Tandarts Ansingh, Douwe Egberts YEKPAKTE KOEFIE implex NU IS HET TIJD Bade Duplex en Weeks SCHILDERS gevraagd Puik test KOEVET. daalders in Hotel „de Lindeboom." DAKLEIEN. Weitelijksche Motordienst. is niet veel duurder, maar wel veel beter, dan de meeste koffie welke los verkocht wordt. FEUILLETON. Het Gulden Mysterie. steriliseer apparaten en glazen. Kruimeich's Inmaakpotten, Beleefd aanbevelend, M. A. KUIJPER. bij de 5 pond, 30 cent per pond. J. P. KIKKERT. Verkrijgbaar bij om worteltjes, bloemkool, porselein, aardbeien, kersen, enz. in te maken. Ik heb groote voorraad reeds duizenden, in gebruik. Zie de ingemaakte groenten en vruchten in de Etalage envraagi prijscourant, receptenboekje en inlichtingen. (Wordt vervolgd.) De Uitgeuers uan deze aan uc /itevauitstliooi. Adres G. NEEREUOER, 'tZand.N.H. Hoofdgracht 61 den Holder, is Donderdag 23 Juli van 10 tot 2 uur te spreken Courant belasten zirli gaarne met de plaatsing uan aduertentiën in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschriften zijn in verschillende maten voor handen aan de Steenkooperij van firma W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. Dinsdagmorgen van Texel naar Rotter, dam. Vrijdagmiddag 12 uur van Rotterdam. Woensdagmorgen van Texel naar Haj lingen. Zaterdagmorgen van Harlingen naai Texel. Agent te Rotterdam, B. M. V AN KEULEX Wijnhaven-108, Haarlem, fa. K. NELIS Kaasmarkt no. 32. Alkmaar, P. BAKKER Verdronkenoord 3. Aanbevelend, J. PL. BAKKER Ze. P. PLAATSMAN. C. Huisman, den Burg. C. Graat, G. v. d. Kooi, de Cocksdorp. F. Bakker, Polder Eierland. M. Dijker, Zevenhuizen. P. Brouwer Oosterend. G. de Vries, P. Vos, Oudeschild. P. Smit, AMSTERDAM, KEI door 0. N. en A. M. Williamson. Vertaald door W. J. en H. A. Coknelissen Copierecht vjh Bureau „De Berner Conventie" Deventer. 86.) Hjj begreep dat Nevill, bekeüd als hij was met Algiers, hem bij zijn onderzoek van onberekenbaar nut zou kunnen zijn. En hij zag in, dat het beter was, wanneer zij beiden te zamen aan het werk gingen, ook al mocht dit aanvankelijk jeen ver traging van enkele minuten beteekenen. Hij klopte aan Nevill's deur, maar er kwam geen antwoord. Stephen dacht dat zijn vriend wel in den tuin zou zijn; een der tuinlieden die dicht bij het huis werkte, had zjjn meester inderdaad gezien, en wees den gast waar hij hem vinden kon. Mon sieur Caird was naar de kalkoenen gegaan waarvan hij er een, die wat ziek was, zou dokteren. En Stephen vond Nevill dan ook, terwijl deze bezig was een kalkoen met een lepel medicijn in de keel te gieten. Toen zijn vriend hem alles verteld had, keek hij zeer ernstig. „Ik wilde, dat miss Ray tfaar intrek niet in dat hotel genomen had," zei hij. „Waarom vroeg Stephen angstig. „Je denkt toch niet dat de menschen daar „Ik weet niet wat ik denken moet. Maar ik heb een gevoel alsof die kerels daar gisteravond iets wisten, wat zij niet wilden vertellen." „Dan zullen we het ze laten vertellen!" riep Stephen. Nevill antwoordde niet. „Ik ga onmiddellijk naar de stad," ging Stephen voort. „Natuurlijk ga ik met je mee," zei ziju vriend. HOOFDSTUK XIV. „Begin nu niet met den hotelhouder van iets te beschuldigen," raadde Nevill voor het hotel Stephen aan. „Hij heeft te veel Arabisch bloed in zich, om dat te verdragen. Je zou alleen maken, dat hij leugeus ging vertellen. We moeten het laten voorkomen alsof we alles weten, en hem zoo vragen, alsof we alleen verwachten, dat hij hetgeen wij weten, zal bevestigen. Dat zal hem in de war brengen als hij van plan is te liegen." De Arabische portier was niet op zijn post, maar de eigenaar zat in zijn hokje achter het raam. Hij dronk een kop dikke strooperige koifie, en sopte er een stuk gebak in. De hotelhonder boog zich over zijn koffie en enkele bripven, die hij aan het lezen was, maar gaf zich geen moeite, verder dan halverwege van zijn stoel op te rijzen, en er toen weer zwaar in terug te zinken. Deze deltige heeron zouden nooit klanten voor hem zijn, zouden hem nooit klanten bezorgen. Waarom zou hij zich druk Wie uitkijkt naar een nieuw rijwiel en afkijkt wat de kenners kiezen, niet opkijkt van een I behoorlijke prijs, kieze een CYCLOÏDE, het H rijwiel, waarnaar men nooit omkijken heeft. Hf, SIMPLEX. CYCLOïDE-rijwielen met 70°/# minder wrijving in de naven, zonder conen en cups. Overslijtbaar en nastellen overbodig. Vraagt geïllustreerde Prijscourant. AMSTERDAM, Overtoom Ü71. Vertegenwoordiger: Joh. Hillenius, Burg. maken P „Wij hebben vanmorgen een brief van miss Ray ontvangen," begon Nevill, na een correcte begroeting in het Fransch. De beide jonge mannen keken den hotel houder strak aan, terwijl Nevill deze woorden zei. De dikke man toonde echter niet het minste teeken van verbazing. „Ze is hier gisteravond vóór zes uur weggegaan, niet waar „Ik kan het u niet zeggen, monsieur. Het is, zooals ik u gisteren zei. Ik weet niet, hoe laat ze wegging." „U moet toch wel weten, wat ze zei, toen ze heenging." „Integendeel, monsieur. De jonge dame heelt niet met mij gesproken. Ze zond een briefje." „En in dat briefje stond dat ze uw hotel verliet „In de eerste plaats, dat ze uit dineeren zou gaan. Met een dame." Stephen en Nevill keken elkander aan. Met een dame. Zou het mogelijk kunnen zijn, dat mademoiselle Soubise, uit belang stelling voor haar geschiedenis „Wat verder?" ging Caird voort. „Liet ze u wellicht weten, dat ze besloten had, voor goed te vertrekken „In het briefje stond dat ze wellicht over een paar dagen terug zou komen. Maar ze liet mo weten, dat ze voorloopig beeDging." „En toen zei u ons dit gisteravond niet?" riep Stephen. „U liet het voorkomen, alsof ze later op den avond terug zon komen." „Pardon monsieur. Zooals u zich her inneren zult, vroeg u, wanneer mademoi selle terug zou zijn. Ik antwoordde, dol ik dat niet wist. Dat was volkomen waar. En daar ik bang was u last te verooi zakeD, kon ik niet zoo open,lijk zijn, als mijn hart mij drong te wezen. Mijn terug houdendheid, waarover ik hierbij mij" spijt uitdruk, was het gevolg van een uitdrukkelijken wensch van mademoiselle- Ze wilde zelf haar kennissen meededen, dat ze mijn hotel ging verlaten. Daar het schijnt, dat u een brief ontvangen hebt, monsieur, kan ik nu vrijuit spreken. Gis teravond kon ik dat niet." Hij zag er volstrekt niet uit als iemand, wiens hart hem dwingen zou tot openhar tigheid, maar op dat oogenblik was bet onmogelijk uit te maken, of hij loog of niet. Het was intusschen niet onwaai- schijnlijk, dat miss Ray stilzwijgendheid geboden had omtrent haar doen en laten. Niettemin beet Stephen zich op de lippen, om een woedend standje in houden, en Caird dacht een oogenblik na voor te antwoorden. Toen zei hij lang zaam „Kijk eens hier; wij beiden zijn vrienden van miss Ray, de eenige, die ze in Algie" heeft, behalve natuurlijk mijn tante, lady MacGregor.

Texelsche Courant | 1914 | | pagina 4