, het plantaardig bloedvotmend middel, dat ook ten onzent tal van vrienden telt. //Een plantaardig versterkingsmiddel, dat zóózeer de verloren veerkracht opwekt als de Sanguinose,// zoo schrijft Dr. DEMADE, //verdient de aandacht van geueesheeren en kranken.// En hij geeft er goede redenen voor op. Met uitspraken van ge leerden als Prof. ROSCHBACH uit Jena en NÜTHNAGEL uit Weenen wijst hij aan, waarom de gewone staal preparaten dikwijls zonder uit werking blijven; ja hij vertelt: //mij zijn arme lijders bekend, die jaren lang staal hebben geslikt, maar ze zijirarmbloedig gebleven. En bloedarmoede is een erge armoede. //Heden ten dage kent iedereen nin of meer de rol van bet bloed in het nienschelijk lichaam. Het bloed is overal in het lichaam en liet is voortdurend in beweging. Bij den gezonden mensch heeft dat wonder van den bloedsomloop plaats zonder dat hij er eigenlijk iets van merkt, maar bij velen hapert daar iets aan en dit wordt dan de oorzaak van vele lijdens geschiedenissen men kan zelfs zeggen, dat iedere ziekte in direct verband staat met den bloedsom loop. Soms is er een toestand van algemeene verzwakking gevolg op een ziekte of daaruit over gebleven soms heeft men te hard gewerkt of te veel van zijne krachten gevergd. Soms is bleek- zncht en bloedarmoede de gewone toestand ge worden. Allerlei komt daaruit voortgeen eetlust, hoofdpijn, slapeloosheid, zenuwachtigheid; maar het begin is: arm bloed. Kunt gij het bloed beteren, dan zijt gij er. De maag wordt, sterker, de eetlust komt terug, de spijsvertering komt in orde, de algemeene levensopgewektheid wordt verhoogd. Welmi, ik heb het niet in een enkel geval, maar in vele honderden gevallen onder vonden de Sanguinose verbetert het bloed. Door de werkzame bestanddeelen, die Sanguinose bevat, geeft zij aan tal van lijders aan bloedarmoede levenskracht en levenslust terug. In waarheid, de Sanguinose geeft aan het bloed nieuwe levens kracht. Zij verstrekt het door het in aanraking te brengen met die natuurlijke, levenwekkende bestanddeelen, die zij put uit het levende plan tenrijk. Ik zelf heb de Sanguinose toegepast io zeer verschillende gevallen en kan niet anden dan de voortreffelijke uitwerking roemen. Ik heb ze voorgeschreven vpor klierachtige kinderen (een theelepel Sanguinose op een eetlepel suikerwater), aan bloedarmen (tweemaal daags een eetlepel!) bij zenuwzwakten, bij herstellenden na de influ enza of na de typhoïdezij werkte grondig en had geen schadelijke bijwerkingen.// Wij meenen den lezers van dit blad een goeden dienst te doen met bovenstaande mededeelingea uit de belangrijke brochure van Dr. POL DEMADE. De Sanguinose is verkrijgbaar bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. VAN DAM Co., Den Haag, De Riemerstraat 2c4.

Texelsche Courant | 1914 | | pagina 4