De vijand van U zeiven, G. J, 0. D, Dikkers, SCHOUW. Anthraciet en Eierkolen. Bekendmaking. Streng verboden Voor de Vluchtelingen. Marktberichten. Advertentiën. Verboden te jagen kleine Watermolen. HONIG Legt alles klaar. Dinsdag en Donderdag komt een wagen langs. Zaterdag 3 October Anthraciet in lossing G. van der KOOI. Zeegras te koop gevraagd. Uiterste prijsopgaaf gevraagd Hang- en Wandlampen, prima Amerikaansche Lijnkoek prima Lijnkoekscbilfers Laatste berichten. Veiling V. P. N. SCHOUW. Zaterdag 24 October. Predikbeurten Een Huis en Erf EEN PERSOON prima DEKRIET. is afgesloten. publiek verkoopen Bij gunstig weer Maandag Donderdag Eierkolen in lossing van 200 pakken zeegras van 100 pond franco Amsterdam a contant, Maandag in lossing Volgende week wachtende: per ioo ko. heel f 11,6o. per ioo f 12,—. C. R. KBIJSBR <fc Co, Maandagavond om 10 uur had te Bergen (bij Alkmaar) een ernstig ongeluk plaats De ruim 30-jarige heer Tuinman, bloe mist, keerde op zijn motorfiets huis waarts toen hij op den Heilooschen straatweg door een auto werd overreden. De man werd zeer ernstig aan net hoofd gekwetst en is nog denzelfden avond naar Alkmaar vervoerd, waar hij in het St. Elisabethsgesticht werd opgenomen. Ziju toestand is hopeloos. Tuinman is gehuwd en vader van 3 kinderen. De gezonken Engelsche kruisers. Een zeer onverwachte gebeurtenis op de Noordzee heeft de aandacht van de krijgsverrichtingen te land weer voor een enkelen dag afgewend. Terwijl men meende, dat de machtige Engelsche vloot elke daad ter zee voor de Dnitschers tot een onmogelijkheid maakte, komt een Duitsche onderzeeër niemand weet nog van waar en boort dicht onder de Engelsche kust, drie groote pantserkruisers in den grond. Het is een verrassing, maar een ontsteltenis tevens. Want een ieder en zeker de Engelschen in de eerste plaats, waande de Noordzee veilig onder Engelsche vlag, en een strijd ter zee werd nog het minst daar verwacht. „De Duitsche onderzeeër „U 9" heeft 15 zeemijlen ten noorden van Hoek-van- Holland 'n aanval gedaan op de Engelsche pantserkruisers „Aboukir," „Hogue" en „Cressy" en alle drie doen zinken. Twee derden van de Engelsche bemanning verdronk. D8 rest werd door Engelsche en Nederlandsche schepen opgenomen en grootendeels naar Nederland gebracht. Het Nederlandsche stoomschip Flora bracht ruim 270 leden van de bemanning te IJmuiden, het Ned. Stoomschip Titan iedde 187 schepelingen en bracht daarvan een 30-tal te Hoek v. Holland. Duitschland heeft bij dezen aanval geen enkel man verloren. De onderzeeër is onbeschadigd teruggekomen. do EDgelsche bladen nemen het verlies der kruisers kalm op. Het zijn, zeggen zij, schepen van een oud type, wier verlies de waarde van de vloot niet sterk vermindert. Het verlies van menschen- levens wordt ernstig betreurd. De bladen wijzen er op, dat twee dei- kruisers getorpilleerd werden, terwijl zij bezig waren de bemanning vau het eerste schip te redden. Zij zijn van meening, dat uit dit feit de noodzakelijkheid zal blijken van herziening der tegenwoordige gebruiken inzake de redding van be manningen van schepen, die op het punt zijn te zinken, vooral waar het vijande lijke schepen betreft. Verder merken zij op, dat de Engelsche schepen, die Duitsche zeelieden redden in den slag bij Helgoland eenzelfden lot had kunnen treffen. Wijders betoogen zij, dat hoewel de Engelschen zich tot dusverre hebben onthouden van het gebruik van mijnen en onderzeeërs, zij zich misschien ge noodzaakt zullen zien er gebruik van te maken en de vijandelijke schepen en onderzeeërs door middel van mijnen onschadelijk te maken. Ontwikkeling en ontspanning van gemobiliseerden. De Burgemeester der gemeente Texel; Gelet op een schrijven van den Minis ter van Binnenlandsche Zaken Gelet voorts op de omstandigheid, dat de provinciale commissie, welke zich ten doel stelt om de gemobiliseerde troepen in vrije uren nuttige afleiding te ver schaffen (b.v. door het houden van cur sussen "over verschillende onderwerpen of van voordrachten met lichtbeelden, proeven enz. of van letterkundige of muzikale voordrachten) dit doel op de minst kostbare wijze moet trachten te bereiken Noodigt hen, die geschiktheid, lust en gelegenheid hebben om iets te doen voor de ontwikkeling en de ontspanning van de in deze gemeente gelegerde troepen, uit, belangeloos hunne mede werking te verleenen en hunne bereid verklaring daartoe te" richten aan Prof. Mr. S. R. Steinmetz te Amsterdam. Texel, 25 September 1914. De Burgemeester voornoemd, GAARLANDT. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 19 tot en met 25 Sept. '14, GEBOREN Grietje Martje d.v. Hillebrand de Vries en Cornelia Jonker, den Hoorn. Ondertrouwd en GetrouwdGeene. OVERLEDEN: Herman Mets, oud 67 jaren gehuwd met Marretje Bruin, Oudeschild. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 mesje, gevonden te den Burg en 1 vest, gevonden te de Koog. Burgerlijke Stand der Gemeente Vlieland van 115 Sept. ONDERTROUWD: Sijbe Keuning 28 jr. en Jobanna Frederika Bloem, 25 jr. Zondag 87 September 1914. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's Av. 7 uur ds. van Grasstek. Waal, 'sAv. 7 uur ds. van der Waa Oudeschild, Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. Den doorn Vm. 10 uur ds. Visser. OosterendV.m. 10 uur ds. v. Grasstek. Kerkcollecte. Cocksdorp, Nm. half 3 ds. Visser. Gebouw Zuid-Eierland, Geen dienst. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. half 10 uur ds. Dage vos. nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Avondmaal. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. zijt gij, indien gij niet onmiddellijk Uw hoest geneest. Gij fluimt, gij kucht, gij niest dikwjjls, Uw neus loopt en gij deukt „O, dat is niets, dan gaat vanzelt wel over." Mis, ditmaal gelukt dat niet en voordat gij het weet, hebt gij een chronische bronchitis, misschien wel een begin van tering op 't lijf en moogt gij van geluk spreken, indien gij het leven er van afbrengt. Waarom zijt gij de vijand van U zeiven, waarom dobbelt gij aldus met Uw leven? Gij zijt het U zeiven en de Uwen verplicht, zonder dralen Uw reddend geneesmiddel te nemen, de wondervolle Abdijsiroop. Daarmede zult gij onmiddellijk Uw hoest, of beginnende borstkwaal genezen, voordat deze ernstige gevolgen heeft kuunen ver oorzaken. Hoovelen vóór U, heeft de Abdijsiroop niet vau beklagenswaardige borst- en asthmalijders, tot levenslustige menschen gemaakt, die weer van het loven kunnen genieten als elkeen. Do Abdij siroop zal als 't ware Uw longes vernieu wen en van alle ziektekiemen zuiveren en Uw borst versterken. Asthma, bronchitis, slijm- en kinkhoest en vele borst-, keel- en longaandoeningen werden door de Abdijsi roop grondig en blijvend genezen. De Abdijsiroop is onschadelijk, zelfs voor het kleinste kind en kost per flacon f 1,f 2, en f3,50 Eischt onze bandteekeningL. I. Akker, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. I op de landerijen van ondergeteekonden. C. KUIP. P. LIST. Gebr. SCHUMAKER. TE KOOP voor billijken prijs een gebruikte Te bevragen bij A. EEL91A9I, Waal Texel. f 1,15 per kilo's flesch.. 91. KOOI91AN, Waal en Burg. Notaris te Texel, zal op Zaterdag 3 October 1914, 's avonds 7 uur, in het Logement „de Zeven Pro vinciën" te Oudeschild op Texel, ten ver zoeke van de erfgenamen van Mej. ANTJE DE WIJN, weduwe van den heer Jacob Boon, aan het Westeind te Oudeacbild, groot 105 centiaren, en eeu Tuintje aldaar, groot 180 centiaren. Dekens, schoenen, laarzen, kousen, sokkeu, boven- en onderklecren voor volwassenen en kindereD, speelgoed enz, wordt dankbaar aanvaard. Ook geldelijke bijdragen, hoe klein ook, zijn welkom. In ieder dorp rijdt een wagen. Toont, dat gij medegevoel hebt. Waar de wagen niet komt, kan men alles ongefrankeerd zenden aan der comité leden. N. C. M. GAARLANDT—De Kat. E. van der VEGT-Fielenius Kruythoff A. DIJTKoster. G. WAGEMAKER Kejjser. M. ROELOFFSDros. B. M. v. d. HAAGEN Frederika. Ontvangen voor de vluchtingen vair D. M. t 10.—. Het College van Dagelijksch Bestunr van den Polder Eijerland op Texel, brengt bij deze ter kennis van de ingelanden van dien Polder naar aanleiding van het be paalde bij Art. 9 der keur op Wateringen en Slooten dat op aanstaande de SCHOUW zal plaats hebben over de Wateringen en Slooten in den Polder en noodigt de onderhoudsplichtigen uit te zorgen, dat op gemelden datum alle voorschriften als bij dio keur omschreven, stipt zijn nageleeid. Texel, 15 September 1914. Het College van Dagelijksch Bestuur voornoemd, H. FLENS, Voorzitter, A. J. NOORDIJK, Secretarie, per H.L. f 1.90. por H.L. f 1,25. Een ieder die verzekerd wil zijn niet b; een koude kachel te zitten profiteere van de gelegenheid. Aangezien het veel ge waagd is geld te sturen naor een oorlog voerend land voor kolen stel ik mijn klanten in de gelegenheid Roerkolen uit pakhuis te halen f 1.40 per H.L. volgende Woens dag. De aflevering van alles is tegenwoordig a contant. Beleefd aanbevelend, P.S. Briketten wachtende. Een ieder zorgen voor direkto bestelling van welk soort brandstoffen eer het schip ledig is. Br. ir. onder P N 9539 Alg. Adv. Bur. D. Y. ALTA, Amsterdam. 'Direct gevraagd goed kunnende ploegen voor geruimen tijd werk; Adres: C. J. GEENSE, Eierland. C. DIJKSEiV, Rietdekker, Burg. Ontvaugen de nieuwste soorten Gang- en Stallantaarns, Branders, Pitten, Glazen, Kralenranden, kappen, Ballons, Beugels, enz. Beleefd aanbevelend, -A.. D. Ponger, Levering direct uit schip, betaling netto contant, Een beslissing is naar alle waarschijn lijkheid noch op het Oostelijk-, noch op het Westelijk-Oorlogstooneel vooreerst te wachten, en teekenend is dan ook het woord van een der Fransche comman danten „Wij hebben den indruk dat wij aan de wionende hand zijn De vage berichten of liever de weinig positieve berichten bevestigen den indruk dat de Duitschers niettegenstaande de groote kracht om van zwaar geschut op den duur niet tegen de verbonden legers zullen blijken opgewassen te zijn. De gevallen bom te Maastricht. Uit den Haag wordt ons geseind De Britsche gezant heeft, in de ver onderstelling, dat de te Maastricht neer gekomen bom door een Britsch vlieg tuig, dat op een verkenningstocht in den mist naar Duitsch grondgebied, is ver loren, zijD oprecht en ernstig leedwezen van de Britsche regeering aan onze regeencg doen betuigen over het onop zettelijk vliegen boven Nederlandsch grondgebied en het daardoor plaatsge grepen ongeval, zich verheugende, dat geen verlies van menscbenlevens te be treuren is geweest. Vergoeding van veroorzaakte schade is mede, door haar aangeboden. nagbl. v. Helder, Uit de Schager Courant: Schagen, 24 Sept. Aanrevoerd: 132 Vette Koeion f 180 a t 360, 60 Kalikoeien f 180,a f 350; 30 Nuchtere kalveren f 6 a t 16. 80 Vette Varkens 46 a 62 ct. per Kg. 00 Magere Varkens 1 00,a i 00, 130 Biggen f' 6.00 a f 9,00; 860 Vette Schapen f 26 a f 34.00 Overhouders f a f ,00. 340 Lammeren f 12 a f 20.00 Boter f 1.50 a 11.60 per K.G. Kipeieren f 5 50 a f 6,50 per 100. Uit het Leidsc-h Dagblad: Leiden, 25 Sept. Ter markt aangevoerd: 97 Stieren f 75,a 1 325,—; 209 Kalf- en Melkkoeien f 130 a i 265. 211 Varekoeien f 95 a f 230 255 Vette Ossen en Koeien 1195 a 1320 79 Kalveren (vette) f 35 a i 110. 32 Kalveren (magere) f7.a 1 14.— 0 Lammeren f a f —,00. 1442 Schapen (vette) 1 20,00 a f 32.00 337 Biggen f 3 00 f 6.00 No. 316, 25/9 '14. Door de diverse kooplieden werd heden besteed voor Kipei f 4,45 f 7.50. Eeudei 15,55 f6,—. Aauvoer 24834 Middenprijs f 6,18. 254 j. banen 273,75 kg. f 0,15 f 1,20. 6 o. hanen 12,50 kg. f' 0,50 1.30. 172 o. kipp jn 265,25 kg. f 0,47 - f 1.10. 20 ecDden 36,50 k.g. 0,78 0,85. 8 konijnen 15,25 kg. f 0.46 0,50. 52 Wilde eenden f0,50 10,68 In al 't aangevoerde vluggen handel. Langenhoff. Het College van Dagel. bestuur van den polder Waalenburg op Texel, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de brug over het Kanaal bij de Iiolksluis wegens onbetrouwbaarheid Texel, 23 Sept. 1914. Het College van Dagel. bestuur vnd., J. EELMAN, Voorzitter. C. J. ROEPER, Secretaris. Dijkgraaf en Heemraden van het Water schap „De 30 Gemeenschappelijke Polders op Texel" brengen ter kennis van de Ingelanden dat naar aanleiding van art, 18 der Keur voor het Waterschap de schouw op het schoonmaaien en zuiveren van tocht- slooten en cenen, van bobbels, riet en flab is bepaald op De nalatigen verbeuren eene boete van f 1.en bij herschouw f 3.—. Texel, 23 September 1914. Dijkgraaf en Heemraden vnd., J. S. DIJT, Dijkgraaf. C. J. ROEPEK, Secretaris. te jagen of ia jagende houdiug te loopen op de landerijen tocbehoorende aan J. Pz. WITTE, Berkhoeve,

Texelsche Courant | 1914 | | pagina 2