CACAO H. Landbouwers. GRAANZAKKEN, DE PRINS Men aboaneertzich in Boekli. ParM. Douwe Egberts VERPAKTE KOFFIE DAALDERS LIEFDESSTRIJD. SOMNAMBULE. Rust Roest dl. I, Rust Roest dl. Practisch Taalonderwijs, Practisch Rekenonderwijs, in den Boekhandel Parkstraat Wekclijkschc Motordienst. smaakt 'szomers even goed als 'swinters. Sehelïzeilen, Schelfnetten, Wagenhleeden, Stoomkaskleeden. Aanbevelend, Wed. E. VLESSING, Burg. De Groene Pompadour FEUILLETON. Het Gulden Mysterie. is niet veel duurder, maar wel veel beter, dan de meeste koffie welke los verkocht wordt. V oorhanden Alkmaarsche Voor de a.s. oogst zijn bij ondergeteekende tegen concur- reerende prijzen verkrijgbaar Op maat met naam er op nieuw geleverd. In eiken Boekbandel teekent men in op den 14en Jaargang van De mooiste Illustratie in Nederland. 7" -v AMSTERDAM. KEIZERSGRACHT 4t0. ROTTERDAM,.: WIJNHAVEN. 100. Verkrijgbaar bij (Beiiii still»-) f 0,40. Landbouwboek voor zelfstudie f 0,45. geb. f 1,60. ing. f 1,50. Dinsdagmorgen van Texel naar Rotter dam. Vrijdagmiddag 12 uur van Rotterdam. Woensdagmorgen van Texel naar Har- ngen. Zaterdagmorgen van Uarlingen naar Texel. Agent te Rotterdam, B. M. V AN KEULEN "Wijnhaven 108. Haarlem, fa. K. NELI8 Kaasmarkt no. 32. Alkmaar, P. BAKKER Verdronkenoord 3. Aanbevelend, J. Pk. B AK li KR Zn. 1». PLAATSMAK. Groote keuze. Netfebewerking Teekeningen en fotografische af beeldingen op aanvraag. STOOM- steenliouwery. Firma W. F. STOEL ZOON, 2 kantoor Luttik Ouddorp. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, die de voornaamste gebeurtenis, sen in Nederland en in het Buitenland in beeld brengen, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteurs, begint vanaf heden in dit weekblad een nieuwe serie Romans Een zeer boeiende Roman van de bekende schrijfster E. von ADLERSFELD-Balle- strem. Verder in de Bibliotheek van „De Prins* de boeiende Roman van C. N. en A. M. WILLIAMSON, Daarna de nieuwe roman van A. GE OFFRY Alle abonné's zijn verzekerd. Men abonneert zich door het geheeleland bij eiken soliden Boekhandelaar of bij de Agenten, tegen f3,per jaar voor de geivone en tegen f 5,— per jaar voor de luxe-editie Abonnementen kunnen met elk nummer aan vangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar ge vestigd is, kan men zich direct per post abon neeren tegen toezending van postw. van f3,75 voor de gewone en f 5,75 voor de luxe-editie, aan den Uitgever N. J. BOON, Amsteldijk 13 AMSTERDAM Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote blad zijden op mooi papier met 40 a 45 platen per week. ZE TE LANG -J3EWAART. INDIEN u WACHT, WORDEN ANDER ÉN m et, UW GELD BETAALD door O. N. en A. M. Williamson. Vertaald door W. J. en H. A. Cornelissen Copierecht v/h Bureau „De Berner Conventie" Deventer. 40.) Vele van die meisjes zijn reeds verlooid; ib geloof dat er zelfs een is van nog geen veertien, die al tweemaal van haar man gescheiden is, ofschoon ze nogj graag met poppen speelt. Wonderlijk, hè?" Nadat ze beiden zich in een hotel, dat Nevill kende, wat hadden verfrischt en iets gegeten, besloten zij den tijd, die hun nog overbleef voor zij mademoiselle Sou- bise zouden kunnen opzoeken, door fe brengen met een kijkje in de stad te nemen. En het geluk was hun gunstig. Want nauwelijks hadden zij huu hotel verlaten, of' zij werden tot staan gebracht door een begrafenisstoet eeu der merkwaardigste tooneelen die het Oostersehe leven aan de Marokkaansch-Algiersche grenzen kent. Het begon juist te druppelen. De mannen in hun bruine burnoes liepon vlug voort, terwijl de vele gemuilde voeten in gelijke bewegiug een krachtig ritselend geluid voortbrachten, en gouden regendruppels plasten op de witte turbans der mannen, die de baar droegen. Terwijl ze voort schreden zongen vijftig stemmen, nu plot seling hard, dan weer zacht, een wcest lied, even verschrikkelijk om a m te fcooren als fel tromgerofl' 1, en afgewisseld nu eens door een wilden triumlkreet dan weer door een weeklacht van rouw. Plotseling werd er stilgehouden, terwijl de regen in glinsterende droppels neerviel, en werd er van dragers verwisseld; aan dezen was geen gebrek, want do Arabieren meenen. dat het gelnk aanbrengt, het lijk van een vrieDd te dragen. Juist vlak voor de twee Engelschen werd het lijk een oogenblik neergezet, waarbij de magere vormen te zien waren door de van stroo gevlochten mat, waarin het gewikkeld was alleen het hoofd en de voeten waren in linnen gehuld. Zoo zou het, zonder kist, straks worden neer gelegd in het ondiepe graf op het Ara bische kerkhof, op den weg naar Sidi- Bou-Medine. Het oponthoud duurde slechts enkele secondeD. De nieuwe dragers lichtten de baar omhoog bij de lange draagstokken, ea de processie ging met kooitsachtige haast verder, terwijl het woeste gozaDg langen 'tijd nagalmde, afgewisseld telkens door een rouwzang. Hot klaaggezang ging Stephen door merg en been en riep een oud kinderachtig bij geloof in hem wakker, dat een Iersche kindermeid in hem had aangekweekt, toen hij nog een kleine jongen was. Volgens haar was het een „afschuwelijk slecht voorteeken", een begrafenis tegen te komen vooral wanneer men pas in een vreemde stad was. „Wanneer ja wachten moet op eeu lijk," zei ze, „dan wacht je, terwijl je geluk voorbijgaat." Ze zingen een loflied voor de goede daden die de doode verricht heeft, en een triomflied voor de geneugten, die bij onder vinden zal in 't Paradijs," zei Nevill. Alleen da vrouwen schreien en verwonden zich het gelaat als er iemand gestorven is, die Z liefhebben. De mannen echter verheu gen er zich over, of probeeren het ten minste fe doen. Weldra, zeggen ze, zal hij, die is heengegaan, vertoeven in tuinen, C. HuismaD, den Burg. P. Brouwer Oosterend. C. Graaf, G. de Vries, G. v. d. Kooi, de Cocksdorp. P. Vos, Oudeschild. P. Bakker, Polder Eierland. P. Smit, M. Djjker, Zevenhuizen. zoo heerlijk als de tuinen van Allah zelf, waar schoone houris zitten in gewadeD, geweven van diamanten, saphieren en ro- bijneD, terwijl elke edelsteen een oog heeft dat schitteit door een waas van dof amber grijs, en waar fonteinen baar parelmoer- kleurige stralen laten springen in de scha duw van geurige ceders." „Geen wonder, dat de Mohammedanen niet baDg zijn voor den dood, als ze het vooruitzicht hebben hun bestaan voor zulke oorden te verwisselen," zei Stephen, „Ik wilde, dat ik Arabisch kende." „Het is een moeilijke taal om te leeren en ik ken haar zelf ook niet erg goed," antwoordde Nevill. „Maar Jeanne en Jo- sette Soubise spreken het als geboren Arabieren; en toen miss Ray bij ons luDchte, leek mij haar kennis van het Arabisch schitterend, voor iemand, die het alleen uit de boeken geleerd heeft." Stephen antwoordde niet. Hij wenschte dat Nevill op dat oogenblik niet de ge dachte aan Victoria in hem had wakker geroepen, nu hij zich het dwaze bijgeloof van zijn kindermeid herinnerde. HOOFDSTUK XVI. Nevill had geen bericht aan Josette ge zonden, dat hij baar zou komen bezoeken. Hij wilde er een verrassing van maken, hoewel hij er op stond, dat Stephen met hem mede zou gaan. Bij de deur in een hoogen witten muur vau den schooltuin vroeg hij een oude ongesluierde vrouw, die als portierster dienst deed, alleen te gaan zeggen, dat er twee heeren waren. Na drie of vier minuten kwam de oude vrouw terug. Mademoiselle verzocht de heeren ot zij zoo goed zouden willen zijn zoulang in den tuin te gaan. Zij zou zoo dadelijk bij hen komeD. Zij gehoorzaamden, Nevill sprakeloos bij de gedachte aan het groote geluk, dat voor hem komen ging. Stephen had hem gaarne een paar vragen gedaan over .schoolhij zag er echter maar vanaf, omdat hij wel begreep, dat, al had hij zijn vriend aan het spreken kunnen krijgen, zijn ant woorden toch wel van een absolute ge tes-absentie zouden getuigen. "Waarlijk, dat was liefde echteliefde! En Stephen benijdde in stilte zijn vriend, ook al scheen Caird nog zoo weinig kans te hebben ooit het meisje te winnen. Het was toch veel beter esn vrouw lief hebben, waarmede men nooit zou kunnen trouwen, dan verplicht te trouwen meteen vrouwen, die men niet liefhebben kon. Hij stelde zich voor hoe bij zelf zou staan te wachten om Margot te verwel komen, de schoone Margot, wanneer zij uit Canada tot hem terugkeerde. „Daar komt zij," fluisterde Nevill. De deur van het schoolgebouw werd geopend, en Nevill trad naar voren, terwijl de hooge gestalte van een bekoorlijke jonge vrouw verscheen, als een schilderij in een donkere lijst. Ofschoon tenger gebouwd en met slanke taille, had zij een welgevulde buste, terwijl haar gestalte die echt vrouwelijke rondingen vertoonde, welke volgens kunstenaars te' kenmerk der Latjjnsche rassen zijn. Haar oogen waren gelijk aan die van haat zuster, maar grooter en schitterender. Zij waren zoo groot en zoo glanzend, dat zij haar ovaalvormig olijfkleurig gelaat klein deden schijnen. (Wordt vervolgd'

Texelsche Courant | 1914 | | pagina 4